Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Nema prevare kada ti neko kaze da sve radi normalno kao i davima gms? Ok
Tako bih voleo da Huawei popije tuzbu na globalnom nivou iako smatram da su im telefoni super. I dalje cute po pitanju produzavanja licence tj gubljenja iste i obmanjuju ljude isto kao i ovi u poslovnicama pa cak i u samom Huawei shopu gde sam licno prisustvovao sceni kada prodavacica kaze da sve allikacije rade normalno. Nisam hteo da je oitam pred musterijom bas da li radi maps,photos,keep i ostalo

Voleo bih i ja. Sve te price, ok je sve, sve ce biti ok i dalje, poticu iskljucivo od vrha Huawei a ovi sto rade u Huawei kancelarijama razlicitih zemalja nisu krivi jer im se serviraju te informacije ili im je naredjeno da to pricaju. Telefoni sa GMS rade ali niko ne zna sta ce sa njima biti i do kada ce raditi a telefoni sa HMS jednostavno ne rade kako treba. Ali Huawei toliko ulaze u marketing da to ne moze da se sazna. Cak i recenzenti pokazuju kako aplikacije mogu da se skinu sa ove ili one prodavnice a zaobilaze namerno aplikacije koje koriste GMS. Jednostavno je telefoni sa GMS ne zna se dokle ce raditi a elefoni sa HMS nisu konkurentni. Uostalom Huawei je samo zbog nenormalnog porasta prodaje u Kini na 2 mestu po prodaji inace van Kine ne prodaju ni 1%. To dovoljno govori.
 
Huawei je u Evropu poslao 7.1 miliona uredjaja u Q2 2020 sto iznosi market share za evropu od 17%,sto ih stavlja na "deobu" 3 mesta sa Xiaomi.
E sad to su verovatno teorije zavere, fan boys itd itd.
Uglavnom sve lako proverljivo.
 
Uglavnom jedina aplikacija koja mi nece raditi na P40 Pro ,a radila mi je na P30 Pro i potrebna mi je je CarGo.
Poslao sam im mail i odgovorili su mi da trenutno Huawei uredjaji nove generacije ne mogu da koriste CarGo ali da je kompanije u pregovorima sa Huawei i nadaju se da ce uskoro biti dostupna i novim uredjajima.

Sve ostale aplikacije koje koristim inace mogu i na P40 Pro jedino eto google maps,generalno sam do sad i koristio Here we go.You tube koristim inace yt vanced vec 1 god.

Tako da meni je za sad sve isto.
 
Isto pričam, CarGo mi nedostaje, zvao ih, rekli da su u pregovorima oko ulaska u AppGallery. Osim Drive-a, Photos-a i Docs-a još ponekih aplikacija Googla i treće strane koje ne koristim, sve ostalo radi. Radi čak i Maps, jedino što ne može da se poveže s Google nalogom, pa da imaš favorite mesta i sl, što meni nije bitno, navigacija radi. Vanced takođe koristim godinama, ima funkcije YT Premium-, normalno se sinhronizuje. Čak i pomenute Google apps kojee ne rade, uglavnom rade u web verziji. Meni je to sve prihvatljivo, koristim HMS telefon već mesec dana. Nekome možda nije prihvatljivo, pa ne bi trebalo da bira HMS telefon, ali da HMS telefoni ne rade kako treba, objektivno nije tačno. Ukoliko neko ima konkretnih pitanja, kako ovo ili ono, stojim na raspolaganju, ako mogu da pomognem [emoji846]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Mene jedino zanima da li negde mogu da skinem google chrome i da se prijavim sa svojim nalogom?Posto imam tonu bukmarksa i sinhronizuje mi se sa desktop.Mislim mogu sve to isto u drugom browser ali nekako sam navikao na chrome.
Mail cu da koristim preko njihove apk,mada vecinu vremena koristim sluzbeni mail on ide preko outlook.
Jedino sto mi je problem je CarGo i da vidim da li nekako mogu google chrome ili da se prebacim na drugi browser.
Ako sam na LG G2 mogao da ubacujem 30 razlicitih romova da se igram sa bagovima itd i da budem srecan jos ovo ce mi biti laganica:d
 
Chrome možeš lako da instaliraš, mislim da je najelegantnije preko Petal Search, Ali da se prijaviš na svoj nalog i sinhronizuješ bookmarks i sl, ne može [emoji846] Jedini workaround koji mogu da ti preporučim, da na desktopu iz Chrome-a izvezeš bookmark-e kao html fajl, uvezeš ih u desktop verziju Samsung Browsera ili Opere (oba browserra su dobra, sa dobrim adblocker-ima), a zatim ih sinhronizuješ s Android verzijama ovih browsera.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li ima da se skine samsung wearable, samsungov email i fluid?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potvrđeno da radi...jučer tip instalirao GMS
ali prvo se mora napraviti downgrade firmware...on je sa 10.1.0.147 spustio na 10.1.0.131 po ovome tutorijalu
https://youtu.be/EydJcYIlI8o

pa je onda instalirao GMS

https://youtu.be/9fTIZFehwlw
Kaže trebalo mu je pola dana ali je uspio.

Huawei P40 Pro Plus & Tapatalk

Kod mene je sad potrebno da uradim taj downgrade da bi google radio, koliko san skontao jer video je na nemačkom ali kod mene je potrebno da vratim sistem na:
JNY-L21 10.0.1.1 (C432R2)
I našao sam da skinem ali ima u zagradi još (P1) piš ovako:
JNY-L21 10.0.1.1 (C432R2P1)
Da li smem da instaliram njega?
I ako moze mala pomoć probao bih još koji put :)
 

Prilozi

  • 27EA2A19-0385-4A05-A166-37ED6E8B8E07.jpeg
    27EA2A19-0385-4A05-A166-37ED6E8B8E07.jpeg
    91.7 KB · Pregleda: 115
Ako ti se ne ruši ona lila G App onda nema potrebe za downgrade_om. Probaj kao na ovom videu bez downgrade_a.
https://youtu.be/9fTIZFehwlw
Ja sam uspio instalirati iz 6-7 pokušaja. Ali ja sam instalirao prije skoro 2 mjeseca. A možeš probati i ovako
https://youtu.be/VA-gyruGORo te također ako se ne ruši GApp nema potrebe za downgrade_om.
Huawei P40 Pro Plus & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ima da se skine samsung wearable, samsungov email i fluid?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ako si mislio na Galaxy Wearable i Fluid navigaciju gestovima, mogu da se instaliraju pomoću PetalSearch aplikacije, Samsung Email, koliko vidim, ne (samo na Google Play-u). Nisam ih instalirao, pa ne mogu da potvrdim da bi i radile.
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu [emoji6]
Važno da je uspijelo...dobro došao u klub [emoji16]

BTW ako se obistini nova vijest Huawei i Honor flagship uređaji posle Mate40 serije će koristi Qualcomm procesore.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To nije loše, ja nesto citao da se pominje Mediatek

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Mediatek možda za srednji segment...a što se tiče Qualcomm_a treba vidjeti kako će se to odraziti na poznate huawei "gimmicks" ...gpu boost, zoom, AI i ostalo jer je to bilo prilagođeno custom Kirin čipovima a tek kako će se ponašati autonomija.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Problem je što sem Play Store neće google ostale aplikacije da rade...gmail, yotube, google drive...
Ali hoće da sinhronizuje kontakte i skida normalno mi rade sve aplikacije sem google aplikacija.
Uzeo sam ovaj fon sebi i igraću se sa njim ja na Play Store imam jako mnogo aplikacija kupljenih za videomontažu, audio produkciju i za strimovanje direktno na shoutcast servere.
 
Znači Play Store radi bez problema ali kako misliš da ostale Google Apps neće?

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Yt hoće ali neće da se uloguje, gmail neće...testiram upravo
Da Play Store radi ok
 
Za GMail bih ti preporučio BlueMail aplikaciju jer s njom Push notifikacije za nove emails radi prilično dobro dok sam GMail moraš uvijek manuelno aktuelizirati.
Možeš li se prijaviti sa svojim računom u Play Store?
Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mogu, prijavljen naravno i u sistemu mi poznao google acount...
PowerDirector za montažu radi lepo daw aplikackije ma sve samo google aplikacije neće acount da prihvate a Play Store hoće :)
 
Zanimljivo...meni se svugdje ulogirao...YT čak i premium account prepoznao. Nemam pojma što bi moglo da bude [emoji848]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Koji ti je sistem?
Evo moj
 

Prilozi

  • Screenshot_20200826_231307_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20200826_231307_com.android.settings.jpg
    233.9 KB · Pregleda: 116
pa da nisu isti i svi u tutorijalima pominju tvoj sistem, moj nigde :)
sinoc mi je YT nekako se ulogovao, ni sam ne znam kako...jutros izlogovan :/
razmisljao sam da resetujem fon pa ponovim proces ali necu jer Play Store mi radi odlicno i sve ostale aplikacije a to mi je najpotrebnije
google aplikacije sve baguju zesce...
uglavnom sad fon ima na vrednosti i moze da se iskoristi bolje, trebace kinezima dosta godina na naprave sve to u svojoj reziji, kao google Play Store
elem
da pohvalim bateriju i punjenje je munja, procesor je brz i ceo telefon ugodan za rad
fotke sam mu poredio sa iPhone 11 koji mi je primarni fon, kao da mu je saturacija pojacana i P40 lite nema realne bas boje kao ajfon
video u 4K ne moze da snima sto mi je glupo skroz, jer taj procesor to moze u 60 fps sigurno i video snimanje mu nije ni blizu ajfona
ali ni cena mu nije ni blizu tako da za ove pare nije lose ;)
 
Možeš probati ponovo...kao što rekoh kod mene sve radi OK...imam 3 Google Accounts i sve aplikacije rade, YT, GMail, Drive, Photos, Maps. Sve pretplate i Abo sa Play Store također prepoznate.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Posle tri puta uspeo sam radi sve sem Blogger-a :)
KolorNote mi se sinhronizovao sa google, YT, google drive...
Ne pitajte me kako sam uspeo jer svaki put sam radio isto i znam napamet sad te korake.Uglavnom sad radi ok ;)
 
Primetio sam da ne mogu da povučem bekapovane podatke iz Viber aplikacije.Može li se to nekako rešiti?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Pokušaj ponovo, instaliraj Viber iz AppGallery, nemoj da ga otvaraš, povuci iz backup- a samo podatke, pa pokreni i inicijalzuj Viber. Javi da li je uspelo.

Ovo sve važi ako imaš Huawei Backup Viber-a sa podacima. Ako misliš na backup unutar Viber-a, on se radi na Google Drive-u, pa ne može da se povuče na HMS telefonima.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo jer je backup bio na Google drive-u,a ne Huaewei nalogu.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno