Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

E to hvala hvala ljudi :).
Nego da pitam,koliko je cimanje instalirati Google play i google servise.Gledam ove tutorijale na yt ne deluje nesto strasno?
Treba da mi stigne telefon za koji dan pa da se spremim,da ga osposobim sto pre;)
 
Mislim da je to isto

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Nisu isto, 3i je novi model. Lite je na bluetooth 4.2 a 3i na 5.0, lite se puni na micro USB, 3i na USB C itd.

@cimi Ja nisam probao da instaliram GMS. Koliko sam video, to je oko pola sata posla i može da se uradi, ali nisam siguran da sve radi kako bi trebalo, da normalno stižu push notifikacije... Ima neki tutorijal Mislava Bušića za koji je Peca rekao da je ok.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam po tom tutorijalu instalirao pre mesec dana i sve je radilo ok medjutim tel ssm prodao odmah posle 3 dana tako da ne znam da li bi sad radilo ako je izadao neki update
 
E to hvala hvala ljudi :).
Nego da pitam,koliko je cimanje instalirati Google play i google servise.Gledam ove tutorijale na yt ne deluje nesto strasno?
Treba da mi stigne telefon za koji dan pa da se spremim,da ga osposobim sto pre;)

Ako ces da kupujes telefon da bi budzio, odustani. Treba svesno da udjes u pricu da toga nema i nikad nece biti.

Ja sam probao mucio se sat vremena i odustao. Sve aplikacije rade tako da nisam imao potrebu da budzim. Drustvene mreze i ostalo sve je kako treba.
 
Apsolutno se slažem. Osim CarGo app i push notifikacija na Tapatalk, ništa mi nije zafalilo sa HMS i sve radi kako treba.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Jel zna neko da li mogu 2 vibera na p40 ili p40 pro?
 
Može.
a1aaf0a85eba9749cd62ba02c1696542.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nema ni na Mate 20 Pro. Znam da je bila priča da, kao nije do Huawei-a, nego do Vibera, koji ne dozvoljava. E, sada, da li su za P40 seriju napravili novi dogovor, pošto je dosta korisnika tražilo ovu funkciju, ili je ipak bilo do Huawei-a, ne znam.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Na p40 seriji radi jer ide preko hms-a.

P30 Pro
 
Meni nema Vibera na ovoj listi dozvoljenih na P40 Pro
 

Prilozi

  • Screenshot_20200824_162641_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20200824_162641_com.android.settings.jpg
    256.5 KB · Pregleda: 114
Uzeo sam dragoj P40 lite...odličan fon za te pare ali google nisam uspeo da namestim.Neće pa neće :/
Jel moze mala pomoć ili link kako da to što bezbolnije uradim :)
 
Ja nisam probao, ali, Peca je u jednoj recenziji pominjao ovaj tutorijal.

 
Onda bi i na p30 seriji trebalo da radi, ako se Viber preuzme iz AppGallery?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
Više mislim da je zbog toga što je hms jedini na aosp Androidu, kod nas na p30 seriji imamo i gms i hms tako da ne verujem da bi radio i da se preuzme sa appgallery
Jel to znači da mogu i messenger, face dual?
Kakvi su generalno utisci o telefonu ?
Messenger I face mogu i sada na p30 seriji

P30 Pro
 
Da znam, ali na P30 seriji ne može dupli viber pa reko da nije slučaj na P40 da može viber a ne mogu face i messenger :)
 
Uzeo sam dragoj P40 lite...odličan fon za te pare ali google nisam uspeo da namestim.Neće pa neće :/
Jel moze mala pomoć ili link kako da to što bezbolnije uradim :)
Potvrđeno da radi...jučer tip instalirao GMS
ali prvo se mora napraviti downgrade firmware...on je sa 10.1.0.147 spustio na 10.1.0.131 po ovome tutorijalu
https://youtu.be/EydJcYIlI8o

pa je onda instalirao GMS

https://youtu.be/9fTIZFehwlw
Kaže trebalo mu je pola dana ali je uspio.

Huawei P40 Pro Plus & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma to mi je bezveze skroz, previše zezanja i to će naći način da blokiraju...
Telefon je baš brz i dobar ali džaba mu :)
Ako neko hoće da menjamo za Androd drugi nek se javi...
 
Upravo dobih od Telekoma P40 pro ali nisam dobio wireless slusalice.
Zvao sam kao salju to naknadno.
Jel ste imali taj slucaj i koliko treba vremenski da stignu?
 
Ma to mi je bezveze skroz, previše zezanja i to će naći način da blokiraju...
Telefon je baš brz i dobar ali džaba mu :)
Ako neko hoće da menjamo za Androd drugi nek se javi...
To si trebao da znaš prije kupovine...ako se uzima P40 serija treba biti spreman uređaj koristiti sa HMSima jer nitko ne garantira da će GMS biti lako ili uopće moguće biti instalirati/koristiti.

Huawei P40 Pro Plus & Tapatalk
 
Mada, ima korisnika koji uživaju u telefonu i bez GMS. Pitanje je očekivanja i potreba.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ako kupuješ telefon iz P 40 serije, ne kupuješ zbog GMS.
Prosto je, onda kupiš drugi telefon ako ti treba GMS.
 
Tako je, ko ne ne želi telefon bez GMS, u istoj kategoriji je P30 Pro dobar izbor.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
I onda dodjes u poslovnicu bilo kog operatera i fine tete ti kazu da sve to radi normalno bez problema i prevare do sad ko zna koliko ljudi. Pusti nas par ovde koji znamo kako i sta ,obican korisnik nema pojma,moju sestru su tako prevarili
 
Poslednja izmena:
Nisu smišljeno, jer ni one nemaju pojma

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Nikakve prevare nema, sve radi savršeno.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Nema prevare kada ti neko kaze da sve radi normalno kao i davima gms? Ok
Tako bih voleo da Huawei popije tuzbu na globalnom nivou iako smatram da su im telefoni super. I dalje cute po pitanju produzavanja licence tj gubljenja iste i obmanjuju ljude isto kao i ovi u poslovnicama pa cak i u samom Huawei shopu gde sam licno prisustvovao sceni kada prodavacica kaze da sve allikacije rade normalno. Nisam hteo da je oitam pred musterijom bas da li radi maps,photos,keep i ostalo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno