Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Planiram da kupim power bank za moj 6p pa je izbor pao na Anker PowerCore+ Power Bank QC2.0 ili na Anker PowerCore13000mAh Power Bank PowerIQ Quick Charge13000mAh. Šta je bolje uzeti? PowerCore+ je trenutno jeftiniji 15% bila je ista cena.
 
Poslednja izmena:
Ima onaj anker koji puni na 3A (ampera) samo cena je >50€ tako da ide na carinu ...

https://www.amazon.com/Anker-PowerCore-Ultra-High-Capacity-VoltageBoost/dp/B014ZO46LK/

Može ovde da se kupi - www.ebay.com/itm/141667830500


Jedino ovo :
https://www.amazon.com/dp/B01KNJQZ4W/

Može ovde da se kupi - www.ebay.de/itm/112288699601

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)

Da li je ovaj isti deluje mi da jeste http://www.geekbuying.com/item/Tron...-Charge-2-0-and-1-Type-C-Port-33W-368466.html ?
 
Malo manje taj ima mah, ali to je to ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Piši kad stigne, baš me zanima kako će raditi ...
Planiram i ja da uzmem taj zbog 3A [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Malo bolja situacija sa Francom... Uz loš signal, Wi-Fi, Tapatalk, YouTube, What's app, surf... Bez žderača baterija, fb, messenger, Instagram... Osvetljenje na pola...

Screenshot_20170213-182201.png
Screenshot_20170213-182209.png
 
Poslednja izmena:
Ja bih se razocarao da mi baterija bude prazna nakon 8-9h cak i na 4g only.
Ja i dalje ne mogu da poverujem da je baterija na 6p toliko losa jer je pristojne velicine, nego je kolje sd810.
Vec duze vreme trazim cime bih zamenio kineza i ne vidim nista sto moze da mu parira sto se tice baterije sem eventualno s7e a tu me softver odbija.
Op3t mi je u uzem izboru za sada . . .
 
Jako malo troši na standby, baterija odlazi kada se dosta čačka telefon... Ja sam u tih 8 sati imao sot 4:25 sot, ali ovih 25% može da mi drži do kraja dana uz laganu upotrebu... Kod mene slično troši koristio wifi ili 3g/g4... Ovo je sad još i dobro, nisam mogao da sastavim 4h sot...
 
Nemoj gledaš Jocinu bateriju kao neki standard, njegov 6p je poseban. :D
Realno, izdrži dan upotrebe, tvoje, hmm, bilo bi čupavo. Recimo meni na full dan sa jakom upotrebom izvuče do ponoći sa 10%(ujutru od pola 7) sa 5, 5 i nešto sati sot-a, 60-40 u korist wifi. Gomila naloga, surf, koja igrica, wap,viber itd. Kacio sam skoro(kako lažem), pa prelistaj...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vi kad uzmete telefon koji vam odgovara, prosto ne možete da se smirite i već gledate šta dalje.

Zašto ne bi prosto imao taj telefon još neko vreme?

Kao vruć krompir su vam ti telefoni jbt :D.

Ali ok, bio sam i ja za neke druge stvari takav, kao mlađi doduše.
 
I sta bi, hoce li neko da mi proda Nexus? :D

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 
Prodajem ja moj, ne lezi mi velicina uopste.. :/ A i nervira me ovo fp dugme pozadi, nerviralo me i na 5X, ne znas zassto sam mislio da ce biti drugacije.. :/
 
Dirty unicorns 11.1 official
Bolesno smooth [emoji108]
Na stocku sam uvek imao stutter u tapatalku kad ekran malo miruje pa onda krenem scroll, probao i stock i ex i franco kernel i nisam mogao to da popravim (osim na performance governeru lol), ovde tapatalk klizi maltene kao settings [emoji5]

Sa opcijama je isto odličan.

Jedina zamerka za sad (uslovno rečeno) je ludački podešen thermal throttling - mob se usijava [emoji23] to sam odmah spustio na vrednosti koje inače držim (+3c u odnosu na stock) i sada je to ok.
 
Poslednja izmena:
Kernel?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ostavio sam ovaj što dolazi uz rom. Ima high brightness mod, vidim da ima i neki governor profil učitan jer su podešavanja dosta drugačija od googleovih, touchboost je isključen itd

uploadfromtaptalk1487026889602.png
 
Znaci njega da flesujem. :D
A kako i sta mu odradjujes da se ne usijava?

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 
Edituj thermal_engine.conf parametre.
 
Je l ih ima na xda ili?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moze Vojkan da vam napravi flashable zip ako ga ne mrzi :) Igrajte se malo :D

@Batak, koristi stock covece :)
 
@Service

Pa smanjim temperature na kojima obara takt, gasi jezgra... Ovi ludaci su to podigli baš visoko, radi pun gas a temperatura ko zna kolika, počeo mi smrducka mob sinoć [emoji23]

A opet tako kako držim je toplije nego googlova stock podešavanja, pa duže izdrži malo jaču upotrebu bez obaranja performansi, uz i dalje prihvatljivo zagrevanje.

@Nikola mislim da ih nema... Sa Google plus sam skidao. Ako skidaš sa telefona pazi da klikneš baš na ime fajla, ja sam prvi put kliknuo negde malo pored izgleda i chrome mi skinuo neki official.tar fajl, nisam imao pojma šta da radim s njim [emoji23] onda sam kao noob googlao how to flash dirty unicorns [emoji23] Tek na kompu izvalio da skida normalan zip kad se normalno i klikne :)
 
Poslednja izmena:
Tipa isprzis jaje ? :D Snap se uvek grejao, na 5x sam isto imao thermal gov podesavanja, bilo je poboljsanja ali znao je i da se umori kad se zagreje :D

Poslao Havaji P9
 
Poslednja izmena:
Stvarno bi mogao da nam das podesavanja i jedan tutorial. :D


Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 
Evo probao, normalno da sam tar skinuo :D ništa sutra na kompjuteru, taman posle posla da totalno sredim telefon. :D
Preko čega si sredjivao thermal?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma može i sa telefona, samo klikni tačno na ime fajla i krenuće. Ne da ga čekiraš pa gore desno download, to skida usrani tar [emoji23]


E što se tiče thermala to bre nije nikakva nauka.
Fajl je u /system/engine, zove se thermal-engine.conf. Najobičniji tekstualni fajl, editujete ga bilo kojim tekst editorom.
Unutra izgleda ovako npr

97779516519f6695b75d63a0e2bd5733.jpg


Ovo 47000 i sl su temperature. Tresholds je kada radi to što radi (a radi ono iz actions i action_info redova), thresholds_clr je kada se poništava (kada padne temperatura na toliko) ta akcija i vraća na prethodno stanje.

U principu dovoljno je samo da se podignu sve te temperature za recimo 3-4c u odnosu na stock i tada već radi skoro kao normalan telefon a ne kao 810 njesra [emoji23]

Edituju se sekcije
MONITOR_MSM_THERM_CLUSTER
MONITOR_MSM_THERM_GPU
MONITOR_MSM_THERM_HOTPLUG
MONITOR_MSM_THERM_BUS
MONITOR_EMMC_THERM
MONITOR_PA_THERM

Manje više iz imena sekcije i action i action_info redova se vidi šta se u kojoj definiše
Prva sekcija je temperatura na kojoj cpu obara takt
Druga kada gpu obara takt
Treća kada se gase jezgra
Četvrta nemam pojma al editujem kad sam već tu [emoji23]
Peta kada usporava punjenje
Šesta isto nemam pojma [emoji23] nešto oko baterije opet
 
Sad videh da si napisao da je toplije od stock podesavanja. Za pocetak cu ja stock + Franco (ima li on DT2W?) i to je to. :)

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 
ElementalX ima DT2W sigurno, ali unapred da znaš da DT2W generalno kilavo radi. Zaboravio sam da li je neko objasnio zašto. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
Je li Batak, koga si opljačkao za 6p? :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno