Šta je novo?

Huawei Nexus 6P

Samo što att radi samo prvi put kada se piše komentar, posle neće :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Od 7.0 update, imam veliki drain od strane android systema kada je wifi ukljucen ( iskljucen je backup i ostale stvari, na 6.0.1 nije bilo problema), probao sam da resetujem razna podesavanja za aplikacije, ali ne uspeva nista. Da li da hard resetujem fon i onda proverim stanje? U krajnjem slucaju rootvacu, pa cu videti onda sta je, ako se problem bude ispoljavao i tada.
 
I ja isto, radio sam reset.
Baterija za sada na 7, ceo dan napolju 4G/3G, dosta putovao po Srb i još sam na putu, trening sa oko sat vremena slušanja muzike preko BT sluški, viber, fb... Korišćenje bez ikakve uštede. Nemam root niti app za uštedu.
89e53e894945184873100b3750ef4428.jpg
f215443a4a13e0eb9e59748b19feab49.jpg
725ab7365f27d16b5db53bdcf08a065e.jpg
 
I kakav je ekran na kraju?

Ja sam i zaboravio da telefon ima amoled, uključio sam ambient i moćno izgleda :)

Sent from my Nexus 6P
 
6P trenutno 370-385€ EU varijanta :)
Kad izađu pikseli ode na 350€ - još malo i odlična kupovina !

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I kakav je ekran na kraju?

Ja sam i zaboravio da telefon ima amoled, uključio sam ambient i moćno izgleda :)

Sent from my Nexus 6P
Ako drzis stock boje nema sanse da ne primetis da je amoled jer boje vriste. Kada se ukljuci srgb mod onda je mnogo bolje, skoro su boje kao na 5x, sto je stvarno super za amoled.

Sent from my Nexus 5X
 
Sta ste rekli koja ima lufta nilkin ili ringke?

Ово је послао 6п!
 
Ja sam pričao za spigen da ima lufta. Ali ne mora da znači da su svi takvi.
Do skoro sam koristio bez srgb. Zadnjih mesec dana koristim sa uključenim, i sada kada ga isključim povraća mi se od boja... [emoji4]
 
Ako drzis stock boje nema sanse da ne primetis da je amoled jer boje vriste. Kada se ukljuci srgb mod onda je mnogo bolje, skoro su boje kao na 5x, sto je stvarno super za amoled.

Sent from my Nexus 5X

ma srgb koristim od prvog trenutka, ne znam jel bio na default prikazu 10 sekundi ukupno otkad ga imam. iste su boje kao na 5x što se zasićenosti tiče, jedino je na 6p ekran topliji od 5x (bar na mojim primercima). nego pitam njega kako mu deluje jer je koristio dosta samsunga a oni ipak imaju najbolje ekrane.
 
Meni to deluje isto kao na npr s6edge, s7 nisam koristio osim u radnji, ali su tamo vec sprzeni pa nije reprezentativno.

Sent from my Nexus 5X
 
Ja sam pričao za spigen da ima lufta. Ali ne mora da znači da su svi takvi.
Do skoro sam koristio bez srgb. Zadnjih mesec dana koristim sa uključenim, i sada kada ga isključim povraća mi se od boja... [emoji4]
Hvala :)
Vijam neki dobar hard case. Sto tanji. I za 6p i devojci za 5x.
Nego ima li gde da se uzme original punjac za 6p? Tj. da se naruci. Nervira me ovaj moj za indijsko trziste, a i treba mi jos jedan.

Ово је послао 6п!
 
Meni to deluje isto kao na npr s6edge, s7 nisam koristio osim u radnji, ali su tamo vec sprzeni pa nije reprezentativno.

Sent from my Nexus 5X

da, i meni je sve to tu negde što se prikaza tiče. Još kad se na ovaj instalira high brigtness mode sija kao blesav napolju. Mislim da je jedina razlika u potrošnji, ovaj je nešto između note 4 i s6 u tome, note 5 i s7 su sigurno još štedljiviji. sećam se da je anand pisao da je od s6 ekrana amoled stigao IPS po energetskoj efikasnosti.
 
da, i meni je sve to tu negde što se prikaza tiče. Još kad se na ovaj instalira high brigtness mode sija kao blesav napolju. Mislim da je jedina razlika u potrošnji, ovaj je nešto između note 4 i s6 u tome, note 5 i s7 su sigurno još štedljiviji. sećam se da je anand pisao da je od s6 ekrana amoled stigao IPS po energetskoj efikasnosti.
To je odlicno onda, amoled je pre jeo bat.
 
Ako drzis stock boje nema sanse da ne primetis da je amoled jer boje vriste. Kada se ukljuci srgb mod onda je mnogo bolje, skoro su boje kao na 5x, sto je stvarno super za amoled.

Sent from my Nexus 5X
Kako ti deluje bela u srgb modu u odnosu na 5x i ostale sa kojima si poredio ?
 
Poslednja izmena:
Kako ti deluje bela u srgb modu u odnosu na 5x i ostale sa kojima si poredio ?

Nisam previše zagledao jer drug voli te amoled boje pa sam isključio rgb mod, bela mi je delovala tu negde kao na 5x (kao na mom), možda baš baš malo onog prepoznatljivog amoled pink tinta, ali ni slično kao na npr. njegovom starom nexus 6 ili na nekim samsung ekranima što sam video.

Po meni u srgb modu stvarno ekran izgleda lepo, na stock podešavanjima je klasična amoled grotesknost.
 
Poslednja izmena:
I kakav je ekran na kraju?

Sa ekranom sam jako zadovoljan, još HBM da ubacim kada padne root. Kod mene je ugašen sRGB, onako kako je fabrika ostavila meni je najlepše, gotivim amoled i lepše su mi boje. Hvala bogu na ovoj opciji, ko voli LCD uključi sRGB i dobije šta je tražio (nemam ništa protiv LCD, ali mi je tu jedino top onaj sa iP koji mi se sviđa, i na HTC One M8 je bio odličan koji je sada već mator), ko voli AMOLD ništa ne pipa i sve je top. Ovo je zaista odličan potez, pozdravljam opciju i voleo bih da bude standardna.


6P trenutno 370-385€ EU varijanta :)
Kad izađu pikseli ode na 350€ - još malo i odlična kupovina !

Taman kada dođu pikseli 5x pada na 150e i biće odlična kupovina :D:d


Hvala :)
Vijam neki dobar hard case. Sto tanji. I za 6p i devojci za 5x.
Nego ima li gde da se uzme original punjac za 6p? Tj. da se naruci. Nervira me ovaj moj za indijsko trziste, a i treba mi jos jedan.

Na šta je spao izbor? Uzeo sam neki teracell silikon za prvu pomoć, hteo sam Nillkin ali nisam našao (on mi je bolji, kvalitetniji, tanji, plus ima flapove za rupe) tako da sam i ja u potrazi da naručim nešto bolje?
Što se tiče punjača, možeš samo adapter da uzmeš, kabal imaš. Oko 1000din su teracell sa brzim punjenjem u Bg.
 
Jos se nisam odlucio :) Zapravo nasao sam jedan (cini mi se verus) ali je 21$i to mi je mnogo da dam za masku. A hocu bas original punjac :D Imam kabal i choatech od 3m i stvarno je prakticno :)

Ово је послао 6п!
 
Ja sam narucio neku kao original ali kopija one zvanične. Pa cemo da vidimo a za prvu pomoc prpvidni teracell jer drugo nema kod nas. Odes i trazis masku nikad culi za telefon. Pogotovo one devojcice sto rade po tim radnjama i standovima sa maskama.
 
Imam original huawei i odlicna je, samo sto je providna. Pa se prlja. A imam i tu kopiju silikonsku i shvatio sam da mi ne odgovara taj silikon (mada je tepih deo zanimljiv). Juce smo za devojku bas imali problem da nadjemo bilo kakvu masku za prvu pomoc za 5x. I to smo trazili u Bg. Nasli neku i mora da vadi iz nje kad se puni. Pod hitno moram narucivati i njoj i meni.

Ово је послао 6п!
 
Šaljem ti na pp radnju, oni su veleprodaja od koje uglavnom i naručuju radnje, ali imaju i maloprodaju. Imaš i za 5x i 6p. Ako kupuješ staklo za 6p vodi računa da uzmeš ono koje ima prorez sa desne donje strane ispod gornjeg zvučnika, ono koje nema neće ti raditi senzor (ne možeš da prekineš vezu u toku poziva).
 
Ringke fusion clear je bio po ok ceni na ebay iz zvanične radnje za 15$ ali je rasprodat. Imas i ringke kod kineze od koga sam ja uzeo spigen za 17$...
Ivane ta radnja prodaje no name brendove ili ove poznatije marke?
 
Poslednja izmena:
Ja sam meni uzeo supcase unicorn beetle za 5x as ibay. Izadje oko 2300 rsd

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šaljem ti na pp radnju, oni su veleprodaja od koje uglavnom i naručuju radnje, ali imaju i maloprodaju. Imaš i za 5x i 6p. Ako kupuješ staklo za 6p vodi računa da uzmeš ono koje ima prorez sa desne donje strane ispod gornjeg zvučnika, ono koje nema neće ti raditi senzor (ne možeš da prekineš vezu u toku poziva).
Hvala :) Bio sam kod njih davno. Zaboravio sam da postoji :) Kaljeno imam odavno.

Ово је послао 6п!
 
@joca, to je veleprodaja gde se i snabdevaju radnje, imaju i maloprodaju, ponuda je ogromna za sve modele.

@Zulu, nema na čemu :)


Svetli li vama lampica za propušten poziv na v7?
 
Meni ne svetli. Tek sam sad primetio.

Ово је послао 6п!
 
Meni se za kontrolu diode, na Nexus 5X najbolje pokazao
LED Blinker Notifications lite (formerly LEDBlinker)
 
Je l koristi neko neki rom koji je na nougatu. Koristim chromu i nikako da izbace novu verziju.
 
Nemas jos ni jedan normalan rom, sacekaj nedelju dve dana, svi su jos uvek u fazi testiranja

Sent from my Nexus 5X
 
Nazad
Vrh Dno