Šta je novo?

Huawei Mate 50

Jel mogu da se instaliraju modovane apk aplikacije ?
Tipa viber,insta...ne mislim na gugl servise.
 
Kakav je mate sa updatovima ,tj.azurnost ?Doduse ovo pitanje moze da se odnosi na huawei generalno .Nisam neko vreme koristio njihove telefone...
 
Kakav je mate sa updatovima ,tj.azurnost ?Doduse ovo pitanje moze da se odnosi na huawei generalno .Nisam neko vreme koristio njihove telefone...
Imam Huawei Nova 9, redovno dobijam bezbedonosne zakrpe, a što se tiče softvera (EMUI 13), mislim da je najavljeno za oktobar.
Tako da, verujem da je to još bolje i brže na Huawei Flagship telefonima.
 
Kada sam uzeo Novu 9 ( februar 2022. godine) bile su problematične i bezbedonosne zakrpe. Kasnilo se po 2-3 meseca. Sada to više nije slučaj. Što se tiče softvera, sad će dve godine, a nema novog softvera. Verujem da ih ubijaju sankcije.
Takođe, što se tiče starijih flagship telefona, kasni i njima EMUI 13, dok za nove flagship telefone odmah dobijaju.
Da li vredi prelaziti sa Nove 9 na Novu 10/11 ili Novu 10 Pro?
Sad sam dobio pre 2 nedelje, bezbednoste zakrpe se dobijaju svaki mesec, ali sa EMUI kasne, pa cak iako imas flegsip
 
Kada sam uzeo Novu 9 ( februar 2022. godine) bile su problematične i bezbedonosne zakrpe. Kasnilo se po 2-3 meseca. Sada to više nije slučaj. Što se tiče softvera, sad će dve godine, a nema novog softvera. Verujem da ih ubijaju sankcije.
Takođe, što se tiče starijih flagship telefona, kasni i njima EMUI 13, dok za nove flagship telefone odmah dobijaju.
Da li vredi prelaziti sa Nove 9 na Novu 10/11 ili Novu 10 Pro?
Ne vidim niti jedan razlog zašto bi to uradio ,osim boljeg punjaca i mislim bolje prednje kamere ne dobijaš nista(10pro)
 
Има ли неки добар сајт/форум где се могу наћи добре теме за EMUI 13?
 
Koje tastature koristite? Moze li se podesiti da tastatura bude odvojena od donje ivice ekrana? Previse je nisko spustena kada se koriste geste na telefonu. I da li se prilikom njihovog koriscenja moze podesiti da stoji u donjem delu ekrana ona home trakica, da je tako nazovem.
Dakle nesto ovako.
 

Prilozi

  • IMG_20240104_114212.jpg
    IMG_20240104_114212.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 14
Koje tastature koristite? Moze li se podesiti da tastatura bude odvojena od donje ivice ekrana? Previse je nisko spustena kada se koriste geste na telefonu. I da li se prilikom njihovog koriscenja moze podesiti da stoji u donjem delu ekrana ona home trakica, da je tako nazovem.
Dakle nesto ovako.
Msm da imas opciiju plutajuca tastatura da je podignes od donje ivice
 
Ima i resize opcija na GBoard, ne mora biti plutajuca, ali iz nekog razloga ne funkcionise na P60 Pro.
 
Ne znam, meni je ova ok samo sto bi voleo da su dugmici siri, sa mojim dzombastim prstima stalno masim, a inace je odziv odlican
 
Da li neko ima problem sa nekim aplikacijama na Mate 50 pro da ne stizu obavestenja i druga stvar, konkretno aplikacija Sygic mi ne radi, posto ne moze da "savata" GPS signal
 
Da li neko ima problem sa nekim aplikacijama na Mate 50 pro da ne stizu obavestenja i druga stvar, konkretno aplikacija Sygic mi ne radi, posto ne moze da "savata" GPS signal
Ne stizu jedino kod mene na P50 pro messenger neki put, ako ti nesto znaci. Sygic ne znam kako ne moze da uhvati, kod mene radi perfect
 
Ne znam
Ne stizu jedino kod mene na P50 pro messenger neki put, ako ti nesto znaci. Sygic ne znam kako ne moze da uhvati, kod mene radi perfect
Ne znam, jedino mi je Sygic problem i stalno mi izbacuje da nema gps signal...testirao sam gps i hvata satelite, ali kroz aplikaciju nece...
 
Što se tiče obaveštenja na Messengeru, ništa drugačija situacija nije ni na Xiaomi, čak i gora.

Ja sam ubacio Harmony OS 4.0 na svoj telefon, radi još brže i fluidnije a i kamera je optimizovanija.
 
Što se tiče obaveštenja na Messengeru, ništa drugačija situacija nije ni na Xiaomi, čak i gora.

Ja sam ubacio Harmony OS 4.0 na svoj telefon, radi još brže i fluidnije a i kamera je optimizovanija.
Na koji tel? Na Xiaomi ili na neki huawei?
 
Ništa nešto naročito, telefon radi brže i fluidnije. Kamera pravi bolje slike, uglavnom toplije, malo je optimizovaniji interfejs, aperture mode sada pravi jasnije slike npr. Ima i nekih sistemskih funkcija, koje meni nisu od nekog značaja, da ne ulazim sad u razliku u funkcijama EMUI 13 vs Harmony 4, ima boljih poređenja na netu. Multitasking je dosta bolji, aplikacije duže ostaju u memoriji, ne gasi ih agresivno kao EMUI. Sve u svemu, rekao bih fin apdejt.
 
Ništa nešto naročito, telefon radi brže i fluidnije. Kamera pravi bolje slike, uglavnom toplije, malo je optimizovaniji interfejs, aperture mode sada pravi jasnije slike npr. Ima i nekih sistemskih funkcija, koje meni nisu od nekog značaja, da ne ulazim sad u razliku u funkcijama EMUI 13 vs Harmony 4, ima boljih poređenja na netu. Multitasking je dosta bolji, aplikacije duže ostaju u memoriji, ne gasi ih agresivno kao EMUI. Sve u svemu, rekao bih fin apdejt.
A kazi mi baterija? Gspace? GPS? Kako to radi, tj kako se pokazalo?
 
Što se tiče obaveštenja na Messengeru, ništa drugačija situacija nije ni na Xiaomi, čak i gora.

Ja sam ubacio Harmony OS 4.0 na svoj telefon, radi još brže i fluidnije a i kamera je optimizovanija.
Kako si ubacio Harmony OS 4.0,unapred hvala
 
A kazi mi baterija? Gspace? GPS? Kako to radi, tj kako se pokazalo?
Baterija malo bolja nego na EMUI. Gspace ne koristim sem za wizzair a tu mi radio normalno. GPS normalno. Ko što rekoh, sve je isto samo malo fluidnije i brže.
Kako si ubacio Harmony OS 4.0,unapred hvala
Platio sam pa mi je lik odradio remote preko anydeska. Nećeš moći sam nikako, ne gubi vreme pokušavajući da nađeš način, treba softver koji je na kineskom a u toku procesa se iščitava neki deo softvera iz telefona i šalje na modifikovanje te ponovni upis. Ja sam platio $30, ako bi da radiš javi se da ti prosledim link onoga ko je meni radio. Inače ih puno po Huawei grupama na fb koji se reklamiraju da to rade.
 
Imam Harmony 2.0,na tablet. Sam je prešao narednim updetom na Harmony.
Izgleda da neće biti novise verzije.
U pitanju MatePad Pro 5G
 
Screenshot_20240228_003525_com.android.vending.jpg


Ubacio i GMS na Harmony OS. Play store lepo šljaka, jedino za neke instalirane app ne izbacuje da ima update dok ih ne pretražite, otvorite tu app u samoj prodavnici.
 
Nazad
Vrh Dno