Šta je novo?

Huawei Mate 50

App je lighthouse, radi na mate 50 trenutno samo. Tipa je nesto poput microG i stvarno daje mogucnost synca google app-ova sa google nalogom
 
Realno das 180.000 za telefon i ne dobijes nista za poklon. Ranije je uvek bilo nesto.
 
^ Ovo je ''zanimljivo'':
The display backlight flickers at 119.9 Hz (Likely utilizing PWM) .
The frequency of 119.9 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use.
 
^ Ovo je ''zanimljivo'':
Ne kapiram zašto je to tako, kada su najavljivali pwm preko 1000hz koliko se sećam. A čini mi se da nije ovo prvi put da telefon koji bi trebao da ima visoku pwm frekfenciju, zapravo ima veoma nisku.

Zanima me baš kako će pokazati nova xioami 13 serija, jer imaju navodno neki samsungov ekran poslednje generacije, takođe sa preko 1440hz pwm.
 
Kupljen telefon za suprugu. Njoj je najbitnije bilo kakve fotografije pravi - i nije se pokajala. Koristi ga vec mesec dana, nema problema ni sa cim. Aplikacije rade normalno (instagram, fb, whatsup i sl. ) Jedino sa viberom nekad ima problem da ne stigne poruka odmah nego tek kad otvori aplikaciju. Ona je bila skepticna zbog nedostatka googla ali se ispostavilo da skroz funkcionise sve i bez toga.
 
Nekima je to teško objasniti, da ne radi bez GAp.
Ono jeste, lakše je sa ali može se i bez.
Kad bih menjao telefon verovatno bi bio Mate 50 pro ili Mate Xs2 da mogu
 
Kupljen telefon za suprugu. Njoj je najbitnije bilo kakve fotografije pravi - i nije se pokajala. Koristi ga vec mesec dana, nema problema ni sa cim. Aplikacije rade normalno (instagram, fb, whatsup i sl. ) Jedino sa viberom nekad ima problem da ne stigne poruka odmah nego tek kad otvori aplikaciju. Ona je bila skepticna zbog nedostatka googla ali se ispostavilo da skroz funkcionise sve i bez toga.
Kako je služi baterija?
 
Да ли на Huawei Mate 50/40 Pro телефонима ради M$ Authenticator, евентуално и Гуглов? Под тиме подразумевам нормално функционисање (у реалном времену да стижу push нотификације). Знам да је дуго било приче да не ради. Па је крајем прошле године било наговештаја да се M$ Authenticator ипак може инсталирати. Да ли неко има искуства и како сада ради (мора ли GSpace и ради ле push поруке)?
Потребно ми је 2FA (због посла), стим да поруке морају долазити правовремено, иначе морам понављати процес пријаве... а после 3 се закључава налог... да не обњашњавам, потребно је правовремено да стижу обавештења.
 
Pozdrav,
Uzeo sam skoro Mate 50 Pro, pitajte slobodno ako vas nesto detaljnije interesuje vezano za telefon.
Google Auth radi, upravo sam sinhronizovao naloge sa starog Xiaomi-ja.
 
Pozdrav i hvala sto si se javio.
Mene interesuje jesi li ubacio guglove aplikacije?
Gledao sam da ima apk Svetionik preko koje se to radi i podržani su samo noviji modeli.
 
Instalirao sam Google aplikacije preko Gspace-a, sve radi, samo nema notifikacija, sto mi nije problem, rucno udjem i proverim ako ocekujem neki mail npr.
Moram reci da je i App Galerija prilicno dobra, ima vecinu popularnih aplikacija, tako da je telefon potpuno funkcionalan.
 
Nu
Instalirao sam Google aplikacije preko Gspace-a, sve radi, samo nema notifikacija, sto mi nije problem, rucno udjem i proverim ako ocekujem neki mail npr.
Moram reci da je i App Galerija prilicno dobra, ima vecinu popularnih aplikacija, tako da je telefon potpuno funkcionalan.
Nisam na to mislio ali, hvala na odgovoru
 
Evo da se javim, koristim Mate 50 pro par dana, G aplikacije YT, Maps, Photos, G One instalirane preko GBoxa, sve rade za sad, drustvene mreze sve rade i nema kasnjenja obavestenja, WP, Viber, Face, za mail koristim nuawei aplikaciju koja je stigla instalirana prijavljena na njoj dva mail naloga gmail i outlook, sve radi takodje nema kasnjenja mailova. Aplikacije kao HBOmax, Supernova MovenGo tv takodje rade kao sat.
 
Evo da se javim, koristim Mate 50 pro par dana, G aplikacije YT, Maps, Photos, G One instalirane preko GBoxa, sve rade za sad, drustvene mreze sve rade i nema kasnjenja obavestenja, WP, Viber, Face, za mail koristim nuawei aplikaciju koja je stigla instalirana prijavljena na njoj dva mail naloga gmail i outlook, sve radi takodje nema kasnjenja mailova. Aplikacije kao HBOmax, Supernova MovenGo tv takodje rade kao sat.
Baterija? Daj neki screenshot sa SOT-om.
 
Evo da se javim, koristim Mate 50 pro par dana, G aplikacije YT, Maps, Photos, G One instalirane preko GBoxa, sve rade za sad, drustvene mreze sve rade i nema kasnjenja obavestenja, WP, Viber, Face, za mail koristim nuawei aplikaciju koja je stigla instalirana prijavljena na njoj dva mail naloga gmail i outlook, sve radi takodje nema kasnjenja mailova. Aplikacije kao HBOmax, Supernova MovenGo tv takodje rade kao sat.
Koliko si platio?
 
Planiram da kupim decembra Mate 50Pro uz obnovu ugovora. Najjača stvar je što sam ga gledao u poslovnicu operatera i na glavnom ekranu stoji folder sa svim G apk. Deluje kao fabrički. Još nema onaj znak na ikonici koji je karakteristične za GSpace koj i sam koristim.
Pitam ih kako jer nisam video kako GBox izgleda na delu radnici se pogubili. Nemaju pojma, rekao mi njihov vodka smene o čemu se radi.
Sad kad vidim da sve fercera probam ga na tablet i zapnem sa autemtifikacijom za log na Gmail.
Ne da mi opciju za SMS nego da proverim uredjaj, a uredjaj dečiji tablet koji su slomili.
Zna li neko kako da ga izbacim iz liste, da ne potvrdjujem log preko njega?
 
Ista je prica kad kod mog P50 pro modela. Sve sto je vezano GMS, radi perfektno, ostale drustvene mreze, nema kasnjenja. Huawei mail koji uvezuje ostale mailove, radi perfekt. Jedino sto Vas molim, ko ima Mate 50 pro, da proba da se konektuje na internet ruter koji radi na 2,4 Ghz, i to kad ima sifru. Tu postoji fabricki problem, da bar moj P50 pro nije namnjen za 2,4 Ghz rutere, i cesto se tesko povezuje i neki put ima lag u konekciji. Sto se tice baterije na P50 pro, uzasna je i nije na nivou flegsipa. Razlog kako tvrde je Snapdragon. To su 2 stvari kojima sam ja razocaran kod mog P50 pro, ostalo je super. Bateriju resava super brzi punjac, i neverovatno je brzo napuni, ali wifi, za to jedino 5ghz ruteri. Zato me interesuje misljenja i testovi korisnika Mate50 serije. Hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20230414_113930_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20230414_113930_com.huawei.systemmanager.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 26
Da li neko ima problem sa YT aplikacijom na Gbox i Gspace, već dva dana ne radi kako treba, video krene i onda zakuca posle minut? Notifikacije stižu redovno, mogu da vidim sve ostalo na yt, komentari i ostalo, ali puštanje vide zakucava.
Hvala!

Dakle, kao 3 godine stara Nova 5T.. Valjda ce biti bolje sa SD8 Gen 2..
S obzirom da sam prešao sa S20FE(Exynos) koji sam koristio 2 godine, i gde je baterija užas, a sad telefon posle 2 godine skoro neupotrebljiv (SOT jedva 2 sata) je velika promena na bolje
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem sa YT aplikacijom na Gbox i Gspace, već dva dana ne radi kako treba, video krene i onda zakuca posle minut? Notifikacije stižu redovno, mogu da vidim sve ostalo na yt, komentari i ostalo, ali puštanje vide zakucava.

S obzirom da sam prešao sa S20FE(Exynos) koji sam koristio 2 godine, i gde je baterija užas, a sad telefon posle 2 godine skoro neupotrebljiv (SOT jedva 2 sata) je velika promena na bolje

Instaliraj YouTube Vanced, sta ce ti Google YouTube?

Po testovima sam očekivao i više od Mate 50, čak sam razmatrao da ga kupim. Ne kažem, nije ni ovo loše, jedan dan da ne razmišljaš, ali Nova je mogla ranije dva dana, bilo je prelepo.. Emui 12 je ipak dosta uticao, kao i baterija nakon 3 godina, tu se nema sta...
 
Instaliraj YouTube Vanced, sta ce ti Google YouTube?

Po testovima sam očekivao i više od Mate 50, čak sam razmatrao da ga kupim. Ne kažem, nije ni ovo loše, jedan dan da ne razmišljaš, ali Nova je mogla ranije dva dana, bilo je prelepo.. Emui 12 je ipak dosta uticao, kao i baterija nakon 3 godina, tu se nema sta...
Pa generalno svi telefoni u poslednjih 2,3 godine imaju groznu autonomiju, pogotovo uredjaji iz srednjeg i gornjeg segmenta, izuzeci su Iphone, neki gejmerski telefoni i donji segment uredjaja sa namenski velikim baterijama, bilo je par motorola, sad honor magic 5 lite i td koji mogu 2 dana da izdrže. Možda sledeći Mate ako bude ima SD gen2 nešto promeni na planu autonomije.
 
Instaliraj YouTube Vanced, sta ce ti Google YouTube?

Po testovima sam očekivao i više od Mate 50, čak sam razmatrao da ga kupim. Ne kažem, nije ni ovo loše, jedan dan da ne razmišljaš, ali Nova je mogla ranije dva dana, bilo je prelepo.. Emui 12 je ipak dosta uticao, kao i baterija nakon 3 godina, tu se nema sta...
Tu je najvise Kirin bio zasluzan za to. Odradjivao je posao sa baterijom i davao vrhunske performanse
 
Nakon korišćenja Xperie godinu dana, vraćam se na Huawei i Mate 50 Pro mi se trenutno čini kao najbolji izbor :) Verovatno bi mi P50 Pro bio i bolji izbor da nije loše baterije. Trenutno sam na starom P40 (ne pro), i dalje radi odlično, čak i bolje nego prvog dana zbog novih rešenja za GMS, tako da meni HMS završava skoro sve bitno. P60 Pro mi se ne čeka, čini mi se da razlika u ceni ne opravdava ono što nudi u odnosu na Mate 50 pro, tako da ako je neko voljan da otuđi svoj Mate 50, neka me kontaktira. :)
 
Da li neko ima problem sa YT aplikacijom na Gbox i Gspace, već dva dana ne radi kako treba, video krene i onda zakuca posle minut? Notifikacije stižu redovno, mogu da vidim sve ostalo na yt, komentari i ostalo, ali puštanje vide zakucava.

S obzirom da sam prešao sa S20FE(Exynos) koji sam koristio 2 godine, i gde je baterija užas, a sad telefon posle 2 godine skoro neupotrebljiv (SOT jedva 2 sata) je velika promena na bolje
Meni se to isto desava na p40 i vanced youtube isto baguje dosta. Barem meni.
 
Nakon korišćenja Xperie godinu dana, vraćam se na Huawei i Mate 50 Pro mi se trenutno čini kao najbolji izbor :) Verovatno bi mi P50 Pro bio i bolji izbor da nije loše baterije. Trenutno sam na starom P40 (ne pro), i dalje radi odlično, čak i bolje nego prvog dana zbog novih rešenja za GMS, tako da meni HMS završava skoro sve bitno. P60 Pro mi se ne čeka, čini mi se da razlika u ceni ne opravdava ono što nudi u odnosu na Mate 50 pro, tako da ako je neko voljan da otuđi svoj Mate 50, neka me kontaktira. :)
Koju Xperiu si koristio? Ja sam dugo koristio sony modele, dok nisu poceli da budu zaista ocajni, pa sam 2018 presao na huawei. Sad sam na P50 pro, osim onih navedeni stavki, ostalo je odlicno, a pre toga sam bio na P20 lite, koji me je sluzio 4 godine bas bas dobro.
 
Nazad
Vrh Dno