Šta je novo?

Huawei G300

ne igrajte se sa tim romom, čitajte malo taj thread.. može lako da se desi da crkne telefon
 
Andragon: Jel imas hynix ili samsung memoriju na tom g300?
 
Onda nemas brige.

Ma jedna reč "Telefončina" ;)

Neverovatno kolika podrška postoji za njega, romova na tone, ne znam više šta nisam probao, i konačno Kit Kat koji radi, baš kako su rekli da treba da radi :)
 
Nema roma koji nisam probao za njega, nazalost malo ga je pregazilo vreme pa sam morao uzeti nesto jace, al sve vremena na vreme pozajmim od zene g300 i flesnem nesto novo.
 
Poslednja izmena:
Nema roma koji nisam probao za njega, nazalost malo ga je pregazilo vreme pa sam morao uzeti nesto jace, al sve vremena na vreme pozajmim od zene g300 i flesnem nesto novo.

Pa dobro, to je malo diskutabilno, sve zavisi za šta koristiš telefon, da li za igranje ili za neku svakodnevnu upotrebu.

Ja jednostavno volim ovaj phone, ima sve što mi treba, lepo izgleda, ima odličan ekran, dobar zvuk, gorila staklo, youtube na KK radi bez seckanja, Twitter, vesti, surf itd itd., Fox WiFi
Skuplji telefoni su sigurno bolji, ali ovaj je u svom cenovnom rangu NAJBOLJI :D
 
Slazem se. Ja imam ZOPO C2 i telefon je zverka rame uz rame sa najskupljim telefonima (ne bas ova naj generacija N3, G2, Nexus5 itd) ali je zver telefon. A opet, kad nosim ovaj G300 u dzepu nekako mi milo .. :) G300 zajedno sa Blade 3 (koji je slabiji ali ima savrsen Cyanogenmod od Konstat-a) su najbolji sada vec Low-end telefoni.
 
Zdravo, nov sam ovde, i mozda je glupo da odmah krenem sa problemima ali... muka me naterala.Da li neko moze da mi pomogne da proverim da li mi je otkljucan bootloader? Probao sam sa https://mega.co.nz/#!L94RkS6C!M4On-jeR7M0WJZkpk8LZJGeNbUEEx4ueD_bkzbXWsHs, ali ne pokazuje mi nista, samo sledece rezultate:Model : Huawei Ascend G series
IMEI : 861229014441xxx
Wi-Fi MAC : 88:53:D4:26:4A:BD
BlueTooth MAC : 88:53:D4:26:4A:BC
SIM Lock status : unlocked
Od portova mi prikazuje samo 1,2,5 i 8
Trenutno koristim Dazzozzo-v 10.1 Rom
Pokusao sam jos jednom metodom da proverim, ali isti rezultati. Zanima me kako da proverim ili zauvek otkljucam bootloader, da li pri tom moram biti na nekom stock rom-u(sada sam na dazz CM10.1 4.2.2) ili nesto trece...Napomena:Imam Hynix flash memoriju, posto sam u nekom tutorijalu procitao da neke od metoda vode u brick.
Eto, toliko o mom problemu, imam neko misljenje o resenju istog ali moram da konsultujem iskusnije korisnike, ne bih voleo da se na ovakav nacin rastaem od ovog super-malise:) Hvala Vam unapred i ...tako to, i Srecna Nova Godina,Badnje vece i sutrasnji Bozic...
 
Ja nisam expert ali kolko znam kada pališ android, ako je onaj katančić dole kao otvoren onda ti je bootloader otključan.
A možeš da okreneš recovery mod i tu piše status bootloadera.
Pogledaj na youtube, ima video sigurno.
 
Poslednja izmena:
Ni na jedan od tih navedenih nacina ne mogu da ocitam stanje bootloadera, mada me vise zanima kako sa ovim rom-om (ili mora drugi) da zauvek otkljucam bootloader,cak i ako je otkljucan ponovni postupak mu nece skoditi, pretpostavljam :trust:
 
Idi na Android Srbija forum ima kompletna tema o botloaderu,program za otkljucavanje i proveru statusa.
 
Pitao sam i na "AndroidSrbija", bezuspesno, a probao sam "Read code and Unlock Huawei bootloader.rar" i ne pokazuje mi nista...zato sam i potrazio pomoc na ovom forumu :S:
 
Naravno da ne prikazuje kada nisi instalirao drivere kako treba.

Posto vidim da imas instaliran custom rom koji je nemoguce instalirati bez instalacije TWRP-a i CM-a a opet ova dva je nemoguce instalirati ako telefon nije rootovan a nemoguce je rotovati telefona ako nije otkljucan botloader.
Ovo je pravilan redosled:botloader-root-TWRP ili CM-custom rom.

I sta si zapeo za taj botloader?
 
Poslednja izmena:
Neznam zasto mislis da nisam instalirao drajvere kako treba??? Da nemam pravilno instalirane drajvere ne bih imao u telefonu to sto imam!?!?
Prvi put otkljucan bl. pa root-ovan tel. pa instaliran ICS stock, pa opet otkljucan bl. i onda instalirano i uninstalirano sve i svasta. Kao sto sam i napisao sada sam na Dazzozzo-vom 10.1 iliti 4.2.2 Rom-u sa CMR v.6.0.4.0. Tu sam i radio proveru sa ovim sto sam i okacio i pokazao mi je to sto sam i napisao, e to me buni, dvaput otkljucan(doduse starom metodom) a ne pokazuje nista, a i ne shvatam sta sam ja to pa zapeo?!?!?!? samo hocu da ga otkljucam jer mi je potreba da bude otkljucan, eto to je to...!
 
Dobro de,sta se ljutis...:trust:
 
Poz ljudi, imam jedno pitanje, kada bih prodavao ovaj telefon, koliko bi otprilike mogao da dobijem za njega? Mogu da kazem da je ocuvan da ga mi nikad nije ispao na beton ili slicno i da ga koristim oko godinu dana... hvala unapred
 
problem sa prodajom svakog telefona sa mreze je sto ih ima previse po oglasima i onda njih 10 sto im gori pod nogama obaraju cenu. Realna cena jeste 70-80 evra ali zbog takvih par deebila ima i ispod 50 da se nadje .. okaci na KP za 65 evra i nadaj se da ce neko da se javi :)
 
problem sa prodajom svakog telefona sa mreze je sto ih ima previse po oglasima i onda njih 10 sto im gori pod nogama obaraju cenu. Realna cena jeste 70-80 evra ali zbog takvih par deebila ima i ispod 50 da se nadje .. okaci na KP za 65 evra i nadaj se da ce neko da se javi :)

To sto su za tebe oni *****i, za nekog su dobri prodavci...Kako bi ti , majke ti formirao cenu?
 
To sto su za tebe oni *****i, za nekog su dobri prodavci...Kako bi ti , majke ti formirao cenu?

Ja kada bi imao nesto sto vredi 70 evra, ne bih spustio na 50 samo da prodam sto pre, jer mi gori pod nogama. Nije u pitanju automobil, nego telefon. Meni kad je falilo 20 evra u studentskom zivotu, nisam kukao ko 90% srbije, nego sam mesao malter i redjao blok za tih 20e dnevno. Izem ti filozofiju gde gubis novac i sredstva jer "ti se zuri"
 
O da, savetovanje da se čeka sa prodajom mobilnih telefona je sasvim ok...To je ko zlato, ne pada cena pod uticajem vremena.Samo ti čekaj...
 
На основу чега се одређује да нешто вреди 70€ а не 50€ или 110€? На основу малопродајне цене званичног продавца или на основу просека понуде оних који су узели уз пакет, донели од негде или имали "повољну" набавну цену? Или према ценама сервиса који то откупљују од оних којима гори и дају 10 а после траже 70? Зашто да неко не понуди за 50€ ако су му паре потребне а има рачуницу, да ли мора да пази да не убије цену професионалним препродавцима и тапкарошима? Ако сам ја узео неки телефон за динар уз пакет који сам ионако користио, ко мени може да одреди да га ја и не продам за динар?
 
Može svako da proda svoju stvar za koliko hoće i može tako da opušteno ljudi :)
 
Dobro, glupa rasprava, ja i dalje stojim pri tome da ne bih nesto davao ispod cene zbog zurbe. Svako ima svoj rezon pri trgovini, meni je nelogicno da izgubim 25% zarade zbog "danas za sutra" razmisljanja pa mmakar to bilo 70 evra.
 
Al čovek te pita šta znači "ispod cene", ko određuje da je cena 20€ iznad :)
 
Uzeo ovo kao sekundarni telefon ponovo i jos jednom moram da napisem da su G300 i Blade3 bukvalno genijalni telefoni.

G300 je mega uredjaj, "manje skup nexus" verzija za one sa manje zahteva. Sve ima sve radi. Ko prvi put proba Android ili ko ostane bez telefona, slomi izgubi, G300 je idealan telefon da premosti "gap" i da sluzi kao full Android naprava za sada vec 60 evra na oglasima.
Apsolutno! Služio mi je oko 1,5 godinu i bio prvi Android telefon tako da se slažem sa tobom u potpunosti.
 
Kako se uključuje notification widget u drop down meniju za oficijelni 4.0.3 rom?
 
Uzasan mi je zvuk video zapisa na telefonu. Probao sam sve mogice kamere i nista. Sada sam vec duze vreme na LG camera pro i cuo sam da se na njoj moze podesiti zvuk tako da se dosta dobije na kvalitetu. Da li neko mozda zna kako podesiti? Da li postoji neki drugi nacin za poboljsanje zvuka video zapisa?
 
Nazad
Vrh Dno