Šta je novo?

Huawei G300

Jeste prvi ali ga imam godinu dana i vise... DO sada mi je na ICS pisalo lepo ~480MB total, zauzeto X, free Y...

sad mi prikazuje 260mb zauzeto i 140mb free...
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta se opterecujes sa ramom toliko, bitno je kako OS radi. A GB slim je po brzini miljama ispred bilo kog ICS-a. Jesi probao slim ili superslim? Na superslim imas jos vise slobodnog rama.
 
slim V1... Pa sta znam... Za sada radi ddobro ali sam navikao na ICS :) Inace videcu za mesec - dva kako ce biti... mada verovatno nece biti gore nego na ICS... Inace vec mi se restartovao jednom do sad sam od sebe.. :)
 
slim V1... Pa sta znam... Za sada radi ddobro ali sam navikao na ICS :) Inace videcu za mesec - dva kako ce biti... mada verovatno nece biti gore nego na ICS... Inace vec mi se restartovao jednom do sad sam od sebe.. :)

Hoce da se resetuje ako nije otkljucan bootloader preko huawei-a vec putem pomocnih programa.
Zato idi na sajt http://www.huaweidevice.com/worldwide/servicePolicy.do?method=toApplyUnlock
i tamo otkljucaj bootloader i radice ekstra sa slim v1
 
Ne mogu product id da nadjem...
 
How do I obtain the product ID?
For a mobile phone, bring up the dialpad, and enter *#*#1357946#*#*. An 8-digit ID is then displayed
 
Hehehe :) Ma video sam to ali ne dobijam id... cim ukucam zvezdicu poslednju ne desava se nista, samo mi nestane broj koji sam ukucao i toliko... jos jedan prob je da nece poruke da salje... moram da restartujem telefon... danas vec 2x sam morao da restartujem... zna li neko o cemu se tu radi?
 
Kako si ti flesovao taj telefon?
Jesi uradio full wipe prvo?
Wipe data/factory reset, cache, dalvik cache, u mounts and storage format system i internal memory
 
da, da... sve sam to odradio...
 
Bootloader nije zakljucan na GB, zato ona procedura od gore ne radi. Ne bi smeo da se restartuje na GB, meni bar nikad nije.

Trebao bi da flesujes oficijelni B952 (izgubices i cwm i root) i da kao takav uradis otkljucavanje bootloadera preko huawei sajta. Onda da probas da se vratis na GB.
 
Hmmm... sacekacu jos malo da vidim kako radi pa ako se restartuje jos koji put onda cu odraditi to... Hvala :)
 
Restartovao se i danas nekoliko puta... I cesto mi gubi signal (crtice z asignal su sive), moram da uskljucim aeroplane mod pa da ga iskljucim da bi mi se vratio signal... pokazuje da imam signal ali sam nedostupan... Moracu da sredjujem ponovo... Ahhhh... Kako me mrzi to da radim...
 
Poslednja izmena:
Dajte preporuku za launcher za G300 na GB. Do sada nisam koristio ni jedan, pa rekoh da probam...
 
Da se dopunim... treba mi launcher kod koga novo instalirane aplikacije idu na kraju i da ja mogu ikonice da redjam kako hocu, a ne da ih on sam eazbaca pa da ne mogu da se snadjem kad udjem u menu. Da li postoji tako nesto?
 
Nikako ne mogu da instaliram stock b952 na telefon. trenutno mi je na telefonu slim gb... na sd karticu sam stavio dload folder sa update.app u njemu, drzim colume up/down + power i pojavi se samo roze ekran... Sta dalje? To bih uradio da bih otkljucao bootloader jer mi se non stop restartuje mob...

Edit: Uspeo sam da instaliram slim ics... Da li sa njim mogu da otkljucam bootloadeR?
Edit2: Ne mogu opet official ICS da stavi ni preko ovog slima
Edit 3: android.proces.acore has stopped ... na svakih 15s...

POMOC? :(
 
Poslednja izmena:
Nista, uspeo sam da stavim official ICS... Sad imam drugo pitanje... da li bootloader treba da otkljucam dok sam na ics (pre instaliranja slim GB) ili posle instalacije slim GB?
 
Flesnuo sam gb slim spanca i imam SuperSu ikonicu u meniju. Imam problem sa Lucky patcher-om koga SuperSu uopste ne registruje i kad udjem u log fajl pise kao da za Lp treba pro verzija Ss-a. Ranije mi je Lp radio bez problema. Neko resenje?
 
Pronašao sam stock emui rom za G300. U beta fazi je za kineski model u8818. OVO JE DLOAD. 2030 baseband. Izgleda da nismo završili sa update-ovim od strane huawei-ja, što je lepo.
Rom nema gapps. Ima toggles. Podržava samo kineski i engleski jezik. Jako je lep i brz. Drugačiji je od dosadašnjih stock romova. Čini mi se da je i kamera bolja. Ne radi vidžet za vreme (Ne znam zašto).

Download: dload
http://dl.vmall.com/c0bm0k8leu


Root: cwm
http://downloads.noshufou.netdna-cdn.com/superuser/Superuser-3.1.3-arm-signed.zip


Izvor
http://cn.club.vmall.com/forum.php?mod=viewthread&tid=219019&extra=page=1
 
Ja se izvinjavam sto ovako upadam na temu,ali na guglu se nisam snasao :)
Cale mi je dao njegov g300 posto je uzeo novi telefon pa sam hteo da ga dam zeni,ali sam mislio da pre toga flesujem oficijelni ics.
Telefon je iz telenora i ne nudi update na ics preko ota.
Gledao sam neke tutorijale po netu,ili su stari linkovi za download ili je objasnjenje za flesovanje custom romova.
Vidim da ima neka varijanta da se dload folder kopira na sd pa da se onda iz settings pokrene upgrade.
Ako nekom od vas nije tesko neka mi da linkove za download neke stabilne verzije ics kao i kratko uputstvo kako se flesuje.
Hvala unapred :)
 
Ja se izvinjavam sto ovako upadam na temu,ali na guglu se nisam snasao :)
Cale mi je dao njegov g300 posto je uzeo novi telefon pa sam hteo da ga dam zeni,ali sam mislio da pre toga flesujem oficijelni ics.
Telefon je iz telenora i ne nudi update na ics preko ota.
Gledao sam neke tutorijale po netu,ili su stari linkovi za download ili je objasnjenje za flesovanje custom romova.
Vidim da ima neka varijanta da se dload folder kopira na sd pa da se onda iz settings pokrene upgrade.
Ako nekom od vas nije tesko neka mi da linkove za download neke stabilne verzije ics kao i kratko uputstvo kako se flesuje.
Hvala unapred :)

imas zvancini ICS na huawei site-u.
http://consumer.huawei.com/en/support/downloads/index.htm
Izaberi U8815 tj g300 i skini odgovarajucu zip arhivu u kojoj ti se nalazi i uputstvo kako da flash-ujes
(HUAWEI Ascend G300 firmware(U8815,Android 4.0,V100R001C00B952,General Version)
 
Hvala najlepse :)
 
Ljudi, jel imao neko problem da rutuje g300 nakon zvaničnog apdejta na ICS?
Apdejtovao sam telefon prema uputstvu sa http://huaweig300.com/huawei-g300-install-a-custom-jelly-bean-ics-rom-from-scratch/ samo što sam rom skinuo sa zvaničnog sajta, (iz linka dva posta iznad) pošto je mnogo sporo skidao rom sa ovog sajta na kome je uputstvo.
E sad me buni što sam bez problema u prvim koracima rutovao, dok je bio GB originalni ali nakon updejta mi javlja device not found 5-6 puta i ne odradi root :(

Probao sam ono što su naveli u uputstvu za otklanjanje problema ali opet neće.

Kapiram da je problem u drajverima ali mi nije jasno kako su odradili bez problema na GB a neće na ICS :(

Inače imam one Samsungove drajvere isto instalirane, jer sam prčkao i Gnex pa je moždazbog toga...
 
OK, bilo je do drajvera, uspeo sam na drugom računaru.

Sad me zanima koji je najbrži rom, neki od ovih slim koje pominjete ali da je funkcionalan? Ako postoji tako nešto?
 
Spanac B952-slim-v13 po meni najbolji,najbrzi i najduze drzi bateriju.
 
Vrh Dno