Šta je novo?

Huawei G300

ma bre slučajno sam napisao otg umesto ota i napadoste me ko da sam ubio nekoga:
Ed, jel znas sta je OTG??
mogao si lepo da napišeš: pogrešio si, nije otg, nego ota. a ne ovako nevaspitano.

btw, kad smo kod otg, ne radi out of the box na stock 2.3 androidu. rootovao sam telefon, šta treba da instaliram da bi mi to proradilo, ako je uopšte moguće na g300, kul je to stvar.
 
ma bre slučajno sam napisao otg umesto ota i napadoste me ko da sam ubio nekoga:
mogao si lepo da napišeš: pogrešio si, nije otg, nego ota. a ne ovako nevaspitano.

Covek je lepo pitao i nije te napao. I lepo smo ti skrenuli paznju i objasnili sta je OTA a sta OTG a ti izgleda ne citas.
 
Instaliram najnoviji CM10 R3 po uputstvu ali čim instaliram gapps i reboot-ujem phone dobijem na startu prilikom biranja jezika ovu grešku:
unfortunately, com.google.android.gsf.login has stopped
I neće dalje.
Ima li neko rešenje?

rešeno.
 
Poslednja izmena:
hvala što ste mi objasnili vaša preuzvišenosti

Ti si neki jako naporan tip, verovatno vrlo detinjast i ubedjen da je najpamatniji po pitanju svega, zašto se uopšte raspravljaš i spamuješ kad nisi upravu?
Lepo se izvineš, kažeš greška ili nešto slično, a ne ovako. Glupo je da te mi na forumu učimo učtivosti, ali očigledno da neki ljudi to ili nisu imali od koga da nauče ili to ne mogu/neće da usvoje.

Nisi slučajno napisao OTG umesto OTA jer si barem 4 puta ponovio isto, već si napravio grešku. Niko se od nas nije naučen rodio i nije sramota pogrešiti, ali je sramota kad se ovako ponašaš.

Just my 2 cents, neću nastavljati ovu diskusiju šta god napisao o tome, samo se nadam da ćeš bar malo razmisliti o svom ponašanju.
 
thanx for ur 2 cents ur highness

znam dobro šta je otg a šta je ota, engleski pričam kao srpski, napisao sam slučajno otg umesto ota, iskuliraj jer prvo onaj lik nije mi lepo ukazao da sam pogrešio nego mi je postavio pitanje sa dva znaka ??, a drugo ovaj drugi mi je rekao da mi je objasnio kao da ja ne znam. kako se ponašaš prema meni tako ćeš i da dobiješ
 
Poslednja izmena:
Neverovatno, stvarno... G je VEOMA daleko od A, pa zato ne znam kako je slučajno, a pitao sam jel znaš pošto mi se učinilo da ne znaš, jer ima ljudi koji blage veze nemaju sa tehnikom i treba dva puta da pročitaju OTG i da počnu da traže i da razbijaju glavu zašto neće preko OTG-a da se update-uje...

Dva upitnika? Nisam znao da to pravi razliku u odnosu na jedan...

Čitao sam i onu AMD temu sa tvojom kuknjavom i kad ti ljudi realno kažu nešto ti dižeš nos, kao i ovde...

Nije teško biti fin, ali sa takvim ponašanjem ne znam koliko daleko ćeš dogurati...
 
Neverovatno, stvarno... G je VEOMA daleko od A, pa zato ne znam kako je slučajno, a pitao sam jel znaš pošto mi se učinilo da ne znaš, jer ima ljudi koji blage veze nemaju sa tehnikom i treba dva puta da pročitaju OTG i da počnu da traže i da razbijaju glavu zašto neće preko OTG-a da se update-uje...

Dva upitnika? Nisam znao da to pravi razliku u odnosu na jedan...

Čitao sam i onu AMD temu sa tvojom kuknjavom i kad ti ljudi realno kažu nešto ti dižeš nos, kao i ovde...

Nije teško biti fin, ali sa takvim ponašanjem ne znam koliko daleko ćeš dogurati...

Džabe trošimo reči, klinačko ponašenje i klinači stavovi. Ko ODRASTE shvatiće :D
 
Imam jedno pitanje. Kupio sam pre par dana g300 u telenoru i odradio sam mu ICS update iako nije bio za moju verziju ili sta već. pisalo je da je za b8** i jos neke a moj telefon je B952. U svakom slucaju update je uspeo bez problema iako se nije to nesto slagalo. Ali sada je problem sto nemam radio na telefonu. A takodje me interesuje da li je signal na g300 inace tako los ili je to zbog update-a? Jer sa nokiom i HTC-om internet radi normalno kada sam u kuci a sa huawei-om mogu da ga koristim samo u odredjenim mestima u kuci. Inace se ne razumem nesto posebno u telefone,uglavnom kada mi nesto treba pratim step-by-step uputstva?
 
To su oznake softvera a ne telefona, b8** su GB a b9** su ICS. Taj koji si instalirao sa sajta nosi oznaku b952 i zato ti u about phone pise b952. Sto se tice signala, verovatno si negde na granici 3g mreze a nije ti stiklirano "use only 2g networks" pa non stop prebacuje 2g-3g. Ako ti je 2g sporo najbolje da skines malu aplikaciju "network (phillip mangelow)" i tu u network type namestis na "WDCMA only". Tako forsiras samo 3g i dokle god ima 3g signala on ce ga drzati.
 
OK. Hvala na pomoci. Takođe me interesuje da li neko zna kako da vratim radio ili da li postoji neki radio koji moze da se skine ali da je obični FM radio, da nije internet radio? Skinuo sam sa google play-a aplikaciju pod nazivom FM radio,ali nece da radi. Sve ostale koje sam nasao su internet radio. I da li neko zna da li je moguce da se vratim na orginalni android GB koji je bio u telefonu umesto ovog ICS-a?
 
OK. Hvala na pomoći. Takođe me interesuje da li neko zna kako da povratim radio ili da li na google play-u ima da se skine obični FM radio? Skinuo sam jednu aplikaciju koja se zove baš FM radio , ali ne radi, a svi ostali koje sam video su internet radio. I da li neko zna da li posle ovog update-a na ICS mogu da vratim nazad GB koji je bio na telefonu pre update-a?
 
Nema na cemu. ;)
Sto se tice vracanja na gb prelistaj temu unazad imas jako korisne linkove, sve je tamo.
 
Poslednja izmena:
Evo posle update-a na ICS (uzeo sam od devojke g300) mts bez root-a i slicno, telefon radi tecnije, signal i prijem su bez razlike u odnosu na GB, sve lepo radi ali baterija slabije drzi, i desilo mi se par puta da se ukoci mob i onda samo vadjenje baterije pomaze, pored toga sasvim solidno gura ICS. To su neka moja zapazanja za ova dva dana koliko je kod mene.
 
Ne sme da smrzava, jel si updetovao iz samog androida ili force metodom? (power/vol+/vol-)?
 
Spirit, aplikacija za radio. Izabereš samo Settings->audio->method->msm7x30 Mot XT557/Hua G300. Radi extra čak i kad podesiš da izlaz bude zvučnik. Radi i na CM10. :D
 
CM10 R4 konacno radi stabilno! Koliko sam mrzeo R2 zbog pucanja toliko mi je ovaj dobar. Od juce ga testiram, radi savrseno stabilno, nijedan crash do sada.
Jedini bag koji sam primetio jeste da mi se posle jedno restarta desilo da ne moze da prikaze lock screen vec sam morao da napamet otkljucam fon. Inace odlican.
 
Verovatno nije zbog update-a, ali je signal na g300 stvarno los. Na svim drugim telefonima koristim internet sasvim normalno. Opera mini, opera mobile cak i fabricki pretrazivac otvaraju stranice brzo a sa g300 svakom od tih pretrazivaca treba po par minuta da otvore stranicu, ako je i otvore. Takođe mi se često aplikacije u sred rada zatvore. Pise nesto kao ˝not responding˝. Inace ICS sasvim lepo radi. Odziv je dobar,telefon ne koči i jos mi se nije ni jednom resetovao,jedino sto baterija brzo ode.
 
Apdejtovao sam ga normalno, iz podignutog sistema, nisam forced metodom...
 
R4 je konačno CM10 za svakodnevnu upotrebu. Ima neke bagove ali oni sada mogu da se istolerišu.
Moja preporuka.
 
Nazad
Vrh Dno