Šta je novo?

Huawei G300

Jel ima neka aplikacija za root telefona, one click root ili tako nesto? Da nije komplikovana procedura.
 
Zna li neko zašto kamera neće da mi se pokrene, već samo pokaže crni ekran. Uradio sam hard reset pa je posle toga htela da se aktivira kamera, ali kako sam uradio restor za kontakte, poruke i aplikacije opet sam bio na starom?
 
Pa ne vracaj bekap jer ti je nesto skrseno u njemu i pravi problem. Kontakte sinhronizuj sa guglom i vise nikad neces raditi bekap, a sami ce da se restoruju kad flesnes novi rom ili kupis novi telefon.
 
Jel ima neka aplikacija za root telefona, one click root ili tako nesto? Da nije komplikovana procedura.
Lako je i za gb i ics ali za ics je bukvalno one click.
 
Pa ne vracaj bekap jer ti je nesto skrseno u njemu i pravi problem. Kontakte sinhronizuj sa guglom i vise nikad neces raditi bekap, a sami ce da se restoruju kad flesnes novi rom ili kupis novi telefon.

Nije mi zbog kontakta, nego slika i ostalih gluposti. Mislio sam da možda ima neko drugo rešenje... Hvala na pomoći.
 
Jel moze neki link za gb, 2.3.6. Je na telefonu

1. Izguglaj g300-superrecovery.zip, skini i raspakuj.

2. Instaliraj adb drajver na računar, isključi fastboot na telefonu i štikliraj usb debugging.

3. Ugasi telefon, izvadi bateriju (nije obavezno ali je poželjno), vrati je, upali telefon kombinacijom tastera POWER i VOL DOWN. Zadrži VOL DOWN malo duže, telefon mora da zaglavi na huawei logo-u.

4. Ubodi usb kabl u telefon, trebalo bi da ga računar prepozna ako si instalirao adb drajver. Uđi u superrecovery folder koji si skinuo i startuj install-superrecovery-windows.bat , trebalo bi da vidiš proces rootovanja u promptu.

5. Izbadi bateriju i upali telefon kombinacijom POWER i VOL UP. Trebalo bi da uđeš u recovery, tog trenutka je telefon rutovan. Restartuj i kad se podigne sistem u app draweru moraš da dobiješ SUPER SU ikonu. To je to. Ako ne nađeš taj superrecovery imam ga ja negde na hdd, nisam sad kući.
 
Poslednja izmena:
1. Izguglaj g300-superrecovery.zip, skini i raspakuj.

2. Instaliraj adb drajver na računar, isključi fastboot na telefonu i štikliraj usb debugging.

3. Ugasi telefon, izvadi bateriju (nije obavezno ali je poželjno), vrati je, upali telefon kombinacijom tastera POWER i VOL DOWN. Zadrži VOL DOWN malo duže, telefon mora da zaglavi na huawei logo-u.

4. Ubodi usb kabl u telefon, trebalo bi da ga računar prepozna ako si instalirao adb drajver. Uđi u superrecovery folder koji si skinuo i startuj install-superrecovery-windows.bat , trebalo bi da vidiš proces rootovanja u promptu.

5. Izbadi bateriju i upali telefon kombinacijom POWER i VOL UP. Trebalo bi da uđeš u recovery, tog trenutka je telefon rutovan. Restartuj i kad se podigne sistem u app draweru moraš da dobiješ SUPER SU ikonu. To je to. Ako ne nađeš taj superrecovery imam ga ja negde na hdd, nisam sad kući.

Ima i jednostavnije, ali ljude mrzi da prelistaju par strana u nazad. Lenjost ili bezobrazluk ja ne znam šta je, ali je tako.

Ajmo još jednom, pročitajte ovo uputstvo sa linka, objašnjeno je bukvalno kao za *****e...
LINK
 
@Bishop, nema lakšeg načina, to je taj isti postupak, ne može se drugačije rootovati GB.
 
Jesi li probao ovaj rom? Ako mi je telefon iz Vip-a a trenutno je u njemu CM9 R5 jel mogu da ubacim ovo, čisto da vidim kakav je?
Ili da čekam Vip izdanje...

Nisam, a i neću :D Instaliran mi je onaj oficijalni koji nije brendiran za neku mrežu i prezadovoljan sam.

@Bishop, nema lakšeg načina, to je taj isti postupak, ne može se drugačije rootovati GB.

Znam drug moj, nisam hteo reći način, nego objašnjenje. Na onom linku je bukvalno step-by-step for dummies
 
jedno pitanje, devojka uzela u telekomu G300, na njemu GB i zeli bez rootovanja da ubaci ICS-jel postoji razlika i koja je bolja metoda, volume+- i power ili iz sistema pa sd card update?
 
super, nisam ni probao iskreno ali tokom dana cu pa da vidim jel hoce :)
 
msm ima na huawei sajtu zip arhiva, update za telekom... tako da vrv radi i otg... ako ne radi skini sa huawei sajta, pa ubaci rucno, ima tamo uputstvo...
 
morace rucno, nema OT, probao sad pre 5minuta... skinuo sam sa sajta pa cu se mlatiti kasnije s tim da vidim hoce li procei sve kako treba...
 
Ed, jel znas sta je OTG??
 
Vidim da dva puta pise, pa rekoh da ne zbuni nekog, jer ce svi naci kablove, a ne update :D
 
On The Go, i misli se na USB prikljucak, u smislu da ga telefon na kome je to omoguceno vidi kao mass storage kad ga prikacis.
 
Ima na modaco novi cm10 r3 kao i novi cm9. Ispravljeno dosta bagova, nadam se da cm10 ne crashuje aplikacije toliko sad.
 
Koristio sam Infusion b07 neko vreme,ono je uzas kako radi,i od pre 10-ak dana koristim jelly cream sandwitch i telefon bukvalno leti.
 
Ja sam na jaimes b9. Jelly cream sandwich mi je nekako gay, pogotovo zato sto ga je sklepao onaj klinac od 15god. krishang. Mnogo je neozbiljan
 
Poslednja izmena:
Ne znam,ne pratim taj forum niti tog lika :D Skinuo sam prvi koji sam video,tj gore pomenuti,i telefon je progledao.
 
Ako vam kresuju neke aplikacije na tim b952 custom romovima koji ni nisu custom to je zbog paulovog #19 kernela koji svi stavljaju jer je dosta brzi od stock. Inace se slazem sa Bishopom da je oficijelni nebrendirani b952 najbolji ics rom za g300.
 
Nazad
Vrh Dno