Šta je novo?

Huawei Echolife HG510

Huawei,burn in hell!!!

Ljudi,svaka vam cast ukoliko ste uspeli da povezete ovo sve kako treba.

No,da objasnim:
Prikljucio sam pomenuti uredjaj,pozvao sluzbu 0800,povezao se na net,i koji su moji problemi:

1.NIKAKO ne moze da mi se uloguje Windows Live messenger(na dial-up bez problema!)
2.U Yahoo mail-u i na mnogim sajtovima ne rade mi dugmici tipa Compose,Reply,Forward i ne mogu da otvorim nijedan attachment,niti da prikacim attachment.Kao krene da ucitava i tu stane i zatim prekine.
3.Nikako nisam uspeo da povezem BitTorrent niti uTorrent.Par linkova jesam kod BitTorrenta,uTorrent nikako.

NAPOMENA:OS je XP SP2.Nemam firewall-ove(sem Windows-ovog),instalirao sam Javu,enable-ovao cookie-se/je,...Nemam viruse(po zadnjoj verziji NOD 32).

A sto se tice:
1.cmd
2.telnet 192.168.1.1
nakon ovog ja dobijem novi prozor sa(pogledaj attachment):

Huawei Home Gateway
Login:


Sta god da ukucam(telekom,admin,passwd...)ne mogu da se ulogujem,niti bilo sta da postignem.
Pomagajte,razbicu modem ili one nepismene u Telekomu,ne znam...
Unapred hvala!
Pozdrav!

PS:Ovo vam saljem sa dial-up konekcije,jer na ADSL konekciji nisam mogao da attachujem niti da posaljem odgovor!
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    17.2 KB · Pregleda: 376
A sta se desava kad ukucas user/pass (telekom/telekom), jel dobijas neku poruku o greski ili...?
 
Sta god da ukucam u:

Login: (telekom ili admin),on izbaci:
Password:

gde kada kucam nista se ne pojavljuje,tj kursor se ne pomera/nema slova!
Kada bez obzira na to,ukucam 'telekom ili admin' dobijem:vidi attachment!
Ne znam u cemu gresim...
 

Prilozi

  • passsw01.jpg
    passsw01.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 364
Pa kursor i ne treba da se pomera kad kucas sifru... A ako ti odbija user i pass telekom i telekom probaj da ga resetujes hardverski (sigurno ima neko dugme pozadi koje se moze cacnuti olovcicom :)) pa probaj onda...
 
Pa kursor i ne treba da se pomera kad kucas sifru... A ako ti odbija user i pass telekom i telekom probaj da ga resetujes hardverski (sigurno ima neko dugme pozadi koje se moze cacnuti olovcicom :)) pa probaj onda...

Resetovao,probao ponovo,cekao jedno 15-ak min,nista se ne desava,lupio ENTER,i dobio:vidi attachment.Probacu ponovo...
E,da,probao sam i u TCP/IP Properties da postavim obtain IP i DNS address automatically Ista situacija i sa takvim setting-om...
 

Prilozi

  • host.jpg
    host.jpg
    101.8 KB · Pregleda: 500
Pa ok, uspeo si da se ulogujes.... Jedino nemoj kucati psswd nego passwd i sve ce da radi
 
Nakon svega dobijam:

The system shell is being reset.Please wait...

Znaci cekao sam sat vremena(mozda i vise)...
Nista.Za to vreme nisam nista radio na racunaru.
Lupio sam ENTER,i dobio:

Connection to host lost.

Naravno,ruter je i dalje zakljucan,i ne mogu nista da podesavam,a password nije promenjen...
:wall:
 
Ruter se otkljucao,iako nije dao zavrsnu poruku,samo please wait...
Uspeo sam da podesim uTorrent,radi...
Jedino jos uvek ostaje problem sa Windows Live Messenger-om,otvaranjem pojedinih sajtova,tj.aplikacija na sajtovima,ne mogu da attachujem niti da skidam attachmente...
Naravno,na dial-up-u sve radi,samo sporije,naravno...
Ako neko ima neki savet,please recite.

Za Angelos-a:
Gde podesavam Messenger kako si mi objasnio?
U podesavanjima rutera?
Gde se nalazi Basic-Wan Settings-Edit?

Pozdrav svima!
 
E LJUDI SVAKA VAM CAST!!!!

**** SAM SE 15 DANA OKO PODESAVANJA TORENTA I OVIH STVARCICA I SAD ODJEDANPUT SVE OVO......

NEMAM RECI...

AKO NESTO PRIGUSTI ETO MENE OPET :))

pozzzzz!!!!
 
Za ovaj modem

user: admin
pass: ztonpk

i imate pristup svim podesavanjima
 
Poslednja izmena:
Forvardovao sam portove zaeMule ali TCP test nikako da prodje, kao ni da se zakaci na eD2K. Preko dialup-a je sve OK tako da nije do firewall-a.
Evo i slike podesavanja:
natdo6.gif
 
Momci danas sam uzeo adsl kod telekoma i pokusao eMule medjutim ne radi, - low ide, dok sam bio na wirelessu kod kbcnet bilo je ok, jer to zeza telekom ili ovaj njihov kineski ruter hg 510
 
podesio sam DNS servere na 192.168.1.1 i 192.168.1.2 i proradilo... ne kontam, al who cares? :)
 
Radili eMule na telekomu uopste
 
vbz1312 Care!! :D Hvala ti, uspe8 da sredim ovaj glupi modem.

!!!Mdfkn telekom-burn in hell!!!
 
Radi eMule na telekomu odlicno, proble kod mene je bio to da sam zaboravio da sam reinstalirao win:wall: tako da ga je firewall blokirao.
 
nece emule i dalje, pomagajte
 
sta treba da setujem na ruteru da bi proradio eMule na telekomu
 
1.cmd
2.telnet 192.168.1.1
3.Username:telekom , password:telekom
4.ukucajte passwd admin admin
5.ukucajte save
6.ukucajte reboot
7.sacekajte par minuta kao sto je receno vec
8.odete na web browser ukucate 192.168.1.1, al sad umesto telekom ide admin admin.
9.menjajte sta vam je drago



Prebaci ADSL MOD na Pure Bridge, napravi PPOE konekciju sa user name i pass koji si dobio na ugovoru tipa [email protected] i svi portovi su ti otvoreni a HIGH ID si na EMULE. Uzivaj ;-)

U ostalom sve je isto kao i na svim ADSL modemima Telekoma samo sto na ovom zadnjem modelu ADSL modema ne vazi admin admin pravilo nego promeni parametre kao sto je objasnjeno i cepaj .....
 
Poslednja izmena:
ali na HG510 ne moze da se podesi MTU
meni recimo ne radi MSN Messenger ,ebay,autoscout24 itd
a navodni razlog je da MTU mora da se promeni ispod 1500
sa modelom 882 sam probao ali sve ide OK

ovo se odnosi na telekom
 
Poslednja izmena:
acikus, hvala za post ali ne mogu da nadjem gde se menja mod adsl u pure bridge
 
Slika sve govori , protokol sa PPOE promeniti u PURE BRIDGE , SAVE and REBOTE ....
Napraviti PPOE konekciju i to je to ...

Za sve detalje oko prebacivanja protokola sa PPOE na PURE BRIDGE okrenite besplatni broj tehnicke podrske 0800 100 100.
 

Prilozi

  • adsl.jpg
    adsl.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 1,217
Hvala acikus, tako sam i mislio i pokusao madjutim problem je u tome sto telekom u poslednje vreme ne daje username i password za ruter pa nemogu da namestim PPOE (zvacu ih da mi daju)verovatno zato sto hoce da uskrate sto vise P2P time, jer ljudi ne znaju pa se neki pomire sa tim.
 
Ja sam pre sedam dana uzeo telekom ADSL i dobio sam user i pass
 
Nazad
Vrh Dno