Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Trenutna serverska konfiguracija je: Asus M3A78-EM, AMD Athlon 64 X2 5600+ EE 2,9 GHz (65W), OCZ DDR2 2x1GB Reaper HPC, Seagate Barracuda 7200.10 320GB, SATA 3Gb/s, 16MB, 7200RPM, Western Digital Caviar Black 1TB, SATA 3Gb/s, 32MB, 7200RPM, NEC DVD+/-RW SATA, LC Power LC5550 V2.2 550W, kuciste Thermaltake M9, APC Back-UPS CS 500 i OS Ubuntu 10.04 LTS (32bit).

Mislio sam da trenutnu konfiguraciju zameinm sa MSI E350IA-E44, jer trenutna konfiguracija mi trosi oko 75W bez opterecenja, sto je dosta ako se uzme da sistem radi vec vise od 3 godine.
 
Intel je Intel :crash:
 
Poslednja izmena:
Zar to nije losija kombinacija za HTPC zbog po meni losije integrisane grafike na G620 u ondosu na grafiku koja je na E350?

Grafika je bolja ali je procesor puno slabiji. Za HTPC je dovoljan ali ljudi očigledno imaju različite poglede na pojam HTPC.
 
Mislis da bi bio E350 preslab za home server? OS Ubuntu (apache, mysql, ftp, samba, torrent, gledanje HD filmova na TV-u).
 
Naravno da ne bi. Imam E350 i odlicno radi, a bas ga mucim cak i virtuelnim masinama. Idealan za HTPC ili home-made NAS.
 
Grafika je bolja ali je procesor puno slabiji. Za HTPC je dovoljan ali ljudi očigledno imaju različite poglede na pojam HTPC.

Kao što sam već rekao, par dana sam probao E-350
i nisam bio zadovoljan baš zbog slabog cpu-a. Da, ta njegova slabost se ogledala u samoj tromosti u XBMC-ovom interfejsu, skrolovanju kroz medije, i meni to smeta. Ipak sam uzeo G620 uz MSI H61MA-E35 i prezadovoljan sam. G620 je sasvim dovoljan za najzahtevniji 1080p sadržaj. Takodje nije veliki potrošač.


Mislis da bi bio E350 preslab za home server? OS Ubuntu (apache, mysql, ftp, samba, torrent, gledanje HD filmova na TV-u).
Dovoljan je.
 
Da li je neko slicnu konfiguraciju testirao sa Linux distribucijama?
 
Kao što sam već rekao, par dana sam probao E-350 i nisam bio zadovoljan baš zbog slabog cpu-a. Da, ta njegova slabost se ogledala u samoj tromosti u XBMC-ovom interfejsu, skrolovanju kroz medije, i meni to smeta.

Imam Atom 330@2Ghz što je u rangu E-350 i naravno da nije uporediv sa mojom desktop mašinom ali je za poslove za koje je pretpostavljen sasvim dovoljan. XBMC ne koristim uopšte pa tromost o kojoj dosta vas priča meni nije od značaja. Platforme nisu za poređenje jer je prva najčešće miniITX, a druga je najčešće µATX što je razlika u form factoru; prva može da bude potpuno pasivno napajana i hlađena, a druga uglavnom aktivno.
 
Poslednja izmena:
I to je moguce, treba sacekati final v12...mozda se nesto promeni.
 
Ma to zavisi od skina do skina. Neki više opterećuju cpu neki manje.
 
imas pravo, na stok skinu leti sve dok na nekim skinovima tromo dibidus vrti i na quad core cpu.
 
Sve zavisi od informacija koje skin prikazuje (fanart, movie thumbnail, info o filmu i sl. stvari). Aeon MQ3 sa G620 radi odlično.
 
Dakle, softver jos nije ispeglan, cim na quadu zna da bude tromo.
 
Pa smatrao sam skinove pod softver.
Dakle, za XBMC, E350 i default skin je way to go. :)
 
Koristi li neko Plex? Ja sam juce malo citao po netu, milion ljudi kaze da im je Plex bolji od XBMC-a.
 
Koristi li neko Plex? Ja sam juce malo citao po netu, milion ljudi kaze da im je Plex bolji od XBMC-a.

ja sam ga jednom otvorio...i zatvorio. Cim ne podrzava misa nije mi zanimljiv. A koristim plex media server za komunikaciju sa TVom.
 
Jos jedan video ,ovog puta snimljeno preko dana. (doduse ne mogu da se pohvalim video kvalitetom snimka :().
Na ovoj konfiguraciji,znaci G620 skrolovanje u menijima XBMC-a je bez ikakve zadrske,1080p filmovi rade bez ikakvih problema na integrisanoj grafici.
Kad se kuler na procesoru smanji na 50%,ceo htpc je necujan.Od mene preporuka za ovakvu konfiguraciju (naravno pricam o mikro ATX plocama).

[YOUTUBE]fB2UquEXA0Y[/YOUTUBE]
 
Dakle, resio sam i ja da "sklopim" jedan HTPC, koji ce biti povezan na TV...XBMC je izgleda obavezan zbog UI-a kakav mi zapravo i treba - nesto sto mogu da koristim na tv-u sa pristojne udaljenosti pomocu daljinskog.

Evo sta mi je zapalo za oko :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16856101121

Imam neki core2duo cpu ( mislimo da je e6600 conroe 2.4 ghz ) koji cu iskoristiti u te svrhe, planiram 4gb ram-a, 500gb wd green hard , neko Wi-fi N resenje u vidu USB adaptera posto ne planiram da razvlacim lan do ove masine. Eventualno cu dodati BD reader. Mozda jos i prikacim web cameru za Skype i to je to.
Dakle, cista video reprodukcija ( full HD ). Da li je problem ta integrisana grafika, ili da gledam dalje ? Po ocenama drugih kupaca svi su zadovoljni sa te strane.
Koji daljinski predlazete, da radi posao a da nije preskup ( moze neki BT ako je to prednost ). ?

Dvoumim se izmedju ovoga ili nekog android based resenja, upravo zbog UI-ja i android aplikacija. Znam da su to u sustini razlicite stvari ali recimo ovo http://www.geniatech.com/pa/android-tv.asp mi je privuklo paznju takodje.

Pozdrav.
 
Da li neko zna ko je kod nas uvoznik za In-Win kućišta? Imaju jako interesantne ITX modele. Vidim da se nešto od njihovog asortimana uvozi(lo) ali nema ITX modela...
Zapao mi je za oko In-Win BQ660
 
Bilo je par In Win modela, ne znam ko je uvoznik al' su sve bila klasicna Midi tower kucista.
 
Posto nemam remote jos a ni android telefon, hteo sam da pitam postoji li nacin da se xbmc kontrolise preko netbooka?
 
Nazad
Vrh Dno