Šta je novo?

HTC One X

Može li se i kako otključati ovaj telefon?
Naravno, osim da zovem operatera kod koga je zaključan, jer sam kupio polovan i ne znam kod koga operatera je zaključan.

Izvinjavam se što nisam prelistao temu, nego odmah pitam, ali stvarno trebalo bi mi pola dana da prelistam 295 stranica.
Nadam se da me razumete.
 
ALI ko zna da li je original...
 
Da li neko ima problema sa konektovanjem na wifi??? Kada pokusam da se konektujem na neku mrezu pise mi obttaining i tako stoji... Do pre ovaj problem nisam imao ili mozda nisam primecivao... Danas u toku dana sam uspeo da se konektujem na mrezu, a veceras ne uspevam da se konektujem na istoj...
 
Jel vredi uzimati Htc One X kome je menjan sistem bez rotovanja pa sada nema sistem i baterija ne moze da se napuni.Koliko sam informisan mora da se podigne sistem sa s-off karticom koju zbog skupoce retko koji servis ima i ako baterija nije dobra mora se uzeti nova?
 
Kratko - ne vredi.
To što nema sistem nije strašno, može se rešiti. To što baterija ne može da se puni, to je već ozbiljnije. Pogledaj malo na xda, ima neko uputstvo kako da se preko USB-a i PC-ja puni baterija.
Nema tu nikakve s-off kartice, taj te zavlači
Baterija je integrisana unutar telefona, može se zameniti, ali nemoj to sam da radiš, možeš da napraviš štetu.
 
Receno mi je da se baterija moze dopuniti do 20 % ali vise nece dok se sistem ne ubaci.Zaista ne znam kakva je ta s-off kartica a naravno da znam da se baterija moze puniti preko usb-a i racunara.Koliko takav telefon realno vredi?
 
Nema veze sistem sa punjenjem baterije, navlaci te.
+1
Problem nastane ako nije flešovan boot.img, pa telefon uđe u bootloop i tako "utepa" bateriju.
Taj prodavac ili ne zna šta priča a hoće da ispadne pametan, ili te mulja.
Zujka je napisao(la):
Koliko takav telefon realno vredi?
Pitanje je koliko tebi vredi? Kako vidim, može ti poslužiti kao pritiskač za papir u ovakvom stanju.
Ja bih ljubazno zamolio prodavca da osposobi telefon, napuni bateriju, pa bih onda pričao o ceni. Morao bi da vidiš da li telefon uopšte radi. Da li mu radi mreža, wifi, gps, da li svi senzori rade, da nije simlocked itd itd.
 
Puni do 20%, nema sistem, nekakve s off kartice koje ni servisi zbog skupoce izbegavaju(a kako bi fizicko lice onda uzelo???:) ), mislim da ni covek koji nikad u zivotu nije video smartfon ne bi naseo na ovo...za preskociti u sirokom luku.
 
Tako mi je receno,da se sve lako da srediti u servisu i sam bi sredio sve za male pare.
 
Da li postoji resenje za preslab zvucnik i slusalicu na ovom telefonu?? Da bih pri telefonskom razgovoru cuo sta mi pricaju, moram bas jako da pribijem telefon uz usnu skoljku.. Takodje primetio sam da mi je i zadnji zvucnik bas slab u odnosu na ostale telefone.. Inace na telefonu mi je fabricki 4.2.2 sense 5.0.. Da li bi rut i flesovanje nekog custom roma resilo ove probleme?
 
Možda zvuči blesavo, ali jesi li probao da očistiš rupice od zvučnika?
Uzmeš recimo četkicu za zube i pročačkaš sve.
 
Da li postoji resenje za preslab zvucnik i slusalicu na ovom telefonu?? Da bih pri telefonskom razgovoru cuo sta mi pricaju, moram bas jako da pribijem telefon uz usnu skoljku.. Takodje primetio sam da mi je i zadnji zvucnik bas slab u odnosu na ostale telefone.. Inace na telefonu mi je fabricki 4.2.2 sense 5.0.. Da li bi rut i flesovanje nekog custom roma resilo ove probleme?

Da te oraspolozim nije problem do zvucnika ni do software-a prosao sam sa tim telom kroz slicnu glupost :D Uzmi cetkicu i procisti rupice i postace ti preglasno ;)
 
Hvala na pomoci, ocistio sam rupice i sad se odlicno cuje... Jos jedno pitanje. Da li imate neki tut kako da se rutuje ovaj telefon sa fabrickim 4.2.2. i koje romove preporucujete sa Sense i bez? Ili je mozda bolje da ostanem na ovom fabrickom 4.2.2?
 
Poslednja izmena:
ne znam iz kog razloga je prestala led dioda da mi radi na hox
ona mala gore u rupici od zvucnika
mozda ima neka fora za nju ili je crkla ???

mozda neko zna ?
 
Poslednja izmena:
svaka cast na infu, bas sam se ubio razmisljajuci sa tim kako pojacati zvuk :)
cetkica za zube je resila problem maximalno
 
ne znam iz kog razloga je prestala led dioda da mi radi na hox
ona mala gore u rupici od zvucnika
mozda ima neka fora za nju ili je crkla ???

mozda neko zna ?

mozda se i ona samo skroz zaprljala... Pogledaj to, i vidi bas u mraku radi li... Meni se bila pomjerila malo u stranu, i sijala je znatno slabije tad
 
Na sta treba najvise obratiti paznju pri kupovinu One X+ 32 GB modela i da li ga vredi sada kupovati?
 
novi ili polovni? I naravno, za koliko para? Ako je polovni, ja sam samo sa baterijom imao problema, zamijenjena u garantnom roku...
 
@nebo80, pogledaj ekran pri najvećm osvetljenju - da nema negde žutih mrlja. One nastaju kada se telefon/baterija pregreju, pa se lepak koji povezuje ekran, tač i stakleni sloj "spali".
Ne utiče na rad telefona, ali ostavlja loš estetski utisak.
Probaj telefon u razgovoru, da se nije zaprljao poklopac zvučnika (znatno tiši ton tokom razgovora - rešava se četkicom za zube :) )
Pogledaj da staklo kamere nema vidne ogrebotine, ili da se ispod nije podvukla prašina ili - ne daj Bože - vlaga.
Proveri da li telefon ima stok ili kasto rom.
"Muči" telefon neko vreme i prati ponašanje baterije. Na telefonu starom oko dve godine baterija će biti (najblaže rečeno) osrednja. To znači da će tško sastaviti ceo dan uz solidno korišćenje.
 
Kupio sam ovaj telefon koji je star oko 2 godine, baterija je blago rečeno očajna. Našao sam neke baterije na netu koje koštaju 1400 din. To su najskuplje koje sam uspeo da nadjem. Da li je neko sam menjao bateriju i koju je uzeo?
 
sumnjam da su to najskuplje, sigurno se negdje moze jos naci Anker ili Mugen, a i originalna nije toliko skupa (ja platio 30e u ovlastenom servisu, sa zamjenom)
 
gde imaju da se kupe baterije? jel postoje pojacane(vise od 2000 mah)?
 
Nazad
Vrh Dno