Šta je novo?

Horor igra....preporuka

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Igra mi se nesto...strasno...bitno je da je FPS. Npr, Doom 3 me je usr`o...e tako nesto, apokalipticno, cudovista, buducnost, ne lozim se mnogo na duhove. Inace ne igram igrice, tako da nisam igrao nista ovog zanra...osim doom :)

E sad, bitno je da moze glatko raditi na laptopu koji ima i3 2310M (2.1ghz), 4 giga ddr3, Nvidia GT 540M...
 
F.E.A.R kec
najbolji je u svom FPS serijalu, vec sa dodacima su krenuli da smaraju sa istim stvarima, dvojka i trojku su jako loše odredjeni tj. nemaju ni H od horora.
 
Poslednja izmena:
fear kec nije strašan . far cry 1 je biser u okeanu i apsolutna genijalnost .
najbolja horor igra svih vremena je "clive barkers undying" iz 2003 . godine.

ako baš oćeš sci-fi horor , igraj dead space 1 +2 , radiće na tvojoj mašini perfektno.
nije baš horor, ali jeste napeto i akciono.

takodje , svi nastavci resident evila / 0 , 1, 2, 3 , code veronica , 4 , 5 / , RE je svemir za sebe .
 
meni je fc bio strasan :) ima onaj nivo gde su samo mutanti i ide se uz onu putanjicu do kraja planine i gde mutanti iskacu sa strane :) sad je malo grafika zastarela, ali je i dalje jako dobra igra.
 
Condemned: Criminal Origins
 
Odlican je condemned co ali undying je neprevazidjen.
 
Dead Island na hard :) par puta me je tako strecnuo
 
Mozda S.T.A.L.K.E.R.
 
[YOUTUBE]ATpxzgZlOCE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Battlefield 3.


Just kidding,

Uzmi odigraj stari AvP2 (alien vs predator 2)

Imas 3 kampanje koje su medjusobno ispreplitane, i razlicito generisu "strah"
kad igras sa marincem, bogami ces "puniti gace" :) sa predatorom, mild stres, a sa alienom... sejesh strah oko sebe.

Ako nisi igrao,. obavezno!


Preporuka za drugu igru od novijih,..

- AMNESIA.
 
Poslednja izmena:
Dead Island na hard :) par puta me je tako strecnuo

Eh...

Ja još nisam igrao nešto što se prodaje kao horor a da je manje strašno. Strašnije igre su FIFA i NBA2K...

Hotel i tako ali kada izađeš na plažu i zombi koji se brčka u bazenu... ma kakav je to horor, šta je njima kroz glavu prolazilo dok su pravili igru stvarno mi nije jasno.

@marko_84

Probaj Metro 2033, samo spusti detalje na medium. Trebalo bi da radi ok.

Amnesia je najstrašnija igra od novijih (dok ne provališ pattern) ali nije pucačina.
 
Hvala na savetima :)

Probacu Metro....Jbga, nemam mnogo vremena, inace bih igrao sve redom...Nadam se da je zeznutiji od doom 3 :)

Edit: A Fallout ?
 
Poslednja izmena:
Nije Fallout horor, tj. nije ni blizu Doom-a. Realno klasika FPS horori koji su vec spomenuti su

clive barkers undying (2003) i AvP2 (ovaj iz 2010 je bezveze)

Od Far Cry 1 veci horor je momente je Vampire: The Masquerade – Bloodlines ,ali to je ipak RPG. Isto tako i F.E.A.R kec ima one momente na pocetku ali kasnije se lako naviknes.

Dead Space 1 i 2 nisam probao ,ali cuo sam pozitivne kritike/
 
S.T.A.L.K.E.R. je imao pomalo horor atmosferu, pogotovo sto te igra uvuce u taj svet. Mozda su malo horor i manhunt i manhunt 2(dvojku nisam probao). Ali najjaci horori i nisu fps.
 
Battlefield 3.


Just kidding,

Uzmi odigraj stari AvP2 (alien vs predator 2)

Imas 3 kampanje koje su medjusobno ispreplitane, i razlicito generisu "strah"
kad igras sa marincem, bogami ces "puniti gace" :) sa predatorom, mild stres, a sa alienom... sejesh strah oko sebe.

Ako nisi igrao,. obavezno!


Preporuka za drugu igru od novijih,..

- AMNESIA.
Sve sto je rekao je ziva istina.
 
Nije Fallout horor, tj. nije ni blizu Doom-a. Realno klasika FPS horori koji su vec spomenuti su

clive barkers undying (2003) i AvP2 (ovaj iz 2010 je bezveze)

Od Far Cry 1 veci horor je momente je Vampire: The Masquerade – Bloodlines ,ali to je ipak RPG. Isto tako i F.E.A.R kec ima one momente na pocetku ali kasnije se lako naviknes.

Dead Space 1 i 2 nisam probao ,ali cuo sam pozitivne kritike/

Undying je iz 2001. godine.

Bloodlines je najvećim delom jeziva i strašna igra ali je RPG. Mada može da igra na Easy i pređe igru kao bilo koji drugi FPS. Ili uzme Tremere, tad mu ne treba easy :D

Preporuka i od mene za Bloodlines, scene u ukletom hotelu, kod Tzimitzchea, groblje kao i par drugih lokaliteta su zaista jezivi. Takođe u pitanju je možda i najbolja PC igra svih vremena tako da bi svakako trebao da odigraš ako nisi.
 
Undying je genijalna igra. Inače, sad nema šanse da igram ove horor igre, jednostavno nemam živaca za to. Sav se isprestravim i odmah batalim :hair:.
I dan danas se prestravljujem od onih you tube štrecalica, čak i kad naslutim o čemu se radi
 
Ako nisi gadljiv na malo stariju grafiku, "The Thing" Computer Artworks-a ima dobru horror atmosferu...starija igra, ali meni licno je ostala u finom secanju, jos sa Win98 :)
 
Vampire: The Masquarade - Bloodlines
Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Clive Barker's Undying
 
Ova ?

malo se razlikuje gameplay kada igras kao Cedric i kao Aline.
 
Tri najbolje horor igre, bar meni, su>

1. Silent Hill 2
2. Undying
3. Condemned criminal origins
 
^^ eee, the thing.

Igra nastavila tamo gde je film stao.

Odlicna prica, odlican gameplay.

Malo se skrece sa teme, ali....nije nesto horor, a gameplay je uzasan! Naidjes na stepenik - moras da trazis drugi put, jer nema hodanja po neravnom, odnosno nema penjanja ili skoka. Davno bese...ali znam da je pao uninstal posle 154min....sto je u sustini i dobro, imajuci u vidu koliko danas imam (nemam) strpljenja :)
 
^^ eee, the thing.

Igra nastavila tamo gde je film stao.
Ako nisi pogledao - imas ovaj novi "The Thing" film, koji je zamisljen kao prequel onog originalnog iz 1982 i zavrsava se tacno tamo gde original pocinje.
 
Ja mislim da je i Penumbra pomalo horor, bar je atmosfera, preporuka i za nju, odlično odadjena.
 
Nazad
Vrh Dno