Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Da li ima negde crni na stanju po akcijskoj ceni?
Bio sam da pogledam i ova zelena mi se ne dopada.
 
Niko nije rekao da nije bitno kada ce apdejt,nego je bitno da taj apdejt resi ono za šta je pušten a ne da unazadi tel i sakati softver i kameru.U tome je razlika.Bitno mi je da tel radi dobro i pre i posle apdejta a ne da dobijem apdejt i unazadi mi telefon.Pa ko god da se prijavi,neka se prijavi za betu...Ne vidim ni tu nikakav problem.
Aman bre, ronaldinjo, opusti se malo 😄
 
Meni se čini da ranije nije bilo u ovoj meri primetno... Ako neko ima da nije na poslednjoj verziji firmvera neka proveri..
I ja sam bas primetio da toliko upada u oci da je prosto nemoguce slikati. Mislio sam da je do stakla kamere koje sam nedavno zalepio, ali definitivno su apdejtom osakatili kameru.
Rekao bih da u svim uslovima kvalitet slike nije kao sto je bio....
 
Evo neke stvari u kameri koje fale u honora, a imam ih na p40 pro, cisto ako jos neko odluci preci na njega.
  • light painting (zvijezde, slapovi, auta u pokretu)
  • ai opcija u hi res modu
  • raw snimanje u pro modu na telephoto kameri
Ovo troje sam stalno koristio, bas razocaranje.

Još par primjedbi, gotovo svaki video na suncu mi ima nenormalan lense flare, a vidim da i drugi ljudi s time imaju problem.
Također telefon nije dobro izbalansiran, osjecaj drzanja u ruci je dosta los.

Izasao me 600e, pa kontam necu bar izgubit pare na njemu, al bas sam razocara.
I ja sam prešao sa P40Pro na ovaj model. Takodje me je zbunilo što nema opcija light painting tj duga ekspozicija i ostale koje su bile na P40Pro kao posebna opcija u kamera apk. Ali, ima. Malo sam češlja i našao sam.
Samo, ide preko Pro moda. Ne znam samo što su komplikovali.
Evo link
Duga ekspozicija
Ovo ostalo mi nije nedostajalo pa nisam primetio i trazio
 
I ja sam prešao sa P40Pro na ovaj model. Takodje me je zbunilo što nema opcija light painting tj duga ekspozicija i ostale koje su bile na P40Pro kao posebna opcija u kamera apk. Ali, ima. Malo sam češlja i našao sam.
Samo, ide preko Pro moda. Ne znam samo što su komplikovali.
Evo link
Duga ekspozicija
Ovo ostalo mi nije nedostajalo pa nisam primetio i trazio
To je duga ekspozicija, dakle telefon drzi 5-30 sekundi izlozen senzor infromacijama, koliko ga postavis i to je ok.
Ovo sto huawei radi, a na zalost honor izgubio u razvodu, radi malo drugacije. Telefon istovremeno snima vise razlicitih ekspozciji i kombinira, prednost toga je sto ne treba stativ, ne treba nd filter itd.
 
Razumem te, što bi se mučili kad ima sve definisao.
I ja se smirio kad sam video.
Nije da sam koristio često ali opet, bilo je situacija. Da moze da se portuje kamera apk bilo bi super
 
Jel se desavalo nekome da mu ne puni max brzinom sa fabrickim punjacem i kablom. Prvo me zezalo nekad kad prikljucim puni max brzinom, nekad samo puni al ne punom brzinom. Sad uopste nece da puni max brzinom. Nije da ima prekid da prekida punjenje nego jednostavno puni samo sporo.
 
Jel se desavalo nekome da mu ne puni max brzinom sa fabrickim punjacem i kablom. Prvo me zezalo nekad kad prikljucim puni max brzinom, nekad samo puni al ne punom brzinom. Sad uopste nece da puni max brzinom. Nije da ima prekid da prekida punjenje nego jednostavno puni samo
Očisti ulaz na telefonu. Možda je nešto upalo i zato ne puni kako treba. Tako meni na prošlom telefonu. Nekoliko puta sam čistio iglom taj ulaz i odmah posle puni kako treba 🙂
 
I ja sam bas primetio da toliko upada u oci da je prosto nemoguce slikati. Mislio sam da je do stakla kamere koje sam nedavno zalepio, ali definitivno su apdejtom osakatili kameru.
Rekao bih da u svim uslovima kvalitet slike nije kao sto je bio....
Prvi put da se neko zali na kameru i zadnji abdejt kako si ti povezao, ja nisam primetio nista vise problema odsjaja svetlosti /sunca u istoj je meri kao i pre i daleko od toga da su osakatili ili nesto promenili kod kamere sa abdejtima bukvalno nema promena vrhunske sllike kao i ranije cisto moram da demantujem, mogu da okacim sliku neku od vikenda gde sam slikao npr. sliku deteta u susret suncu kako odlicno resava softver svetlost, mozda je problem do necega kod vas proverite.
 
Kamera odlična, kao i prvog dana. Update nije ništa pokvario.
Nema lens flera, nisma primetio.
Posle 6 meseci, definitivno najbolji flegship iz 2023 godine, ubedljivo....
Ovo sto je novo izašlo iz 2024, ništa me ne impresionira toliko, tako da je Honor stvarno napravio pravi flagship za narodne mase, sa ovim popustom kod nas.
A14 će doći, ništa ne gubite epohalno sa novom verzijom Androida.
 
Jel se desavalo nekome da mu ne puni max brzinom sa fabrickim punjacem i kablom. Prvo me zezalo nekad kad prikljucim puni max brzinom, nekad samo puni al ne punom brzinom. Sad uopste nece da puni max brzinom. Nije da ima prekid da prekida punjenje nego jednostavno puni samo sporo.
Jeste kod mene, kad sam bio na Zanzibaru, fabricki-brzi punjac ukljucen, on slabije i duze punio. Kontam da je struja tamo bila slabija, tj napon slabiji.
 
Kamera odlična, kao i prvog dana. Update nije ništa pokvario.
Nema lens flera, nisma primetio.
Posle 6 meseci, definitivno najbolji flegship iz 2023 godine, ubedljivo....
Ovo sto je novo izašlo iz 2024, ništa me ne impresionira toliko, tako da je Honor stvarno napravio pravi flagship za narodne mase, sa ovim popustom kod nas.
A14 će doći, ništa ne gubite epohalno sa novom verzijom Androida.
Nemoguće da nema ni malo, ako možeš snimi video na suncu/svetlu polako menjajući uglove u svim smerovima prema izvoru svetla. Nemoj me terati da vraćam fon na fabrička :)
 
Direkt prema suncu?
Nadam se da ne radiš to često, i ne kad je jako :)

Probaću kad bude bilo sunca da pogledam ali nisam primetio...
Znam da sam na s20 imao više glare-a prema uličnim svetiljkama nocu, ovde toga nema. Nemam bas taj običaj da snimam oko sunca :)

Čisto upozorenje za druge, jeste malo common sense, ali da napisem:
nemojte da snimate direkt sunce, niti long exposure ka suncu..
To može oštetiti senzor, nepovratno.
Ne bitno koji telefon, ili dslr je u pitanju (osim ako imate uv filter, mada I tad se ne bi igrao)
 
Nemoguće da nema ni malo, ako možeš snimi video na suncu/svetlu polako menjajući uglove u svim smerovima prema izvoru svetla. Nemoj me terati da vraćam fon na fabrička :)
Direkno snimanje u sunce mora da ima nekog flare efekta ali u istoj meri kao na ostalim telefonima nista vise nista neuobicajno, nista sto moze bas da nervira ili da dovede u pitanje kvalitet kamere, i nista vise ni manje nego sto ga je bilo kada je kupljen telefon, hocu da kazem moje misljenje da ni jedan abdejt nije pipnuo nigde kameru od pocetka je isti vrh kvalitet sto je meni jako vazno.
 
Kamera I app je odlicna
Telefon na auto modu radi odlične stvari.
Radi u pozadini slikanje sa više različitih expozicija, automatski i kombinuje slike.
Na Samsungu recimo, noćne fotke s20 (isto je na s23 probao)
Ako se slikaju bandere i sijalice nocu, uvek su blown out.
Honor odradi više fotografija sa različitom expozicijom, i kada uđete u galeriju, same sijalice i izvori svetlosti su prigušeni i dobro izbalansirane.
To na Samsungu s20(i na s23) nije bilo moguće, a da ne smanjim osvetljenost drugih delova fotografije (hdr, pro mode, etc, ispadaju blown out Kako god)

Poredio sam sa ultrom 23, opet kažem, Honor očigledan pobednik. Telefon koji je bio no1 po dx0Marku aprila 2023 (bio sve do izlaska novog iPhone-a) , ne može biti loš kamera telefon, kako se ovde provlači kroz neke postove.

Mi sto uživamo u uređaju, ne pišemo često, ali zato kad se vratim da čitam ovde, vidim sve neke zamerke i postove koji su toliko nerealni u zamerkama, ističu neke mane bazirane na ličnim preferencijama u koje neću da ulazim i bacaju negativno svetlo na uređaj.
Ja da uzmem ovu temu da čitam u poslednjih mesec dana postove, i da nemam uređaj, pomislio bih koji je ovo krš telefon.
Pilula na ne prikladnom mestu, A14nije još stigo, ne mogu notifikacije da spustim, nema kvatro apps da imam 2 naloga za svalerke, jedan za ženu i jedan za poso, nema opciju koju ima Huawei p40 u kamera app, etc
I krene da se raspravlja o nekim nebitnim stvarima u nedogled.

Ja pokušavam da budem realan u mojim postovima, i stvarno ja sam extremno zadovoljan uređajem.
Opcija je bila s23 ultra ili ovo
Nakon probe s23 ultra odlučio za ovaj uređaj, prvenstvo zbog bolje kamere i dimenzija.

Do sada sam uglavnom imao samsung uređaje s6, s7, s9, s20...
Smoren sam od OneUI-a i ovaj Magic Os mi je bas legao. Ima mane koje sam već opisivao, nije dovršen softverski, ali
Jedno veliko ALI
Verujem da ljudi koji koriste android uređaje nisu tehnički ograničeni na stock launcher, i da znaju da skinu microsoft launcher, novu pro, I da reše 90 posto zamerki koje imaju na stock launcher
(swipe down za notifikacije, gestures koje oni hoće i ostalo...)
Zamerke koje mogu da razumem kada se ističu za neki uredjaj:
Baterija loša, Los signal, throttling, ekran, kamera loša...
To su validne zamerke

Pilula mi je 2mm veća nego što mi odgovara, bolje da je desno nego levo, nema mod sa p40 pro kamere, ne mogu da swipeujem notifikacije pomocu gesture-a, nemam strelicu da sakrijem tastaturu, Screen rekording mi zabode na milisekundu... E to ne mogu da razumem, zato i ne pišem na temi često, jer ste odvukli pažnju u totalno drugu krajnost, koja veze sa uređajem nema...
 
Evo ja nemam telefon i čitam ovu teme jer me zanima. Ni jedan post me nije naveo da pomislim da je telefon krš, već upravo suprotno. Samo zbog ove teme razmatram ovaj telefon i dalje, iako mi veličina ni u ludilu ne odgovara kao ni zaobljene ivice. Jedan jedini negativan komentar je izneo čovek koji je imao realan problem sa kamerom. Nemojte shvatati lično da se ovaj forum ne pretvori u Mobilni svet na koji nisam kročio, evo ima 5 godina sigurno baš zbog tog fanboj-izma. A koliko sam razumeo, poređenja sa drugim telefonima su isključivo jer ljudi porede stvari na koje su navikli, dakle opet nikakvo pljuvanje.
 
Evo ja nemam telefon i čitam ovu teme jer me zanima. Ni jedan post me nije naveo da pomislim da je telefon krš, već upravo suprotno. Samo zbog ove teme razmatram ovaj telefon i dalje, iako mi veličina ni u ludilu ne odgovara kao ni zaobljene ivice. Jedan jedini negativan komentar je izneo čovek koji je imao realan problem sa kamerom. Nemojte shvatati lično da se ovaj forum ne pretvori u Mobilni svet na koji nisam kročio, evo ima 5 godina sigurno baš zbog tog fanboj-izma. A koliko sam razumeo, poređenja sa drugim telefonima su isključivo jer ljudi porede stvari na koje su navikli, dakle opet nikakvo pljuvanje.
Svaka ti na mestu i lepo objasnio. 👍
 
Ja sam samo izneo moj utisak da ranije nisam toliko primećivao odsjaj na snimcima, i pitao da li još ima neko da je primetio to. Ne možeš ništa pitati ovde da neko ne napiše esej o tome kako je ovo najbolji telefon.
 
Ovo je jedna od gorih tema, realnih problema je imao samo član koji je reklamirao telefon, ovo ostalo su više zamerke i predlozi, slabo se javljam mi koji smo zadovoljni :)

Kao svež sa EMUI 12, meni je ovde sve leglo jer je ovaj trenutni MagicOS gotovo istovetan EMUI-u, izuzev što sam izgubio integraciju sa Huawei uređajima na tom nivou. Ali posebno kamera, brzina, ekran, zvuk, baterija, sve je kao i na testovima apsolutni vrh.

Evo 3.5x zoom-a:
IMG_20240219_073857.jpg



I jedan 10x:
IMG_20240219_073903.jpg


Najsvežiji update, sve automatika, bez dorade.
Ekstremno sam zadovoljan!
 
Lično ne posedujem dotični uređaj, ali zbog vas koji ste pisali o njemu sam odlučio da mi prvi flegšip bude Magic 6 Pro, kao dostojni naslednik petice. Prema tome - hvala.
 
Napišem nešto pa obrišem. Opet natpisem, pa promenim pa obrišem.
Na kraju se mislim :"Ne mačuj se sa fanovima, ne vredi."

PS Opet sam dva puta obrisao

Da, nećeš pogrešiti sa Magic 6Pro,suprotni će ti reći samo fanovi dva najbolja brenda na SVETU. Dva najbolja, ne zna se ko je prvi
 
Ja sam samo izneo moj utisak da ranije nisam toliko primećivao odsjaj na snimcima, i pitao da li još ima neko da je primetio to. Ne možeš ništa pitati ovde da neko ne napiše esej o tome kako je ovo najbolji telefon.
Mozes naravno i da pitas i da iznes i svoje misljenje ovo i jeste mesto za takve stvari, meni je licno samo zasmetao komentar da je abdejt osakatio kamere a to nije tacno ni malo, iskustvo mnogobrojnih ljudi sa ovog foruma to i dokazuje, zato sam imao potrebu da samo odgovorim da znas i da znaju drugi ljudi da kod vecine korisnika nije takvo iskustvo kod kamera, naprotiv.
 
Ovo par i mojih fotki
Ovo je jedna od gorih tema, realnih problema je imao samo član koji je reklamirao telefon, ovo ostalo su više zamerke i predlozi, slabo se javljam mi koji smo zadovoljni :)

Kao svež sa EMUI 12, meni je ovde sve leglo jer je ovaj trenutni MagicOS gotovo istovetan EMUI-u, izuzev što sam izgubio integraciju sa Huawei uređajima na tom nivou. Ali posebno kamera, brzina, ekran, zvuk, baterija, sve je kao i na testovima apsolutni vrh.

Evo 3.5x zoom-a:
Pogledajte prilog 429918



I jedan 10x:
Pogledajte prilog 429919


Najsvežiji update, sve automatika, bez dorade.
Ekstremno sam zadovoljan!
Odlicne fotke bas mi se svidjaju
 

Prilozi

  • IMG_20240218_165052.jpg
    IMG_20240218_165052.jpg
    282.5 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20240202_172807.jpg
    IMG_20240202_172807.jpg
    355.3 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20240131_164928.jpg
    IMG_20240131_164928.jpg
    343.9 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20240203_130005.jpg
    IMG_20240203_130005.jpg
    703.8 KB · Pregleda: 39
Vrh Dno