Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Ne verujem da je lošiji na Pro nego na Lite, jedino mi sumnjivo što nema nijedan test da se nađe. Kontam da su stavili jako staklo dali bi nekome da testira kao marketing.
 
I ja to mislim inace bi net bio pun testova kao sa magic 5 lite ili ti X9a.
 
Danas stigao tablet, nisam mogao da ga preuzmem dok pred kurirom nisam otvorio paket i složio se da je sve ok.
Hteo sam da častim kurira kako ne bih otvarao kutiju jer tablet ide na oglase ali kurir nije hteo da mi izađe u susret i kod potpisivanja me kurir zamolio da uporedi JMBG koji sam upisao sa onim na LK.
Ovako nešto nije bivalo kod mene do sada 😃
 
To je i kod mene trazio kada sam uzimao Honor 90,doduse ne znam da li je otvarao tablet jer sam bio na poslu pa je zena preuzela ali mi je putem telefona trazio JMBG.
 
Danas stigao tablet, nisam mogao da ga preuzmem dok pred kurirom nisam otvorio paket i složio se da je sve ok.
Hteo sam da častim kurira kako ne bih otvarao kutiju jer tablet ide na oglase ali kurir nije hteo da mi izađe u susret i kod potpisivanja me kurir zamolio da uporedi JMBG koji sam upisao sa onim na LK.
Ovako nešto nije bivalo kod mene do sada 😃
Ne moze kurir tebi da odredjue sta ces ti sa svojim stvarima da radis. Ajde da izvadis iz kutije ili u sta je vec bilo upakovano, ali da otvaras fabricko pakovanje je nebuloza, ako nije osteceno.
 
Је ли неко узео ову оригиналну маску? Каква је?
 
Је ли неко узео ову оригиналну маску? Каква је?
Ja sam uzeo telefon u gigatronu dok se dobijala maskica na poklon. Stigla posle mesec dana, izgleda dosta bolje od obicnih silikonskih pozadi je koza i ojacana je na gornjoj i donjoj strani i na coskovima. Sa bocnih strana nema zastitu pa joj je to jedina mana, iako ovako telefon deluje atraktivnije jer se vidi aluminijumski okvir sa strana. Mada s njom telefon lezi bas lepo u ruci i prakticno je nemoguce ispustiti telefon osim ako je neko bas nepazljiv.
Pise sa unutrasnje strane da je dizajnirana od honora i pozadi je zlatnim metalom ugravirano logo Honor
Tako da telefon deluje kao da je napravljen sa maskicom 😆
Ja sam zadovoljan
 
Хвала на одговорима. Имам сада неку која нема са бочне стране ивице и облик је исти као оригинална. Узећу ту оригиналну.
 
Čini mi se da su pozivi da je video ograničen na 15min. I bio je prikaz 00/15 min. Kod mene nema kroz 15min.
Moraću da testiram
 
Slušaj,da ne širimo temu.Znam dobro zašto sam napisao sve ovo oko kamere.I dalje stojim iza toga da p30pro bolje nocne ima od ultre23.Fotografiju volim i znam šta pišem.Skikw koje sam izbacio su sinoc slikane a bilo ih je i još gorih.Samsung je kod ultre zeznuo dosta toga što se kamere tice i za mene je to veliko razocarenje,skroz...A Honor magic 5 pro tek bolje fotke pravi od ultre...Plus bolji ekran....Samsung je jedinu stvar pozitivnu naravno napravio,što je ubacio SD gen 2,ali na žalost nije sve to uklopio sa kamerama i naštelovao kako treba.Iz svog licnog iskutva pišem i znam šta pišem i zašto.Kad budu naucili od Huaweia kako se sklapaju kamere na fonu i šteluju,onda ce moci da se ukljuce u prvih pet.Sada su na zasluzenom 14 mestu što se kamera tice.Huawei p60 pro No1,a Honor magic 5 pro na 3 mestu.Pišem ti ono što jeste i kako jeste ..Moj ti je savet da se ne zezneš kao ja...Nisam imao strpljenja da cekam Honor,pa rekoh da predjem u drugi tabor...Kad ono....A što se zakrivljenog stakla tice,Honor koristi Huaweiewu zaštitu,Kunlun koja je 10 puta jaca od Victius 2 zaštite....Huawei što se tice videa nikada nije bio baš nešto,kao što napisah vec...Kada se Nokia raspala,podelili su se inžinjeri,oni za video odoše u Apple,otuda i odlicni video snimci, a druga polovina u Huawei koja je bila zaduzena za fotografiju,pa otuda i to NO 1 mesto,gde realno i pripadaju...Samsung ima jak marketing i to je to...Odlicna izrada tel,ekran koji je medju najboljima ali star tri god,i tu je Honor bolji,magic 5 pro ima trenutno najbolji ekran na mob tel,i nije štetan za vid kao ovaj Samsungov.Moj ti je savet,Honor,em jeftiniji,em bolji,em zaokruzeniju paket,punjac,maskica....Pa ti proceni...Ja se nadam da ce sve ovo oko kamere ispraviti apdejtom,ali se bojim da ima sociva i uopšte ceo kamera sistem nije ok,i da ni jedan apdejt ovo ne može da popravi...Kamere su im na nivou midrange tel....Pa ko ne veruje,neka proveri.

I da,još nešto.Što se fotke tice,ne može apple sa huaweiem,a što se videa tuce,tu je apple tata mata...Uporedjivao sa sestrinim 13 pro max,u fotkam bolji Huawei mate 40 pro i p30 pro...U videu,je apple pojeo Huawei...Provereno iz prve ruke.
Veoma interesantno sto se nokie tice, iako se bavim retro telefonima 20g nisam znao za ove inzenjere za video i za fotografiju ni da postoje a tek gde su otisli posle raspada. Za ovo Kungfu staklo i M5pro coveku je pao telefon na parket od 1 metra i polomio se ekran, zamena ekrana je 450e. Msm da je taj telefon na oglasima jos uvek ili se prodao tako...
 
Veoma interesantno sto se nokie tice, iako se bavim retro telefonima 20g nisam znao za ove inzenjere za video i za fotografiju ni da postoje a tek gde su otisli posle raspada. Za ovo Kungfu staklo i M5pro coveku je pao telefon na parket od 1 metra i polomio se ekran, zamena ekrana je 450e. Msm da je taj telefon na oglasima jos uvek ili se prodao tako...
Pa? Desava se, desava se i za gorila class victius isto da se krse, pa šta sad. Cena zamene za ultru 23 prava sitnica.... A za ovo što nisi znao za inžinjere, eto, covek uvek nešto novo nauci pa i makar se bavio 20 godina retro telefonima. 🤷‍♂️
 
Pa to bas i kazem
Ma ok,ono kad pogledaš sve se avede na jak marketing..Pa u realnosti ne šljaka tako.Mada me iskreno ovo za Kunlun iznenadjuje da se tako lako krši... A ovo za inženjere sam saznao u nekoj emisiji koja je bila u vezi Nokie.Pre par godina.Tako da me ništa što se fotki i videa ne iznenadjuje kod oba brenda.
 
Zaštitna stakla su napredovala kao i ostali delovi uredjaja, sad je pitanje na koji podlogu pada i pod kojim uglom.
Takodje, ima li zaštitnu masku ili nema.
Meni se desilo da mi je pao P40Pro ravno na ledja sa zaštitnom maskom.
Maska bila silikona sa strane a plastika preko ledja telefona.
Posle nekog vremena skinem masku da namontiram telefon na kontroler drona i vidim ledja telefon na jednom delu sva u linijama. Odmah sam se setio kad sam slomio. Plastika nije apsorbovala udarac.
Sad imam ovu tanku silikonsku, bojim se za ovaj deo oko kamera. Ne svidja mi se i kad ga na ledja stavljam na sto, mislim da se može izgrebati.
Uvek ga položi na ekran
 
Zaštitna stakla su napredovala kao i ostali delovi uredjaja, sad je pitanje na koji podlogu pada i pod kojim uglom.
Takodje, ima li zaštitnu masku ili nema.
Meni se desilo da mi je pao P40Pro ravno na ledja sa zaštitnom maskom.
Maska bila silikona sa strane a plastika preko ledja telefona.
Posle nekog vremena skinem masku da namontiram telefon na kontroler drona i vidim ledja telefon na jednom delu sva u linijama. Odmah sam se setio kad sam slomio. Plastika nije apsorbovala udarac.
Sad imam ovu tanku silikonsku, bojim se za ovaj deo oko kamera. Ne svidja mi se i kad ga na ledja stavljam na sto, mislim da se može izgrebati.
Uvek ga položi na ekran
Ja sam uvek koristio najdeblje maske tipa onaj samsung stand cover itd dok staklo na ekranu nikada... padali su mi telefoni veoma gadno, mnogo puta ali srecom nikada nijedan nisam slomio
 
Zaštitna stakla su napredovala kao i ostali delovi uredjaja, sad je pitanje na koji podlogu pada i pod kojim uglom.
Takodje, ima li zaštitnu masku ili nema.
Meni se desilo da mi je pao P40Pro ravno na ledja sa zaštitnom maskom.
Maska bila silikona sa strane a plastika preko ledja telefona.
Posle nekog vremena skinem masku da namontiram telefon na kontroler drona i vidim ledja telefon na jednom delu sva u linijama. Odmah sam se setio kad sam slomio. Plastika nije apsorbovala udarac.
Sad imam ovu tanku silikonsku, bojim se za ovaj deo oko kamera. Ne svidja mi se i kad ga na ledja stavljam na sto, mislim da se može izgrebati.
Uvek ga položi na ekran
Isto tako i moja sestra radi sa p40 pro, ostavlja na ekran da se ne ogrebe kamera
 
Sa tim modelom nisam to radio ali mozda me ovaj tera da tako zakljucim zbog velike povrsine tj onog kruga
 
Ne pratim Honor, Huawei P30Pro sam imao davno, razmišljam da uzmem Galaxy Fold 5, ali Honor Magic V2 je fold koji zadovoljava moje kriterijume.
Pitanje:
Da li će Honor imati problem sa Google servisima, jer je Honor 'produžena ruka' od Huawei-a.
 
Ne pratim Honor, Huawei P30Pro sam imao davno, razmišljam da uzmem Galaxy Fold 5, ali Honor Magic V2 je fold koji zadovoljava moje kriterijume.
Pitanje:
Da li će Honor imati problem sa Google servisima, jer je Honor 'produžena ruka' od Huawei-a.
Хонор телефони-уредно су сертификовани за Гугл сервисе.
Хуавеј телефони-нису сертификовани за Гугл сервисе, због познатих разлога.
 
Ja sam moj HM5P prodao, nisam mogao da podnesem onu pililu😅 Telefon je inace odlican. Jedina mana osim pilule za njega je ta sto nema neko dobro staklo da se nadje. U NS niko nije hteo da zalepi staklo, zato sto kazu da nece lepo da uhvati po ivicama, zbog zakrivljenog ekrana i svi preporucuju foliju.
 
Ja sam moj HM5P prodao, nisam mogao da podnesem onu pililu😅 Telefon je inace odlican. Jedina mana osim pilule za njega je ta sto nema neko dobro staklo da se nadje. U NS niko nije hteo da zalepi staklo, zato sto kazu da nece lepo da uhvati po ivicama, zbog zakrivljenog ekrana i svi preporucuju foliju.
A na iphone 14 pro i 15 seriji svi kupuju jer njim se svidja ta pilula 😁😁😂
 
Nazad
Vrh Dno