Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

U Gigatronu je ponovo na akciji 89.999din.
 
Pisao sam ja već juče. Ovo je čišćenje lagera ne samo u Gigatronu jer ga po punoj ceni niko ne kupuje. Biće tako i sa Magic 6, niko za tih 160 000 pa onda na akcije
 
Da, samo što pri tom čišćenju lagera Magic6 Pro neće koštati ispod 115 hiljada (redovna cena 166.669 RSD)
 
Pa nije ni Magic 5. Regularna cena mu je sve vreme 150 000, pa dođe akcija pa se deo rasproda i tako u krug. Ja samo kažem da će tako biti i sa 6 pogotovo što dolazi bez maske i punjača koji možda i neće moći da se kupi kod nas. Lično mislim da je to baš loša odluka jer nije to Apple ili Samsung pa da možeš da ga nakačiš na bilo koji punjač i da on vuče tih 25-30 w ili koliko već. Ovaj telefon može da vuče skoro 90 ali nema sa čim, i ti za to treba da daš 170 000...važi ali za crni petak kad je i Magic 5 pokupovalo najviše ljudi pa onda na ovim sad akcijama
 
Pa nije ni Magic 5. Regularna cena mu je sve vreme 150 000, pa dođe akcija pa se deo rasproda i tako u krug. Ja samo kažem da će tako biti i sa 6 pogotovo što dolazi bez maske i punjača koji možda i neće moći da se kupi kod nas. Lično mislim da je to baš loša odluka jer nije to Apple ili Samsung pa da možeš da ga nakačiš na bilo koji punjač i da on vuče tih 25-30 w ili koliko već. Ovaj telefon može da vuče skoro 90 ali nema sa čim, i ti za to treba da daš 170 000...važi ali za crni petak kad je i Magic 5 pokupovalo najviše ljudi pa onda na ovim sad akcijama
Za noć kupovine sam ga pazario. Bio je isto ko i sad, sa 139.999 na 89.999,prrko Adiko ćale uzeo na 2god, rata 3.750din.
Važno mi je bilo da je cena ista za nebitan način kupovine. Dvoumio sam se između Nova 10/Pro i Nova 11.Kada sam video da mu je cena za noć kupovine pala za 50.000din, bez razmisljanja sam se opredelio za njega. Za moje potrebe, telefon je brutalan, sve leti, klizi.
Po preporuci prodavca, kao fazon kad ga budeš prodavao, dobićeš malo više pošto je atipična zelena boja, aj da mu poverujem, hahah.
Čekam novembar, ako bude dobra akcija za m6p, uzeću, a ovaj ću prodati i taman dati ćaletu da otplati prvi kredit, a krene sa uplataama drugog.
 
Pa nije ni Magic 5. Regularna cena mu je sve vreme 150 000, pa dođe akcija pa se deo rasproda i tako u krug. Ja samo kažem da će tako biti i sa 6 pogotovo što dolazi bez maske i punjača koji možda i neće moći da se kupi kod nas. Lično mislim da je to baš loša odluka jer nije to Apple ili Samsung pa da možeš da ga nakačiš na bilo koji punjač i da on vuče tih 25-30 w ili koliko već. Ovaj telefon može da vuče skoro 90 ali nema sa čim, i ti za to treba da daš 170 000...važi ali za crni petak kad je i Magic 5 pokupovalo najviše ljudi pa onda na ovim sad akcijama
Pa o tome i pišem, regularna cena za Magic5 Pro je oko 150k din (posle godinu dana 140k), na akcijama čišćenja 90k din. Magic6 Pro u startu košta 166700 din, što znači da ni kada budu čistili lager (verovatno) neće koštati ispod 115 hiljada din.
 
Ako budu primenili takvu matematiku. Mislim da je cena svakako previsoka za to što nudi (ili ne nudi). I koliko god ljudi pričali da im apdejtovi nisu bitni, to je ono što realno diže cenu. Jak hardver sad imaju svi flegšipovi, duga i redovna softverska podrška je jedan od glavnih prodajnih aduta i zato Apple i Samsung, a sad i Google mogu da daju visoku cenu. Slab je Honor sa apdejtom, barem global, to se vidi i sad na Magic5. Ista boljka kao i Motorola, OnePlus, Xiaomi...
 
Ako budu primenili takvu matematiku. Mislim da je cena svakako previsoka za to što nudi (ili ne nudi). I koliko god ljudi pričali da im apdejtovi nisu bitni, to je ono što realno diže cenu. Jak hardver sad imaju svi flegšipovi, duga i redovna softverska podrška je jedan od glavnih prodajnih aduta i zato Apple i Samsung, a sad i Google mogu da daju visoku cenu. Slab je Honor sa apdejtom, barem global, to se vidi i sad na Magic5. Ista boljka kao i Motorola, OnePlus, Xiaomi...
Izuzev OnePlus, ne bih oba dva brenda poredio sa Honorom, šta god i ko god mislio, iz mog ličnog iskustva u odnosu na konkretno Magic5Pro, pandani iz Motorole i Xiaomi-a su meni klasa ispod i nakon skorašnjih iskustava, neće nikada više biti uzeti u razmatranje.

Prosto ne mogu da verujem da neko piše hvalospeve o tim telefonima.

Ono što ti navodis je tačno :

1. Apple/Samsung (Zavisno od potrebe i sklonosti).
...
Ostali se redjaju, ali je svakako moje iskustvo korišćenja Honora, daleeeeko bolje od Motorole ili Xiaomi-a.
 
ovo me raduje jer treba da načinim tranziciju sa Redmi Note 12 Pro Speed na Honor Magic 6 Pro, nadam se da će biti quick-n-painless
 
Pazario sam ga juče, za sada baš lepo izgleda. Šta preporučujete od maski i zaštita za ekran? Što se tiče update-a bolje i da nema redovan nego da puste kao xiaomi što zna.
 
Koristim maske sa Alija. Pre neki dan mu stavio staklo, no name sa Alija.
Super se pokazalo, otisak prsta radi, nekad malo sporije ali nije strasno.
 
Ne vidim sto je originalna maska bolja od ove koju koristim. Iste su, providne, na dodir iste samo što ova ima pojačane ivice
 
Daj slike kad dospes i recenziju tvoju 😁
Slike cu kasnije, posto postepeno menjam telefon koji mi umire, ali radi pa prebacujem is jednog u drugi aplikaciju po aplikaciju...
Ukratko, telefon je dobar. Prvih 2-3 dana mi je kocio pri otvaranju aplikacija, nebitno sto je konekcija stabilnih 100mbs, moguce zbog ucenja II oko mojih navika ili baterije. Sad radi kao sat, sve glatko, baterija drzi koliko god da ga koristim 1.5 - 2 dana (osim ako ne slusam podkaste na YT po 6-7 sati). Povezivanje sa satom i slusalicama je brzo, nemam zamerki, ipak mu je procesor 8 gen2, bilo bi cudno da radi drugacije.
Od minusa je odsustvo stabilizacije slike pri fotografisanju, signal GSM za klasu ako ne i vise slabiji nego obicno (poredio sa HONOR 20 pro i Realme X2pro). Gde oni love 3-4 crte (realne) na mom telefonu jedna i jedva moze da se prica. Zakrivljen ekran na koji ne mogu da se naviknem je cisto individualno ali prilicno razdrazujuce. Ne znam kako i zasto ali VPN na njemu ne radi, iako su podesavanja potpuno ista kao na starom Realme, na istom WiFi.
Malo kasnije cu izbaciti neke fotke, cisto sam ga probao u nekoliko situacija, nocni rezim je poprilicno korektan, danju su odlicne i prilicno realne boje, nema mnogo 'peglanja' II kao kod nekih drugih telefona.
Sve u svemu, vrlo verovatno cu da ga prodam pa da trazim nesto pismenije.
 
Ja sam se jedno vreme patio sa hidrogel folijom sa alija , vrlo brzo se odlepljivala na rubovima. za dve meseca sam je menjao 3 puta i onda sam narucio 360 foliju i sada nema problema. Porucio sam i neko polimer ceramik soft staklo, cekam da stigne pa pisem utiske.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD491.44 50%OFF | For HONOR Magic 5 pro 6 4 3 Magic5 Pro Magic4 Magic3 Screen Protector Gadgets Accessories Glass Protections Protective HUAWEI
 
Ja sam se jedno vreme patio sa hidrogel folijom sa alija , vrlo brzo se odlepljivala na rubovima. za dve meseca sam je menjao 3 puta i onda sam narucio 360 foliju i sada nema problema. Porucio sam i neko polimer ceramik soft staklo, cekam da stigne pa pisem utiske.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD491.44 50%OFF | For HONOR Magic 5 pro 6 4 3 Magic5 Pro Magic4 Magic3 Screen Protector Gadgets Accessories Glass Protections Protective HUAWEI
Ja ovo koristim vec nekoliko meseci kao zastitu. Nije staklo vec je malo deblja folija. Otisak radi odlicno. Ne odlepljuje se i lezi tacno od ivice od ivice. Jedino mi je telefon jednom pao na betonski stepenik kako sam sedeo i ispao mi iz dzepa od trenerke na ivicu stepenika. Ostalo je malo udubljenje na toj foliji koje ne mogu da ispeglam ali bar ekran nije ostecen. Brisem ga alkoholom povremeno i ne ostecuje se , jedino sto se brzo isprlja ostaju one muzge po foliji od prstiju jer nije bas glatko kao staklo.
 
Slike cu kasnije, posto postepeno menjam telefon koji mi umire, ali radi pa prebacujem is jednog u drugi aplikaciju po aplikaciju...
Ukratko, telefon je dobar. Prvih 2-3 dana mi je kocio pri otvaranju aplikacija, nebitno sto je konekcija stabilnih 100mbs, moguce zbog ucenja II oko mojih navika ili baterije. Sad radi kao sat, sve glatko, baterija drzi koliko god da ga koristim 1.5 - 2 dana (osim ako ne slusam podkaste na YT po 6-7 sati). Povezivanje sa satom i slusalicama je brzo, nemam zamerki, ipak mu je procesor 8 gen2, bilo bi cudno da radi drugacije.
Od minusa je odsustvo stabilizacije slike pri fotografisanju, signal GSM za klasu ako ne i vise slabiji nego obicno (poredio sa HONOR 20 pro i Realme X2pro). Gde oni love 3-4 crte (realne) na mom telefonu jedna i jedva moze da se prica. Zakrivljen ekran na koji ne mogu da se naviknem je cisto individualno ali prilicno razdrazujuce. Ne znam kako i zasto ali VPN na njemu ne radi, iako su podesavanja potpuno ista kao na starom Realme, na istom WiFi.
Malo kasnije cu izbaciti neke fotke, cisto sam ga probao u nekoliko situacija, nocni rezim je poprilicno korektan, danju su odlicne i prilicno realne boje, nema mnogo 'peglanja' II kao kod nekih drugih telefona.
Sve u svemu, vrlo verovatno cu da ga prodam pa da trazim nesto pismenije.
Izvini kako to mislis da nema stabilizaciju pri fotografisanju?
 
Izvini kako to mislis da nema stabilizaciju pri fotografisanju?
Opticka stabilizacija, ili ne radi ili je nema, iako je u karakteristikama napisano da postoji. Meni nista kriticno, posto za fotografisanje koristim aparat, telefonom samo ako mora (nije mi pri ruci aparat, naprimer). Danju sa skoro iste udaljenosti ima vise suma na slici nego nocu, sto je neverovatno, iskljuceni su mi svi doadci za ulepsavanje slike. Prvo sam mislio da sam ja mozda pomerio ruku ali ne, potpuno ista kolicina suma na slici koju slikam u mestu ili u hodu sa zakljucanim fokusom na predmetu. Inace opcija zakljucavanja fokusa radi perfektno, moram da priznam, koliko god se kretao, priblizavao ili udaljavao od 'mete' drzi fokus.
Vise mi smeta slab signal i nemogucnost povezivanja na vpn, zakrivljen ekran se resi sa malo dubljom maskom iako vizuelno telefon tako gubi.
 
Opticka stabilizacija, ili ne radi ili je nema, iako je u karakteristikama napisano da postoji. Meni nista kriticno, posto za fotografisanje koristim aparat, telefonom samo ako mora (nije mi pri ruci aparat, naprimer). Danju sa skoro iste udaljenosti ima vise suma na slici nego nocu, sto je neverovatno, iskljuceni su mi svi doadci za ulepsavanje slike. Prvo sam mislio da sam ja mozda pomerio ruku ali ne, potpuno ista kolicina suma na slici koju slikam u mestu ili u hodu sa zakljucanim fokusom na predmetu. Inace opcija zakljucavanja fokusa radi perfektno, moram da priznam, koliko god se kretao, priblizavao ili udaljavao od 'mete' drzi fokus.
Vise mi smeta slab signal i nemogucnost povezivanja na vpn, zakrivljen ekran se resi sa malo dubljom maskom iako vizuelno telefon tako gubi.
Opticka stabilizacija na fotografiji?
 
Telefonu... I to podjednako hardversko i softversko rešenje.

OIS ili skraćeno Optical Image Stabilisation...
 
Opticka stabilizacija, ili ne radi ili je nema, iako je u karakteristikama napisano da postoji. Meni nista kriticno, posto za fotografisanje koristim aparat, telefonom samo ako mora (nije mi pri ruci aparat, naprimer). Danju sa skoro iste udaljenosti ima vise suma na slici nego nocu, sto je neverovatno, iskljuceni su mi svi doadci za ulepsavanje slike. Prvo sam mislio da sam ja mozda pomerio ruku ali ne, potpuno ista kolicina suma na slici koju slikam u mestu ili u hodu sa zakljucanim fokusom na predmetu. Inace opcija zakljucavanja fokusa radi perfektno, moram da priznam, koliko god se kretao, priblizavao ili udaljavao od 'mete' drzi fokus.
Vise mi smeta slab signal i nemogucnost povezivanja na vpn, zakrivljen ekran se resi sa malo dubljom maskom iako vizuelno telefon tako gubi.
Sve sve, ali OIS očigledno radi. Probao i sa mikro trzajima i malo jačim, ne pomera se slika. Neke mane kamere vidim i ja, ali ovo je telefon, ne aparat, i dalje je medju najboljima.
 
Opticka stabilizacija, ili ne radi ili je nema, iako je u karakteristikama napisano da postoji. Meni nista kriticno, posto za fotografisanje koristim aparat, telefonom samo ako mora (nije mi pri ruci aparat, naprimer). Danju sa skoro iste udaljenosti ima vise suma na slici nego nocu, sto je neverovatno, iskljuceni su mi svi doadci za ulepsavanje slike. Prvo sam mislio da sam ja mozda pomerio ruku ali ne, potpuno ista kolicina suma na slici koju slikam u mestu ili u hodu sa zakljucanim fokusom na predmetu. Inace opcija zakljucavanja fokusa radi perfektno, moram da priznam, koliko god se kretao, priblizavao ili udaljavao od 'mete' drzi fokus.
Vise mi smeta slab signal i nemogucnost povezivanja na vpn, zakrivljen ekran se resi sa malo dubljom maskom iako vizuelno telefon tako gubi.
Naravno da ima stabilizaciju meni radi odlicno nista slicno nemam kako si opisao probleme kod tebe, slikao i danju i nocu bukvalno u hodu budu fotke bez problema, naravno ne bude svaka vrh, ali 95%, slikao drugara sa tribina na utakmici i sa 2,5 i 1x zoom odlicne fotke, zato me zacudilo to kod tebe.
 

Prilozi

  • IMG_20240303_092628.jpg
    IMG_20240303_092628.jpg
    183.9 KB · Pregleda: 90
Ukjucen AI

IMG_20240307_134329.jpeg
 

Prilozi

  • IMG_20240307_161422.jpeg
    IMG_20240307_161422.jpeg
    357.2 KB · Pregleda: 64
Opticka stabilizacija na fotografiji?
Aha
Sve sve, ali OIS očigledno radi. Probao i sa mikro trzajima i malo jačim, ne pomera se slika. Neke mane kamere vidim i ja, ali ovo je telefon, ne aparat, i dalje je medju najboljima.

Naravno da ima stabilizaciju meni radi odlicno nista slicno nemam kako si opisao probleme kod tebe, slikao i danju i nocu bukvalno u hodu budu fotke bez problema, naravno ne bude svaka vrh, ali 95%, slikao drugara sa tribina na utakmici i sa 2,5 i 1x zoom odlicne fotke, zato me zacudilo to kod tebe.
Da ponovim da ne bude zabune, mada sam napisao kada sam dosao na temu, ja imam HM5, ne pro verziju, kako je krenulo necu jos dugo nego cu dodati jos nesto kinte pa uzeti nesto bolje.
 
Nazad
Vrh Dno