Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Može li neko iskusniji, ukratko, da mi pojasni razlike izmedju 55U7QF i 55U8QF?
Vredi li ta razlika skoro 500€ razlike u ceni??

Hvala unapred.

55U8QF ima sleep timer dok 55U7QF nema :cool:. Cak ima i 3.5 mm audio ulaz. Salu na stranu. Ako zelis da bas uzivas u HDR sadrazju onda je 55U8QF bolji izbor jer ima veci peak brightness 600 nits dok 55U7QF ima 400 nits. I naravno najveca razlika u refresh rate-u 120Hz vs 60Hz. Ima i bolji kontrast 5000;1 vs 4000:1. Ako si prosecan korisnik znaci kablovska, sport i poneki HDR i DV sadrzaj onda ne vredi da dajes tolke novce na 55U8QF. Ali ako si filmofil i ako ce da se gleda vise HDR i DV sadrzaja onda je bolji izbor 55U8QF. Evo recenzija 65 '' pomenutih modela.




 
Poslednja izmena:
Peak brightness koji si naveo, nije tačan.
Jeste u pravu si. Rukovodio sam se po specifikacijama. 55U8QF kao sto Mancha kaze u recenziji u HDR modu ima i preko 1700 nits-a. Samo sam hteo da ukazem da 55U8QF ima veci peak brightness od 55U7QF. Sto je nekome da kazemo naprednijem korisniku mozda bitno za pravi HDR sadrzaj. Na primer ovo je meni bas bitno i 55U8QF mi je bio opcija za kupovinu. E sada da li je razlika od 500e izmedju ova dva modela opravdana. Svakako postoje razlike u ova dva modela kao sto sam naveo u svom postu. I zato bih svakom prosecnom korisniku pre preporucio 55U7QF i da ustedi tih 500e.
 
I zaboravi na smart. Obavezan neki Android Box.
 
Samo da nije od onih izlozbenih...
 
Nemam isksutva sa Hisense a treba mi neki tv za spavaću sobu, pa me nazima ako neko ima iskuva isstva sa modelima 58A6BG i 55A7300F?
Koji biste preporučili, vidim da je ovaj drugi nešto malo skuplji iako je ekran 3 inča manji.

p.s. imao sam toshibu 58 inča i otišao nakon 4 meseca, nema mu pomoći.. ko god je razmatrao nešto od njih neka zaobilazi u širokom luku
 
Ima li neko problem sa Netflix aplikacijom? Često moram da resetujem wireless da bi radilo
Uzmi Android Box i ne muči muku sa tim lošim smartom. Meni je izbacivao iz Plex aplikacije, razna čuda su bila.
 
nece imati nize cene od ovih koje su trenutno.
Kazu da i sa ovim cenama rade u minusu uz podrsku kancelarije Hisense).
Sad ... da li im verovati ili ne?


Nije diskusija o cenama, ali kod nas je 43A7GQ do skora bio okruglo 45000 ako se kopa malo, sto je 380, sad je jos oko 1000 preko. Kod "susjeda" je 310 do 340, a vidjao sam i za 300 ponekad na akciji. Nek zakljuci ko sta zeli.
 
Pozdrav ljudi, svrbi me da se ponovim novim TVom, imam neki LG star 6 godina koji i dalje radi ali eto xD
Pikiram 50u7qf pa me zanimaju vaša iskustva. Koristim Firestick tako da ceo smart fazon ne brinem jer imam bolji. Kad sam pustio LOTR snimak (dolby vision) preko USBa u radnji delovalo je impresivno. Ali je praksa ipak drugačija od 2 min gledanja u radnji.
Televizor koristim za gledanje fudbala, slušanje radija i filmova (narodnih i legalnih) pa jedino me zanima stanje obrade slike kod brzih kretanja za koje po netu govore da je ispeglan sa novim firmverom.
Za zvuk je zadužen LG sj2 soundbar tako da mi zvučnici takođe ne igraju neku ulogu 😂
 
U 2022 se pojavio Hisense QLED Televizor 55E7HQ 60.000 dinara
sad se pojavio 55U7HQ 99.000 dinara zanči samo U umesto slova E i mnogo je bolji model koji ima
  • VIDAA U6 > U5
  • kontrast 5000:1=?
  • svetlina 400 cd/m2, max svetlina 600 cd/m2 > 300cd/m2 max 400
  • lokalno zatamnjenje u 72 zone> E7H i nema
-120Hz osveženje> 60
ali je zato razlika u ceni 40.000 dinara

- i dalje je po specifikacijama bolji modeli iz 2020 55U7Qf za 66.000 i 55U8QF za 100.000 dinara
Razmišljam se koji model da uzmem. Pokušao sam u Krusevcu da vidi i testiram neki od ovih modela ali nema ih.
Toliko je modela gde im jedno slovo pravi ogromnu razliku, ja mislim da ni oni nemaju pojma koji je koji.

Koj model uzeti da li uzeti novu seriju H u kojoj su neke stvari ispravljene ili starije modele Q
za 60.000 -65. 000 dinara ima -55E7HQ i -55U7QF
ili za 90.000 do 100.000 dinara -65U7QF - 55U7HF i -55U8QF
 
Iz iskustva, ja bih isao na jace osvetljenje, iz dva razloga. Prvi sto ako imas puno prozora neces nista zivo videti na TV u toku dana, ne moze TV da se izbori sa ambijentalnim svetlom (ili spustis roletne pa zivis ko krompir), drugo sto ako je maks npr 800 nita, a tebi je dovoljno 400 zbog svetla, spustis pozadinsko i duze traje. Kazu kao i HDR bolje izgleda sa jacim osvetljenjem, "iskacu" svetli delovi. Ne znam, jos nisam video toliko svetao TV (ima ih, ali ih nisam video).
 
E7 i U7 su serije, a F, G, H su "godiste"modela iz serije. I ja se pitam sta je E serija (posto jos uvek postoji A serija, nije to). E se pojavila od ove godine, na sajtu (nisam gledao mesec dana) nije bilo pomena o njoj.
 
Nisam i nemam gde da vidim uživo Hisense televizore po karakteristikama i po ceni su veoma dobri ali danas sam gledao neke testove njihovih boljih serija i da u odnosu na Sony i Philips slika im je mnogo meksa i mutnija na nekim detaljima kao da je blurovana.
Recimo onaj video sa Vil Smitom i snajperom mnogo više detalja na licu i snajperu (bore, dlacice na bradi, brazde na kundaku) ima na Sony-ju x80j i Philipsu pus8+++ nego na Hisense.
Meni je to zasmetalo odmah i to je prvo sto sam primetio, na mojoj staroj plazmi slika je oštra kao zilet.
Voleo bih da neko ko ima Hisense može nešto više kaže o ovome da li je to do podešavanja slike ili do obrade slike samog TV-a, jer meni je ovo katastrofa, džaba i kontast od 5000:1 i svetlina od 1000 nita kad su detalji mutni.
Ne kupujem tv od 32 inča pa nema veze već gledam da kupim 55 ili 65 inča gde se to mnogo vise vidi.
 
Kakvo je stanje sa puštanjem 4k mkv fajlova i čitanja titlova preko ugrađenog medija playera. I da li ima neki kvalitetniji na vidaa storu.
 
Nazad
Vrh Dno