Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,674
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Jes da je osvetljenje s namerom poterano na 90% ali verujem da ni tada ovakve stvari ne bi smele da se pojavljuju ili???
brightness nije osvetljenje. backlight je osvetljenje, a brightness je kolicina bele bukvalno. Osim na samoj sredini, samo par procenata na bilo koju stranu unistava sliku. To je slicno kao nizak kontrast.
pravo osvetljenje se podesava na istom mestu gde i local dimming pa onda opcija na dole. Ne postoji namenski backlight u samim opcijama vec moras da dodjes do toga.
 
A7gq
brightness nije osvetljenje. backlight je osvetljenje, a brightness je kolicina bele bukvalno. Osim na samoj sredini, samo par procenata na bilo koju stranu unistava sliku. To je slicno kao nizak kontrast.
pravo osvetljenje se podesava na istom mestu gde i local dimming pa onda opcija na dole. Ne postoji namenski backlight u samim opcijama vec moras da dodjes do toga.
Pratio sam te do kolicine bele, jeste, brightness je, backlight je takodje popet na 85, ali moje pitanje je zar ne bi trebalo da sve prodje bez ove lampe po sredini ma koliko dizao, cemu uopste onda postoji podesavanje na 100.... ili gresim...
 
Родитељи ме питали који тв да купе до 70 000... Предложио сам им овај. Hisense 65U7QF Занима ме да ли сам погрешио или је овај заиста један од најбољих?

 
Odlican tv, za taj novac sigurno, ali da li roditeljima treba 4k 65" ?
Bolece ih glava ako puste seriju na obicnoj sd televizji. Kretanje glumaca je totalno cudno, krupni kadrovi snimani iz ruke su tek ludilo, izgleda kao da se trese sve ko Michael Bay film.
 
Имаш ли неки други да им препоручим?

Пардон. 55 је у питању.
Ne konkretan model, ali ako je tv za roditelje, pretpostavljam da je vecinski, ako ne iskljucivo za obicnu televiziju koja ide max do HD sto znaci 720p. Ne znam da li neka tv ima vise od toga, ne racunajuci vrlo mali broj 4k kanala.
Sve u svemu, mozda je bolje ustedeti pare i kupiti 1080p.
Inace, vrlo nezahvalan predlog jer se moze desiti da vam dodje do nekih izmena pa da se kajes sto nisi za malo vise novca uzeo 4k prilikom kupovine. Nikad se ne zna.
Licno, za svoje roditelje bih uzeo 1080.
Otac me pitao da li da iskoristi akciju za neki tv od 16k rsd, klasika 32" 720p, neki vox, fox vivax... Rekao sam mu da uzme. Pitanje da li je i saturacija podesena na nesto prihvatljivo, obicno dolaze sa preizrazenim bojama, ali covek gleda i ne zali se.
 
Na telefonu uključi HotSpot, pa TV nakačiš na "WiFI" od telefona, čisto da probaš da li ćeš dobiti internet.
Пробао сам са телефоном и ради без проблема а кад искључим опет исти проблем. Пише повезан нема интернета (<unknown ssid>). Да сам знао да ће бити проблема око тог повезивања никад не бих узео хисенс.
 
Dobra stvar je da nista nije crklo, posto radi preko telefona. Sad samo da se ustanovi koje setovanje rutera pravi problem, <unknown ssid> me malo buni, nemam hisense tv da proverim.
 
Lako, recimo retki televizori podrzavaju WPA2 Enterprise zastitu a telefoni to lako sazvacu.

Dobio si smernice, pogledaj kako ti je podesen ruter, stavi na neki manji nivo zastite pa probaj, verovatno ce biti do toga.
 
Поздрав људи. Купили су моји тв, Hisense 55U7QF И имају суперновин уређај за премотавање, када га упалим и повежем са ХДМИ портом, само ми пише да је детектован ХДМИ порт али не даје никакву слику. Значи само пише да је или веза са ХДМИ лоша или је нема. Пробао сам и други кабл, опет исто. Зна ли неко решење?
 
Ne konkretan model, ali ako je tv za roditelje, pretpostavljam da je vecinski, ako ne iskljucivo za obicnu televiziju koja ide max do HD sto znaci 720p. Ne znam da li neka tv ima vise od toga, ne racunajuci vrlo mali broj 4k kanala.
Sve u svemu, mozda je bolje ustedeti pare i kupiti 1080p.
Inace, vrlo nezahvalan predlog jer se moze desiti da vam dodje do nekih izmena pa da se kajes sto nisi za malo vise novca uzeo 4k prilikom kupovine. Nikad se ne zna.
Licno, za svoje roditelje bih uzeo 1080.
Otac me pitao da li da iskoristi akciju za neki tv od 16k rsd, klasika 32" 720p, neki vox, fox vivax... Rekao sam mu da uzme. Pitanje da li je i saturacija podesena na nesto prihvatljivo, obicno dolaze sa preizrazenim bojama, ali covek gleda i ne zali se.
Pitanje je da li danas postoji neki TV od 50"-55" a da nije 4K.
 
Само да јавим да се тв сам од себе повезао на вифи. Јутубе ради без проблема као и остале апликације. Шта се десило немам појма али ради. Хвала свима на саветима.
 
Bioenergija sa foruma :)
 
Ja imam jedno pitanje u vezi hisens tv koja je razlika između a6bg i a6g modela imam neku akciju pa bih moga uzeti 58" a6bg za nekih 400 eura sto se ne cini kao losa opcija..
Ako neko zna i ima taj tv valja li cemu ?
 
Softver nije upeglan kako treba. Sve je tu, ali ipak fali ono nešto u čemu su neki drugi bolji.
 
Nazad
Vrh Dno