Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Zbog raznih protokola u evropi, Hisense u evropi ima slabije modele prvenstveno sto se tice svetline i HDR/DV prikaza. A na kraju dana i ta ocajna VIDAA platforma.
Jel prvenstveno zbog Videe ili zbog još nečega? Razumem da je osim operativnog sistema sve ostalo isto.
 
Svetlina je bolja naspram cene tamo u USA. Sustina, tamo su televizori duplo jeftiniji od onog sto se nudi ovde. Evropa ima drugu filozofiju totalno.
K modeli se razlikuju drasticno u panelu tamo i ovde, nema smisla gledati osim ako ne uvezes tv iz USA
 
Ovako drugari opet ja sa mojim 58A6K , sinoc sam primetio nesto jako CUDNO, ali i interesantno, a to je da mi je VIDNO bolja slika i motion na Stremio aplikaciji koja je instalirana preko andoird boxa(yettel) koji je povezan na gore pomenuti TV! E sad krenuo da gledam Napoleona i naisao na ovaj video file Napoleon 2023 2160p web dl dd5.1 athmos HDR10 plus H265 - 60fps od 21,6 giga i tu je slika BUKNULA koliko je bila dobra , prosto sam progledao, dooosta ostrije nego kod mene na apple tv, netflixu, disneyu! I do izrazaja dolazi i cini mi se taj motion koji nije bio aktiviran i koji ja nemam mogucnosti da aktiviram na svom TVu!
Pitanje Vama, kako doci do te slike na svim streaming servisima,posto vidim da i drugima ali koji imaju phillips , lg i ostale iole bolje TVove imaju IDENTICNU sliku kao ja sto sam sinoc imao na tom video file-u! Hvala
 
Mislim da je ključ u ovome :) Ako je video koji si pustio preko Stremia stvarno 60 fps, prikaz će drastično drugačije izgledati nego standardni 24 fps materijal. Stoga takva razlika. TV koji imaš jednostavno nema praktično nikakva podešavanja za prikaz kretanja, pa ne može odjednom da ih dobije kada pustiš nešto sa spoljnog izvora.
 
Mislim da je ključ u ovome :) Ako je video koji si pustio preko Stremia stvarno 60 fps, prikaz će drastično drugačije izgledati nego standardni 24 fps materijal. Stoga takva razlika. TV koji imaš jednostavno nema praktično nikakva podešavanja za prikaz kretanja, pa ne može odjednom da ih dobije kada pustiš nešto sa spoljnog izvora.
Ako koristis Stremio molim te probaj kod tebe taj fajl Napoleon 2023 2160p web dl dd5.1 athmos HDR10 plus H265 - 60fps 22giga

Jasnoi mi je da ide na 24fps filmovi i serije! Ali kao da je i slika bolja, tacnije svetlija, DOOOSTA jasnija, to me buni!
 
Bas tako jedino tako! Prosto mi je neverovatno, zato cu pozajmiti od brata mi box 2gen i da probam da instaliram netflix i jos par stvari! Generalno super slika na hisensu kad je dnevno svetlo tj dnevni rezim u seriji i filmu, a kad je noc jako lose nijanse crne i sive! bas iritira
 
E7KQ Pro zbog VIDAA U 7 (U6KQ ima 6) i niže zvanične cene. U6KQ zbog svetlijeg ekrana i bolje podrške za filmove


 
Zavisi od namene. Ja bih uvek išao na mini LED.
 
@beatport klikneš na link koji sam okačio i od one preporučene cene oduzmeš 10k. a možeš da pogledaš na e-ponudi, navodno ima i za još manje para
ukratko, 90-110k.

za 90k (~770€) bih bez razmišljanja izabrao 65U6KQ. doduše, ja ne uzimam TV za igranje no za multimediju
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari

Kupio sam prosle godine HISENSE 58A7GQ , do sada sam zadovoljan u globalu sa njim medjutim stalno se javlja jedan problem za koji nisam nasao resenje. Naime, za izlazni zvuk uglavnom koristim bluetoth zvucnik i stalno se desava da nakon sat vremena rada zvuk pocne da se cuje duplo i skoro nerazgovetno na bluetoth zvucniku...
Koristio sam Xplorer bluetoth zvucnik a takodje u Sony i isto se desava. Kad pocne da se zvuk duplo cuje i onako kao da ima distorziju, iskopcam na tv bluetoth zvucnik, odmah ga ponovo povezem i onda se ponovo dobro cuje.
Da li neko zna zasto se desava ovo? Molim vas za pomoc kako ovo resiti

Hvala Vam :)
 
@beatport klikneš na link koji sam okačio i od one preporučene cene oduzmeš 10k. a možeš da pogledaš na e-ponudi, navodno ima i za još manje para
ukratko, 90-110k.

za 90k (~770€) bih bez razmišljanja izabrao 65U6KQ. doduše, ja ne uzimam TV za igranje no za multimediju
Vidi od ovih dobavljaca na KP, imas 65U7KQ za ~850e (sto mu dodje oko 100k). U7 ce ti dati lepse boje zbog VA panela (+ blooming gotovo nepostojeci), ima duplo vise dimming zona, jace osvetljenje, ako ne koristis spoljne zvucnike daleko je bolji zvuk jer ima bas, brzi odziv, veci refresh rate, itd... Ja sam jesenas jedno mesec dana istrazivao sta uzeti i izbor je pao na ovo jer mi je na kraju ispalo najbolji odnos cene i kvaliteta, i moram reci da sam prezadovoljan, u finalu su bili Sony X90L i U7KQ, i pobedu je odneo U7 jer Sony nema 300e bolju sliku (mozda ima 30e bolju sliku), a u cenovnom rangu je sa U8K koji ga tu dobija.
Neke aplikacije nema u VIDAA storeu (kao sto su HBOMax i HipernetTV) ali ih gledam preko integrisanog browsera bez problema.
 
Sto da ne, isti su prakticno. Evo dobar sajt za poredjenje https://www.displayspecifications.com/
Mozes uporediti sa manje vise svim modelima popularnih marki. Ja kad sam uzimao slabija je bila ponuda TCL televizora, da sam uspeo naci odgovarajuci mozda bi uzeo nesto u rangu C805.
 
Da li postoji mogucnost da se na jeftinijim Hisense televizorima koji "poseduju" HDR Dolby Vision, ista funkcija iskljuci? Zato sto neke serije na Netfilixu izgledaju dosta mracnije u odnosu na serije koje nemaju Dolby Vision.
 
Ja ni ne kapiram postojanje DV na tim televizorima.
 
Da li postoji mogucnost da se na jeftinijim Hisense televizorima koji "poseduju" HDR Dolby Vision, ista funkcija iskljuci? Zato sto neke serije na Netfilixu izgledaju dosta mracnije u odnosu na serije koje nemaju Dolby Vision.
PAKAO na HIsensu, ne mogu da resim na 58A6K, razmilsjam se o kupovini mi boxa 2gen i tamo da iskljucim opciju hdr10 :]
 
Jel moze neko da mi kaze sta na vidi ima od operator aplikacija odnosno iptv aplikacije poput EON'a , irisa, supernove itd.
Sta je od toga dostupno na app storu?
 
Pa ne znam bas. Jel si siguran?
Prosto je ako posaljes signal na televizor koji je u DV ili HDR formatu, nebitno od toga da li je preko ugradjene aplikacije, USBa ili HDMI televizor ce to detektovati i upalice rezim za taj signal.

Ako preko HDMI ulaza (u ovom primeru boxa) ili USBa posaljes obicni SDR sadrzaj nece se upaliti DV ili HDR rezim slike.
 
Nazad
Vrh Dno