Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pa izbacuje iz aplikacije, Netflix mi je isto izbacivao. Neophodan je Android box definitivno. Ja recimo ne trpim tako spor odziv sistema. TV koristi keva za televiziju, tako da to ni ne koristim više. Koristim Shield i Chromecast with Google TV i tamo leti sve u odnosu na Vidaa.
Rekoh, slika kao slika je dobra za te pare, smart je užas.
 
Šteta što kod nas ne dolazi sa Google tv. Ne kapiram uopšte to selektivno regionalno pro*eravanje.
 
dolazi sa Google TV (Android TV) i u ovom regionu. doduše, nema 4K modela
 
Je l'? Ko će da kupi danas 1080p?🤦‍♂️Hisense stvarno ima problem sa marketingom i plasiranjem uređaja po regijama.
 
Da li neko moze da mi kaze da li u7k serija ima local dimming opciju kada se nesto pusti preko hdmi ulaza? U review-u u8k serije na benchmark sajtu pise da u8k serija ne aktivira local dimming preko hdmi-a. Hvala

Na U8KQ local dimming radi na HDMI portu na koji mi je prikačen EON box. Prethodno je naravno potrebno prebaciti port na Enhanced mode. Ne znam da li je tako i na U7K modelu jer ga nemam ali verovatno da je ista situacija.

I ja sam pre kupovine video da na Benchmark testu Manča spominje kako ne radi local dimming na HDMI portovima čak ni Blue ray uredjaju, što mi je delovalo neverovatno pa sam ipak naručio taj Hisense i bio sam u pravu. Verovatno su na testu mislili na game mod u 144Hz VRR kao i kod drugih marki ili ko zna šta drugo..?
 
Cao svima.. Evo i ja da se učlanim u tim.. Kupio sam E7KQ 55".. Za sada prezadovoljan kvalitetom slike i zvuka.. Vidaa je očaj s obzirom da sam dugo godina koristio Mi Box na prethodnom kršu od tv-a.. Izašao me 490e nov za gotovinu..
 
Ne znam koji model tv-a tačno imaš ali dolby vision zahteva panel sa dobrim osvetljenjem da bi se videli svi benefiti hdr prikaza. Takođe potrebno je dodatno podesiti dolby vision u postavkama na tv-u da bi se izvukao maksimum.
 
To spada u jeftinije 58" , ne očekuj čuda u toj klasi od bilo kog brenda, ipak taj model ima samo 300nita osvetljenje što nije dovoljno za dobar hdr prikaz. Ja imam stariji model 55U7QF koji ima bolje osvetljenje od tog tvog modela i automatski bolji prikaz u hdr modu.
 
bilja slika na NEtflixu u HDU nego u 4k koji pokrece dolby vision
ako pod HD podrazumevaš Full HD (1080p), odgovor je prost: 1080p se inače dobro skalira na 4K, a sama slika je SDR. taj TV, za koji je već rečeno da je osnovni, najslabiji 4K model, samo podržava puštanje DV-a i drugih HDR formata
 
gledaš samo U modele u tom slučaju
 
Ispod 120 hiljada zaboravi HDR i DV:)
Hisense 65e7kq za 76k radi meni sasvim lepo Hdr deluje. Ako je skroz zatamnjena prostorija meni je limit za moje oci ta jacina svetlosti jer cak i ovde u nekom peak malo bude kao da mi je neko iz mraka bateriskom lampom u oci. Preko dana je ok nije mi jako svetla prostorija da imam direktne sunceve zrake (sever strana). Ali uzmi sa rezervom jer svako drugacije dozovljava.
 
Zasto je onda VIDNO bolja slika u HDRu na Disney aplikaciji, kao i na dolby visionu koji TV ne pokrece na Disney APPu! Samo na Netflixu mi je losa slika na 4k DV, na svome Hisense A6K
 
To je očigledno do Netflix aplikacije, HDR jednostavno ne postoji na tom TV-u, samo na papiru, tj. u meniju :) Jesi li probao da izbrišeš skroz Netflix aplikaciju, pa da probaš ponovo da je instaliraš iz one Vidaa prodavnice aplikacija, možda mu se omakne neka novija verzija.
 
To je očigledno do Netflix aplikacije, HDR jednostavno ne postoji na tom TV-u, samo na papiru, tj. u meniju :) Jesi li probao da izbrišeš skroz Netflix aplikaciju, pa da probaš ponovo da je instaliraš iz one Vidaa prodavnice aplikacija, možda mu se omakne neka novija verzija.
Nativna je, ne uspevam , osim clear kes memorije! Niti mogu da je updatujem preko VIDAA u
 
Drugari kako je moguce da mi je bilja slika na NEtflixu u HDU nego u 4k koji pokrece dolby vision! ?
Obzirom da i ja imam sličan entry level mode da nije možda ovakav slučaj?

Za FullHD (SDR) si sam podesio sliku (jasnoće, boje, brightness itd) pa si sačuvao taj profil slike.
Kod Netflixa se za taj DV koristi totalno drugi profil (mod) slike koji naknadno treba da podesiš onako kako želiš.
Takodje mislim da Disney za taj "HDR" koristi ovaj tvoj već podešeni mod samo mu nabije svetlinu.
Nisam siguran da je ovo rešenje ali eto probaj.
 
Obzirom da i ja imam sličan entry level mode da nije možda ovakav slučaj?

Za FullHD (SDR) si sam podesio sliku (jasnoće, boje, brightness itd) pa si sačuvao taj profil slike.
Kod Netflixa se za taj DV koristi totalno drugi profil (mod) slike koji naknadno treba da podesiš onako kako želiš.
Takodje mislim da Disney za taj "HDR" koristi ovaj tvoj već podešeni mod samo mu nabije svetlinu.
Nisam siguran da je ovo rešenje ali eto probaj.
Takodje imam i ja za DV source odradjen,a za hull hd i obican 4k ide na standard i odlicna je slika!,a na DV losa slika
 
to u Severnoj Americi i ovo u Evropi dva su sveta različita
 
Nazad
Vrh Dno