Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Nasao neki post od Hiseance:
We are announcing a new product for 2023 – a heat pump with an operating temperature of up to -30C – premium Energy Nordic series from the original manufacturer Hisense. Available from July 2023.

It has the highest energy efficiency among competitors in a similar price range. It has the maximum energy efficiency class A +++, working for heating in the second climatic zone. The high SCOP of the 5.1 model will ensure seasonal electricity consumption 5.1 times less than the kilowatt of thermal energy allocated for heating. The heat pump is represented by a model with a nominal power of 4.2 kilowatts. For heating area up to 45m2.

It has a strict neoclassical design that sets it apart from other Hisense air conditioner models. The air conditioner has a built-in Wi-Fi output unit (standard), which allows remote control and monitoring of the heat pump via the Internet using a smartphone. Energy Nordic is equipped with an electronic refrigerant supply system that allows it to be used as a heat pump, with the highest efficiency at critical outdoor temperatures. The heat pump is equipped with Toshiba DC-inverter compressors with triple sound insulation.
 
Mislim da to na kraju nece biti losa klima samo joj je los sofware sto je @ribolovacr i konstastovao i zato ga nervira ako to rese bice pomama jer ona se jase sa nasom temp zonom, nisu za Dubai. Mislim da i taj grejac za tacnu treba prekonfigurisati da ne vuce odma 160W. Izvinite ja se pravim pametan a jos uvek je nisam namontirao. Mica radi bez greske al i kosta puta 3. Za ovaj mesec potrosi ce oko 370kWh za 30m2 i otvorena vrata ka hodniku i 22C, izolacija nije neka, nema ni stiropora ni vune kuca, stolarija Lesna za ono vreme naucna fantastika dvostruko staklo drvena koju sam ja predihtovao
 
Poslednja izmena:
To vam je ista klima kao i energy pro plus i nordic, identicne specifikacije i obe klime rade jaaaako dobro, softver je skroz ok
 
To vam je ista klima kao i energy pro plus i nordic, identicne specifikacije i obe klime rade jaaaako dobro, softver je skroz ok
Aj ne lupaj molim te. Za energy pro ti verujem da je ok. Ali kako mozes da tvrdis nesto sto nisi ni video? Ti znas da je softver ok, a video si specifikacije klime na papiru i klimu na reklami. Ne brukaj se.
 
Aj ne lupaj molim te. Za energy pro ti verujem da je ok. Ali kako mozes da tvrdis nesto sto nisi ni video? Ti znas da je softver ok, a video si specifikacije klime na papiru i klimu na reklami. Ne brukaj se.
Mozes li jos jednom konkretno reci sta nije ok sa softverom ove klime????

Znam 3 slucaja gdje ljudi imaju ovu klimu i u razgovoru sa njima identicno se ponasa sa energy pro plus
 
  • Tesko, skoro nemoguce precizno postavljanje i odrzavanje zeljene tepmerature. Bez ifeel prebacuje 5c sa ukljucenim ifeel prebacije 3-4c. Ni posle dva meseca koliko je imam ne mogu precizno da nastelujem da mi bude zakucana temp na 23c.Non stop varira izmedju 22c i 24c. Ima ono resenje sa daljincem da se levitira i trazi odgovarajuci polozaj ali to kod mene nije izvodljivo zbod rasporeda.
  • Na 3-4 nedelje zabaguje klima nacisto i mora hard reset iz struje i daljinac.
App ne koristim jer sa njim jos cesce zakucava.
- Na 1c napolju pali taj grejac od 160w koji non stop radi. Tada je najniza modulacija 560w. Mogli su da rese kao na gree da radi tokom i malo posle df.
Ostale klime rade mnogo upeglanije, cak i 12 godina star vivax.
Ja nisam strucnjak za klime ali bih rekao da je los softver.
Ima i dobre strane ova klima:
  • Ima snagu za grejanje.
  • Jako retko ide u defrost. Df traje 10 minuta i iznenadjujuce je tih.
  • Unutrasnja jedinica je jako tiha pa je dobra za spavacu sobu.
  • Spoljasnja jedinica prosecno bucna, opet ok za spavacu.

Generalno najveca zamerka ide regulaciji temperature. Sve ostslo je podnosljivo.
Kada bi to upeglali klima bi bila stvarno dobra. Medjutim tad bi kostala 1.5k evra i zvala se mitsubishi 😁
@LukasP
Ako je ovo tebi ok i isto se tako ponasa tvoj energy pro onda je dobro sto ga nisam uzeo, bio je skuplji od nordica 200e u momentu kupovine.
 
Vec sam pisao da je moj komsija pre mesec dana instalirao Nordic klimu.Prezadovoljan je grejanjem i niskom bukom obe jedinice.U odmrzavanje ide retko.Ne gasi je samo regulise temperaturu i brzinu ventilatora.U penziju je otisao kao klimadjija,to mu je posao bio u jednoj telekomunikacionoj firmi.Posto sam i ja zainteresovan za Pro Plus kada se pojavi ponovo na trziste ili Nordic njegov savet je da pustim pametnau klimu da odradjuje posao.Cistiti redovno filtere i ne palamuditi sa modulacijom jer to sve odradjeno u samoj klimi.Potrosice struje onoliko koliko joj vi dozvolite.Pametne uticnice mogu samo da jos vise unesu konfuziju.Mesecni racun za struju je najmerodavniji.
 
Naravno da je ukupna potrosnja na kraju merodavna. Trenuta sluzi da se proprati rad klime i fino usteluje za odredjene situacije.
Sama kultura rada klime je druga tema. To je ono na sta ja upozoravam buduce kupce. Generalno je jaka kiima, moze da greje, ali se jako tesko namesta na zeljenu temperaturu, sto je glavni problem.
Vivax on of star 12 god. Drzi temp u stepen tacno. Setovana 24 drzi je na 23.2c zakucanu celu noc, bez ikakve filozofije.Ne znam kakve su ostale hisense klime ova mi je jedina pa nemam sa cime da uporedim. Ako se sve ovako ponasaju onda je to normalno, a ja pljujem ovu klimu bezveze.
Neka kolega @LukasP potvrdi. Ako se isto ovako ponasa i njegova energy pro onda ste vi u pravu, a ja gresim zato sto isticem da je nesto lose ako je u stvari po nekom uvrnutom standardu to dobro i odgovara vecini korisnika. Zona sumraka jebo te.
 
@ribolovacr

radi se o tome da mislim da ona ne prebacuje temperaturu u pravom znacenju te rijeci vec je u pitanju ono sto sam pisao 100 puta i ovdje i na temi za energy pro plus. A to je da je displej programiran za 2 stepena pogresno.

To su mi potvrdile i pomenute 3 osobe koje imaju ovu klimu, jedna mi je dobar poznanik i sa njim sam bas detaljno pricao a isto su mi potvrdile jos 2 osobe...a tako se ponasa i energy pro plus

Znaci ako hocu 24 stepena stimam 22 i to je to. Nastimam 22 a bice u prostoriji 24 i precizno ce odrzavati 24. Nece prebacitavti 24 niti ce ako se ugasi cekati da padne 22 da bi se upalilo...

- Ona krckanja plastike i ostalo necu da komentarisem jer tako krca 80% klima i to mi uopste ne smeta, svaki uredjaj koji se hladi i grije krcka, meni je smijesno to navoditi kao manu, svejedno grijanje kada upalim na klimi ne gasim 2-3 mjeseca a kada gasim preko noci odkrcka jednom kada se upali i to je to.

-Spominjalo se i da je unutrasnji senzor neprecizan, ono sto u aplikaciji pise za unutrasnju temepraturu koja daleko odstupa od temperature prostorije ali to smo davno ustanovili da je to temeratura na usisu koja sluzi klimi da racuna kako ce raditi kompresor a ne da mi sa njom mjerimo temperaturu, greska je programera sto su to uopste stavili u aplikaciju...

- Ima jos korisnika ove klime na ovoj temi pa neka se jave i potvrde ili moju ili ribolovčevu priču...

- Branim ovu klimu ( i energy pro plus) jer jedna od najefikasnijih klima u rangu i daleko skupljih klima, jako dobro grije i tiha je
 
U nedelju sam je i ja probao u manjem prostoru, zatvorio vrata od spavace samo da zagreje i da pregrejala je sobu. Nemam internet u toj kuci. @ribolovacr probaj svremena na vreme instaliraj app vidi dal ce ponuditi neki update za samu klimu. Ja cu lincno kontaktirati hiseance videti jel planiraju neki update za softver pa javljam. I ja imam on/ off samsung u drugoj kuci i da taj samsung gadja temp febomenalno u odnosu sa hiseanse. Al poredjenja radi u donjem delu kuce isto je u ned radila grejala 70kv stim sto je u manjoj sobi 18kv bio norveski pomago joj i lagano je odrzavala neizolovanih 50kv napolju bilo 1c.a u kuci 20c. Znaci u vecem prostoru na ifeel je radila lepo ali u spavacoj sobi od 23kv znala je da pregreje sobu.
 
@ribolovacr

radi se o tome da mislim da ona ne prebacuje temperaturu u pravom znacenju te rijeci vec je u pitanju ono sto sam pisao 100 puta i ovdje i na temi za energy pro plus. A to je da je displej programiran za 2 stepena pogresno.

To su mi potvrdile i pomenute 3 osobe koje imaju ovu klimu, jedna mi je dobar poznanik i sa njim sam bas detaljno pricao a isto su mi potvrdile jos 2 osobe...a tako se ponasa i energy pro plus

Znaci ako hocu 24 stepena stimam 22 i to je to. Nastimam 22 a bice u prostoriji 24 i precizno ce odrzavati 24. Nece prebacitavti 24 niti ce ako se ugasi cekati da padne 22 da bi se upalilo...

- Ona krckanja plastike i ostalo necu da komentarisem jer tako krca 80% klima i to mi uopste ne smeta, svaki uredjaj koji se hladi i grije krcka, meni je smijesno to navoditi kao manu, svejedno grijanje kada upalim na klimi ne gasim 2-3 mjeseca a kada gasim preko noci odkrcka jednom kada se upali i to je to.

-Spominjalo se i da je unutrasnji senzor neprecizan, ono sto u aplikaciji pise za unutrasnju temepraturu koja daleko odstupa od temperature prostorije ali to smo davno ustanovili da je to temeratura na usisu koja sluzi klimi da racuna kako ce raditi kompresor a ne da mi sa njom mjerimo temperaturu, greska je programera sto su to uopste stavili u aplikaciju...

- Ima jos korisnika ove klime na ovoj temi pa neka se jave i potvrde ili moju ili ribolovčevu priču...

- Branim ovu klimu ( i energy pro plus) jer jedna od najefikasnijih klima u rangu i daleko skupljih klima, jako dobro grije i tiha je
Tacno tako.Zagreje 2-2,5 stepena vise nego sto zadas i kad dostigne tu temp ugasi se i kad opadne za pola stepena pali se,a ti sto u app pise nije tacno.Greje i hladi dobro i tiho radi.
 
  • Tesko, skoro nemoguce precizno postavljanje i odrzavanje zeljene tepmerature. Bez ifeel prebacuje 5c sa ukljucenim ifeel prebacije 3-4c. Ni posle dva meseca koliko je imam ne mogu precizno da nastelujem da mi bude zakucana temp na 23c.Non stop varira izmedju 22c i 24c. Ima ono resenje sa daljincem da se levitira i trazi odgovarajuci polozaj ali to kod mene nije izvodljivo zbod rasporeda.
  • Na 3-4 nedelje zabaguje klima nacisto i mora hard reset iz struje i daljinac.
App ne koristim jer sa njim jos cesce zakucava.
- Na 1c napolju pali taj grejac od 160w koji non stop radi. Tada je najniza modulacija 560w. Mogli su da rese kao na gree da radi tokom i malo posle df.
Ostale klime rade mnogo upeglanije, cak i 12 godina star vivax.
Ja nisam strucnjak za klime ali bih rekao da je los softver.
Ima i dobre strane ova klima:
  • Ima snagu za grejanje.
  • Jako retko ide u defrost. Df traje 10 minuta i iznenadjujuce je tih.
  • Unutrasnja jedinica je jako tiha pa je dobra za spavacu sobu.
  • Spoljasnja jedinica prosecno bucna, opet ok za spavacu.

Generalno najveca zamerka ide regulaciji temperature. Sve ostslo je podnosljivo.
Kada bi to upeglali klima bi bila stvarno dobra. Medjutim tad bi kostala 1.5k evra i zvala se mitsubishi 😁
@LukasP
Ako je ovo tebi ok i isto se tako ponasa tvoj energy pro onda je dobro sto ga nisam uzeo, bio je skuplji od nordica 200e u momentu kupovine.
A znas sta mene veoma interesuje kod ove tvoje konstatacije posto sam ja verovao tebi a nisam te pitao kako si to proverio. Kako si ti konstatovao da je grejac 160w jel si ga gasio ili imas neku tehnicku specifikaciju gde to pise? Odakle znas da grejac nije tipa samo 60w a generalno klima cim oseti 0 stepeni napolju pojaca snagu za 100w? Ja sam nasao na istom sajtu gde sam nasao onaj text na engleskom da klima min radi pri grejanju 300w i to je moja greska sto nisam istrazio a nas hiseanse sajt je odradjen da to lepo sakriju :) Ja opet kazem da sve to nema veze jer opet ti si merio potrosnju i decembar ti bila 180kwh a drugima max 250-280kwh sto je opet za ovu jacinu veoma ekonomicna potrosnja ovog uredjaja....
 
Poslednja izmena:
A znas sta mene veoma interesuje kod ove tvoje konstatacije posto sam ja verovao tebi a nisam te pitao kako si to proverio. Kako si ti konstatovao da je grejac 160w jel si ga gasio ili imas neku tehnicku specifikaciju gde to pise? Odakle znas da grejac nije tipa samo 60w a generalno klima cim oseti 0 stepeni napolju pojaca snagu za 100w? Ja sam nasao na istom sajtu gde sam nasao onaj text na engleskom da klima min radi pri grejanju 300w i to je moja greska sto nisam istrazio a nas hiseanse sajt je odradjen da to lepo sakriju :) Ja opet kazem da sve to nema veze jer opet ti si merio potrosnju i decembar ti bila 180kwh a drugima max 250-280kwh sto je opet za ovu jacinu veoma ekonomicna potrosnja ovog uredjaja....
 

Prilozi

  • 22965_9~2.png
    22965_9~2.png
    91.1 KB · Pregleda: 28
A znas sta mene veoma interesuje kod ove tvoje konstatacije posto sam ja verovao tebi a nisam te pitao kako si to proverio. Kako si ti konstatovao da je grejac 160w jel si ga gasio ili imas neku tehnicku specifikaciju gde to pise? Odakle znas da grejac nije tipa samo 60w a generalno klima cim oseti 0 stepeni napolju pojaca snagu za 100w? Ja sam nasao na istom sajtu gde sam nasao onaj text na engleskom da klima min radi pri grejanju 300w i to je moja greska sto nisam istrazio a nas hiseanse sajt je odradjen da to lepo sakriju :) Ja opet kazem da sve to nema veze jer opet ti si merio potrosnju i decembar ti bila 180kwh a drugima max 250-280kwh sto je opet za ovu jacinu veoma ekonomicna potrosnja ovog uredjaja....
Gledaj: napolju 0c, klima setovana na 19c, nabije u sobi 24c i onda podigne krilca, pirka lagano, uticnica pokazuje da trosi 163w. Ista situacija ali je napolju recimo 5c, uticnica pokazuje 10 minuta 11w, a posle toga 6w. Sta to znaci? Da ima grejac koji trosi 150-160w non stop. Takodje minimalna modulacija u prvom slucaju je 560w, a u drugom 360w.
Generalno njje taj grejac toliko problematican i ne utice previse na potrosnju. Recimo kad je blagi minus modulacija ambera je oko 100w manja od nordica. Nista sto se ne moze preziveti. Ne treba to da te opterecuje.
Veci je problem naci idealan polozaj za daljinski da odrzava pribliznu zeljenu temperaturu.
 
Poslednja izmena:
@ribolovacr

radi se o tome da mislim da ona ne prebacuje temperaturu u pravom znacenju te rijeci vec je u pitanju ono sto sam pisao 100 puta i ovdje i na temi za energy pro plus. A to je da je displej programiran za 2 stepena pogresno.

To su mi potvrdile i pomenute 3 osobe koje imaju ovu klimu, jedna mi je dobar poznanik i sa njim sam bas detaljno pricao a isto su mi potvrdile jos 2 osobe...a tako se ponasa i energy pro plus

Znaci ako hocu 24 stepena stimam 22 i to je to. Nastimam 22 a bice u prostoriji 24 i precizno ce odrzavati 24. Nece prebacitavti 24 niti ce ako se ugasi cekati da padne 22 da bi se upalilo...

- Ona krckanja plastike i ostalo necu da komentarisem jer tako krca 80% klima i to mi uopste ne smeta, svaki uredjaj koji se hladi i grije krcka, meni je smijesno to navoditi kao manu, svejedno grijanje kada upalim na klimi ne gasim 2-3 mjeseca a kada gasim preko noci odkrcka jednom kada se upali i to je to.

-Spominjalo se i da je unutrasnji senzor neprecizan, ono sto u aplikaciji pise za unutrasnju temepraturu koja daleko odstupa od temperature prostorije ali to smo davno ustanovili da je to temeratura na usisu koja sluzi klimi da racuna kako ce raditi kompresor a ne da mi sa njom mjerimo temperaturu, greska je programera sto su to uopste stavili u aplikaciju...

- Ima jos korisnika ove klime na ovoj temi pa neka se jave i potvrde ili moju ili ribolovčevu priču...

- Branim ovu klimu ( i energy pro plus) jer jedna od najefikasnijih klima u rangu i daleko skupljih klima, jako dobro grije i tiha je
Kad setujem 19c u sobi bude 24c, a pali se kad padne na 22c. Kad stavim na 18c u sobi bude 22c i pali na 21c. Sa ifeel prebaci 3c ali ne mogu da nadjem idealan polozaj zbog rasporeda pa ili bude pretoplo ili hladnjikavo. Ima klima snagu i generalno je efikasna ali ima i taj veliki problem.
Posto ne verujes da se tako ponasa, kad budes dolazio u Srbiju obavezno da mi se javis da svratis na pivo i da vidis uzivo 🍺.
 
nabije u sobi 24c i onda podigne krilca, pirka lagano, uticnica pokazuje da trosi 163w
Kada pirka ventilator i klima je u stand by, sama klima tj fan i elektronika bez grijaca trose 40-60w tako da sam grijac trosi oko 100w. Taj grijac se gasi kada klima pocne da radi i pali se samo kada opet ode u stand by ili kada klima ode u defrost. Ovo znam da je sigurno ovako na energy pro plus jer sam pipkao grijac i provjeravao a 99% da je tako i na nordicu. I to sluzi da eto kao odrzava temperaturu kompresora i izmjenjivaca i to je tako kada je temperatura ispod nule (mozda eventualno i stepen - dva iznad nule)
Kad setujem 19c u sobi bude 24c, a pali se kad padne na 22c. Kad stavim na 18c u sobi bude 22c i pali na 21c. Sa ifeel prebaci 3c ali ne mogu da nadjem idealan polozaj zbog rasporeda pa ili bude pretoplo ili hladnjikavo. Ima klima snagu i generalno je efikasna ali ima i taj veliki problem.
Posto ne verujes da se tako ponasa, kad budes dolazio u Srbiju obavezno da mi se javis da svratis na pivo i da vidis uzivo 🍺.
Ne kazem sad ono 100% da lažeš ali mi je cudno jer eto imam 3 ljudi kojima radi ok, i 2 na forumu pa pokusavam da skontam gdje se sta razilazi, mozda kod tebe nesto nije ok odradjeno ili se defektan model desio ili nesto trece...

cim mjeris temperaturu u sobi i gdje ti se nalazi taj termostat kojim mjeris ? i na kojoj visini ? Ogromnu ulogu igra kada se termostat stavi gdje ga bar malo kaci puhanje klime a isto tako ogromnu ulogu igra i kada se termostat spusti ili podigne za metar po visini
 
Moj LG S18EQ kad dostigne temp i podigne krilca sa pirkanje troši 12ak W.. i ima još jedan mod koji sam primijetio kad naložim drva pa se malo više zagrije prostorija, otvori krilce i duva sa 18W..
 
Pozdrav ljudi, ja imam energy pro plus kupljena krajem oktobra prosle god, kad su temp oko nule radi kontrolni DF koji traje 3-5min tad se pali i grejac tacne, kad se klima ugasi a temp je 0, +1c i grejac se gasi, kad je temp ispod nule grejac se ne gasi ni kad je klima u stend bay-u, sinoc je bilo -4 ugasila se klima prestala skroz da duva, smanjio sam temp sa 23 na 22, klima se nije palila 3-4h a grejac je radio svo vreme i trosio 150-160w, dok jutros temp nije otisla iznad 0.
 
STo se tice grejaca nisi u oravu. Klima u stand by trosi 11w kad pirka, a sa njim 163w. Grejac trosi oko 150w. i ja sam pipkao spoljnu kad ode u pirkanje na minusu. Topla je tacna. Znaci radi i kada je u stand by a napolju minus, sto potvrdjuje i uticnica. I meni klima visi sa terase pa je zgodno za proveru. Postavicu screnshot kad opet bude hladno.
Termometar mi je na metar visine i klima ne duva u njega.
U sustini radi koko sam napisao, a ti veruj ili ne veruj tvoje je 🙂.
Da li su svi hisensi takvi nemam pojma. Da li je moj defektan i to nemam pojma. Opisujem samo kako radi.
Da li je klima efikasna - jeste. Januar do ovog momenta okruglo 200kwh. Ocekivao sam 25% vise.
Da li greje na -15? Greje ubija, radi df 2 puta dnevno po 10 min, skoro necujni. Nije stucnula ni jednog momenta kada je steglo.
Kako sam zadovoljan? Generalno da mogu nekako preciznije da nastelujem temperaturu bilo bi vrh, ovako djen-djene.
Da li je preporucujem? Ne, dok ne upeglaju bar malo softver. Mada, sa druge strane, ozbiljna klima za grejanje nema ispod 80k. Tako da, ako vam je budzet do 60k i treba vam ozbiljan uredjaj za grejanje ovo je dobar izbor. Za poziciju daljinskog u sobi cete se vec snaci nekako (ima tripodi da se kupe za po 15 eura)🙂
Toliko od mene ovde. 👍
 
STo se tice grejaca nisi u oravu. Klima u stand by trosi 11w kad pirka, a sa njim 163w. Grejac trosi oko 150w. i ja sam pipkao spoljnu kad ode u pirkanje na minusu. Topla je tacna. Znaci radi i kada je u stand by a napolju minus, sto potvrdjuje i uticnica. I meni klima visi sa terase pa je zgodno za proveru. Postavicu screnshot kad opet bude hladno.
Termometar mi je na metar visine i klima ne duva u njega.
U sustini radi koko sam napisao, a ti veruj ili ne veruj tvoje je 🙂.
Da li su svi hisensi takvi nemam pojma. Da li je moj defektan i to nemam pojma. Opisujem samo kako radi.
Da li je klima efikasna - jeste. Januar do ovog momenta okruglo 200kwh. Ocekivao sam 25% vise.
Da li greje na -15? Greje ubija, radi df 2 puta dnevno po 10 min, skoro necujni. Nije stucnula ni jednog momenta kada je steglo.
Kako sam zadovoljan? Generalno da mogu nekako preciznije da nastelujem temperaturu bilo bi vrh, ovako djen-djene.
Da li je preporucujem? Ne, dok ne upeglaju bar malo softver. Mada, sa druge strane, ozbiljna klima za grejanje nema ispod 80k. Tako da, ako vam je budzet do 60k i treba vam ozbiljan uredjaj za grejanje ovo je dobar izbor. Za poziciju daljinskog u sobi cete se vec snaci nekako (ima tripodi da se kupe za po 15 eura)🙂
Toliko od mene ovde. 👍
Otvori spoljasnju jedinicu, nadji kablove koji idu do grejaca, jedan preseci i izoluj i ako se ponasa ok bez grejaca na minusu ostavi tako
 
Otvori spoljasnju jedinicu, nadji kablove koji idu do grejaca, jedan preseci i izoluj i ako se ponasa ok bez grejaca na minusu ostavi tako
Sto bih to radio? Nema potrebe za tim. Jeste potrosnja za njjansu veca ali kada su minusi retko ide u df, brzo ga odradi i nema leda u tacni sto je i najbitnije u celoj prici.
 
Pa nasmijao bih se i ja ali samo opisujem u kojim situacijama grijac radi, ugl ne radi konstantno
Nije sporno to sto on radi, no to sto mislis sta radi. Grejni kabel samo ima smisla i koristi u tacni u kojoj je postavljen.
Snaga koju ima, ima 0.01% uticaja na odrzavanje temperature izmenjivača, a 0% na kompresor.
Otvori spoljasnju jedinicu, nadji kablove koji idu do grejaca, jedan preseci i izoluj i ako se ponasa ok bez grejaca na minusu ostavi tako
Ovo naravno moze da uradi onaj ko zeli da izgubi garanciju.
 
Nije sporno to sto on radi, no to sto mislis sta radi. Grejni kabel samo ima smisla i koristi u tacni u kojoj je postavljen.
Snaga koju ima, ima 0.01% uticaja na odrzavanje temperature izmenjivača, a 0% na kompresor.

Ovo naravno moze da uradi onaj ko zeli da izgubi garanciju.
Ko ce da provali?? Ako se nesto pokvari onda termobuzir na sastav zice i to je to
 
Nije sporno to sto on radi, no to sto mislis sta radi. Grejni kabel samo ima smisla i koristi u tacni u kojoj je postavljen.
Snaga koju ima, ima 0.01% uticaja na odrzavanje temperature izmenjivača, a 0% na kompresor.

Ovo naravno moze da uradi onaj ko zeli da izgubi garanciju.
U Istim uslovima amber radi defrost na 2 sata, nordic 2 puta dnevno. Da li taj grejac utice ili na nemam pojma. Nije ni bitno. Grejale su obe klime extra na -15 sa vrlo prihvatljivom modulacijom od 750w i 860 w. Tako da ranim svinje i ne pipam nista 😁
 
Ko ce da provali?? Ako se nesto pokvari onda termobuzir na sastav zice i to je to
Nece provaliti samo neko ko je juce poceo da radi poslove oko klima ili struje uopste.
Tek termobuzir gde mu mesto nije.
Ja bih licno samo zatvorio poklopac, i rekao hvala i nista od garancije, ali sve je moguce.
U Istim uslovima amber radi defrost na 2 sata, nordic 2 puta dnevno. Da li taj grejac utice ili na nemam pojma. Nije ni bitno. Grejale su obe klime extra na -15 sa vrlo prihvatljivom modulacijom od 750w i 860 w. Tako da ranim svinje i ne pipam nista 😁
Iskreno, dlaka je falila da je uzmem pre tebe.
Nesto se okrenulo pa nisam, ali i bolje sto nisam.
Nemam problem sa tim ako se nekome svidja i odgovara, meni licno ne bi.
 
STo se tice grejaca nisi u oravu. Klima u stand by trosi 11w kad pirka, a sa njim 163w. Grejac trosi oko 150w. i ja sam pipkao spoljnu kad ode u pirkanje na minusu. Topla je tacna. Znaci radi i kada je u stand by a napolju minus, sto potvrdjuje i uticnica. I meni klima visi sa terase pa je zgodno za proveru. Postavicu screnshot kad opet bude hladno.
Dobro onda je ipak malo drugacije od energy pro plusa, kod njega grijac ne radi kada klima ne radi....
Pa nista volio bi da jos neko potvrdi ovo sa temperaturom da li toliko odstupa i kod ostalih, nadao sam se da je samo ovo sa pogresnim prikazom kao kod energy pro-a isto...
Ne, dok ne upeglaju bar malo softver. Mada, sa druge strane, ozbiljna klima za grejanje nema ispod 80k. Tako da, ako vam je budzet do 60k i treba vam ozbiljan uredjaj za grejanje ovo je dobar izbor.
ovaj mi se opis malo vise svidja pa zakopavam ratnu sjekiru :D
 
Nazad
Vrh Dno