Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Vrlo skoro prestaje sa proizvodnjom Nordic i vraca se Energy Pro Plus.Potvrdjeno iz Gorenja.
Zanimljiva odluka ako je istinita.

Po iskustvima ovde deluje da Nordic boluje od "decijih bolesti", dok je kod Energy Pro Plus modela vecina toga bila vec ispeglana.
Potrosnja i snaga deluju ok, ali te sitnice i mane sigurno frustriraju, ali opet sa druge strane to je inverter od 56k din (koliko je kostao jedno vreme), da je neki tamo Daikin od 1500eur to bi bio daleko veci problem po mom misljenju.

Cvilenje / zujanje kompresora se desava i na Energy Pro Plus modelu na odredjenoj frekvenciji, odnosno modulaciji.
Ja sam valjda imao ludu srecu pa me zadesio primerak koji nema velika temperaturna odstupanja i gadja skoro u 1C.

Ja mogu samo reci da sam zadovoljan sa Energy Pro Plus modelom, radi odlicno za sada. Platio sam oko 53k din i mislim da za te pare nisam mogao naci bolji model i dobiti bolji odnos ulozeno - dobijeno. Planirao sam da nabavim Nordic kao naredni model za drugi deo kuce, ali cu ipak pricekati ako se vrati Energy Pro Plus, pod uslovom da bude kakav je bio i prethodni model.

Savetujem da se ne cacka klima preko daljinca i android / ios aplikacije cesto i kombinovano, ume da zaglupi. Iz tog razloga praktikujem samo daljinac i samo ponekad preko app komandovanje...
 
Evo šta kako je danas prema app na zadatih noću 22c danju 20c
A jedan dan kad je preko dana bilo od 2c do 4c i noću od 0c do -2c app je pokazala da je potrošeno za 24h 11,5kwh
I tu noć je tri puta radila defrost po oko 15minuta
A evo i koliko je potrošila za 761h rada...ako je app tačna
Greje se 38m2
Racunaj tu potrosnju u appx2. 50%manje pokazuje, provereno
 
Eh, 50% manje pokazuje,jel moguće
 
Ribolovacr ima i merac i app. Po njegovoj prici krade koji kv. Jedini on moze realno da nam kaze.
 
Skinuo sam je sa app i deinstalirao sam isti jer je pocela ujutru da odlazi na autofan a setovana bila na fan 5. Bas je pocela da brljavi po onom najhladnijem vremenu. Ono sto sam ranije gledao je bilo da.krade oko 100wh na 1 kwh.
 
Skinuo sam je sa app i deinstalirao sam isti jer je pocela ujutru da odlazi na autofan a setovana bila na fan 5. Bas je pocela da brljavi po onom najhladnijem vremenu. Ono sto sam ranije gledao je bilo da.krade oko 100wh na 1 kwh.
aplikacija pise da je fan auto ali fan ostane na onom podesvanju koje si namjestio, to je samo greska u aplikaciji. I ako preko apliakcije podesis neku brzinu klima ce raditi na toj brzini, samo ce aplikacija opet kada udjes u njoj ispisati auto fan (iako nije auto)
 
aplikacija pise da je fan auto ali fan ostane na onom podesvanju koje si namjestio, to je samo greska u aplikaciji. I ako preko apliakcije podesis neku brzinu klima ce raditi na toj brzini, samo ce aplikacija opet kada udjes u njoj ispisati auto fan (iako nije auto)
Uuuu, dobro je da si mi otkrio toplu vodu.😀
Znam ja to ali je klima pocela da brljavi, i kad sam uklonio app radi kako treba.
Sta reci...
 
Uuuu, dobro je da si mi otkrio toplu vodu.😀
Znam ja to ali je klima pocela da brljavi, i kad sam uklonio app radi kako treba.
Sta reci...
Ti si brate mnogo sarkastican i cesto podhebavas. A cesto trolujes i spamujes teme a nerjetko i napravis zbrku tamo gdje je nema. Realno dosta nas je steklo dojam da nordic klima zbog tebe ne valja a klima je sasvim ok. Bilo bi fino da oladis malo. Mislim da klima uopste ne brljavi (brljavi nekad aplikacija ali to je donekle normalno, sve aplikacije se azuriraju i povremeno ima gresaka) mislim da mnogo vise ti brljavis
 
Bas krenuo da pitam zna li se epilog price onovom Nordicu? Cela tema daje mesane signale cas valja cas ne valja..
 
Ti si brate mnogo sarkastican i cesto podhebavas. A cesto trolujes i spamujes teme a nerjetko i napravis zbrku tamo gdje je nema. Realno dosta nas je steklo dojam da nordic klima zbog tebe ne valja a klima je sasvim ok. Bilo bi fino da oladis malo. Mislim da klima uopste ne brljavi (brljavi nekad aplikacija ali to je donekle normalno, sve aplikacije se azuriraju i povremeno ima gresaka) mislim da mnogo vise ti brljavis
Ako si tako shvatio moje postove onda mogu reci samo TUGA😭. Sve sto sam napisao su realni utisci rada klime.iz prve ruke. Kome se svidja ok, kome ne isto ok. Nemoj samo da pricas da namerno blatim dobar proizvod, glupo je. Baci ti taj energy pro i kupi nordic najbolju klimu na svetu po tvom misljenju, ima da se usrecis. Ustvari ti verovatno radis za hisense koliko ih hvalis. Baci frozini i kupi nordic.🙂
Glupo je da se svadjamo oko klima. Svako iznosi svoje utiske o onome sto ima, e sad neko je sa time zadovoljan, neko nije. Neka si mi ti ziv i zdrav a klime neka rade kako rade tesko mozemo mi nesto vise da uradimo tu🍺
 
Ni Mitsubishiju ne radi merenje potrosnje ni priblizno tacno, to unutar proizvodjaceve aplikacije treba zaboraviti.
Evo sta kaze Mitsubishi, a sta kaze merac:
 

Prilozi

  • IMG_2818.png
    IMG_2818.png
    85.9 KB · Pregleda: 54
  • IMG_2819.png
    IMG_2819.png
    120.4 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Moguće je da meri samo aktivnu snagu, a ne i reaktivnu. Za stanovništvo je samo aktivna snaga relevantna, dok se privredi obračunava i reaktivna.
 
EVO RESENJA ZA PROBLEM SA PREBACIVANJEM TEMPERATURE ZA NORDIC I SLICNE KLIME.
Upalite ifeel na daljincu i setujte zeljenu temperaturu. Zatim nadjite daljincu idealnu poziciju u prostoriji tako da klima delimicno duva u njega, SRAZMERNO porastu temperature u sobi. To je najbitniji momenat. Znaci temp u sobi treba da raste sporije nego na daljincu. Ako to uspete onda mozete da regulisete temp. u stepen tacno. Problem je, sto je to dugotrajan i mukotrpan proces dok se ne nadje sveet spot za daljinac, a da on pri tome nikome ne smeta.
Dobro je sto postoji resenje ovog velikog problema. Treba ga samo implenentirati uspesno. Ipak, sustina cele price je da nije normalno da se izvode ovolike egzibicije da bi uredjaj od 500e bio upotrebljiv.
 
Poslednja izmena:
A ja imam jedno pitanje za sve ovde koji je koristite posto ja nisam kompetentan jos uvek jer je ne koristim redovno. Jel neko probao da se zali customer servisu tog temp problema i da ih pita jel rade na resavanju kroz mozda neki software update ili recall?
 
Ni Mitsubishiju ne radi merenje potrosnje ni priblizno tacno, to unutar proizvodjaceve aplikacije treba zaboraviti.
Evo sta kaze Mitsubishi, a sta kaze merac:
Ово је потпуно неупотребљиво онда, боље да нема ове опције него овакво 'мерење'.
 
Jel nordik kada prebaci temperaturu, tu prebacenu precizno odrzava ? (Bez i feel, znaci klasicno podesavanje)
Znaci ako zadas 22 ds li ona grije na 24 i orecizno odrzava 24 ?
 
Ribolovacr ima i merac i app. Po njegovoj prici krade koji kv. Jedini on moze realno da nam kaze.
Radio sam poredjenje merenja sa "tuya smart" uticnicom i Energy Pro plus modelom. Razlika je bila oko 1kW.
Link: https://forum.benchmark.rs/threads/hisense-energy-pro-plus-qg35xvoeg-12ka.489270/post-7028417

Ne treba bas ni verovati tim pametnim uticnicama, jer najcesce koriste jeftine chipove (HLW8032 / BL0937) i u zavisnosti od kalibracije i logike mere i reaktivnu snagu vrlo verovatno.
 
Radio sam poredjenje merenja sa "tuya smart" uticnicom i Energy Pro plus modelom. Razlika je bila oko 1kW.
Link: https://forum.benchmark.rs/threads/hisense-energy-pro-plus-qg35xvoeg-12ka.489270/post-7028417

Ne treba bas ni verovati tim pametnim uticnicama, jer najcesce koriste jeftine chipove (HLW8032 / BL0937) i u zavisnosti od kalibracije i logike mere i reaktivnu snagu vrlo verovatno.
Ja imam 5 tuya uticnica i sve sam ih poredio jednu sa drugom a testirao sa onim mjeracem obicnim digitalnim koji nije na wifi. Sve tuya se razlikuju ali najveca razlika je 40w u prikazu trenutne potrosnje na jednoj uticnici a najcecse oko 20w, tako da odstupanje na 24 sata nije strasno, i svaka orikazuje vecu potrosnju
 
Зато сам ја поставио мало сертификовано бројило озбиљног произвођача - ABB C11. Нема апликацију, али знам да мери прецизно.
 
Kod mene hisense hi pro nano.
Nastimam ventilator na dve crtice i drzi temperaturu, nema odstupanja, Povecam brzinu ventilatora na cetiri crtice i dobijem vecu temperaturu u prostoriji i za dva stepena sa istom zadatom. Klima radi normalno i ne primjetim ekstremno povecanje struje, Ali ako zadam vecu temperaturu, na primjer ako sa 20 zadatom dobijem 22 (brzina ventilatora 4) u sobi sa daleko manjom potorosnjom koja rjetko ide preko 800wati osim na tezim minusima.
Al ako zadam 22 stepena poveca potrosnju i preko 1200wati i pati se da zagrije prostoriju i na najmanjoj brzini ventilatora.
Zasto je to tako?
Nocas -3, sad oko 0 i ona miruje, potrosila 2.28kwh. U sobi 22, nastimana na 20 u normalnom modu.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-01-17 094635.png
    Screenshot 2024-01-17 094635.png
    144.9 KB · Pregleda: 28
Na najmanjoj ili najvećoj?
Nebitna je brzina na zadatoj 22 potrosnja je uvjek veca. Ako mislis na postizanje temperature, ne mjenja joj nista. Samo sto vise povecavam zadatu temperaturu ona cudnije radi.
Brzina ventilatora ne mjenja potrosnju nesto previse na zadatih 20.
 
Cudno bas. Meni veci ventilator poveća potrošnju za 20w sto je i logično ali zato klima puno brze dostigne temperaturu i tako smanji potrošnju
 
Vjerovatno i kod mene poveca, samo meni to je zanemarivo, Nisam obracao previse paznju, na kraju dana je to zanemarivo.
Ono sto mi cudno zasto se ovo desava, tj zasto prebaci temperaturu na vecoj brzini?
Vjerujem da je do senzora koji ocitava temperaturu, njegov reset podesen na veci vremenski razmak.
A opet veca brzina prije zagrije brze, a ja imam velike gubitke u prostoriji.
 
UPDATE
Uhvatio sam df na nordicu pa da opisem. Nocas bilo -14c, danas maksimalna -3c, popodne magla i velika vlaznost tem u 17h bila -7c i pada. Izmenjivac pobeleo totalno. Ciklus df je trajao 10 min. Unutrasnja je bila relativno tiha, mozda cak tisa i od ambera. Spoljasnja je bila nesto glasnija od ambera i to je bio zvuk kao zujanje aparata za varenje kada zalepi elektrodu. Sve ukupno nije nesto preterano glasno da probudi iz sna. Generalno plus za klimu.
 
EVO RESENJA ZA PROBLEM SA PREBACIVANJEM TEMPERATURE ZA NORDIC I SLICNE KLIME.
Upalite ifeel na daljincu i setujte zeljenu temperaturu. Zatim nadjite daljincu idealnu poziciju u prostoriji tako da klima delimicno duva u njega, SRAZMERNO porastu temperature u sobi. To je najbitniji momenat. Znaci temp u sobi treba da raste sporije nego na daljincu. Ako to uspete onda mozete da regulisete temp. u stepen tacno. Problem je, sto je to dugotrajan i mukotrpan proces dok se ne nadje sveet spot za daljinac, a da on pri tome nikome ne smeta.
Dobro je sto postoji resenje ovog velikog problema. Treba ga samo implenentirati uspesno. Ipak, sustina cele price je da nije normalno da se izvode ovolike egzibicije da bi uredjaj od 500e bio upotrebljiv.
Pa ja sam ti brate sve objasnio sto si vec napisao, a i tada si bio skeptican i nepoverljiv. Dobro je sto si sam eksperimentisanjem to ustanovio. Evo kod keve u prizemlju nordic piči i na minusima i vec poucen iskustvom kod mene na spratu(koristeci fresh master hisense, isti daljinski)isto tako sam ga pozicionirao da"hvata" izduv i radi u stepen.Za sada nordic se bolje pokazao u defrostu(skoro da ga i nije bilo na minusima) od mog fresh mastera(na minusima defrost na svakih 30-45min po 5 min. Sto znaci da klima(nordic) ima realnu sirovu snagu sasvim dovoljnu za nase podneblje.
 
Pa ja sam ti brate sve objasnio sto si vec napisao, a i tada si bio skeptican i nepoverljiv. Dobro je sto si sam eksperimentisanjem to ustanovio. Evo kod keve u prizemlju nordic piči i na minusima i vec poucen iskustvom kod mene na spratu(koristeci fresh master hisense, isti daljinski)isto tako sam ga pozicionirao da"hvata" izduv i radi u stepen.Za sada nordic se bolje pokazao u defrostu(skoro da ga i nije bilo na minusima) od mog fresh mastera(na minusima defrost na svakih 30-45min po 5 min. Sto znaci da klima(nordic) ima realnu sirovu snagu sasvim dovoljnu za nase podneblje.
Ma da. Zato sam i postavio u ovoj temi mozda nekome pomogne. Ja kod mene nisam uspeo da nadjem mesto a da ne smeta. Mnogo je to zajebancija za 500 evra. Bolje dodati jos malo i kupiti krstenu klimu. Ovo je krastavac.🙂
 
Ne bih se bas slozio da je krastavac, ali to je svakako tvoje misljenje.
Dosta toga nudi za cenu po kojoj se prodaje, a kada se uzme u obzir koliko samo kostaju on/off klime trenutno mislim da za te pare zaista vredi ulozenog.
Opet kazem, kome nije problem neka iskesira slobodno 2000 eur na klimu, samo sto ce tada sve sitne mane koje uoci mnogo vise da peku nego za neku tamo klimu od 500 eur.

Mene npr. nervira sto Energy Pro Plus nekada zna raditi DF na 45 min, a onda opet procitam da tamo neki 3 puta skuplji Daikin budi nocu sve po kuci kada radi DF. Da li to znaci da su obe klime krastavac?

Svi bi da plate malo, a da se greju jeftino i pri tome da bude najveci moguci premum kvalitet...e pa nece da moze.
 
Kad gledas specifikacije da u pravu si. Kad je imas kuci....... recimo da je ne bi kupio ponovo.
 
Ispade da ovaj nordic i nije tako loš.Ja sam ga vratio,zato što mi je došao sa neispravnim kompresorom.Uzeo sam gree muse comfort evo,i nisam se pokajao.Mnogi ga kude,ali kod mene super radi..I na minus 12 je radio bez ikakvih problema,i bez čestog defrosta..
 
Nazad
Vrh Dno