Šta je novo?

heroes of might and magic 5 DEMO!!!!

WoG je zakon. Samo da nastavak mnogo vise podseca na III (u stvari i na II koja je svojevremeno bila fenomenalna) nego na promasaj od IV. Citao sam da heroj nece vise moci aktivno da ucestvuje u borbi sto je, po meni, bedak ali dobro...

Idem i ja da se prijavim sada za tu betu... Jedva cekam finalnu verziju igre, prvu 486cu sam kupio bas zbog HoMM II.
 
[=PEX=] je napisao(la):
WoG je zakon. Samo da nastavak mnogo vise podseca na III (u stvari i na II koja je svojevremeno bila fenomenalna) nego na promasaj od IV. Citao sam da heroj nece vise moci aktivno da ucestvuje u borbi sto je, po meni, bedak ali dobro...

Idem i ja da se prijavim sada za tu betu... Jedva cekam finalnu verziju igre, prvu 486cu sam kupio bas zbog HoMM II.
Mnogo vise ce podsecati na III(to je sada vec izvesno), a neki heroji ce moci da ucestvuju u borbi na neki nacin
 
ima smeka h3 .. .to mene raduje.. videcemo iz ove alfice se moze naslutit ali ...
 
Kakav Ether lords - ovo JOS UVEK izgleda kao WC3 :(
Hoce li se opametiti ljudi, za Heroje nije uopste potreban 3D - to je igra koja se cita i u kojoj se uziva, a ne 3D shooter ili neka real-time gnjavaza...
 
to je zato sto ne shvataju da bi se igra prodala i bez fancy grafike ali sa nabudzenim elementima jer ima djumula igraca trojke koja bi odmah kupila igru... e sad umesto toga oni idu na foru da navataju nove kupce i ljude koji nemaju pojma sta je homm .... sta da kazem debili
 
[QUOTE='[=PEX=]'
Idem i ja da se prijavim sada za tu betu... Jedva cekam finalnu verziju igre, prvu 486cu sam kupio bas zbog HoMM II.[/QUOTE]

Meni je HofM&M II bio dokaz da imam pravu 486-icu. Naime, imao sam Cyrix 486DLC koja je bila poput Intelove 486SX (znaci bez ugradjenog koprocesora) tako da je u performansama bila jednaka 386DX. Tako da su zavidni ljudi (koji su igrom slucaja imali 386 racunare) govorili kako je i moj komp 386. Svima su usta bila zapusena kada su se pojavili HofM&M II i samo sam ja mogao da ih igram. Doduse, morao sam da dokupim jos 4 mega memorije ali vredelo je i zbog igre i zbog isterivanja pravde.
 
xa xa xa ..... vi ste najjaci :D ..... voli da se poigram ali da zbog igre menjam machinu .... ne hvala nisam toliki fanatik .... inace ja 2 odigrao naknadno .... prvo igrao trojku pa onda reshio da vidim sta sam propustio ...... ima smeka moram da priznam ali bash zato nevolik IV ......
 
Eh... Kada je izašao H4 svima se najednom upalila lampica - hej ovi hoće da uvedu neke novine! Gde je naš rimejk H3?! Gde se to još heroji kreću u borbi. Pa valjda igra i nosi naziv Heroes pa i netrebaju valjda zato da budu invalidi.
Igra jeste preživela u prelasku iz 2 u 3 dramatične promene ali ona je upravo zbog toga jedinstvena. I u trenutku kada je budete zaigrali kao jedan pravi nastavak serijala a ne rimejk, igra postaje legenda.
Iskreno se nadam da su sa Homm5 napravili istu "grešku"!
 
Venclovic je napisao(la):
Eh... Kada je izašao H4 svima se najednom upalila lampica - hej ovi hoće da uvedu neke novine! Gde je naš rimejk H3?! Gde se to još heroji kreću u borbi. Pa valjda igra i nosi naziv Heroes pa i netrebaju valjda zato da budu invalidi.
Igra jeste preživela u prelasku iz 2 u 3 dramatične promene ali ona je upravo zbog toga jedinstvena. I u trenutku kada je budete zaigrali kao jedan pravi nastavak serijala a ne rimejk, igra postaje legenda.
Iskreno se nadam da su sa Homm5 napravili istu "grešku"!

ok ajde i da se slozim da heroji treba da se bore... ali onda to treba izbalansirati tako da heroj ne bude posle nekog vremena toliko jak da pobije pola mape.
 
Heroj je imao ulogu vodje ..... tipa "aj momci vi ispred a ja cu odmah za vama" .... :D ..... general ko svaki drugi .... debela pozadina .... ako su vec resili da ga ubace ko sto rece raindog .... BALANS .... ja uzeo elfove i sa herojem potrsio sve na mapi .... mogao sam da "samonujem" 6 zmaja u jednom potezu a imao sam brdo mane pride :-devil-: ..... i gde je tu shmek .... da su mu stavili da je jak npr. kao 10ak "glavnih jedinica" pa da ima nekog smisla .......
Inace lampica se upalila josh u testing fazi kod mnogih igraca ...... ali bilo je kasno tj nikome nije padalo da zasuce rukave iz pocetka ;) ......
 
Nemoj brkati heroje i generale. General može biti klasa i to je onaj koji ide poslednji a heroj treba da se bori u prvim linijama baš zbog toga što je on vodja. No to je već stvar taktike pojedinca, poenta je u tome da se on kreće kao i ostale jedinice.
Što se balansa tiče to je većinom tačno, ali dok ti dodješ do takvog stadijuma da sam heroj može pobiti pola mape prodješ kroz sito i rešeto u malom. Sve u svemu treba malo i balansa ali bez ikakvog preterivanja i downgrade-a heroja do te mere da oni ne predstavljaju ključni faktor igre što je upravo i cela poenta serijala Heroes.
 
Poslednja izmena:
majke ti jesi ti probao ikad da napadnes sa herojem 1 lvl heroja 20 lvl koji ima isto vojske kao ti u HoMM3.... pa bi te video kako heroj nema kljucni faktor u igri...
 
raindog je napisao(la):
majke ti jesi ti probao ikad da napadnes sa herojem 1 lvl heroja 20 lvl koji ima isto vojske kao ti u HoMM3.... pa bi te video kako heroj nema kljucni faktor u igri...
A gde sam ja to pomenuo da su preterali sa balansiranjem u H3, rekao sam da NE PRETERUJU; kakav Heroes3. Naigrao sam se debelo trojke koliko i četvrtog dela i ne znam kome ovde pričaš koiko je dva plus dva
 
Venclovic je napisao(la):
A gde sam ja to pomenuo da su preterali sa balansiranjem u H3, rekao sam da NE PRETERUJU; kakav Heroes3. Naigrao sam se debelo trojke koliko i četvrtog dela i ne znam kome ovde pričaš koiko je dva plus dva

ne kontas ja hocu da ti kazem da u trojci heroj ucestvuje bas onoliko koliko treba!!!
 
Možda i učestvuje za tebe taman, ali to je isuviše subjektivna stvar u igri. Uglavnom borba se ipak u velikoj meri oslanja prvenstveno na heroja
 
Poslednja izmena:
Venclovic je napisao(la):
Možda i učestvuje za tebe taman, ali to je isuviše subjektivna stvar u igri. Uglavnom borba se ipak u velikoj meri oslanja prvenstveno na heroja


ok ovo vise nema smisla... ajde da se slozimo da se ne slazemo :wave:
 
raindog je napisao(la):
ok ovo vise nema smisla... ajde da se slozimo da se ne slazemo :wave:
Ajde i ja da se slozim da se sa Venclovicem ne slazem :D
Heroj u III je bio odlucujuci faktor u borbi bez da je direktno ucestvovao. Iz cinjenice da od heroj podize karakteristike svim jedinicama i da baca magije, se moze zakljuciti da je njegov doprinos borbi mnogo veci nego u IV, a da sa druge strane ne narusava balans igre.
 
Venclovic je napisao(la):
Nemoj brkati heroje i generale. General može biti klasa i to je onaj koji ide poslednji a heroj treba da se bori u prvim linijama baš zbog toga što je on vodja. No to je već stvar taktike pojedinca, poenta je u tome da se on kreće kao i ostale jedinice.....heroja do te mere da oni ne predstavljaju ključni faktor igre što je upravo i cela poenta serijala Heroes.

pa prijatelju koliko ja vidim jedini koji ovde brka stvari na topicu si ti :D rec general sam upotrebi ofigurativno a on to definitivno i jeste JER NE UCESTVUJE DUREKTNO U BORBI a njegov udeo se i dalje oseca ...... sto je i bila poenta i odrzavalo balans koliko je to moguce ...... kao sto rece Bogdan samouticaj koji je imao na jedinice (od povecanje karakretistika napada i odbrane, podizanje morala, srece) pa do veoma jakih magija koje je mogao da bace .... mislim sta hocesh vise (da svaki prestupni krug pogledom ubije 100ak protivnickih jedinica)?????

P.S.
oduvek mi nije bilo jasno zasto kada se svi sloze oko jedne stvari neko mora da tera vodu na kntra vodenicu .....
 
Angelwp je napisao(la):
P.S.
oduvek mi nije bilo jasno zasto kada se svi sloze oko jedne stvari neko mora da tera vodu na kntra vodenicu .....

Srbija BATO!!!!
:S: :smoke: :-devil-:
 
Vidim da je počela i kojekakva demagogija, pa ću se stoga distancirati od threda.
Ja sam izneo svoje mišljenje koje neki nisu pažljivo ni pročitali, a da solim nekom pamet, kako, šta i gde je poslednja stvar koja mi treba.
 
CINJENICE:
Heroji2-odlicna igra
HEroji3-odlicna igra
Heroji4-losa igra
Heroji5-???
 
b4b je napisao(la):
CINJENICE:
Heroji2-odlicna igra
HEroji3-odlicna igra
Heroji4-losa igra
Heroji5-???

you can say that again :)
 
jedna ispravka

CINJENICE (NASTAVAK):

Heroji3 WOG - mnogo dobra igra :)
 
E ljudi sto je bre WoG tolko izbagovan bio nece mi biti jasno ni dan danas?
MIslim na kampanje.
 
Shang Tsung je napisao(la):
E ljudi sto je bre WoG tolko izbagovan bio nece mi biti jasno ni dan danas?
MIslim na kampanje.
Ja prvo mislio da sam piglu pa nesto radim kako ne treba :wall: :whip:
 
izvor: http://www.mightandmagicgame.com/teaser/uk/archives.php

» 08.09.2005
Live chat with Fabrice Cambounet

A live chat with Heroes of Might and Magic V Producer Fabrice Cambounet will be held next Thursday, September 15th at 18:00 CET. Do not miss this opportunity to get the answers to your questions.

The chat will take place on our IRC servers:

- Server: irc.ubisoft.com
- Channel: #Heroes

If you're not familiar with IRC software, you can easily join the chat by following the steps below:

- Go to http://chat.ubisoft.fr
- Enter a username (whatever you wish)
- You don't require a password
- Select the Heroes channel

Chat times around the world:
09:00 - San Francisco
11:00 - Chicago
12:00 - New York, Montreal
17:00 - London
18:00 - Paris, Munich
 
Iz demo se vidi da vise podseca na trojku , sto je odlicno.
jedva cekam da se pojavi.
 
Nazad
Vrh Dno