Šta je novo?

HDTV SBB (Serbia Broad Band)

Nema šanse jer će kanali biti kodirani. Jedino ako izbace CI module sa njihovim karticama, pa da tako možeš da koristiš bez njihovog risivera.
 
Ne postoji CI za NDS.
 
Znam da trenutno ne postoji, zato i kažem "ako" :)
 
Pa jel ima uopste DVB-C tuner TV kartica da se nabavi na nasem trzistu... ?
 
Šta će ti kad ne možeš da je iskorostiš bez CI-a koji nepostoji.

@Falcon
nikada se to neće desiti, jer to je dobar put za hack sistema
 
Pa zar nisu rekli da VIP korisnici imaju NDS CI ? Mozda je samo bila glasina...

Kako sam onda ja uspeo da sa TotalTV karticom u AzBox-u gledam TotalTV to je isto NDS kartica? Generalno bi sada sa dodatnim DVB-C Tunerom mogao da gledam kablovsku?
 
Eh, VIP korisnici, šta to treba da znači :) to je urbana legenda.
Nisam ni kazao da ne postoje risiveri na kojima radi NDS karta, nego da ne postoji modul.
 
Malo pre sam zvao SBB u NS i prijavio se za HD uslugu. Imao sam MIX 24 meseca i D3 stari,sada ce mi samo zameniti za HD resiver.
Prosto ne mogu da verujem ali uzeli su mi podatke i rekli da ocekujem do nove godine da mi se jave kolege da mi izvrse zamenu. :smoke:

Zaboravio sam da pitam kako ce resiti kada ja recimo imam u jedon kuci 2 TV-a.
Kako da dodjem do drugog resivera a da sve bude na jednoj pretplati.
Da li neko zna nesto o tome? :wave:
 
200 din se placao mesecno drugi risiver (D3).. Kako ce sa HD, ne znam...
Meni su uvek dolazili sutradan kad sam ih zvao.. Doduse, dva puta zbog loseg signala i jednom da mi ugrade njihov spliter i sva tri puta su dosli odmah sutradan..
Najavili se prvo serviseri sa terena i dosli za 10min od poziva..
 
Bio sam juce do Usca i pogledao taj cuveni showroom...

Prvo nije istina da su neljubazni tj barem juce nije bilo tako nego cak suprotno... momak je kulturno uzeo daljinac i izmenjao mi sve kanale cak i bez mog insistiranja....

Malo sam razocaran risiverom koji osim toga sto lepo izgleda ( za razliku od D3 risivera) nema optical/coax audio out....

TV je dosta nisko postavljen, ustvari cela koncepcija je osmisljena tako da se TV gleda sa kauca a ne stojeci kako vecina posetilaca radi...
 
Meni dolaze u ponedeljak da instaliraju (najavili se juce), tako da bi trebalo u utorak da imate info kako radi u kucnim uslovima:)
 
Naravno, cim dodju kacim slike
 
Zamenili su mi danas STB za kablovsku...

Prvi utisak pozitivan. Ništa specijalno. Radi kako treba, slika je OK. Receiver je možda malo sporiji, ima onaj lag... Kažu da je to STB za ugrađenim HDD od 320 GB ali da je potrebna nova verzija software-a kako bi snimanje funkcionisalo. Takođe mi je rečeno da u martu mogu da očekujem VOD i snimanje sadržaja.

Evo slika:


 
Nice, zamolio bih te za dimenzije uredjaja i da li dobijas neke kablove, konektore, uputstvo uz uredjaj?
 
Dimenzije su Š: 30cm V: 4cm D: 20cm. Doneli su HDMI kabl i to je to što se tiče "dodatne opreme". Dobija se šturo upustvo na 4 jezika (srpski, slovenački, mađarski i engleski).

Pitao sam kako će raditi VOD tj. povratna veza i odgovor je bio da uređaj ima u sebi integrisan modem i da će moći da se koristi umesto postojećeg modema.
To znači, kako mi je rečeno, da ću moći da nakačim router na STB i da imam normalno net.

Novo je i to što definitvno nema NDS kartice a kako se kanali otključavaju nije znao da mi kaže ili nije želeo.
 
Ajde ako ti nije problem skini oklop i odradi slike unutrasnjosti uredjaja ako nema sigurnosnih stikera.
Da vidimo koji je interface za HDD sata ili ide, i sta tera ovaj box.

Zivo me zanima sta se krije ispod haube.

U sustini treba videti koji engine pokrece ovaj cisco i pronaci toolove za pristup preko etherneta samom engine-u, jesi mu pristupao preko web interface-a, i pitanje je da li su ga zakljucali nekim svojim kodom.

Takodje sam ubedjen da je ovo kvalitetnija spravica od onog skrbavog STB-a.
Nadam se takodje da postoji izbor u meniju uredjaja da li hoces 720p 1080i i slicno.

I slikaj nam slike aktivnih kanala kako onih iz d3-a tako i onih sa d3 HD-a

Zanimljiva stvar je snimanje analognih d3 kanala u ts stream-u ako je moguce preko ovog cisco-a, i prebacivanje ts fajla na PC da bi se kompresovao u xvid ili mkv. Naravno zanima me da li cisco ima ftp server podignut i da li moze da se podigne.


I naravno daj nam oznake uredjaja sa zadnjeg stikera, ne vidi se tacno model.
 
U tom slucaju LAN na risiveru ide u komp ili u ruter pa siris net dalje? Zanimalo me je da li onda LAN moze da se koristi i za komunikaciju jer ako ima HDD 320GB, snimis emisiju i prebacis je nekako na komp.
 
E da jos nesto cudna mi je ova tvoja recenica:

"To znači, kako mi je rečeno, da ću moći da nakačim router na STB i da imam normalno net."

Koji STB, zar im STB nisi vratio a i sta bi ti trebao onaj djubravi STB, sad kad imas cisco-a sa hdmi-jem.
Nije valjda da nemas Router.
Prva stvar je pristup uredjaju preko etherneta.
Nadam se da ne brkas STB sa Cisco-m
 
Mozda misli na cable out da nakaci ruter ili lan od kompa za net. Pristup i mene zanima.
 
trazim i trazim, i ne nalazim taj model od CISCOa na netu...
@ljubanve... jel ima neka oznaka modela na kutiji ili nesto, pa da malo krenemo da kopamo po netu?
 
Ne vidim na ovi slikama jel moguce da nema opticki izlaz? :S:
 
Model je 4389, nema optički ima SPDIF...

@Vuk

Nemam odgovarajući alat tako da bi šrafove razvalio skroz dok bih to uradio. Tako da ne bih da rizikujem zbog eventualne reklamacije.
Probaću da pročitam šta piše na čipu koji se nalazi na sredini štampane ploče ako te zanima...
Nisam probao da se kačim preko web-a, na koju adresu?? Ima opcije za podešavanje izlaza (pogledaj poslednju sliku). Od opcija ima pass..., 576p, 720p i 1080i.

Gornja strana je skroz rešetkasta i jasno se vidi šta ima unutra. Mislim da ovaj model i nema HDD. Sad vidim da i na daljincu nema dugmeta za snimanje. Izvinjavam se zbog dezinformacije, samo sam preneo ono što su mi rekli. A lepo sam pitao: Šta će biti kada budemo trebali da menjamo receiver-e za one koji mogu da snimaju. I čovek mi kaže: To su ti i imaju HDD od 320 GB ali treba novi software.


Moje mišljenje oko snimanja je da neće moći tek tako da se fajlovi iskopiraju sa HDD-a. Kako su kanali zaključani ne verujem će ih dekoder prvo otključati pa snimiti. Pitanje je da li ovaj dekoder nekako otvara NDS ili su kanali zaključani još nekom enkrpcijom.

Kako su mi objasnili, ovaj STB (Cisco) bi mogao da služi kao postojeći modem koji sada imamo. Znači LAN kabl u STB pa dalje. Kod nekoga je to direktno PC kod nekoga ruter.

Ono što me je pozitivno iznenadilo jeste opcija za podešavanje "proporcije slike" za svaki kanal posebno. To znači da npr. HBO koji je 4:3 kanal ali često pušta filmove sa crnim gore i dole možete zumirati tako da slika ispuni ceo ekran a da titlovi ostanu tamo gde su bili. Na starom receiveru ovo nije moglo.
 
Kako su mi objasnili, ovaj STB (Cisco) bi mogao da služi kao postojeći modem koji sada imamo. Znači LAN kabl u STB pa dalje. Kod nekoga je to direktno PC kod nekoga ruter.

Mislis koaksialni kabel u STB pa dalje,sto implicira da je taj eternet izlaz a ne ulaz? Jel ne kontam kako mislis da udjes sa lanom u Cisco pa dalje na sta vec? :trust:

Kakvi su utisci sto se slike tice? Ako si gledao HD kanale da li je kvalitet npr Eurosport HD kod tebe na cisco-u slican tim kanalima,i da li HD kanali rade u 5.1?

:wave:
 
Poslednja izmena:
mislim da model cisco 4398 nema hdd vec je taj hdd od 320 gb u jacem modelu cisco8398. oba modela su predstavljena u decembarskom broju satelitv-a
 
da...definitivno je taj bez HDD...
vise infa ovde
 
@= IGY =

Da to sam mislio, STB bi zamenio postojeći modem.

Kvalitet slike je... hmmm. Dok ne staviš dva ista TV-a jedan pored drugog i pustiš isti kanal sa ovog Cisco-a i npr. sa satelita ne možeš da budeš siguran.
Sećam se kada sam prvi put gledao LŠ na Suisse HD-u da sam bio u fazonu vauuu... Danas sam malo gledao na ES Rendžers - Zenit finale iz 2008. i daleko od toga da sam bio oduševljen, jeste to HD i dobro izgleda ali ne znam.
Možda sam se i ja navikao, svaki dan gledam BluRay ripove od po 10 giga pa mi je ovo onako, samo dobro.

Svi kanali su stereo, mislim da je to do SBB-a. Ne znam da li se neki od ovih kanala emituje u 5.1 na satelitu??
 
@= IGY =

Da to sam mislio, STB bi zamenio postojeći modem.

Kvalitet slike je... hmmm. Dok ne staviš dva ista TV-a jedan pored drugog i pustiš isti kanal sa ovog Cisco-a i npr. sa satelita ne možeš da budeš siguran.
Sećam se kada sam prvi put gledao LŠ na Suisse HD-u da sam bio u fazonu vauuu... Danas sam malo gledao na ES Rendžers - Zenit finale iz 2008. i daleko od toga da sam bio oduševljen, jeste to HD i dobro izgleda ali ne znam.
Možda sam se i ja navikao, svaki dan gledam BluRay ripove od po 10 giga pa mi je ovo onako, samo dobro.

Svi kanali su stereo, mislim da je to do SBB-a. Ne znam da li se neki od ovih kanala emituje u 5.1 na satelitu??

Da li postoji negde opcija da vidis Bitrate programa?
 
Nema ili ja još nisam našao. Ako ti nešto znači nema vidiljive kompresije (kockica) i slika je oštra.
 
Vrh Dno