Šta je novo?

HDTV SBB (Serbia Broad Band)

Dobro, šta će vam full digital SD kanali na HD televizoru? Čemu to? Najbolji mogući kvalitet za prenos šklj slike!?
ceniš da će digitalni i analogni signal dati sliku istog kvaliteta? naravno da neće.
ako plaćam digitalni signal, hoću digitalni signal :mad:
 
Analogni i digitalni signal neće dati sliku istog kvaliteta, slažem se za taj deo, ali forsiratu u digitalnom obliku sliku koja sama po sebi nije takvog kvaliteta da zahteva digitalnu konekciju, po meni je suludo. Ako već idete hoćete digitalnu sliku, idite na HD, SD je dostigao svoj vrhunac mnogo pre "digitalne" ere.
 
Ako već idete hoćete digitalnu sliku, idite na HD, SD je dostigao svoj vrhunac mnogo pre "digitalne" ere.
i sta da gledamo u HD-u? SBB ima celih 7 kanala u ponudi, a IPTV 5 ili 6 :S:
kad sam vec dao kintu za TV, hocu maximum iz njega. na zalost, taj maximum se u Srbiji svodi na SD u digitalnom signalu.
 
Hint: satelitska + cardsharing, HD kanala koliko vam je volja. Pomalo skup sport u početku dok ne nabaviš opremu, ali posle vredi svaki dinar.
 
+1 za Gizmora samo sto su hd risiveri jos skupi i dok ne skupim novac,kinez dreambox 500s,sluzice jos koje vreme.
 
Pa pojenta je u tome sto oni sve te kanale primaju u digitalnom obliku. Tipa svi strani kanali se primaju preko satelita u digitalnom obliku, vecinu kanala sa nacionalnom frekvencijom SBB dobija direktno optickim linkom od emitera, tako da je slika daleko kvalitetnija u digitalnom d3 obliku nego u analognom.

Ne pricam napamet, jer preko dvb*c tjunera u lcd televizoru imam prilike da gledam jedan jedini otkljucani kanal iz SBB d3 ponude (RTS1) i drasticna je razlika kada ga gledam direktno preko dvb-c tjunera nego kada ga gledam preko echolite kante koja ceo taj signal unisti i prebaci u analogni pa ga preko skarta ili cinca pustim na lcd tv.

Preko njega dobijem bukvalno isti signal kao i na analognoj. E sad nisam probao ovaj novi cisko hd risiver mozda je preko hdmi izlaza bolja slika.

@Gizmor

jel ti koristis cardsharing, ako mozes malo vise detalja na PM, tipa sta mi od opreme treba, kome da se obratim za CS...
 
@Falcon

Koliko korinika pre kupovine odnosno pre nego što potpiše ugovor zna kakav krš od kvaliteta slike će dobiti? Probaj da im izvučeš informaciju koja je rezolucija SD kanala, nema šanse da dobiješ. Bombarduju klijente digitalna televizija kristalno jasna slika i zvuk itd itd.
S druge strane uzmeš HD risiver i pritom nedobiješ ni jedan HD kanal već moraš dodatno da ih plaćaš



Hint: satelitska + cardsharing, HD kanala koliko vam je volja. Pomalo skup sport u početku dok ne nabaviš opremu, ali posle vredi svaki dinar.

Iznesi koja je cena "sporta"
 
400-500 eura za opremu do 10 za pretplatu ,/ovo je minimum/,i ceo svet na dlanu ,10 ak hiljada kanala,/uz pregrst hd kanala/,ali mislim da je javno govoriti o ovome off,pa se izvinjavam ,neka me obrisu ako je tako.
 
Poslednja izmena:
Može mnogo, mnogo jeftinije da se prođe. Ja sam Skystar HD karticu platio 35e polovnu, a ima istu ulogu kao skuplji Dreambox HD risiveri. Tanjir 1.2m i LNB ima da na se nađu za smešne pare, mada to sam uzimao pre mnogo godina od nekog lika koji mi je prodao ceo komplet sa štapnim motorom za par hiljada dinara, ciga neki :D .

Cardsharing je sada jeftin, a HD kanala koliko hoćeš, mada bi trebalo malo više uložiti od tih 10e zbog stabilnosti servera. Ti za 10e mesečno su obično natrpani serveri od likova koji dele tuđe konekcije, tako da je to nestabilno. Dobar CS 20e pa naviše, a skroz stabilan za svim kanalima na svetu za 40-50e mesečno ako ste baš zaluđeni.
 
Slazem se da je bolje dodati jos desetak eura za stabilan prijem,ali da se isplati ,bas se isplati.
 
odavno sam pisao i ubedjivao ljude da,ako vec kupe skup hd televizor,jedino pravo resenje je satelit i cs.risiver je udobnije resenje od sky sat kartice a ima i vrlo stabilnih servera za desetak eura.
 
Pa meni jedino sto treba od HD sadrzaja jesu sportski i neki drugi live prenosi, sve ostalo se da naci na netu. Recimo kada bi SportKlub postojao u HDu + vec postojeci eurosport 1 i 2 je meni sasvim dovoljno od sportskih HD kanala.
 
Poslednja izmena:
Ovo je zrelo da se otvori nova tema sa ovom promlematikom jer odlazimo u off
 
Vrh Dno