Šta je novo?

HD 6000 shimmering

starac

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
5,186
Poena
495
AMD je izjavio kako je sa 6000 serijom implementiran novi AF algoritam za filtriranje. No izgleda da to nije bas istina, te da je shimmering i dalje prisutan:

However, the problem we showed with the HD 5000's anisotropic filtering here remains on the HD 6000 series. The shimmering issue is only visible in motion, so a screenshot can't demonstrate the problem. To reproduce the effect, load texture2.dds from the program install directory, and configure the settings as follows - Texture movement Y = -0.3; Max Anisotropy 16x; LOD Bias 0.0; Texture Scale 1.0x; Texture Movement X 0. We've outlined the areas where if you try this for yourself, you might see the issue as well:

AMD are aware of the issue and are looking in to it. Our NVIDIA GeForce GTX 460 did not demonstrate this issue, with the image looking identical to the ALU perfect implementation of this test.

http://www.rage3d.com/reviews/video/amd_hd6870_hd6850_launch_review/index.php?p=6

Dva videa gdje se to dobro vidi:

http://www.rage3d.com/board/showpost.php?p=1336408421&postcount=77

Interesantno je za primjetiti da na mnogim sajtovima ovaj problem uopce nije spomenut?
 
Poslednja izmena:
Pored rage3D-a, njemacki PC Games Hardware i Techreport su ukazali na ovaj problem, te jucer Computerbase.

Shimmering se donekle moze popraviti forsiranjem HQ opcije, sto opet dovodi do pada performansi, no i dalje kvalitet nije u rangu Nvidia karti.
 
AMD-u je bilo bitnije da su im 6850/70 brze za 5% od Nvidie 460/70 GTX a sto je Grafika losija i treperi to nema veze :zgran:
 
Implementiran je algoritam, ali su drajveri i dalje krs, ako su zaista na HW nivou napravili gresku, svaka im cast :D
 
http://www.gpu-tech.org/content.php/141-Texture-Filter-An-extreme-case-of-optimization

Jucerasnji test u kom je poredjen kvalitet filtriranja, te dobitci.

For reference, I also included older measurements with HD 5770 and HD 5670, both of which show very similar behaviour with Catalyst 10.8, albeit at some lesser degree compared to current top-of-the-line hardware HD 5870 and HD 6870. Depending on the chip, up to 28 percent of fps and thus fillrate can be achieved when setting the AI texture slider to quality instead of high quality - and in the process leaving some image quality on the table. But that is subject to other articles. What I find interesting is the sudden jump in optimizations when going from 2x to 4xAF on AMD hardware, whereas the higher leves seem somewhat more linearly optimized.

Tu se vidi koliko su dobitci kod AMD karti nekozistentni, dok su kod Nvidie linearni.

AMD-u je bilo bitnije da su im 6850/70 brze za 5% od Nvidie 460/70 GTX a sto je Grafika losija i treperi to nema veze

Da je bar tako!
Njima je cilj pokazati kako je 6000 serija "poboljsana" u odnosu na 5000 seriju za tih 5-10% kroz navodno tvikovanje stream procesora.
 
AMD je izjavio kako je sa 6000 serijom implementiran novi AF algoritam za filtriranje. No izgleda da to nije bas istina, te da je shimmering i dalje prisutan:





http://www.rage3d.com/reviews/video/amd_hd6870_hd6850_launch_review/index.php?p=6

Dva videa gdje se to dobro vidi:

http://www.rage3d.com/board/showpost.php?p=1336408421&postcount=77

Interesantno je za primjetiti da na mnogim sajtovima ovaj problem uopce nije spomenut?


jel mozes malo da pojasnis ovo za nas neupucene :) ..
 
,,,

pogledah video zapise "treperenja" da li je prisutno kod svake igre ? Stvarno ne deluje lepo ako je zaista tako onda .(
 
da je to nesto sto extremno smeta i sto se primecuje u svakoj situaciji svi bi vec kukali...... ja ne vidim ljude da se zale ?
 
Nisam video ništa od pomenutog ni u Batmanu : Arkham Asylum ni u Crysis Warhead-u.
 
Ja koliko kontam ATI je ovo namerno radio i to preko drivera da bi dobio ~5% bolje performanse... inace shimering ja koliko samskontao se samo u specificnim situacijama primeti... verovatno u ATI-ju veruju da 98% korisnika to nikad nece ni primetiti a 5% bolje performanse pod AA nisu za bacanje bar sto se tice testova :)
 
Xaxa. Neverovatno. Kada je nvidia u seriji gf 7x00 imala identican problem onda se bas potencirao, a sada bi ga rado ignorisali.
 
A nadamo se i serija HD 6000 i 7000, ne bi bilo lepo prekinuti tradiciju.
 
shimmering se ne vidi sve dok se ne skinu crvene naocare.
 
Kako se onda zove crno igranje tekstura u daljini?
Meni recimo to mnogo više smeta.
 
Moras prvo da kazes da li imas ATI ili NVidiu.
 
Sto? Sve kartice imaju taj problem, nebitno čiji je čip.
 
lol je ovo tema gde Nvidijasi lece komplekse ?

Ne vidim ni jedan valjan post posle prvog .... osmi ..... nekog prikrivenog napusavanja....
 
xbitlabs je napisao(la):
Radeon HD 6870 Summary

Highs:

* High performance in contemporary games;
* Can outperform Radeon HD 5870 in some tests;
* High tessellation speed compared with Radeon HD 5800;
* Wide range of supported FSAA modes;
* Best anisotropic filtering quality in the industry;
* Supports up to six monitors;
* Fully-fledged hardware HD video decoding, including DivX and 3D;
* High-quality HD video post-processing with scalability;
* Integrated sound core with HD support;
* Sound over HDMI;
* HDMI 1.4a;
* DisplayPort 1.2;
* Low power consumption for its class;
* High energy-efficiency in power-saving modes.

Radeon HD 6850 Summary

Highs:

* Good performance in for its class;
* High tessellation speed compared with Radeon HD 5800;
* Wide range of supported FSAA modes;
* Best anisotropic filtering quality in the industry;
* Supports up to six monitors;
* Fully-fledged hardware HD video decoding, including DivX and 3D;
* High-quality HD video post-processing with scalability;
* Integrated sound core with HD support;
* Sound over HDMI;
* HDMI 1.4a;
* DisplayPort 1.2;
* Low power consumption for its class;
* High energy-efficiency in power-saving modes.

toliko o tome!
 
Poslednja izmena:
A šta vi svi mislite da ste kupovinom najnovijeg Atija ili Nvidije rešili svoje pitanje grafičke?Nema najbolje,takvo je tržište,pomirite se sa tim.Kad kupuješ najnoviju kartu,tj.bilo koji hardver,imaj odma na umu da ista nije savršena i da će te nesavršenosti popraviti,ne sa sledećim drajverom,već sa sledećom generacijom karti,CPU ili čega već,zašto baš tako?Pa,poso je poso,u poslu nepostoji izvini!
 
Poslednja izmena:
smanjili su nivo anizotropskog filtera, so what?

ako neko odrzhi realan kvalitet slike na istom nivou (dakle da ja ne primetim u realnom radu ko shto ni ne primechujem) a pritom boostuje performanse ja to zovem optimizacija.

dugogodishni nvidia sam korisnik i sad sam oprobao radeona 6870 i ja nemogu da mu nadjem jednu zamerku (za sada), ako je ta zamerka malo modifikovan anizotropski filter so be it, bar nije kartica koja se greje preko 100C i chuje ko avion... Unwinder (autor RivaTunera) je skoro na forumu rekao da su nvidia driveri godinama ispred atija shto vrlo verovatno mozhe biti sluchaj ali ja to ne primechujem, a temp sam vrlo dobro primechivao, gtx260 mi je pregrejavao southbridge a i procesor je stabilizovao i spustio temp od kad nje nema...

uostalom ja garantujem da se nvidia bavi istim stvarima i dan danas, samo iskljuche "optimizacije" kad se detektuje test program or whatever ali kad imash dva ovako jaka rivala budi siguran da oba koriste sve shto je moguche iskoristiti...
 
Nazad
Vrh Dno