Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kakav bios, original ili modovan? Imam ja za samsunga kopirani strapovi na 1750.
 
Modovan. Moze da mi sibnes na [email protected]. Na kojim postavkama ga drzis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li ko bios za rx480 8gb red dragon upravo mi stigla karta?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
ideja / da li je neko probao

instaliraš mašinu bez drajvera za grafičke
napraviš VM, u kojoj praviš mašinu kao da je mining rig (sa drajverima), enable-uješ GPU passthrough (low level komunikacija VM sa hardwareom)
teoretski zbog vm+gpupassthrough-a, ako pukne kartica zbog clocka/čega god, pući će samo VM, ali osnovna mašina ne jer nema drajvere, i teoretski rešen problem pucanja udaljenih mašina
 
Ne znam jel uopste moze da se iskoristi full kapacitet gpu u virtuelnom okruzenju ?
 
ajmo malo pomoci nama sto nemamo grafike. Koliko izadje carina iz USA u EU? Da porucim recimo preko newegga (znam da nema na neweggu ali ako nadjem negde)? Dostava do madjarske na 30 karata kosta 500e, ali zanima me carina. Hvala u napred

Ja unapred javljam da sutra idem u segedin, a u ponedeljak u bec, obicicu 20ak najjacih IT radnji i javljam ovde gde moze da se poruci i da li moze i pod kojim uslovima. Posto na lageru fakt NEMA.
 
Poslednja izmena:
^ Ceka se 15-20 dana, kad porucis...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kartice stizu ali su kolicine male u odnosu na potraznju, jedan od poznatijih prodavaca sa kp mi je pre neki dan rekao da je kod njega dnevna potraznja oko 500 kartica, 100 napajanja i 100 ploca.
ja sam pre neki dan uspeo da uhvatim 15 kom Sapphire 470 8gb.
 
pa o tome pricam. Kartice nadolaze ali su smesne kolicine u odnosu na potraznju. Zato se pitam kako se postaviti kod prodavca direktno da bas meni ostavi karte. 5-6 do 10 komada kapiram da moze ali hte bih 40ak da uzmem, ne znam to kako da izvedem
 
biti hoce ali za sve nece, na zalost
 
Pozdrav,

Ima li neko lepo i kvalitetno modifikovani bios za XFX RX570, model rx-570p4dfd6 sa Elpida memorijom. Koristim Anorakov bios, ali iako je vrlo stabilan, takodje je i vrlo konzevativan. Mozda se izvuce jos koji mh/s.

Pozdrav...
 
ajmo malo pomoci nama sto nemamo grafike. Koliko izadje carina iz USA u EU? Da porucim recimo preko newegga (znam da nema na neweggu ali ako nadjem negde)? Dostava do madjarske na 30 karata kosta 500e, ali zanima me carina. Hvala u napred

Ja unapred javljam da sutra idem u segedin, a u ponedeljak u bec, obicicu 20ak najjacih IT radnji i javljam ovde gde moze da se poruci i da li moze i pod kojim uslovima. Posto na lageru fakt NEMA.

evo sam sebi da odgovorim. Carina na pc komponente ako se uvozi u EU je 0% ali se placa puna cena poreza. Znaci neisplativo
 
Dodjoh sa posla ubacim rx480 red dragon 8gb. U pitanju je samsung mem...
Flashovao bio, samo kopirao 1750 strap na 2000. Baca oko 29.5mh... Ali me nervira jedna druga stvar. Zadam u trixu za jezgro vrednost 1150 medjutim on vozi na nekim svojim vrednostima i varira.... Za memoriju mi prihvata sto unesem i tera je na tim vrednostima... Drugo VDDC 1.0313 i varira do najnize 0.9813. Potrosnja u gpuz pokazuje od 106 do 120w.

Ima li ko kakve savete? Mogu i poslati bios pa da pogledate. Ne svidja mi se sto tako varira napon.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Pa podesi napon i klok jezgra u biosu i nema glava da te boli. Preko trixa i ostalih slicnih alata mozes eventualno malo da stelujes memoriju ili vent i cao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
podigni power limit, throttluje ti karta
ne treba ti 1150 za gpu
 
Sad se pojavio drugi problem error 4 cant create dag file....
Edit: Reseno!
Ostavicu ga na eth solo pa cu se ujutru nastaviti zezati... Ne svidja mi se taj VDDC nikako.
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vojkane hvala puno.
Povecao power limit i sad je VDDC pao na normalnu vrednost 0.01925 temperatura takodje i sad je oko 59-60 u dualu.
Jedino sto mi se ne svidja je sto povremeno cujem zavojnice da pijukaju tipa jednom pisne u 2-3 sekunde. Nisam siguran kako to da eliminisem..


Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
@kzs12
Evo ti bios pa probaj.

https://ufile.io/ue90i

Postavio sam ti klokove 1130/2130, povecan power limit, smanjena voltaza na 0.925v, tako da ako ti ovo bude radilo kako treba bukvalno preko AB, trixa, ili cega god, mozes eventualno malo da mrdnes samo klokove tamo-vamo po zelji. Inace voltazu ne cackaj, ne treba ti sad, eventualno mozes da probas sa -25 da vidis kako ce da se ponasa karta.

Strap sam iskopirao kao sto si i napisao, sa 1750 na 2000.
 
Koliko modovane rx480 treba da trose (optimalno) kad se kopa ZEC?
 
Vojkane hvala puno.
Povecao power limit i sad je VDDC pao na normalnu vrednost 0.01925 temperatura takodje i sad je oko 59-60 u dualu.
Jedino sto mi se ne svidja je sto povremeno cujem zavojnice da pijukaju tipa jednom pisne u 2-3 sekunde. Nisam siguran kako to da eliminisem..


Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

nikako, moje 270x top su pistale ali nema leka za to. Elem, jel moze RX 460-560 (sa 4gb) da dobaci do 12-13 mhs?
 
Meni se cini da je ovo nicehash miner.

On topic : Da li neko zna kako da promenim checksum pri hex editovanju tahiti biosa?

Zelim da strap 1250 prebacim na 1375 ali mi se checksum ne poklapa vise i nece vbe7 ni atiflash da ga citaju.
 
Nazad
Vrh Dno