Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Cisto info iz prve ruke, ako nekome bude trebalo, rig sa 5xRX580 8gb vuce iz zida 730w.

Verovatno moze jos malkice da se smanji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^To je bitna informacija samo ako napises klokove, napon, i da li je solo ili dual
 
Mindfactory.de je prazan za rx 580 i 570. Prva serija koja ce najpre stici su Sapphire nitro modeli 2 juna, sto je i dobro, ali kad vidim koliko ljudi prati i nadgleda opet tezije da se dodje do njih :(

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
@DjordjeMasinac hvala na poprilicno detaljnom objasnjenju. Moram isprobati ovo za vikend. Ja sam našao na netu modovani bios za moje club 3d 280x jos iz perioda ltc cini mi se, mrzelo me da se igram jer je dosta komplikovanije nego kod RX serije..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@fingon82
U pitanju je solo, eth only.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Konacno i ja imam uzorke Sapphire RX580 8 GB i to modeli sa Samsung memorijom. Nisam ih stigao detaljno testirati ali stigao sam modovati bios. Kopirao strap 1750. Na clock-ovima 1266/2200 kartica daje 30.6 MHs na solo ETH. Na prvu mi djeluje da ne reaguje da pomjeranje klizaca za napon kroz zadnju verziju trixx-a i afterburner-a. Umoran sam da bih dalje cackao, sutra nastavljam pa ako bude trebalo opet modujem bios da skinem napon.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zna li neko kako da resim problem sa kreiranjem dag fajla. Evo kad sam ubacio 4tu grafu stalno mi javlja taj error. Povecao sam virtual memory na 16gb ali dzaba?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
@DjordjeMasinac hvala na poprilicno detaljnom objasnjenju. Moram isprobati ovo za vikend. Ja sam našao na netu modovani bios za moje club 3d 280x jos iz perioda ltc cini mi se, mrzelo me da se igram jer je dosta komplikovanije nego kod RX serije..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Zavisi od toga koju memoriju ima, pretpostavis gde su strapovi u biosu i na kojim freq i trazis ih.

Obicno imas na 1000, 1125, 1250,1375, 1500, 1700...
 
Vratim na tri grafe normalno kreira dag. Cim ubacim cetvrtu nece. Probao sa kreiranje virtelne mem, nece opet...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Joj jesam sve probao i nece. Na kraju ubodem jos jedan ram i evo sad radi...
Sad mi ostaje samo da sredim napone na 480 red dragon i 480 asus strix... Jer su VDDC preko 1, a nikako mi ne uspeva preko trixa da smanjim ispod 0.9...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Pa cepni preko majnera -cvddc 900 a u ab vrati napon na def pa vidi sta se desava
 
Probao sam i to. I nece.
Doduse sredio sam red dragon. Ostaje mi sad samo asus. Nece za sad ispod 0.96 za VDDC. Ceo rig sa 4x480 8gb iz zida 700w. Naravno dual mine eth/pasc. Jel to ok?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Meni rig sa 5x580 vuce 730w iz zida, a nisam jos sve zatego, moze jos dole sigurno, znaci definitivno je to tvoje mnogo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probao sam i to. I nece.
Doduse sredio sam red dragon. Ostaje mi sad samo asus. Nece za sad ispod 0.96 za VDDC. Ceo rig sa 4x480 8gb iz zida 700w. Naravno dual mine eth/pasc. Jel to ok?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
Probaj iz afteeburnera da smanjis jos napon. Smanji klok gpua na 1100/2095 pasce napon. Jeli samsung memorija strapovi 1750 ako jeste.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probacu. Koliko je realna potrosnja za 4gpu sistem u dualu? Da znam sta da vijam.
 
Poslednja izmena:
550-570w klok gupua utice meni na 1133 nisu htele ispod 0.95 sa 1100 ljus 0.875, iako sam u biosu stavio 900mv.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako obracunavate realnu potrosnju struje po kw/h,znam da EPS zateze i nateze neke poreze na obracunatu potrosnju,ali tipa dosao sam do 9.33din prosek u plavoj zoni tj 0.09usd,jel tako nesto? :)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Meni ta potrosnja iskreno deluje nemoguca za dual...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Takodje, sumnjam da moze 700-730w sa 5 karti u dual mining, Shone kopa solo kolko sam ja shvatio.
Kakvo ti je napajanje, puno zavisi i od toga?

Koliko se povecava potrosnja sa dual u odnosu na solo mining?
 
Poslednja izmena:
Evo spustio sam napone na svim kartama. Maksimum koji sam izvukao je 650-660w DUAL MINE IZ ZIDA! Znaci 4 kartice + sistem.
Napajanje je evga g2 1000w.

Po meni te potrosnje o kojima vi pricate su ne moguce za DUAL. Za solo da.
Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nema sanse jedino da se ide sa niskim taktovima i da se skida onda napon, ali ode i hash, shodno tome realnost je oko 650w za 4 kartice. u dual miningu.
 
Tako sam i mislio. Jer vidim da ne moze vise dole.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
ma nema smisla zato kazem realnost je 650w u dual miningu za 4 karte.
 
Može dual na 600w sa 4 gpu, al zavisi od brenda i modela. Safir nema šanse ispod 660w u dualu, al zato msi bez problema 610w, a veoma dobri primerci i 590w.
 
Vrh Dno