Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Moze li 4x280x na raidmax 1000w udervoltovane na 1.1v? Kapiram da sad posto se vise ne kopa scrypt na ostalim valutama karte ne vuku puno pa bi se to mozda moglo nabaciti na raidmaxa.
 
Ja imam raidmax 1200w ali samo kablovskog i prikljucnog prostora da nakacim tri kartice...kako vi nakacite cetvrtu?
 
Poslednja izmena:
hmmmm vidis, ni na kraj pameti mi nije bilo, hvala ti...jel to u praksi radi..mislim pod silnim naponom i duzini trajanja, obzirom da sata nije bas neki veliki korisnik struje kao ovi pinci?

edit: onda bi trebao jedan 6 pin i jedan 8 pin adapter plus moleks adapter koji ide na ekstender, nisam siguran jel imam toliko slobodnih SATA kablova?!
 
Poslednja izmena:
paa... nisam ljubitelj tih adaptera, ali generalno rade posao, ukoliko se ne preteruje sa opterecenjem.
 
Moze li 4x280x na raidmax 1000w udervoltovane na 1.1v? Kapiram da sad posto se vise ne kopa scrypt na ostalim valutama karte ne vuku puno pa bi se to mozda moglo nabaciti na raidmaxa.

Može, a može i da ispusti dušu taj RAIDMAX.

Problem su uključenja i isključenja (tzv. prelazni procesi), u ustaljenom režimu nebi prešao 900W sa potrošnjom čak i da nespustiš napone.
 
Poslednja izmena:
Lagano ima da radi, eth netroši više od 130w-140w po kartici kada su undervoltovane na ~1v, a qubit/quark/grotesl netroše više od eth tu je negde potrošnja čak i manja...
Meni radi taj raid na 2x7950 + 4x270 na btc pro ploči, sve je naravno undervoltovano na 0.96v i potrošnja iz zida je 880-890w :)
 
Moze li 4x280x na raidmax 1000w udervoltovane na 1.1v? Kapiram da sad posto se vise ne kopa scrypt na ostalim valutama karte ne vuku puno pa bi se to mozda moglo nabaciti na raidmaxa.
3x280x undervolt sa ovim napajanjem trose tacno 780 vati na scrypt dok na ETH npr trose za nijansu vise sto je max maksimuma za ovo napajanje 4 x 280x nema sanse da rade na ovom napajanju.
4x280x na seasonicu radile scrypt godinu dana dva komada 8 karti (2 riga) posle 2 meseca oba riknula na ETH...
1200w raidmax za nijansu je jace od 1000w (realne snage) i tu mi rade 4x280x undervolt ali se muce.
 
Lagano ima da radi, eth netroši više od 130w-140w po kartici kada su undervoltovane na ~1v, a qubit/quark/grotesl netroše više od eth tu je negde potrošnja čak i manja...
Meni radi taj raid na 2x7950 + 4x270 na btc pro ploči, sve je naravno undervoltovano na 0.96v i potrošnja iz zida je 880-890w :)
Meni na svim rigovima vise trosi, vise se greju karte na ETH nego na scrypt.
 
3x280x undervolt sa ovim napajanjem trose tacno 780 vati na scrypt dok na ETH npr trose za nijansu vise sto je max maksimuma za ovo napajanje 4 x 280x nema sanse da rade na ovom napajanju.
4x280x na seasonicu radile scrypt godinu dana dva komada 8 karti (2 riga) posle 2 meseca oba riknula na ETH...
1200w raidmax za nijansu je jace od 1000w (realne snage) i tu mi rade 4x280x undervolt ali se muce.

Meni su sada 3x280x i lepo ide, kontao sam jos jednu da pljusnem ali nesto me bas zbog tog mucenja frkenzi
 
Nemojte da zaboravite sledeće:

Kad vuče iz zida iks vati (bruto) onda iz napajanja ka potrošačima ide (neto) iks puta 0.85-0.9 vati.

Imam jedan rig sa dve 7970 1100/1500. Merio sam bruto ide 480W, pa pošto je moje napajanje sa gold sertifikatom (što ovaj raidmax nije iako piše) to je nekih 440W realne potrošnje, kad se dodaju još dve karte to je oko 850W u ustaljenom režimu. Dakle iz zida oko 950W.
 
Poslednja izmena:
Ok da i potrosaci su i ventilatori to zaboravih...da ja idem sa jos jednom kartom na ono napajanje?
 
Kako je problem spustiti, nije mi najjasnije? Plus, kako je za to krivac ETH? MSI 280X mi trenutno radi na 0,95V. Na njoj se može namestiti bilo koji napon između 0V i 1,55V, o čemu sam pisao.
 
Nazad
Vrh Dno