Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

@shaolin

znaci 380 kopa slicno kao 270x ali manje trosi???
 
Mislim da tu arhitektura igra ulogu u smislu kopanja. Ja i dalje smatram da je 7950 najfleksibilnija karta.
 
ako mene pitate,380 je njesra.Nisu ni trebali da se brukaju sa njom.
Jedino dve da stavim u cross da bi mogo pristojno da odigram neku igru
 
@shaolin

znaci 380 kopa slicno kao 270x ali manje trosi???

ne kopa slicno, 380 kopa preko 20mh/s, max oko 22mh/s ali kada se porede perfomanse naspram potrosnje tu su slicne ove dve karte 380 i 270x za sada jer na ovoj 380 ne moze jos uvek da se spusti napon a ako i ta opcija bude moguca bice bez konkurencije. Da bi radila 270ka na 18mh/s treba da se odsrafi napon i tada trosi isto ili vise od 380, samo kada radi 14-16mh/s drzi korak sto se tice potrosnje sa 380. A ovo za igre sam vec rekao da je karta po perfomansama egal sa 280X u 1080p akademske su razlike u pitanju procenat dva,tri u korist 280X u nekim igrama sa potrosnjom 1.5x puta vecom od 380 i ajde opet ponavljajte kako je ista kao 280 i 7950 je zakon za kopanje jer trosi 45% struje vise od 380ke a daje nekoiko mh/s vise od 380. Pametnom dosta tako da se povlacim iz diskusije.
 
Saglasan sam da, samo jos napon da otkljucaju ali ne sumnjam da ce biti u skorije vreme i ta opcija. U svakom slucaju ja je gledam isto u skorije vreme dopune mojih oldtimera :)
 
Razumem te shaolin, kupio si najbolju novu karticu za te novce koja može da se kupi regularno u prodavnici kod nas ali je nešto glorifikovati da je bolja od 7950 ili 280x u bilo kom aspektu teško evo i zašto...
Podrazumevam da je r9 280 isto što i 7950 kao što je 285 jednako sa 380...

http://imgur.com/a/mOGBI

1. brzina
r9 380 jeste brži od 7950 jedino možda u nekim naslovima gde ima puno teselacije i pre svega većem taktu GPU-a za nekih 50-100Mhs
Uglavnom je 7950 brži još ako radi na istim taktovima kao r9 380 a to je 980/1400Mhs, na stranu što tahiti GPU ide na 1100-1150Mhs na default taktu uz povećanje napona i na 1200Mhs što je za tongu misaona imenica.
Generalno sve 3 kartice za gaming su dovoljno dobre, 280x se odvaja jel ima više šadera i radi na većim taktovima ali i tu razlika nije spektakularna...

2. potrošnja
iz gornjih grafikona se vidi koja je razlika u potrošnji, minimalna taman za razliku u 1gb memorije
i kad je kopanje upitanju nevidim nikakvu prednost, 7950-280x možeš da šteluješ kako hoćeš, moja msi 7950 može na eth da troši od 110 (960/1250/0.96V daje 24.4Mhs) do 200w (1150/1500/1.18V default napon daje 28Mhs)....
Nažalost kod Tonge kako vidim sve ide automatski sama smanjuje napon na manjem taktu.....

3. Sama konstrukcija kartice je prostija naponska je kao kod 270x 4+1 (naspram 7+1 kod Tahitija), kartica je jeftinija za proizvodnji i profitne margine su veće.

To je realnost nema više Tahitija, vala posle tolikih godina dosta je i bilo, dobili smo jeftiniji 380 sa po meni malo slabijim performansama....
 
Razumem te shaolin, kupio si najbolju novu karticu za te novce koja može da se kupi regularno u prodavnici kod nas ali je nešto glorifikovati da je bolja od 7950 ili 280x u bilo kom aspektu teško evo i zašto...
Podrazumevam da je r9 280 isto što i 7950 kao što je 285 jednako sa 380...

http://imgur.com/a/mOGBI

1. brzina
r9 380 jeste brži od 7950 jedino možda u nekim naslovima gde ima puno teselacije i pre svega većem taktu GPU-a za nekih 50-100Mhs
Uglavnom je 7950 brži još ako radi na istim taktovima kao r9 380 a to je 980/1400Mhs, na stranu što tahiti GPU ide na 1100-1150Mhs na default taktu uz povećanje napona i na 1200Mhs što je za tongu misaona imenica.
Generalno sve 3 kartice za gaming su dovoljno dobre, 280x se odvaja jel ima više šadera i radi na većim taktovima ali i tu razlika nije spektakularna...

2. potrošnja
iz gornjih grafikona se vidi koja je razlika u potrošnji, minimalna taman za razliku u 1gb memorije
i kad je kopanje upitanju nevidim nikakvu prednost, 7950-280x možeš da šteluješ kako hoćeš, moja msi 7950 može na eth da troši od 110 (960/1250/0.96V daje 24.4Mhs) do 200w (1150/1500/1.18V default napon daje 28Mhs)....
Nažalost kod Tonge kako vidim sve ide automatski sama smanjuje napon na manjem taktu.....

3. Sama konstrukcija kartice je prostija naponska je kao kod 270x 4+1 (naspram 7+1 kod Tahitija), kartica je jeftinija za proizvodnji i profitne margine su veće.

To je realnost nema više Tahitija, vala posle tolikih godina dosta je i bilo, dobili smo jeftiniji 380 sa po meni malo slabijim performansama....
Sad se postavlja pitanje moze li R9 380 da pri ovim taktovima izvlaci 24MHs i da li (posto sama regulise napon) trosi vise ili manje?
 
Naponska na tongi je siromašna nema overkloka, teško koja 285/380 ide mnogo preko 1ghz za GPU, kako čitam po stranim forumima 1020-1050mhs je neki prosek...
Eth traži veliki bandwith, da bi imao 380 isti mem protok treba memorija da radi na 50% većem taktu od 7950 odnosno na 1875Mhs :( a jedva uz occ ide na 1500mhs 384 vs 256bit
 
Razumem te shaolin, kupio si najbolju novu karticu za te novce koja može da se kupi regularno u prodavnici kod nas ali je nešto glorifikovati da je bolja od 7950 ili 280x u bilo kom aspektu teško evo i zašto...
Podrazumevam da je r9 280 isto što i 7950 kao što je 285 jednako sa 380...

http://imgur.com/a/mOGBI

1. brzina
r9 380 jeste brži od 7950 jedino možda u nekim naslovima gde ima puno teselacije i pre svega većem taktu GPU-a za nekih 50-100Mhs
Uglavnom je 7950 brži još ako radi na istim taktovima kao r9 380 a to je 980/1400Mhs, na stranu što tahiti GPU ide na 1100-1150Mhs na default taktu uz povećanje napona i na 1200Mhs što je za tongu misaona imenica.
Generalno sve 3 kartice za gaming su dovoljno dobre, 280x se odvaja jel ima više šadera i radi na većim taktovima ali i tu razlika nije spektakularna...

2. potrošnja
iz gornjih grafikona se vidi koja je razlika u potrošnji, minimalna taman za razliku u 1gb memorije
i kad je kopanje upitanju nevidim nikakvu prednost, 7950-280x možeš da šteluješ kako hoćeš, moja msi 7950 može na eth da troši od 110 (960/1250/0.96V daje 24.4Mhs) do 200w (1150/1500/1.18V default napon daje 28Mhs)....
Nažalost kod Tonge kako vidim sve ide automatski sama smanjuje napon na manjem taktu.....

3. Sama konstrukcija kartice je prostija naponska je kao kod 270x 4+1 (naspram 7+1 kod Tahitija), kartica je jeftinija za proizvodnji i profitne margine su veće.

To je realnost nema više Tahitija, vala posle tolikih godina dosta je i bilo, dobili smo jeftiniji 380 sa po meni malo slabijim performansama....

1. brzina o/c kod ovog modela konkretno je takva da moze da prestigne 290 u testovima a krajnji domet je 1160/6600 toliko o kvalitetu karte
2. potrosnja je minimalno manja za sada na toj tvojoj msi samo na 0.96V trenutno dok na ovoj ne rese undervolt
3. broj faza je 6+1+1
4. dalje nema svrhe da polemisemo, ono sto je definitivno prava stvar je tonga xt koji se eksluzivno radi za apple a ovaj prethodni post necu ni komentarisati
 
Poslednja izmena:
Ako je bolja od r9 290 na bilo kojim taktovima svaka čast, dobru si karticu kupio :)
Uzdravlje da te služi :)
 
I uzmete u obzir novo+garancija, protiv bezgarancije+duplo jeftonija
 
Ma ne radi to kako treba svi se zale po forumima sledeca gen chipova ce biti neki veci iskorak ovo za sada sto se kaze nije to to
 
Kartica ko kartica sigurno radi kako treba, jedino može da bude problem u bin-ovima, jer ima malo kartica tako da je i interesovanje manje za njihov razvoj....
Zato sam i pitao dal radi quark i xpm kopanje?
 
1. brzina o/c kod ovog modela konkretno je takva da moze da prestigne 290 u testovima a krajnji domet je 1160/6600 toliko o kvalitetu karte
2. potrosnja je minimalno manja za sada na toj tvojoj msi samo na 0.96V trenutno dok na ovoj ne rese undervolt
3. broj faza je 6+1+1
4. dalje nema svrhe da polemisemo, ono sto je definitivno prava stvar je tonga xt koji se eksluzivno radi za apple a ovaj prethodni post necu ni komentarisati

Sad me lozis da i ja kupim tu kartu iako za skoro iste pare mogu da uzmem 280x :)
 
pa ako su iste pare u pitanju i ista garancija a prioritet je mining svakako je bolje uzeti 280X, moze se na karti smanjiti voltaza pa ce i ta da trosi nesto vise od 380 jedino je u tome razlika za sada. E sad ako je potrosnja i igre faktor koji treba uzeti u obzir onda je vec teze odluciti dobro razmisli. Moj prvi izbor je bio G1 sa 4gb vrama i 3godine garancije i bio bi miran sa njima ovako 2gb moze da bude kratkog daha a ne mora da znaci ali posto sam uzimao 3kom nije to mala razlika u ceni u odnosu na ove sa 4gb. Sto se tice quarka nece da radi sa onom verzijom za pitcairn i tahiti zakuca komp neke zelene linije i cao nema vise. Ma bice sigurno softvera za ovu kartu ipak je ovo neki mejnstrim trenutno jer ona 370 je jos gora od 270 ako sam razumeo dobro to je rebrand 265 sa nekim sitnim izmenama oko potrosnje i zagrevanja tako da trenutno nema sta da se kupi bolje u srednjoj klasi.
 
380 je ako sam dobro shvatio malo bolja (za mining) od 270x a razlika u cijeni je 20-30e. Razmisljao sam da uzmem neku 380 za gaming a da ovu im kompa vratim u rig al' nikako da se odlucim jer mi je velika razlika u cijeni izmedju 2GB i 4GB modela.

Pitanje za stare minere. Kako se pokazala 280x Vrapor sa 2 fana?
 
Nemam srece. Prodana je. Tesko je doci do 280x kartica ali zato 380 ima na svakom koraku ali cijene nisu bas male. Shaolin jesi probao da kopas nesto drugo sem eth? Koliko daje x11, quark, neoscrypt?
 
Kad smo vec kod R9 380 evo gledam sad test na guru3d MSI 380 Gaming ima mogucnost kontrole napona, oni su radili OC sad valjda se moze i spustiti zar ne, i jako uspjesan oc na 1200mhz za tongu ovo je rekao bi jako dobro.

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-r9-380-gaming-2g-review,21.html

Ko bude uzimao 380-ku nek obrati paznju na ovaj MSi model jer ako se moze spustiti napon nije apsolutno losa ni za kopanje ni za Gamnig.
 
Nemam srece. Prodana je. Tesko je doci do 280x kartica ali zato 380 ima na svakom koraku ali cijene nisu bas male. Shaolin jesi probao da kopas nesto drugo sem eth? Koliko daje x11, quark, neoscrypt?

ne znam samo eth radim trenutno radovi su u toku.. probao sam kminer i clay za monero nece i onaj buzdeni sgminer za quark resetovo se rig sa tim a ove perfomanse sve je to odlicno za igre preskoci ovako klokovana sa 2gb vrama i 280x za odredjen procenat u 1080p, budimo razumni pricamo o nekim obicnim 280x tipa safir ne o onom modelu toxic ne kosta za dzabe 400e kod madjara da se ne lazemo ova 380 nema tako neki deluxe model karte verovno nece ni imati mozda bude neki 390X ili slicno u toj varijant, ali koliko je ovaj oc 1200/6400 realan mod za mining sumnjam vrm se tu sigurno greje zestoko za 24/7 na tako maloj povrsini. Spustio sam temperature na 52 do 68C u zavisnosti od napona i pozicije karte. Mozda na toj od 52 bi mogao da se ubrza klok sa fabrickog gpu-z pokazuje vddc power od 35-80W ali aida ne moze da ocita VRM temperature za razliku od 270X tako da jedino sondom da se ocita ako je to uopste merodavno pa kasnije da se razmatra oc karta mada je to jako rizicno. Napon verovatno moze da se otkljuca na svakoj modom afterburnera da ide u + ali da ide u - to bas ne znam da li je moguce. Nisam ni shvatio iz citanja ovog reviewa da li je ovde otkljucan napon i moze da se undervoltuje ili samo povecava to bas ne znaci mnogo.
 
@shaolin jes li probao sa powerup tunerom, alatom za OC powercolor graficki kartica?

http://www.powercolor.com/Global/download_PowerupTuner.asp

Ako nisi oprobaj mozda dobijes kontrolu napona.

270 karte je video jednu ili vise ali samo u cf i otkljucavao napon kod ovih 380 vidi samo jednu i ne daje mogucnost da se otkljuca napon znaci nisu ga ni pipnuli mislim da je verzija 2.3 tako nesto. Pisao sam im jos za 270 da srede to odakle ljudima tako dugacki mostici ovde kod 380 ne treba mostic jedino da se proba sa cf pa onda da se vidi ali ako ne otkljucava na jednoj sto bi u cf davao tu mogucnost...
 

Preporuka za stratum, veza je stabilnija. Getwork u lokalu, stratum sa pool-om.

Što se 380 tiče, probaj 4.2 Beta 2. Prethodno deinstaliraj MSI AB i ostale slične alate (za svaki slučaj) i uveri se da nema profila u folderu.

Inače, nešto više o novim stanjima na nekim sadašnjim i verovatno svim budućim AMD kartama.
 
Poslednja izmena:
kako da reklamiram 280x kupljen u madjarskoj, al nemam racun,ostao kod nekog dilera iz subotice,castio bi ko mi pomogne da zavrsim posao
imam kutiju sa brojem serijskim,garant ima neka evidencija u prodavnici i to nije ko ovde tek tako da se nemoze uci u trag
 
To ti je malo hebeno, kontaktiraj omog od koga si kupio, mozda mogu.i ovi koji donose robu od tamo ali ce ti verovatno traziti neku naknadu pa ne znam koliko ti se to isplati
 
za pocetak cu da probam sa supportom,dacu nadoknadu naravno samo da se zavrsi...
lik sto je uvezo meni nije dostupan,racun je kod njega verovatno u gomili sa drugim kartama,neznam ni gde je uzeta tacno,pretpostavljam madjarska
 
Nazad
Vrh Dno