Šta je novo?

Hackintosh na AMD, krecem od nule

Aha, znači ovaj kod za grafiku ipak ne funkcioniše... To sam i najavio ka mogućnost jer je isti preuzet sa nekog laptopa... Ništa, pogledaj malo po netu na koji način su ljudi pokrenuli tvoju grafičku. Koji su to metod tačno koristili, pa to onda i primeni. To se samo jednom radi tako da nema zime...

[edit]


Evo rešenja:

according to MacMan's blog, the AMD(ati) Radeon 6770 is supported as of Chimera v1.7.0 which is the latest version of Chimera at the time of writing this reply

http://macmanx86.blogspot.com/search/label/chimera

Instaliraj zadnji Chimera boot loader pa onda probaj, s tim što bi trebalo u DSDTu da staviš u delu za device id originalni broj kartice, a ne ovaj koji sam ja stavio jer je to za 5770. Premda po ovome što sam video u proteklih nekoliko minuta, u većini slučajeva problem je rešavan tako što je flešnuta kartica biosom za 5770 ili tako nešto... Nisam našao detaljnije upustvo, ali to je ono što su radili pojedinci. E sad ti razmisli dobro hoćeš li to uraditi, ili ne...

Generalno ja se ne bih s time zamarao. Najjednostavnije ti je da zameniš karticu nekom drugom koja je kompatibilna, a tu lepo uvaljaj!
 
Poslednja izmena:
OK, pokusacu i to da odradim.

Predpostavljam da DSDT ne treba vise da ga diram, on treba da ostane, tako kako je?

Chimeru samo da instaliram, ne moram otklanjati postojeceg Chameleona?
 
Sad vidim da ni Chimera neće izgleda da ti pomogne previše.

the standard procedure for getting a 6770 working in a mac or hack was to use Radeon Bios Editor (rbe) to change the device id to that of a 5770

Znači mora da se modne device id u BIOSu i potom flešne kartica...

U tom slučaju ne moraš ništa da diraš u ovom DSDT-u. Premda ti onda verovatno neće ni trebati to parče koda uopšte...

Evo pročitaj šta piše ovde: http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=261483

I srećno...! ;)
 
Poslednja izmena:
Aha, sad sam malo iscitao tu temu. Koliko vidim mnogima ni to nije pomoglo... Hmmm, cudno.

Ako sam dobro pohvatao, u sustini treba da odradim ovo:
Kod:
I've spent some hours yesterday finding a way to make my Saphire 6770 work with full 3D under lion.
Finally there is an easy way to do this.

1) Install the last Chimera
2) Download the Radeon Bios Editor here: http://www.techpowerup.com/rbe/
3) Read the flash with Radeon Bios Editor (also backup it)
4) Change the manufacturer id to ATI (0x1002)
5) Change the device id to Radeon HD5770
6) Flash the card
7) Reboot

That's it!

Brine me sto pise da je ovo za Liona, nadam se da to sto sam ja na Leopardu nije strasan problem. Da li ce onaj hack koji si mi odradio na DSDTu skoditi, ili moze da ostane?
Takodje, ako predpostavimo da nesto ne bude u redu, i da ne uspem da bootujem MacOS, da li cu moci na Winu da vratim sve na prethodno stanje?

PS: ovo ne moze slucajno da "spali" karticu?
 
Poslednja izmena:
Nažalost nemam odgovore na tvoja pitanja!

Znači ili jesi ili nisi... nema ti treće ovde!

Ko što rekoh, ja se ne bih sa time mlatio, lakše je zameniti tu kartu sa nekom drugom "kompatibilnom"...
 
OK, nadam se da JESAM :)

Flashnuo sam karticu, win je prepoznaje kao 5770 series.

Nakon toga sam probao da bootujem Mac, pokrenuo se sistem.
Opet nista od graficke.
Probao graphics enabler - nista.
Stavio najnoviju Chimeru - nista (jedino sto nisam siguran kako da utvrdim da li ta Chimera radi svoj posao). Kada se bootuje masina, pojavljuje se ona slika kameleona (kao i ranije sto je bilo) tako da ne znam ko sad tu dize sistem Cham ili Chim....

Sve u svemu i dalje nema promena (jedino sto sam primetio, nakon stavljanja Chimere je to da kada ukljucim graphicenabler sivi ekran loaduje beskonacno, a ranije je samo zakucavao posle 30ak sec.)

Naravno, bez graph enabl. sve je isto, grafa ne radi...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ćeš morati da izbrišeš iz DSDT-a kompletan Device (PEGP) deo koda, to ti je ono gore što sam ti dao... DSDT uvek ima prednost u odnosu na sve ostalo, tako da sistem uvek prvo čita odatle. Dakle bekapuj ga i onda nađi Device (PEGP) i to sve skupa lepo obriši. Zatim, probaj da butuješ sa GraphicsEnabler=Yes -f -v.

Ako ti ni ovo ne upali iz prve, onda pokreni Chamelon Wizarda pa mu manuelno dodeli framebufer (Ati config opcija), stavi recimo Hydrilla ili Duckweed. Takođe pogledaj koliko konektora ima tvoja grafička (Ati ports) pa mu i to manuelno zadaj.

Proveri gde ti se nalazi FakeSMC.kext i nemoj da pokrećeš sistemski keš manuelno.

Ako si instalirao Chimeru onda to ide. Tema ostaje ista ko i pre, ali pritisni F8 i stopiraj boot screen, pa ćeš videti u gornjem levom uglu da ti piše Chimera verzija ta i ta, itd...
 
Poslednja izmena:
Kako bre ti to sve znas? Pocinjem da te se plasim. :D

OK, jasno mi je ovo za brisanje iz DSDT-a, mislim da cu to uspeti.

Ovaj deo sa FakeSMC i sistemskim keshom i nisam bas razumeo.

I nije mi jasno da li ima veze da li pritiskam F8 ili neki drugi taster? Uvek je pisalo "press any key" i svaki put sam neki bezveze taster pritiskao da zaustavim butovanje i unesem neke vrednosti za bootovanje.


Eh da, mozda je bitno da spomenem sledece:
nakon sto sam fleshovao graficku, u Windowsu je bilo NEMOGUCE osposobiti istu da radi normalno. U Device manageru je kontao kao ATI 5700 Series, ali nije bilo sanse da je driver prepozna, samim tim nisam mogao normalne rezolucije da postavim.
Dakle, ponasala se kao da je polu pokvarena. Probao sam i druge drajvere i sve zivo, ali tek kad sam vratio na default bios proradila je normalno. Ne znam da li sve ovo veze ima i sa Leopardom, al' reko' bolje da spomenem.
 
Poslednja izmena:
UPDATE:
Probao sam taj deo koda u DSDT da obrisem, ali kad god sam kompajlirao, pojavljivalo mi se 50ak erora. Sta da kazem, sem - glup sam.

Nakon toga sam ipak resio da se poigram, pa sam iskljucio kompletan dsdt i malo se igrao sa settingsima. Nista nije uspelo.
Maximum koji sam dobio prilikom bootovanja je: client task not privileged to open IOHIDSystem for mapping memory

E onda sam na kraju preko Chameleon Wizarda odradio ono sto si napisao (Hydrilla i 3 porta), sve sacuvao, i sjeb** system.

Sada sta god da uradim dobijem kernel panic prilikom boota. Kasnije cu se baciti na reinstalaciju sistema, pa cu opet da pokusavam.
 
Zato sam ti i rekao da ti se ne ispalti da petljaš sa tom grafičkom previše. Najispaltaljivija je zamena za neku drugu koja je kompatibilna.

Možeš da se igraš do mile volje jer OS X nema registry, tako da se veoma lako može opravljati, ali naravno bitno je da tu ne pucaš u prazno već da znaš tačno šta radiš. Inače možeš ga opravljati i iz windowsa, ali bi tu morao da instaliraš Media4mac drive za bi iz windowsa mogao da vidiš i pristupiš HFS particijama.
 
Vlado, evo mene opet, dizem temu iz mrtvih po treci, jubilarni put :)
Elem, promenio sam grafu, sada je gtx650 koja bi trebala da radi po defaultu.
Malo sam se igrao, ali nije uspela da proradi kako treba na 10.6.3.

Nakon toga sam napravio eksperiment sa mountain lion po ovom uputstvu http://myhack.sojugarden.com/guide/
Ubacio sam drugi kernel (ima da se skinu neke custom made varijante za amd podrsku na lionu)...
Prilikom bootovanja mi je pucao, dolazilo je do PCI configuration begin i tu je stajalo.
Ponovo sam pokusao da pokrenem instalaciju ali ovog puta sa dodatkom
npci=0x2000 i tada sam uspesno dosao do instalacije. Taj interfejs od 10.8 instalacije je prikazan u visokoj rezoluciji sto znaci da je graficka verovatno prepoznata.
Na zalost kada prava instalacija krene svaki put je dolazilo do pucanja posle 30ak sekundi.

Imas neke predloge?
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam odradio sve iz pocetka po onim ruskim youtube tutorijalima, i instlacija je normalno krenula, ali sam na samom kraju dobio Failed.
emabereg.jpg

Radjeno je na 10.8.2 verziji i sve je savrseno islo do samog kraja.

qa6a4yhe.jpg


Problem je sto ne moze da pokrene to sto sam instalirao na tom disku, kao da ne moze da mu dodeli boot parametre.

Osecam da sam blizu cilja, molim te da mi jos ovu misteriju resis. :)
 
To se mani dešavalo sa dual leyer diskovima dok je iašao 10.5.6 iliti Leopard.

Mislim da ti je to do optičkog uređaja ili do kopije instalacionog diska. Nema treće... Stigao si do kraja...:wave:
 
Ali instalaciju sam radio preko bootabilnog usb flasha na koji sam nabacio ML, ne vidim kakve veze ima optika? Nikakvi diskovi nisu korisceni.
 
Ah, tako... mislio sam da si išao na iAtkos sa DVD-a. A da li si probao da butuješ sistem nakon te greške. Bilo je ranije situacija da isto tako prijavi grešku na kraju, ali ipak sve bude ok! Ne znam zbilja šta bih ti drugo mogao reći. Jedino ako nije taj imidž oštećen nešto, probaj neki drugi pa napravi ponovo butabilni fleš...
 
Naravno, probao sam da bootujem, dodavao sam razne bootflagove, ali nije uspeo da pokrene. Koliko sam shvatio izgleda da je sistem instaliran kako treba, chameleon ga prepoznaje, ali uvek pukne prilikom pokretanja.

Posle sam probao da pokrenem sa starim nawcom mod cdom, i evo sta sam dobio:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1365342232642.jpg
    uploadfromtaptalk1365342232642.jpg
    119.8 KB · Pregleda: 62
Problem je Power Management. Ali nisu mi jasne ovde neke stvari, ove kextove koje neće da učita prvi put vidim. Nemam ideju za šta su... DSDT bi ti tu odigrao ako bi mogao da se izradi za tu ploču, pa probaj da ga izvučeš preko Ubuntu live DVD-a, pa ga okači ovde da to malo pogledam na šta liči, a onda će da vidimo dal nešto može još da se uradi...

Takođe pogledaj i ovaj Pandora paket. Možda ti bude bio od koristi:

http://www.insanelymac.com/forum/files/file/11-pandoraapp/#commentsStart
 
Poslednja izmena:
I meni je malo cudno. Sve je islo glat do samog kraja.
Radjeno je po ovom tutu: http://www.youtube.com/watch?v=Yp-Kj_iXvsI&feature=youtube_gdata_player

Vidim da je mnogo ljudi uspesno poteralo na amdu.
Dakle, skinem 10.8.2 , na postojecoj osx instalaciji napravim bootabilan flash pomocu one pkg aplikacije (OS X Mountain Lion (pc & laptop) chris1111 ) koja ga optimizuje za amd.
Nakon toga rucno ubacim amd kernel, i onaj eliott kext (koji valjda sprecava reset cmosa).
I na kraju pokrenem install sa usb-a, sa onim bootflagovima iz opisa.
To je to, sve je bilo perfektno, ali na kraju ipak failed.

Inace taj tut preporucuju i mnogi sa insanelymac i tonymac foruma.

Edit: ne znam da li ima veze ali install sam radio na neki stari 2,5" sata hdd od 40gb.

Takodje, dsdt sam pravio prema tvojim savetima za ranije pokusaje, jedino sto sam od tad menjao je grafa unesto radeona sam stavio nv gtx650.
Dsdt je naravno mogao za tu plocu da se odradi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno