Šta je novo?

Hackintosh na AMD, krecem od nule

Pioneerko

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
873
Poena
320
Ljudi, molim vas za pomoc. Pokusavam da se jednom za sva vremena otarasim Windowsa i predjen na OSx. Na zalost, do sada nisam imao nikakva iskustva sa "proizvodnjom" hackintosha. Proucavao sam malo osx86project, ali kao coveku koji se tu od jednom zadesio, sve je pretrpano. Previse stvari, previse tema, previse zatrpano.
Ono sto sam shvatio je to da su ljudi uspeli da ga instaliraju na PC slican mom. Video sam da su pojedinci imali istu plocu kao ja, takodje sam primetio da se od nedavno pojavilo resenje za Radeone iz serije 5xxx.

Molim vas za smernice - odakle da krenem?
Jel OVAJ tutorial za mene najvise odgovara?
Koliko sam shvatio ima vise tipova instalacija, od kojih neke zahtevaju vec instaliran Leopard?
Nadam se da za mene postoji neko resenje da sve odradim uz pomoc butabilnog diska (jer nemam nigde pristup nekoj Mac masini).
Naravno, ovo bih zeleo da stavim na konfu iz potpisa.
Svi saveti, ideje i predlozi su dobrodosli. Nadam se pomoci! :wave:
 
Posle puno igranja, citanja i kernel panica uspeo sam neke rezultate da postignem. Skinuo sam (na kraju) Nawcom ModCD (boot disk) i uspeo da pokrenem Retail instalaciju Leoparda 10.6.3. Formatirao sam hard disk u adekvatan format, instalacija je krenula, ali sam negde na pola setupa ipak popio crni ekran sa dosta gresaka. Dakle nisam uspeo da zavrsim instalaciju.

Molim vas da bacite pogled na atachmente, u sustini je najbitniji poslednji, jer se to desilo prilikom same instalacije MacOS-a.

Pomagajte ljudi, k'o Boga vas molim :)


ispravak: najbitnija je prva slika "5.jpg" - to je poslednji black screen koji sam dobio.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    205.7 KB · Pregleda: 156
  • 2.jpg
    2.jpg
    191.6 KB · Pregleda: 123
  • 3.jpg
    3.jpg
    181 KB · Pregleda: 121
  • 4.jpg
    4.jpg
    138 KB · Pregleda: 119
  • 5.jpg
    5.jpg
    214.9 KB · Pregleda: 160
Poslednja izmena:
Teško da ćeš sa Retail DVD-em da se usrećiš... Nađi iAtkos s3 v2 pa sa njega instaliraj SL 10.6.3. Mislim da imaš i AMD kernel u paketu i sve ostalo što može da ti zatreba... Što se tiče tih anomalija osim kernela koji ćeš rešiti ovako kako sam ti rekao, bilo bi fino da odradiš DSDT za svoju mašinu. Za to kako se radi imaš detaljno upustvo ovde i to bi pre svega trebalo da odradiš pa tek onda da se baciš na samu instalaciju OS X-a... Znači pažljivo sve pročitaj tu i baci se na posao, pa vidi onda kako ćeš da prođeš u nastavku...

Pozz :wave:
 
Hvala puno za ovo, bacio sam se na posao.

EVOdsdt kaze (kada odem na compile):
Kod:
Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20100331 [Mar 31 2010]
Copyright (c) 2000 - 2010 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 4.0

dsdt.dsl  2513:                     Add (Local1, 0x80)
Warning  1106 -                               ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl  2941:             Name (_WDG, Buffer (0x28)
Warning  1099 -                      ^ Unknown reserved name (_WDG)

dsdt.dsl  2949:             Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning  1088 -                        ^ Not all control paths return a value (WMAA)

dsdt.dsl  3140:     Method (\_WAK, 1, NotSerialized)
Warning  1081 -                 ^ Reserved method must return a value (Integer/Package required for _WAK)

ASL Input:  dsdt.dsl - 8447 lines, 280497 bytes, 2680 keywords
AML Output: DSDT.aml - 27982 bytes, 831 named objects, 1849 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 4 Warnings, 0 Remarks, 1107 Optimizations
[Completed]
Dakle 4 greske.

Onda sam se malo poigrao sa ovim drugim softverom koji si pomenuo kao ok resenje za pocetnike.


Kada sam odradio DSDT Patchovanje (pomocu ACPI Patcher 0.2) sa opcijom compile to AML (pre toga sam, naravno, izvukao dsdt.dsl fajl pomocu EVOdsdt), sveo sam na 2 warninga:
Kod:
Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20081204 [Dec  4 2008]
Copyright (C) 2000 - 2008 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 3.0a

dsdt.dsl  2513:                     Add (Local1, 0x80)
Warning  1105 -                               ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl  2949:             Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning  1087 -                        ^ Not all control paths return a value (WMAA)

ASL Input:  dsdt.dsl - 8461 lines, 279976 bytes, 2689 keywords
AML Output: DSDT.aml - 28026 bytes, 832 named objects, 1857 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 2 Warnings, 0 Remarks, 1108 Optimizations

Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20081204 [Dec  4 2008]
Copyright (C) 2000 - 2008 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 3.0a

dsdt.dsl  2513:                     Add (Local1, 0x80)
Warning  1105 -                               ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl  2949:             Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning  1087 -                        ^ Not all control paths return a value (WMAA)

ASL Input:  dsdt.dsl - 8461 lines, 279976 bytes, 2689 keywords
AML Output: DSDT.aml - 28026 bytes, 832 named objects, 1857 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 2 Warnings, 0 Remarks, 1108 Optimizations

Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20081204 [Dec  4 2008]
Copyright (C) 2000 - 2008 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 3.0a

dsdt.dsl  2513:                     Add (Local1, 0x80)
Warning  1105 -                               ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl  2949:             Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning  1087 -                        ^ Not all control paths return a value (WMAA)

dsdt.dsl  3140:     Method (\_WAK, 1, NotSerialized)
Warning  1080 -                 ^ Reserved method must return a value (_WAK)

ASL Input:  dsdt.dsl - 8430 lines, 279544 bytes, 2674 keywords
AML Output: DSDT.aml - 27956 bytes, 831 named objects, 1843 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 3 Warnings, 0 Remarks, 1106 Optimizations

Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20081204 [Dec  4 2008]
Copyright (C) 2000 - 2008 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 3.0a

[B]dsdt.dsl  2513:                     Add (Local1, 0x80)
Warning  1105 -                               ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl  2949:             Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning  1087 -                        ^ Not all control paths return a value (WMAA)[/B]

ASL Input:  dsdt.dsl - 8431 lines, 279578 bytes, 2675 keywords
AML Output: DSDT.aml - 27962 bytes, 831 named objects, 1844 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 2 Warnings, 0 Remarks, 1108 Optimizations

Ako sam dobro pohvatao ACPI patcher mi je sredio 2 greske.

Preostaju mi poslednje 2 za koje sam trazio resenje po guglu, ali na zalost nisam uspeo da shvatim o cemu se radi.

Imas li neki HINT?
 
najbolje ti je da nabavis neki intel i zaboravis na cimanje.
ploca gigabajt g31-esc es2l...bilo koja radi
i intel e5200
radice ti sve i bez patchovanja sa retailom...60-70e trosak al krastavac prelazis odma :)
 
Svestan sam da bi sa intelom bilo lakse, ali recimo da sad nisam u mogucnosti da menjam platformu.
 
Te dve greške koje imaš se odnose samo na WAK... to je standardni deo, a da bi ga rešio moraćeš da obrišeš Return (WAKP) liniju ako je imaš, a umesto toga da dodaš na kraju tog dela:

Return (Package (0x02)
{
Zero,
Zero
})

Takođe obriši tu kosu crtu koja ti stoji ispred _WAK u zagradi... ne treba ti, radiće i bez toga...
Zapravo primer koji sam ostavio u okviru teme DSDT, kako da... je ono što ti baš treba da odradiš ovde...
 
Poslednja izmena:
Hvala druze, cim dodjem sa posla pokusacu to da sredim.
Citajuci tvoj tut, to je prva stvar koju sam pokusao da odradim, ali sam na zalost negde napravio gresku (verovatno sa onim uglastim zagradama koje obelezavaju kraj komandi).
Sad posto kazes da je bas u tome caka, nema odustajanja :)
Jos jednom hvala za dobru volju i trud, javljam se kad budem u sledecoj fazi.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
 
Te dve greške koje imaš se odnose samo na WAK... to je standardni deo, a da bi ga rešio moraćeš da obrišeš Return (WAKP) liniju ako je imaš, a umesto toga da dodaš na kraju tog dela:

Return (Package (0x02)
{
Zero,
Zero
})

Takođe obriši tu kosu crtu koja ti stoji ispred _WAK u zagradi... ne treba ti, radiće i bez toga...
Zapravo primer koji sam ostavio u okviru teme DSDT, kako da... je ono što ti baš treba da odradiš ovde...

Dodao sam taj kod, obrisao kosu crtu (ispred _WAK), proverio da li imam WAKP liniju (nemam je), ali i dalje mi ostaju ove dve greske:

dsdt.dsl 2513: Add (Local1, 0x80)
Warning 1105 - ^ Result is not used, operator has no effect

dsdt.dsl 2949: Method (WMAA, 3, NotSerialized)
Warning 1087 - ^ Not all control paths return a value (WMAA)
 
Izgleda da sam uspeo:


Intel ACPI Component Architecture
ASL Optimizing Compiler version 20081204 [Dec 4 2008]
Copyright (C) 2000 - 2008 Intel Corporation
Supports ACPI Specification Revision 3.0a

ASL Input: dsdt.dsl - 8437 lines, 279730 bytes, 2676 keywords
AML Output: DSDT.aml - 27967 bytes, 831 named objects, 1845 executable opcodes

Compilation complete. 0 Errors, 0 Warnings, 0 Remarks, 1105 Optimizations
 
E pa to ti je to... Teraj dalje sada
 
Koji sam ja baksuz. Pokusao sam instalaciju iAtkosa, ali mi se u toku same instalacije desio isti slucaj koji se moze videti na prvoj slici (u mom drugom postu). Dakle opet kernel panic, kao i pri instalaciji Retail Leoparda.
Kako desifrovati ovu erorcinu? (mogu okaciti i sliku ove novonastale situacije).
Da li ima veze sto sam instalaciju pokusao na HDD koji ima 2 particije, od kojih je jedna GPT, a druga NTFS?
Da li mogu nekako da ovaj DSDT koji sam napravio integrisem na BOOT DISK (koristio sam nawcom bootCD, sa najnovijim kameleonom), pa da ga odmah ucita, pre same instalacije????
 
Ako je GUID nema veze to što je druga NTFS... Bitno je da imaš jednu koja je HFS+ na koju ćeš da instaliraš OS X. I naravno da si grešku dobio kada nisi upotrebio DSDT koji si izradio... Sad kad imaš DSDT, uradi restore Retail DVD-a ili iAtkosa na USB, pa u root/Extra ubaci taj DSDT, zatim napravi com.appleBoot.plist kako sam opisao u temi za DSDT i to isto ubaci u taj folder i ako ideš na Retail varijantu onda još nabaci i kameleona. Pa onda instaliraj i radiće ti, s tim što bih ti ja preporučio da ideš ipak na iAtkos zbog amd kernela... mada taj kernel možeš i peške da skineš pa da ga instaliraš naknadno nakon retail instalacije ručno iz konzole, izgooglaj kako se to radi, verujem da ima... uz malo sreće snaći ćeš se već iako taj zahvat nije baš za totalne početnike...
 
Poslednja izmena:
@Pioneerko, ja ti preporucujem da prvo zamenish hardver za neki kompatibilan (Intel) gde cesh Retail da instalirash skoro kao da si na Macu. Ovako cesh izgubiti puno vremena i zivaca i postoji mogucnost da ga nikada ne namestish, otprilike kao shto ti je do sada bilo na Windowsu, a valjda je to jedan od glavnih razloga zashto bezish sa njega :)
 
Ako je GUID nema veze to što je druga NTFS... Bitno je da imaš jednu koja je HFS+ na koju ćeš da instaliraš OS X. I naravno da si grešku dobio kada nisi upotrebio DSDT koji si izradio... Sad kad imaš DSDT, uradi restore Retail DVD-a ili iAtkosa na USB, pa u root/Extra ubaci taj DSDT, zatim napravi com.appleBoot.plist kako sam opisao u temi za DSDT i to isto ubaci u taj folder i ako ideš na Retail varijantu onda još nabaci i kameleona. Pa onda instaliraj i radiće ti, s tim što bih ti ja preporučio da ideš ipak na iAtkos zbog amd kernela... mada taj kernel možeš i peške da skineš pa da ga instaliraš naknadno nakon retail instalacije ručno iz konzole, izgooglaj kako se to radi, verujem da ima... uz malo sreće snaći ćeš se već iako taj zahvat nije baš za totalne početnike...
Da bih to uradio, predpostavljam da mi treba vec instaliran Leopard na nekoj masini (ili da pokusam sa Live CD)? Fora je sto nemam pristup ni jednom macu...


@Pioneerko, ja ti preporucujem da prvo zamenish hardver za neki kompatibilan (Intel) gde cesh Retail da instalirash skoro kao da si na Macu. Ovako cesh izgubiti puno vremena i zivaca i postoji mogucnost da ga nikada ne namestish, otprilike kao shto ti je do sada bilo na Windowsu, a valjda je to jedan od glavnih razloga zashto bezish sa njega :)
Svestan sam toga, pokusacu jos par stvari, pa ako ne uspem, strpicu se do sledeceg upgradea.
Totalno ti je na mestu ta konstatacija za Win, imam to u vidu i ako ne bude kako treba, onda cekam...
 
Da bih to uradio, predpostavljam da mi treba vec instaliran Leopard na nekoj masini (ili da pokusam sa Live CD)? Fora je sto nemam pristup ni jednom macu...

Ne, ne traba ti OS X, ali treba ti Windows i u njemu instaliran Mediafour.MacDrive... Mada možeš live DVD da probaš ako ga imaš... A restore DVD-a možeš da napraviš iz instalacije, kada dođeš do onog dela gde te pita za particije... Otvori gore iz menija Disk Utility pa iz njega...
 
Poslednja izmena:
Hmmmm, mislim da sam blizu cilja, ali nesto tu zeza.
1. Napravio sam 2 particije na USB flashu, druga je 72MB (nadam se da to nije problem) i formatirana na HFS (Extended)
2. Napravio sam com.appleBoot.plist fajl, i ubacio UUID koji sam procitao (Disk Utility>Information) za tu particiju (particija br. 2, HFS)
3. skinuo FakeSCM v405 (unutra su folderi sa kext extenzijom)
4. skinuo Kameleon, pokrenuo Install.exe, ali mi ne daje opciju da biram gde ce da ga instalira, jednostavno mi izbaci poruku da je Chameleon instaliran (i ponudi mi ga prilikom butovanja Win-a)

MacDrive 8 aplikacija koju sam skinuo nema mogucnost da vidi tu drugu HFS particiju na flashu koju sam naparavio, tako da prosto ne znam kako da ubacim falove na tu BootEFI particiju (dsdt, com.apple i dr.)

Dakle, ako se ne varam, postoje 2 problema:
- nisam siguran kako da Chameleona stavim na flash (ne da mi opciju)
- ne mogu da stavim dsdt i druge fajlove na tu particiju na USB flashu
 
Ne trebaju ti dve particije na flešu za ovo, već samo jedna...Znači daš restore DVD-a na fleš i to je to. Zatim kameleona isnstaliraš na fleš u root gde si već odradio restore. E sad što ti ne daje da biraš gde ćeš da instaliraš kameleona stvarno ne znam... ali iz iAtkosa imaš tu mogućnost to znam. Ubaciš fleš, pa kad dođeš do mesta gde pita za particije i ostalo, otovriš Disk Utility, pa pogledaš kako je zaveden, recimo napr. disk2s1 i onda mu daj gore iz menija da instalira recimo PC EFI-10.6... on će da te pita na koji disk to da smesti, ti ukucaš 2, pa te onda pita koja particija...? a ti onda kažeš 1, pa on onda pita da potvrdiš da instalacija ide na disk2s1 i tek onda ide install... Znači nema šanse da nešto zezneš jer te petnaest puta pita gde da ide i šta da radi... E onda kad to završiš iz windowsa ubaci u root/Extra DSDT i com.appleBoot.plist (možeš i fakeSMC.kext) i you are good to go!

Nisi pažljivo pročitao tamo upustvo koje sam osatvio za fleš. To je deo koji se odnosi samo na pokretanje već instaliranog OS X-a, a ne priprema za instalciju istog. Tu ima razlike i onda se ogleda u tome pre svega što je za pokretanje potrebano svega par sitnih fajlova pa zato i tako mala particija, plus što sam napisao tamo da windows ne čita više od jedna particije na flešu. A pošto si ti sledio upustvo i napravio dve onda naravno da nisi mogao da ovo odradiš jer windows ti nije izčitao tu drugu koja ti uzgred i ne treba. Dakle jedna particija na flešu na koju radiš restore, zatim instaliraš kameleona u root i onda iz windowsa ubacuješ sve ostale fajlove...

To je redosled...

A ova varinjanta koju sam ja dao je nešto drugo i to je namenjeno pre svega onima koji ne žele da diraju osnovnu instalaciju, što je idealna stvar ukoliko neko ima potrebu da svoj disk izvadi iz PC-a i zakači ga na pravog meka. U toj varijanti to zasigurno radi i završava posao...
 
Poslednja izmena:
Skidam kapu. Racunaj da imas pice kad dodjes u NS :)
Sad samo da docekam da dodjem kuci, pa da probam.
Nadam se da necu zamarati vise!
 
Nije com.AppleBoot.plist nego com.apple.boot.plist (tačka između apple i boot) :)
 
Nije com.AppleBoot.plist nego com.apple.boot.plist (tačka između apple i boot) :)

Progutao sam tacku jer sam pisao po secanju, ali boot se pise sa velikim B ako to nesto znaci...

Elem, hvala za asistenciju....
 
Poslednja izmena:
Nesto tu gadno ne valja. Ja od pocetka izgleda imam neki deseti problem. Pokusao sam da odradim i restore iAtkosa i Retail diska, ali u oba slucaja sam dobio posle odredjenog vremena polu crn ekran, sa gomilom linija erora (prva slika, drugi post).

Dakle nesto kod mene zakolje instalaciju i restore na oko 20-30% postupka...
Bez toga ne mogu dalje.


dodatak: Googling for "zalloc" shows several other reports of similar panics in the past. Some people have associated it with 3rd-party kernel extensions for UPSes and with virus checkers.

The panic arises in the kernel code in the file "zalloc.c" when trying to allocate memory for use by the kernel.


dodatak2: ovde taj eror povezuju sa misem!? http://hintsforums.macworld.com/showthread.php?t=108406

dodatak3: koliko vidim ovo se desava i na original mekovima ima dosta o tome na netu. dakle nije specifican problem u vezi sa mojim kompom i hackintoshem.

dodatak4: a evo je ista stvar na amd hackintoshu koji vec ima dignut sistem http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=224831
 
Poslednja izmena:
A što stvarno ne zameniš tu ploču i procesor za intel-a... Čuj, moraš malo da investiraš u celu stvar da bi te OS X zavoleo!

Jer ko zna šta je tu problem, a ja ili bilo ko ovde ovako remoted teško da možemo da ti pomognemo više od ovoga...

Osim toga to prešaltavanje vrlo verovatno ćete koštati samo vremena i nešto malo para, i onda mislim da je bolje da ti to lepo napraviš, pa se javi ako negde opet zapne (a neće milion posto) i onda nema zime, jer tu može više ljudi da ti pomogne... Ovako kako si krenuo možda i možeš uz jako puno cimanja da naguraš slonče u lonče, ali to opet neće biti to... veruj mi...
 
Poslednja izmena:
Pa moze za par desetina evra da dobije Intela iste klase i da instalira retail za sat vremena :)
 
Poslednja izmena:
Ok, fora je u tome sto u neko dogledno vreme planiram da prodam komp i predjem na dobar notebook. Zato sam zeleo da izbegnem ulaganje, menjanje platforme... Jer cu opet svakako i to prodavati.

Vlado, molim te za jos jedan pokusaj. Imam neki cudan osecaj da cu uspeti da sve odradim ukoliko napravim svoj bootabilan cd ili USB flash.
Juce sam se igrao sa tim, ali nisam uspeo (mislim na boot cd).
Na kraju sam pomocu iAtkosa ubacio kameleon na USB stick, dodao com.apple fajl i dsdt...
Ali definitivno imam neki problemcic, jer kad se pokrece kameleon, nakon ucitavanja, kada pokusam da ubacim DVD (iAtkos ili Retail) izbaci poruku: Can't find mach_kernel
Predpostavljam da je greska negde u onom PLST fajlu koji sam pravio, inace pokusavao sam razne kombinacije sa:
<key>Default Partition</key>
<string>hd(0,2)</string>

jer sam predpostavio da je tu greska (0,1 - 1,1 - 2,1 - 3,1). Na zalost nisam uspeo.

Kontam da ce sve proraditi ako se lepo ucita moj dsdt, i onda pokrene instalacija sistema.
Eh da kameleon koji mi je ubacen na USB stick pomocu iAtkosa je rc4, bilo bi lepo da ga updateujem na rc5, ali plasim se da to bas i nije izvodljivo.

PS: evo slike, kakva mi je struktura foldera...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    95.7 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Ne, vidi... ako si uradio restore DVD-a na fleš, onda je fleš formatizovan kao GUID, a to znači da je prva particija EFI, a druga instalaciona...

Ako ti ne vidi mach_kernel kao 0,2 onda samo menjaj prvu cifru dok ga ne ubode... znači: 1,2 ili 2,2 ili 3,2 etc...

Obično je fleš zaveden kao 0,2 ili 1,2...

Što se tiče kameleona koji je nabačen u tom instalacionom delu skoro da nije bitno... Bitno je da je noviji i to je to... RC4 je ok, završiće ti posao...
 
Poslednja izmena:
Da, ali restore nisam odradio (ne moze), dakle, imam valjda samo jednu particiju na flashu. Zato sam i pokusavao one kombinacije sa drugom cifrom "1" (0,1 - 1,1...). Ako sam dobro shvatio, prvi broj je oznaka drajva, a drugi br. particije.
Cilj mi je samo da ucita moj dsdt, za ostalo cu se snaci.
 
Pa nisam siguran da razumem šta pokušavaš da napraviš? Ako nisi napravio restore nekog od instalacionih DVD-a čemu onda sve ovo! Tu jedino još može da te spasi neki iBoot CD pod uslovom da ima kao prompt opciju za učitavanje custom DSDT-a... sve ostalo je gubljenje vremena...

[edit]

Eventualno još možeš da probaš sledeće. Da otkačiš sve dodatne HDD uređaje i da ostaviš samo taj na kome radiš instalaciju i još pride ako ta tvoja ploča ima integrisanu grafiku, da otkačiš tog Radeona samo dok odradiš restore. Posle sve vrati na svoje mesto... ili to, ili da nađeš nekoga ko ima hackintoš ili mekintoš pa da tamo odradiš restore na fleš...

Skini odavde ovaj legacy-kernel 10.3.0 za AMD jer možda će da ti zatreba: http://www.kexts.com/view/324-10.6.3_legacy_kernel_for_intel-amd.html
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome sto sam za pokretanje kameleona do sad koristio BootCD (nawcom, skinut iso sa neta), i onda nakon ucitavanja istog sam ubacivao MacOSX instalacioni disk i pritiskom na taster F5 radio refresh, pa mi se kao opcija pojavljivao Retail DVD ili iAtkos (ucitan iz DVD drajva).
Ovim se postize da moze sa tog boot diska da mi ucita kextove, plst, dsdt, itd.

Ono sto ja zelim da postegnem je da napravim takav BootCD ili BootUSB, ali na koji cu ja da dodam svoje fajlove. Nadam se da ima logike, tj. da sam uspeo kako treba da objasnim sta zelim.
Ono sto sad imam je USB flash na kom je kameleon, i koji uspevam da butujem, ali ne mogu da ga nateram da odatle pokrecem instalacioni dvd (zbog pomenutog missing mach_kernel).
 
Nazad
Vrh Dno