Šta je novo?

Gugl Karton (Google Cardboard)

a da li ste sigurni da ta sociva ne treba da okrenete naopako i da umanjujete umesto da povecavate?
 
konacno sam i ja dobio svoj karton i samo probleme imam.
1. Magnet ne funkcionise. Ili bolje receno, ne funkcionise na mestu na kom je predvidjen.
2. Magnet zakljucava telefon. Kako malo mrdnem magnet telefon se zakljuca.

Za ova dva problema sam nasao neki kompromis. Pronasao sam mesto ispod kamere gde drzim jedan magnet, a drugi iznad njega (sa druge strane kartona). Nemam vodjicu za okidanje, ali ne beze magneti tako da mogu da koristim.

3. Fokus. Sve vreme vidim duplo. Dugo sam se pitao da li je do mene ili cega i pronasao sam da se radi o pozicioniranju telefona. Desna strana stoji prenisko. Sve deluje kao da je ravno i paralelno, ali kada gledam, moram da dignem desnu stranu kako bih izjednacio visinu leve i desne strane.
4. Fokus, ali ovog puta zbog udaljenosti od ekrana. Nije nemoguce gledati, ali ukoliko udaljim malo telefon sociva, mnogo mi je lakse da gledam. Sve postane bistrije i ne naprezem se toliko. Ovo je mozda subjektivno i neko mozda ima i suprotan problem. Skoro ceo centimetar. Stvar je u tome sto je razdaljina namestena kada se gleda kroz jedno socivo. Na jedno oko, kroz jedno socivo vidim savrseno bistro, ali kada gledam kroz oba, moram da pomerim fokus.
5. Ziroskop/g sensor, ne radi kako treba. Kada sam u podesavanjima telefona tokom kalibracije radi savrseno. Kada udjem u app sve radi lepo, ali malo po malo, prestane da radi i bas se vuce. Nemoguce je ici levo-desno kroz opcije (zvanicna app). Kada udjem u neku opciju i vratim se, odjednom opet radi bas lepo i brzo, ali posle 5 sek se vrati na staro.


Imam nekoliko ideja za moguca resenja, ali pitanje je da li se isplati. Moram tek da vidim da li bi gledanje filmova stvarno predstavljalo neki uzitak na ovome.
Ako mi bude bilo dosadno, mozda napravim i svoj komad
 
Колико год ми је жао али нема сврхе...
 
3. Fokus. Sve vreme vidim duplo. Dugo sam se pitao da li je do mene ili cega i pronasao sam da se radi o pozicioniranju telefona. Desna strana stoji prenisko. Sve deluje kao da je ravno i paralelno, ali kada gledam, moram da dignem desnu stranu kako bih izjednacio visinu leve i desne strane.
4. Fokus, ali ovog puta zbog udaljenosti od ekrana. Nije nemoguce gledati, ali ukoliko udaljim malo telefon sociva, mnogo mi je lakse da gledam. Sve postane bistrije i ne naprezem se toliko. Ovo je mozda subjektivno i neko mozda ima i suprotan problem. Skoro ceo centimetar. Stvar je u tome sto je razdaljina namestena kada se gleda kroz jedno socivo. Na jedno oko, kroz jedno socivo vidim savrseno bistro, ali kada gledam kroz oba, moram da pomerim fokus.
[/QUOTE]

Druže da ne pomislš da te zezam, veruj mi da sam ozbiljan i ovo što ću reći je dobronamerno (prošli post koji je bio upućen tebi je bio šaljive prirode)

Pod tačkom tri: najverovatnije razmak sočiva ne odgovara razmaku tvojih zenica, i ja imam isti problem a rezultat je veliko naprezanje očiju kad gledaš kroz karton. (ovde bi možda bilo bolje da imaš karton koji bi napravio po svojoj meri)

Pod tačkom četri: Moguće je da imaš različitu dioptriju na dva oka pa je to razlog, ili su sočiva različitog uvećanja ili je ipak problem isti kaokod tačke tri.
 
Šta kažeš subtractor, oćeš uzimati još za prodati nama?
 
Pa ne znam sad. Mislio sam da je sve ovo malo elegantnije. Karton bi bio sjajan manji poklon, ali ovo jednostavno ne mogu da poklonim :D

Uzeću još 3 kom da dam vama dvojici po 1 i da imam još jedan za zezanje. I da se nadam da me nece vatati na carini
 
To druže. Hvala..
 
Drug subtractor šalje sutra moj primerak kartona. Najbolji si! :)
 
Le bump.

Da li nova verzija cardboard-a moze da se uzme negde kod nas u lokalu?
 
Zna li neko da me savetuje koju VR kacigu da uzmem za svoj LG G3?
Ja bih najradije Samsung Gear, ali on podrazava samo Samsung 6 i 7.
Treba mi neka preporuka za najbolji VR za android koje pare mogu uzeti, a da podrzava LG G3.
Nasao sam neke plasticne verzije Google Cardboard-a za oko 6.000 din, to mi je za sad favorit.
Najbitnije mi je da su sociva kvalitetna i da je kaciga udobna.
 
Svi su kinezi i svi su slicnog kvaliteta.
Vidim da ljudi sada predlazu mod koji povecava fov tako sto stavljaju veliko socivo iz rucne lupe iza obicnog sociva. navodno je mnogo bolji osecaj posle toga.
 
Јеси ти погледао како то изгледа (мислим на коришћење)? Ја ти доживљавам као ствар за упознавање са VR а не ствар за изгуби коришћење. Слика је слаба, виде се пиксели, додуше гледао сам на 1080 екрану а не на 2к. Ове моје немају никакве додатне лупе осим основних сочива, пластиканери са GearBest-а.
 
a dal je moguce nekako modovati Samsung Gear VR, da prihvati i ostale modele mobilnih?
i dal ima u najavi nesto sto moze zameniti Gear VR, a da nije samo za Samsung mobilne?

koji je inace kvalitet kineza, jel upotrebljivo za gledanje 3D video klipova i recimo za google street i tako nesto, sve sto nisu igre?
 
Јбг предикција, мислио сам озбиљно коришћење

Није проблем у кинеским наочарима него у екрану телефона. Ако ставиш телефон са 1080 екраном то тин изгледа као да су нпр испред екрана од, јбмлига, 3м дијагонале. Виде се пиксели.
 
Poslednja izmena:
imam QHD mobilni, tu je situacija nesto bolja.
mene brine samo kvalitet sociva na tim kinezima, nista vise...
 
Гледао сад у продавници ове Самсунг "наочаре". Ѕ6 унутра, то је беше 2к екран. Исто, по мени само за упознавање са VR. Виде се коцкице, није то довољна резолуција. Има симпатичан демо, филмски трејлер са доцртаним биоскопским седиштима. И стварно изгледа као да сам пред огромним платном. Да треба јача резолуција, треба...
 
Odakle da narucim google cardboard? Jel ok ovaj
Ne bih preko pandawilla jer imam lose iskustvo sa njima. Stigla mi poruka posle godinu dana od kupovine na njihovom sajtu da su mu skinuli 2 eura tako da nikad vise :)
 
Gde si uzeo, narucio online, ili odavde od nekog preprodavca?
 
Под видиш сајт тј продавницу,
GearBest
 
aha, odatle si uzeo, znaci salju u Srbiju, kolko si cekao da ti stignu?
 
Nije taj dobar, mali fov ima, samim tim i manje imerzije.
Odlucio sam se za BOBOVR Z4 koji ga jede za dorucak i ima fov od cak 120...
i FIIT VR 3D pominju kao dobar.
 
Pozdrav ljudi, evo narucio sam si sa Gearbesta http://m.gearbest.com/virtual-reality/pp_217891.html te cvike. Zanima me kakav je osjecaj za 3d filmove, i da li se mogu gledati obicni 2d filmovi?
Posto sam si takodje narucio telefon koji cekam 20 dana, rijec je o Homtom ht3 ekran je HD, to je problem zbog poksela? 40eura placen, popust bio. On nema ziroskop, i da li je moguce uzivati u 3d filmovima u cinema bez njega? I da li se nekako mogu gledati filmovi sa 360 uglom bez ziroskopa? Znam da igrice nisu igrive bez njega, ali krastavac, nisam cuo za google cardboard do neki dan, a vec telefon bio narucen.... Pa eto ako neko moze podjeliti iskustva.
I zanima me jos 1 stvar, ako skinem obican film da nije sbs i skinem vr player, da li mogu da od obicnog filma napravim sbs i gledam, nekako mi je najjaci dozivljaj skinuti cinema neki i gledati bioskop u kuci, mocno izgleda ali ne znam da li ce tako biti zbog sranja od telefona? Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno