Šta je novo?

Gugl Karton (Google Cardboard)

Meni je izgleda neko maznuo paket tako da jos nisam dobio svoj karton.
 
Odakle si naručio? ako je poslato običnom poštom to zna da potraje. Ja sam imao neki naručen telefon pa sam zamolio da spoje u jedan paket kako bi sve išlo sa registrovanom pošiljkom.
 
Jesi doplatio tracking? Moj je danas stigao u lokaknu postu, ocekujem ga u ponedeljak. Verujem da sam ga narucio medju prvima ovde (sa Pandawill-a).

@lopusina, kakav 3d film? Da li mogu klasicni 3d, oni sto imaju kao "zamucenu" sliku? Hoce li je samo podeliti na dve zamucene ili ce je razdvojiti na levu i desnu... i koji plejer to radi?
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da mogu, ima na plaz store VR cinema for cardboard svakako mora da ga podeli na levu i desnu inače nema efekta.

Nisam stigao još da čačkam, tj. da skinem film kao što već rekoh zaboli me glava brzo od naprezanja očiju. X-)

Kucaj samo cardboard i naći češ aplikacija za njega neki dinosaurusi i čuda.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da taj deli na levu i desnu ali obican (2d) film. Nisam siguran.
 
Moguće je i to, pa da pravi neku pseudo 3 sliku, ali kontam da može da pušta i klasičan 3d film, tj. ne vidim zašto ne bi mogao.

P.S: ova verzija sa pandavila se razlikuje malo od nekih drugih koje sam video na netu ali za 5$ je sasvim ok.
 

Prilozi

  • DSC_0329_resize.jpg
    DSC_0329_resize.jpg
    1,011.4 KB · Pregleda: 241
  • DSC_0330_resize.jpg
    DSC_0330_resize.jpg
    1,003.7 KB · Pregleda: 225
Meni stigao bez praćenja sa pandawilla istog dana kada sam prodao zopo c2. Coolpad f1 nema žiroskop tako da ga nisam mogao pošteno da isprobam. Ali vidi se potencijal.
 
Не мислим на псеудо 3д него класичан 2д филм само подељен на лево и десно због два сочива и близине екрана.
 
To mi jednostavno nema smisla, jednostavno nema nikakvu svrhu.
 
porucen sa pande skoro istog dana kada se na sajtu pojavio.
nemam tracking jer sam uzeo samo 2 komada i krenulo je kineskom postom.

uzecu sada jedno 5 komada sa trackingom da imam da delim za poklone.
 
porucen sa pande skoro istog dana kada se na sajtu pojavio.
nemam tracking jer sam uzeo samo 2 komada i krenulo je kineskom postom.

uzecu sada jedno 5 komada sa trackingom da imam da delim za poklone.
Kad ti bude stiglo mogao si meni prodati jedan komad. Da se ne mučim da naručujem ja odatle, imam problema sa karticom.
 
Ok, uzecu ti
 
Sasvim je moguće da ti na carini vrate paket ako procene da je za dalju prodaju tj. ima više komada(više od 1). Na žalost sve je na našim carinicima i njihovoj slobodi da slobodno tumače sve i svašta.

Jednom mom prijatelju su vratili dve blutooth dijagnostike zato što nije imao dozvolu za uvoz.
 
To mi jednostavno nema smisla, jednostavno nema nikakvu svrhu.

Како нема сврху, седиш кући а осећај као да си у биоскопу. Ово наравно вероватно неће моћи са cardboard али овакве наочаре постоје одавно и верујем да ће убрзо бити приступачних варијанти да сопственим екраном.


Tracking увек може да се доплати долар, долар и по.

Не наручујте више од два у истој пошиљци, тражиће вам увозну дозволу и вратити пакет у Кину (пошто је немате).
 
Poslednja izmena:
ma znam ja sve ovo, ali bre 2 komada kartona koja kostaju po 4$ (naruceni na akciji).
ako hece da ga vrate neka me bar obaveste da mogu da im kazem svoje misljenje :D
 
Kao što sam spomenuo drugara i dijagnostike(koje koštaju isto tako 3-4$) nema pravila i mogu da te zezaju ako hoće, a možda i prođe sve ok bez ikakvog cimanja zavisi od carinika do carinika.
 
Картон је добар зато што ће да покрене тему. Али није ми јасно зашто коче неке ствари!?
Зашто коче наочаре, ајде сатови су кренули и највише ме нервира што андроид уређаји за кола стоје у месту годинама.
 
Pa ne stoje u mestu...idu kuda idu i kola :d
 
Стигао картон и мени. Стварно се виде пиксели на изволте (full HD екран) и што ми је екстра иритирајуће магнет нема утицаја на рад телефона тако да је употреба прилично проблематична. Јел мора телефон да има неку опцију упаљену? Рачунам да то ради са компасом, јбмлига дал га мој LG G2 има уопште!?
 
Instaliraj npr phone tester pa proveri koje senzore ima. Čini mi se da su kompas i senzor magnetnog polja dva odvojena senzora.
 
I ja isto mislim da je magnetni senzor potreban da bi ti to radilo. A služi inače kod nekih filpcover maski da bi gasio ekran. Kontam da nexus 5 ide najbolje uz karton tj. da kod njega radi sve kao što je zamišljeno.
 
Funkcioniše preko magnetnog senzora i trebalo bi da radi na LG G2. Milko, jesi li probao da okreneš kontra telefon? Možda je slab magnet na tvom primerku, pa ne obavlja funkciju koju bi trebalo da obavlja.
 
Пробао сам и са окретањем. Пробаћу са јачим магнетом мада ми није јасно ни иначе како ради када се онај унутра магнет уопште не помера.
Слика из phone tester. По овоме ваљда ради?
uploadfromtaptalk1411467075916.jpg
 
Stiglo i meni danas. Magnet radi, na šta telefon uzvrati vibracijom. Mislim da piksele nećemo videti tek sa nekom gustinom od makar 2000dpi što je godinama daleko. Bez obzira zanimljiv ugođaj, ne deluje mi kao da opterećuje oči, no videćemo posle dužeg korišćenja.
 
@dzojstik
koji telefon imas?

stiglo i meni pre par dana, zanimljivo :) ali opet, kao i kod drugih posle nekog vremena dodje do zamora ociju. nije za duze gledanje ali je dobro za zezanciju :)
 
Imam alcatel idol x, detektuje taj magnet. Ali pošto telefon nema žiroskop koristim nexus 7 za isprobavanje VR-a :) .
Sočivo uvećava valjda 7 puta, što znači da nam smanjuje dpi za isto toliko.
P.S. evo i ja potvrđujem da nije za duže gledanje.
 
Како убуџиш нексус 7!? Ја нисам успео ни Ноте 2.
 
Nazad
Vrh Dno