Šta je novo?

GTA V

Updejtovan je iFruit app za android (pretpostavljam i ostale platforme), tako da sad podržava i PC verziju igre i preko nje možete da mazite, pazite, trenirate i učite novim trikovima Chop-a. :d
 
Igra je perverzija, koliko je svaki detalj odrađen sa pažnjom, uz gomilu sadržaja... Vredelo je čekati dve godine. Evo i par SS-ova sa moje strane.

GTA5 2015-04-19 21-32-47-44.jpg GTA5 2015-04-19 21-43-15-66.jpg GTA5 2015-04-19 22-21-14-63.jpg
 
Au pa ovo cudo izaslo, udavi me klinac kaze drugari vec igraju. :D
Da ne bih listao preostalih 2423 posta, moze link gde je najpovoljnije da se kupi cd-key?
 
Igra je super, ali nezakrpljena. Meni na 280x se pojavljuje neka pikselizacija u donjem desnog uglu kada upalim msaa, mada nije ni to neki problem, izgasim i gotovo. Nego mi stalno puca jedna misija, ne mogu da je predjem. Graficki je solidno optimizovano, ali bug-ova ima i dalje.

Da li je to misija gde pljackas onu zlataru?
 
Pa Za takve stvari bi trebalo da je MSI Afterburner zakon.
Njega bi bas da izbegnem
Početak je potpuno rudimentaran. Odeš u GeForce Experience i aktiviraš Shadowplay. Ako želiš, možeš da podesiš par bazičnih parametara ako želiš da ih izmeniš, ako ne - ne moraš ni to. Nakon toga, kreće da snima čim upališ neku igru.
Probacu ta ShadowP.


Pa naravno da ima snimanje, to je osnovna funkcija shadowplay-a, ali od osd funkcija ima samo merenje fps-a, nema merenje temperature i vram zauzeća koje si tražio.
Izes ga a bas sam hteo to sve da imam cisto malo radi kontrole igram često wot ali ne u full scren pa koristim "openhardware" koji je sasvim solidan !


I Afterburner ima snimanje, ako si uz njega instalirao RivaTuner Statistics Server.
Znam znam ali bi da ga izbegnem kao i fraps(teski su za hardver)
Zato i trazim drugo resenje!

U gradu je bitniji CPU, van grada GPU. Moj 4670K na 4.5 GHz radi 100% u gradu, dok je graficka iskoriscena ~60-80%. Van grada sam primetio da uglavnom graficka radi na 100% dok je iskoriscenost CPU-a nesto manja.

Bas me zivo zanima kako ce moj i7 da se nosi s igrom [emoji6] !
Spor mi net pa nikad skinuti igru izgleda ce laptop prenociti upaljen [emoji2] !
Downloading............
 
Shadowplay ti je jedino resenje, otale i ne probaj, skoro sam se baktao sa tim.
 
Ovde se pise o nekim ludackim 60-80 frejmovima a ja ne mogu 45 da prebacim posteno sa mojom konfom.
 
Ovde se pise o nekim ludackim 60-80 frejmovima a ja ne mogu 45 da prebacim posteno sa mojom konfom.

Moj drug ima isti procesor kao tvoj i r9 270x , smanjio je detalje sve na normal i isto mu fps u saobracaju radi na 45fps.
Po svim testovima sto sam gledo do sada cak i i3 daje bolje performase od tog amd-a, a kamoli i5.
 
Fora je u tome sto proc ne kuca do kraja vec se jezgra drze na 50-60%
 
koliko se secam,o je normalno ponasanje za fx,sam rasporedjuje load.da probas sa "unpark cpu" app-om,ali se ne nadaj cudima.
 
Baš mi je glupo što recimo traktor ne može da ima priključne uređaje kojih ima masa po farmama. Možda ne toliko bitan detalj za glavnu priču, ali kada su ih već napravili bilo bi dobro da možemo i sa time da se igramo... :)
 
Odlicna optimizacija, bravo za Rockstar, nVidiju i AMD...a i Intel, sto da ne, mada ga jos ne probah tamo:p

Stari OC Callisto (2 core) i Fermi odbijaju da umru 2015. u 1680x1050

Za grafu sve normal, izuzev za AF x8 i neke specijalizovane soft shadows nV senke (nV Gameworks PCSS, ima i ATi svoje CHSA), antialiasing socijalni FXAA, Motion Blur umeren, HBAO+ on

Iskljucen warning za videomemory limit (naravno, nije preterivano za kartu sa 1024 MB VRAM-a, moze da se udeli 30-ak MB vise bez vidljivih posledica zasad)

Za CPU ukljucen recimo prvi podeok za "gustinu naseljenosti" - CPU load tada skace na ~100% za oba jezgra

FPS max se vrti oko 39-47, sasvim solidno za mator hardver...videcemo dalje, za voznje, gradove i planine.

Jos jednom, od mene 5 zvezdica za developere
 
Eto izgleda da na matorim kantama bolje radi i bez problema :D
 
Imam pitanje vezano za zahtevnost i optimizaciju. Ako neko ima nesto slabiju konfu a igrao je GTA IV da li ce moci i GTA V da igra? Obradujte mog drugara pozitivnim odgovorom :)
 
Imam pitanje vezano za zahtevnost i optimizaciju. Ako neko ima nesto slabiju konfu a igrao je GTA IV da li ce moci i GTA V da igra? Obradujte mog drugara pozitivnim odgovorom :)
Hoce, zahtevnost je ispod zvanicne preporuke,
Optimizacija je stvarno dobra, mozda i najbolja u zadnjih par godina.
 
Baš mi je glupo što recimo traktor ne može da ima priključne uređaje kojih ima masa po farmama. Možda ne toliko bitan detalj za glavnu priču, ali kada su ih već napravili bilo bi dobro da možemo i sa time da se igramo... :)

slazem se i verujem da ce u nekom buducem patchu i to srediti, meni takodje smeta sto ne mogu da kipujem onaj veliki katerpilar iliti dump truck iz kanjona... :d jesu to gluposti, ali u ovakvoj igri i te gluposti moraju da budu raspolozive :D
 
Meni Shadowplay pravi probleme, čim ga aktiviram izbaci mi nešto tipa GF Expirinece has stopped working i pukne skroz, jedino reinstall GF E pomaže i to je to, ne mogu pokrenuti ShadPlay...
 
^
Takodje, kad upalim Shadow Play pukne GF Experience.
 
Hoce, zahtevnost je ispod zvanicne preporuke,
Optimizacija je stvarno dobra, mozda i najbolja u zadnjih par godina.
Ne neće. Na 25 fps-a možda. Gta iv i v nemaju veze sa vezom. I ja sam na starom kompu igrao gta iv na 50ak fps-a, u gta v bih imao 25. Ne zanosite se. Igra je zahtevna. Optimizacija i zahtevnost nisu isto.
 
Posle svih ovih komentara, moram izbrisati igru.
Sve radi bez problema, ali nemam 60 fps?
Da se ne zanosim...:d
 
Ostalo je jos nekih 5 sati skidanja pa da pitam koja su najbolja podesavanja za koju konfu uz 1080p, moze li uopste on to da potera?
 
ja bih prodao taj apu jer ga ionako ne koristis (jer imas 7770) i ganjao najjaci athlon x4 koji moze da cucne na tu plocu.nisu eki maksimumi,ali zato su minimumi odlicni,uveliko siju sve haswell dualkorove.
 
Nazad
Vrh Dno