Šta je novo?

GTA V

Video sam i sve do juce sam mislio da ne moze niko 60fps da izbori dok nisam video ovaj klip:
https://www.youtube.com/watch?v=MYGn0lST5nQ
Ovaj igra na win 8.1, mozda bolje igra radi nego na win7
U kom smislu mislis zakucao? Meni igra ne secka i nema nagle fps dropove, nego jednostavno u saobracaju uvek radi na 40-45fps i na low i na high podesavanja, jedino kad odem negde gde nema saobracaj popne se na 60fps.
 
Poslednja izmena:
Optimizacija ljudi, ima dovoljno primjera na YouTube gdje likovi sa i7 imaju nagle dropove u fps tokom voznje jer im gpu usage padne.
Inače za ove sa slabijim konfama, probajte igrat na dx 10.
Dobit ćete znatno bolji fps a igra izgleda gotovo pa isto.
Ok nema lijepe trave i rafleksije na vodi al zato fps klizi.
 
Pogledaj na strani 146 covek ima i5 4670k nagruvan na 4.4 ghz
i zakucava mu procesor, ima 50-80fps sa r9 290x, nije realno..
Znaci ima isti problem kao i ti, nebitno ne gledaj fps, igra ne opterecuje
toliko procesor da bi zakucao, bar sam ja primer.
Meni procesor bije skoro na 100% tako da ta prica o nezahtevnosti ne ide bas.
 
Je li dosao neko do misije "Blitz Play heist"? Crashuje mi igra svaki put kada kada treba da se promjeni karakter - prebaci na Michael-a, a vidim na netu da se i drugi zale na isti problem...
Pogledajte prilog 168344

I mene izbacuje na toj misiji, ne mogu da napravim progres sa pricom. Postoji workaround za tu misiju, treba da se ubijes sa Trevorom dok vozis kamion i ponudice ti opciju da skipujes misiju, al' posle toga igra nastavlja da crash-uje, tako kazu ljudi.
 
Kako meni sa osrednjim laptopomsve leti kao podmazano? :D Osim poneki crash na koji se svi zale, ali van toga nista :D
 
Da se nadje nekome ko bude imao sličan problem. Izbacivalo me danima odmah na start up-u, ubio sam se šta može biti i na kraju je bio XBOX wireless dzojpad. Neverovatno ali istinito. Kada je ugašen upali ko od šale i onda ga samo upalim kada krenem da igram.

info koju je izbacivao GTA je bila GRAND THEFT AUTO V HAS STOPPED WORKING. Ovo pišem ako neko bude pretraživao temu pa da lakše nadje.

P.S. vidim na screenovima svi furate OSD - mapu subtitles pribijene uz ivicu ekrana, zar vam ne smeta tako da igrate?


Ako neko hoće mogu da okačim dizele 93-97 folder koji koristim kao muziku za svaki GTA i TEST DRIVE. 200 na sat je neprevazidjeno kada jurcaš po gradu kao manijak.

I naravno Branka Sovrlić!
 
Poslednja izmena:
Ja snimio jednu zanimljivu misiju (kad već svi snimaju gejmplejove da probam i ja :p (nije iseckana pa traje 22min)) koja će verovatno rasturiti bromansu izmedju Majkla i Trevora i staviti Frenklina u nezgodnu poziciju.

[YOUTUBE]5u8cWwf6LXA[/YOUTUBE]
 
Igram na 1080p ali zbog veličine ekrana potrebni su mi filteri da omekšaju ivice.
 
Mene zanima ako neko ima predlog za dobar OSD program a da nije msi-jev znaci temperature i iskoriscenost vrama(a ako jos moze da snima ili pravi scrshot to mu dodje pride) upravo skidam narodnu ver pa ce mi trebati! Cujem da nvidijin shadowplay nije los al bukvalno ga nikad nisam koristio pa blage veze nemam u vezi njega(ako bi neko bio rad da mi posalje neki video tutorial ok ako ne eto pitanje ostaje).
 
Poslednja izmena:
Ja sve iskljucio, oborio na normal i igra mi zakucana na 60fps-a. A nista posebno nisam izgubio, veoma su male razlike izmedju normal i very high!
Mogao sam da igram i sa deafult podesavanjima koje mi je on sam nametnuo, gde je vecina stvari na very high, i dosta toga ukljuceno, ali fps, pada i na 14-15, pa digne na 50 i tako u krug.
Niti mi je bitna razlika, niti je vidim, tako da sve na normal i zakucan fps na 60!
 
Mene zanima ako neko ima predlog za dobar OSD program a da nije msi-jev znaci temperature i iskoriscenost vrama(a ako jos moze da snima ili pravi scrshot to mu dodje pride) upravo skidam narodnu ver pa ce mi trebati! Cujem da nvidijin shadowplay nije los al bukvalno ga nikad nisam koristio pa blage veze nemam u vezi njega(ako bi neko bio rad da mi posalje neki video tutorial ok ako ne eto pitanje ostaje).

Mi smo za Benchmark kanal snimali jedan video baš preko Shadowplay-a...biće uskoro online. Nemam video tutorijal, ali je ekstremno jednostavan, par opcija je dostupno, ne treba nikakvo posebno mozganje da se provali, čak sam ja koji nikada ništa nisam snimao sve lepo nabo iz prve :)
 
Eto, ali ipak meni je to bio problem - bogu hvala pa nije neko drugo cimanje. I dok sam štelovao rezoluciju itd kada restartuje igru ako ne skinem baterije sa djopada odmah izbaci na startu igre.
I ja sam imao isti problem sa Hama joypadom.
 
Koja masina nikad nisam imao toliki drop...
Masina iz profila... Ne znam, otprilike kada sam instalirao igru, pocela je da mi se pojavljuje jedna poruka na ekranu ,,Out of memory at line 1''?
Da li zna neko nesto, sta bi to moglo biti, i da li to uopste ima nekakve veze?
 
Mene zanima ako neko ima predlog za dobar OSD program a da nije msi-jev znaci temperature i iskoriscenost vrama(a ako jos moze da snima ili pravi scrshot to mu dodje pride) upravo skidam narodnu ver pa ce mi trebati! Cujem da nvidijin shadowplay nije los al bukvalno ga nikad nisam koristio pa blage veze nemam u vezi njega(ako bi neko bio rad da mi posalje neki video tutorial ok ako ne eto pitanje ostaje).

Shadowplay od OSD funkcija ima samo fps, tako da ti neće pomoći u tu svrhu.
 
Vidim da svi kazu da je ok optimizovana igra i lepo radi. E sad sta me konkretno zanima, da li je bitniji cpu (kao kod gta IV) ili gpu?

quad pod obavezno + sto bolja grafika?
 
Dok cekam da mi se skine narodna verzija (evo vec 5-ti dan) iscitavam svakodnevno bagove i probleme u igrici i jos nikako ne mogu naci komentar da je neko skinuo i presao sve misije bez problema. Tacno mi dodje da prekinem skidanje i obrisem je. Odavno sam je presao na PS i imam sve reci hvale za ovu igricu i samo jednu zamerku, a to je prekratka glavna prica.
 
Ja jos ni jedan problem,doduse presao sam samo desetak misija. Koliko ima uopste misija u glavnoj prici? I kako se aktiviraju sporedni zadaci?
 
Shadowplay od OSD funkcija ima samo fps, tako da ti neće pomoći u tu svrhu.
Imaš li neki predlog sem kao sto sam i rekao onog msi-jevog [emoji6]
Mi smo za Benchmark kanal snimali jedan video baš preko Shadowplay-a...biće uskoro online. Nemam video tutorijal, ali je ekstremno jednostavan, par opcija je dostupno, ne treba nikakvo posebno mozganje da se provali, čak sam ja koji nikada ništa nisam snimao sve lepo nabo iz prve :)
Probacu al evo covek kaze nema snimanja hmmm...
Il objasni bar pocetak posle cu se snaci [emoji6]
 
Igra je super, ali nezakrpljena. Meni na 280x se pojavljuje neka pikselizacija u donjem desnog uglu kada upalim msaa, mada nije ni to neki problem, izgasim i gotovo. Nego mi stalno puca jedna misija, ne mogu da je predjem. Graficki je solidno optimizovano, ali bug-ova ima i dalje.
 
Probacu al evo covek kaze nema snimanja hmmm...
Il objasni bar pocetak posle cu se snaci [emoji6]

Pa ima snimanja...osim ako ne misliš na funkcije snimanja opterećenja grafike, procesora i tome slično, to nema. Snima ono što radiš na ekranu. E sad, iskren da budem, nisam fan snimanja tih stvari niti ih gledam osim ako ne naletim na neki problem, pa ni tada :) Takve stvari mi samo odvlače pažnju. Za takve stvari bi trebalo da je MSI Afterburner zakon. Ali, kako ja razumem stvari, zato Shadowplay nema nikakav udar na performanse. Može biti da grešim, ali eto...

Početak je potpuno rudimentaran. Odeš u GeForce Experience i aktiviraš Shadowplay. Ako želiš, možeš da podesiš par bazičnih parametara ako želiš da ih izmeniš, ako ne - ne moraš ni to. Nakon toga, kreće da snima čim upališ neku igru.
 
Poslednja izmena:
Probacu al evo covek kaze nema snimanja hmmm...
Il objasni bar pocetak posle cu se snaci [emoji6]

Pa naravno da ima snimanje, to je osnovna funkcija shadowplay-a, ali od osd funkcija ima samo merenje fps-a, nema merenje temperature i vram zauzeća koje si tražio.
 
Mene zanima ako neko ima predlog za dobar OSD program a da nije msi-jev znaci temperature i iskoriscenost vrama(a ako jos moze da snima ili pravi scrshot to mu dodje pride) upravo skidam narodnu ver pa ce mi trebati! Cujem da nvidijin shadowplay nije los al bukvalno ga nikad nisam koristio pa blage veze nemam u vezi njega(ako bi neko bio rad da mi posalje neki video tutorial ok ako ne eto pitanje ostaje).

I Afterburner ima snimanje, ako si uz njega instalirao RivaTuner Statistics Server.
 
Vidim da svi kazu da je ok optimizovana igra i lepo radi. E sad sta me konkretno zanima, da li je bitniji cpu (kao kod gta IV) ili gpu?

quad pod obavezno + sto bolja grafika?

U gradu je bitniji CPU, van grada GPU. Moj 4670K na 4.5 GHz radi 100% u gradu, dok je graficka iskoriscena ~60-80%. Van grada sam primetio da uglavnom graficka radi na 100% dok je iskoriscenost CPU-a nesto manja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno