Šta je novo?

Grupna kupovna TVa aka. The fellowship for the Thing

Legenda

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2011
Poruke
64
Poena
159
Kako se za dobru stvar valja boriti, otvaram ovu temu sa ciljem obavljanja grupne kupovine TVa, a shodno priči u temi "Televizori iz Mađarske".

Molim zainteresovane formaše koji su SADA, dakle ne za mesec-dva, spremni da kupe TV da navedu model (ili par modela) za koji su se odlučili.

Ukoliko nakupimo dovoljnu količinu, recimo preko 5 komada, kontaktiraćemo nekoliko jačih "Mađara" i zatražiti posebnu ponudu.

Molim vas da se u ovoj temi ne postavljaju pitanja tipa "Koji televizor da uzmem?, Da li je povoljnije kupiti ovako ili u prodavnici? Da li dobijam garanciju?" i slično. Za ova pitanja postoje druge teme a na većinu toga je već odgovoreno u temi "Televizori iz Mađarske".

Koliko sam shvatio nema problema što se tiče otvaranja ovakve teme, ipak ukoliko postoji neko pravilo na forumu koje kaže da ne sme, izvinjavam se i molim moderatore da je obrišu.

Pozdrav svima i srećna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih 40es6540 ako ponude meni ok cenu ako ne spuste dovoljno onda 6100 i to je to! ajmo dalje, sledeci.
 
Pozdrav svima,
pratim ove teme jer sam zainteresovan za kupovinu LG42LM660S pa ako od ove akcije nešto bude i ja sam za, a imam i kolegu koji se takođe premišlja pa ću i njega da obrađujem.
 
Pozdrav, evo mene i u ovoj temi, znači sigurno uzimam jedan od dole navedenih (najverovatnije 55" ili 60"), cene pored su najjeftinije što sam našao na k/p, pored tv uzeo bi i 4,5 ili 6 kom. 3d naočara, a ako treba pomoć u pregovaranju, traženju ili preuzimanju javite na pm...

Samsung ps51e6500
Samsung ps60e6500 - 1420e
Panasonic tx-p50st50e - 850e
Panasonic tx-p55st50e - 1250e
 
Evo i mene - ja sam zainteresovan za LG 42LM660S - 730€. Naravno, ako čovek daje urednu garanciju i račun sa kojim ova važi u Srbiji...
 
Ja sam zainteresovan za jedan od ova cetiri TV-a (zavisi od cene):
Samsung 40ES7000,
Panasonic P42ST50E,
Panasonic P42GT50E,
Panasonic P50ST50E.

A trebaju mi i 3D aktivne naocare: 2 ili 4 para (zavisno od cene). Ne znam da li postoje posebne naocare za nas koji vec nosimo naocare. Ako postoje, takve su mi potrebne.

Pozdrav!
 
Ja sam zainteresovan za model Samsung ue32eh5000 - ako je manje od 330e :) Naravno uz racun i garanciju :D
 
Offtopic

Izvinjenje na offtopic-u ali morate biti svi svesni da niko ne dobija racun kad kupujete tako grupno. Dobra volja prodavca da vam svima da fotokopiju i dalji dogovor u slucaju "ne daj boze".
 
Nije nikakav problem oko racuna. Kada cemo mi da znamo da li su naruceni televizori ili ne? :)
 
Ovo bez sastanka jednog ne da moze! Jel neko vodi spisak kupaca i kad se krece u realizaciju ,ovo ovako moze da potraje do febfuara?
 
Cirka 7 komada ,je li neko kontaktirao nekog sa kp a i rekao sta i kako?
 
Izvinjavam se što nisam prisutan, posao & obaveze.

OK trenutna lista izgleda ovako:

1. Legenda Samsung 46es6540 ili sličan
2. balkanac Samsung 40es6540
3. stelkinjo LG lm42660s
4. vlab Samsung ps60e6500 ili sličan
5. HighONE LG lm42660s
6. mumpaj Panasonic p42st50e ili sličan + naočare
7. MilancePa Samsung ue32eh5000

Imamo televizore dosta različitih karakteristika i cena, definitivno nam treba neki ozbiljan prodavac. Nadam se da ste svi sa liste doneli odluku o kupovini i da imate spreman novac za ono što vas zanima.

Što se računa i garancije tiče mislim da bi svi trebalo da se složimo oko sledećih stvari koje tražimo od prodavca:
- overenu garanciju,
- kopiju računa,
- vraćanje TVa u Mađarsku na servis u slučaju kvara.

Ako neko ima još nešto, neka doda.

Ja ću sutra pozvati par njih sa KP i raspitati se o tome šta nude u ovom slučaju.

Ne bi bilo loše da napišemo ko je iz kog mesta zarad distribucije. Ako je to uopšte bitno. Ja sam iz BGa.
 
Izvinjavam se što nisam prisutan, posao & obaveze.

OK trenutna lista izgleda ovako:

1. Legenda Samsung 46es6540 ili sličan
2. balkanac Samsung 40es6540
3. stelkinjo LG lm42660s
4. vlab Samsung ps60e6500 ili sličan
5. HighONE LG lm42660s
6. mumpaj Panasonic p42st50e ili sličan + naočare
7. MilancePa Samsung ue32eh5000

Imamo televizore dosta različitih karakteristika i cena, definitivno nam treba neki ozbiljan prodavac. Nadam se da ste svi sa liste doneli odluku o kupovini i da imate spreman novac za ono što vas zanima.

Što se računa i garancije tiče mislim da bi svi trebalo da se složimo oko sledećih stvari koje tražimo od prodavca:
- overenu garanciju,
- kopiju računa,
- vraćanje TVa u Mađarsku na servis u slučaju kvara.

Ako neko ima još nešto, neka doda.

Ja ću sutra pozvati par njih sa KP i raspitati se o tome šta nude u ovom slučaju.

Ne bi bilo loše da napišemo ko je iz kog mesta zarad distribucije. Ako je to uopšte bitno. Ja sam iz BGa.


Kao što rekoh u onoj drugoj temi, ja sam za LG 42LM660S (koliko vidim treći, možemo da glasamo za najpopularniji TV), ako bude povoljna kupovina i važe navedeni uslovi. I, ako je bitno, iz Beograda sam.
 
Izvinjavam se što nisam prisutan, posao & obaveze.

OK trenutna lista izgleda ovako:

1. Legenda Samsung 46es6540 ili sličan
2. balkanac Samsung 40es6540
3. stelkinjo LG lm42660s
4. vlab Samsung ps60e6500 ili sličan
5. HighONE LG lm42660s
6. mumpaj Panasonic p42st50e ili sličan + naočare
7. MilancePa Samsung ue32eh5000

Imamo televizore dosta različitih karakteristika i cena, definitivno nam treba neki ozbiljan prodavac. Nadam se da ste svi sa liste doneli odluku o kupovini i da imate spreman novac za ono što vas zanima.

Što se računa i garancije tiče mislim da bi svi trebalo da se složimo oko sledećih stvari koje tražimo od prodavca:
- overenu garanciju,
- kopiju računa,
- vraćanje TVa u Mađarsku na servis u slučaju kvara.

Ako neko ima još nešto, neka doda.

Ja ću sutra pozvati par njih sa KP i raspitati se o tome šta nude u ovom slučaju.

Ne bi bilo loše da napišemo ko je iz kog mesta zarad distribucije. Ako je to uopšte bitno. Ja sam iz BGa.

ovako bi preciznije izgledao opis šta bi kupio :)

4. vlab Panasonic tx-p55st50e ili Samsung ps60e6500 + naočare 4 ili 6 kom.

inače sam 100% siguran da uzimam, pare spremne i iz Sremske Kamenice (NS) sam...
 
A na carini trolovi trljaju bradu, prste i cekaju...;)
 
Ja moram da odustanem zbog nepredviđenih problema - mada imam spremne pare već dugo za TV. krastavac...
 
Sve spremno, lokacija BG.

Generalno, meni ne ne zuri da ga dobijem u narednih nedelju dana (u narednih mesec dana mi je skroz OK; madjija je pomenuo da ce oko 15. januara ici jos neko snizenje i praznjenje zaliha). Ako nas ima vise takvih mozemo da se podelimo u dve grupe ako to vise odgovara ljudima sa KP-a.

Jos jedna stvar. Ako je TV kupljen u Budimpesti onda cu morati u slucaju reklamacije da ga vozim za Budimpestu? Meni bi mozda vise odgovaralo da dam malo vise para a da mi TV bude iz Segedina (to moram jos da vidim). Neki komentar na ovo?
 
Smederevo. Sta bi jel se Legenda cuo sa prodavcima ima li nekih informacija?
 
Beograd.
sto pre to bolje ;)
ue40eh5000 ili ue40eh5300 a moze i neki lg 42 full hd,led...Sve zavisi ako bude neke akcije,bilo bi dobro da se npr rezervisu televizori,da neko otidje i samo ih pokupi,tako bi mogli jeftinije da prodjemo
 
Kao što piše na profilu: from NOVI SAD, a što se tiče opaske za Budimpeštu po meni je na mestu. Ipak nam je Segedin tu. S obzirom da najverovatnije od garancije na 5 godina neće biti ništa onda i meni nije toliko bitno da TV stigne odmah (u toku januara je sasvim OK) pa ako dođe do cepanja grupe odgovara mi i druga tura. Naravno pare su spremne tako da to nije problem već čisto tehnička pitanja.
 
Zvao sam vešeras Žarka/Željka/Vladimira i dobio sledeće informacije:

Samsung 46ES6540 - nema na stanju, ponuđen mi je sličan LG(47620s) koga ima,
Samsung 40ES6540 - 640€
Samsung 32EH5000 - 310€, stiže sutra,
LG 42660s - nema na stanju, biće 10 Januara, eventualno malo ranije, javiće mi preciznije, kao i cenu.
Panasonic plazme - nemaju niti će imati u skorijem periodu,
Samsung ps60e6500 - nema ali će proveriti da li može da nabavi.

Generalno, rečeno mi je da ne rade sa plazmama(??).

U slučaju kvara oni vraćaju TV u Mađarsku, daju garanciju naravno.

Ako neko ima nekog drugog prodavca ili je zvao, molim neka predloži, ja mogu da probam da sutra ujutru zovnem još nekog sa KP.
 
Zvao sam vešeras Žarka/Željka/Vladimira i dobio sledeće informacije:

Samsung 46ES6540 - nema na stanju, ponuđen mi je sličan LG(47620s) koga ima,
Samsung 40ES6540 - 640€
Samsung 32EH5000 - 310€, stiže sutra,
LG 42660s - nema na stanju, biće 10 Januara, eventualno malo ranije, javiće mi preciznije, kao i cenu.
Panasonic plazme - nemaju niti će imati u skorijem periodu,
Samsung ps60e6500 - nema ali će proveriti da li može da nabavi.

Generalno, rečeno mi je da ne rade sa plazmama(??).

U slučaju kvara oni vraćaju TV u Mađarsku, daju garanciju naravno.

Ako neko ima nekog drugog prodavca ili je zvao, molim neka predloži, ja mogu da probam da sutra ujutru zovnem još nekog sa KP.

RAnije sam nekog od njih pitao za 6540 ali ako kupim dva tv on je ponudio tu istu cenu 640 ! Mislim da bi trebalo to jos nize obzirom da je kod njih taj model 660e!
 
Zvao sam od jutros i Dejana (dejantehnika) bez rezultata, valjda je otišao po novu turu kad se ne javlja. Kada ga nađem mogu da okačim ponudu.
Takođe sam kontaktirao lika iz Bačke Topole, mislim isto Dejan i jako malo toga može da se dobije u kratkom roku - tj. nema na stanju.

Da li je još neko zvao nekog od prodavaca? Ne bi bilo loše da se još neko aktivira.

Inače nemam ništa protiv kupovine iz Subotice, većina prodavaca sa KP ionako donosi odatle.

Takođe molim vas da se izjasnite po pitanju cena koje sam do sada naveo, balkanac je već prokomentarisao.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam od jutros i Dejana (dejantehnika) bez rezultata, valjda je otišao po novu turu kad se ne javlja. Kada ga nađem mogu da okačim ponudu.
Takođe sam kontaktirao lika iz Bačke Topole, mislim isto Dejan i jako malo toga može da se dobije u kratkom roku - tj. nema na stanju.

Da li je još neko zvao nekog od prodavaca? Ne bi bilo loše da se još neko aktivira.

Inače nemam ništa protiv kupovine iz Subotice, većina prodavaca sa KP ionako donosi odatle.

Takođe molim vas da se izjasnite po pitanju cena koje sam do sada naveo, balkanac je već prokomentarisao.

Ja sam Trkulju takodje pitao sledece...menjaju se stvari nas nekoliko sa sajta pokusavamo da se organizujemo da nam neko kupi tv u hu, svako trazi overeni garantni list sa datumom pecatom u radnji u kojoj je kupljen i min kopiju racun svakom posto bi to verov bilo na 1 racunu! Sta ti kazes na to jesi ti covek za takvu akciju? I ne sumljam da ce neko drugi ovo isto pitati nekog tvog kolegu!

On je odgovorio.......pa ja tako i resavam stvari samo kazem ti da u ovom momentu ne mogu nabaviti televizore ali posle pauze nece biti problema.
Zatim sam poslao.........Ovo je trenutna lista izgleda ovako:

1. Legenda Samsung 46es6540 ili sličan
2. balkanac Samsung 40es6540
3. stelkinjo LG lm42660s
4. vlab Samsung ps60e6500 ili sličan
5. HighONE LG lm42660s
6. mumpaj Panasonic p42st50e ili sličan + naočare
7. MilancePa Samsung ue32eh5000 .

Znaci kad bi moglo i koje ces cene ponuditi to bih te molio da ispises da ja prosledim ostalima!

Na sta jos uvek cekam odgovor.
 
A sto se tice cene kad prodaju 5komada i vise prodaju po nabavnoj ceni e sad koja je to cena!? Ali sigrno 20 e nize nije. Zato kazem trebalo bi to jos nize mislim na cenu.Prcam za 40es6540. E sad jedino ako oni na to ne gledaju tako, nego , a pa njih je 7oro nije to jedna osoba pa da sad nesto vise spustam cenu, mozda tako razmisljaju ne znam. A da ne pricamo posle nove g. kad krece nova serija i samsunga i ostalih tv koliko tek tada padnu cene samo da bi se oni otarasili zaliha ovi u madjarskoj a mi zapravo tek za taj period i mozemo da naracimo tv i dobijemo, zato mislim da bi na trebalo da se obrati paznja!!! zasto da nas zavrnu ako ih oni tamo kupe po drasticno manjim cenama a nama ih prodaju po cenama od pre mes i dva!
 
Dodaj i mene obavezno
ue40eh5300 ili ue40eh5000
vidim da su i na kp pocele cene polako da padaju...Mozda je bolje posle 02.01. da vidimo...
 
Pregledom postova pristiglih posle formiranja privremene liste od strane Legende vidim da bi trebalo ažurirati spisak pošto se HighONE javio da odustaje, prijavila su se dva nova učesnika zoxen i rux, a neki su precizirali svoje želje. Uzimajući ovo u obzir trenutna lista bi izgledala ovako:

1. Legenda Samsung 46es6540
2. balkanac Samsung 40es6540
3. stelkinjo LG 42LM660S
4. vlab Panasonic tx-p55st50e ili Samsung PS 60e6500 + naočare 4-6 kom
5. mumpaj Panasonic p42st50e ili sličan
6. MilancePa Samsung UE32EH5000
7. zoxen LG42LM660S
8. rux Samsung UE40EH5000 ili UE40EH5300

Ako neko ima još nešto da doda u vezi spiska neka se javi.

Nisam nikoga zvao sa KP samo sam gledao njihove oglase gde se hvale da imaju dosta toga na stanju, ali to očigledno nije baš uvek tako.Kao što sam ranije rekao meni nije toliko hitno pa me interesuje šta drugi misle da li bi bilo dobro sačekati da vidimo kako će se cene kretati ili da oni čijih modela ima pazare, a ostali da sačekaju.
 
Nazad
Vrh Dno