Šta je novo?

Grand Theft Auto VI

"Potvrda" da se trejler sastoji od In Game scena a ne CGI/Cinematic-a...



Komentar od Mike York-a, koji je 5 godina radio u R* kao Senior Animator i radio je na RDR2 i GTAV.

Od 06:37 u klipu...
 
Kada se gleda baš usporeno kao na tom linku, mislim da će grafika biti značajno unazađena na PS5. Nema tu snage za ovoliko detaljnih modela i ovako kvalitetno senčenje i dobru rezoluciju.

Pročitao sam juče da će najverovatnije biti bundle GTA VI sa PS5 pro.
 
Kada se gleda baš usporeno kao na tom linku, mislim da će grafika biti značajno unazađena na PS5. Nema tu snage za ovoliko detaljnih modela i ovako kvalitetno senčenje i dobru rezoluciju.

Pročitao sam juče da će najverovatnije biti bundle GTA VI sa PS5 pro.
Ali cekajte, gta 5 je na ps4 i ps4 pro bio potpuno isti zar ne? 30fps, ista rezolucija?
 
Gta 4 je izasao 29 aprila 2008

Gta 5 je izasao 17 septembra 2013

6 ce izaci 2025 a sad da li na prolece ili na jesen , vise mislim da ce na jesen.
 
"Potvrda" da se trejler sastoji od In Game scena a ne CGI/Cinematic-a...



Komentar od Mike York-a, koji je 5 godina radio u R* kao Senior Animator i radio je na RDR2 i GTAV.

Od 06:37 u klipu...

Ja se ne secam da je R* ikad koristio nesto sto nije iz gameplaya u njihovim trejlerima, sve su to bile scene iz igre montirane tako uz naraciju da cine trailer.

Kada se gleda baš usporeno kao na tom linku, mislim da će grafika biti značajno unazađena na PS5. Nema tu snage za ovoliko detaljnih modela i ovako kvalitetno senčenje i dobru rezoluciju.

Pročitao sam juče da će najverovatnije biti bundle GTA VI sa PS5 pro.
I ja mislim da ce pasti neki downgrade, nema teorije da tako izgleadaju karakteri, sencenje... mozda uz neku upscale tehnologiju, ali native 4K sa takvim nivoom detalja i osvetljenjem u 30fps nema sanse.
Moracu da pocnem da pripremam zenu za ovu kupovinu, taman do 2025-ce da mi popusti. :D
Ako je tako u braku, da ti zena zabranjuje da investiras pare u zadovoljstvo, srecu i radost, onda bolje da se nikad ni ne zenim. :D
 
Poslednja izmena:
U pravu si, nije realan gta uopšte, ima još nekih propusta... 🤦🏻‍♂️

GTA 5 ima predefinisane likove, plus nekakve mogucnosti koje su tu tek onako.
Trevor je bivsi vojni pilot, i igra ga kao takvog i forsira. Eto tu su bar pokusali malo sakriti taj besmisleni dizajn koji furaju od pocetka.
To ti nista ne povezujes, kao i obicno.
 
Da, Trevor je najrealniji, slažem se. Višeslojan lik svakako, ali pre svega bivši vojni pilot.

Onaj na bajsu iz San Andreasa isto nerealan totalno, samo pravi neke gluposti po gradu...
 
Ja se ne secam da je R* ikad koristio nesto sto nije iz gameplaya u njihovim trejlerima, sve su to bile scene iz igre montirane tako uz naraciju da cine trailer.

I ja mislim da ce pasti neki downgrade, nema teorije da tako izgleadaju karakteri, sencenje... mozda uz neku upscale tehnologiju, ali native 4K sa takvim nivoom detalja i osvetljenjem u 30fps nema sanse.
Ovo su uglavnom cutscenes tako da sam gameplay mozda nece bas ovako izgledati ali ce biti vrlo priblizan, naravno ovo je sve uz upscale sto je standard za savremeni gejming. Jedino sto bih mozda voleo je da do tada bar bude u pitanju FSR3 a ne neka defaultna FSR2 ili jos gora resenja jer ipak igra izlazi tek za dve godine ili nesto manje pa ta resenja mozda i budu prevazidjena do tada. Takodje, posto se ovde vec vide slicni upscale artefakti, mozda ovaj trailer bude izgleda jos i bolje pred izlazak igre ako implementiraju neki moderniji upscaler.

Za rezoluciju i ovaj nivo detalja i znajuci da ce postojati paritet sa XSS, 30 fps ce biti ocekivano, doduse ja se uvek nadam 40fps modu koji bi bio pun pogodak za ovakav tip igre.
 
Meni izgleda prilično dobro kada se sve uzme u obzir. Imam utisak da im je primaran cilj bio da naprave masovnije scene sa značajno više NPC-ova prisutnijih u kadru što u izvesnom procentu svakako dodatno opterećuje resurse. Nivo detalja i geometrije je sasvim korektan za ovaj momenat, iako je više nego jasno da je upscaling tu neizbežan. Biću prijatno iznenađen ako igra bude radila na više od 30 sličica po sekundi na konzolama u ovom izdanju. Sveobuhvatno gledano najmanje poboljašanja vidim u delu koji se odnosi na animacije NPC-ova. Evidentno je da su u trejleru komplet sve mahom cut scene, a ne gejmplej, ali bez obzira na to i dalje mi tu nešto ne štima i ne mogu da se otmem utisku da svi tu nekako najviše štede. Tu zbilja ne vidim u ovom momentu neki specijalan boljitak u odnosu na neke njihove starije igre nažalost.

Međutim kada je Rockstar u pitanju barem što se mene tiče, grafika je tu možda i manje bitna stavka. Ono što očekujem je nivo posvećenosti na nivou interakcije i malih detalja kakav je imao RDR2. Ako to ponove uz grafiku koja će cenim svakako biti unapređena za PC izdanje, onda nema greške jer je to svakako dobitna kombinacija. Videćemo i da li će uspeti da nas pridobiju sa ovim karakterima. Do sada im je to polazilo za rukom, pa nema razloga da se to ne desi i ovoga puta ali opet, kako je ovo najsenzitivniji momenat u igri to uvek treba uzeti sa rezervom. Na kraju kad pogledam unazad nisu mi sve GTA igre bile jednako drage, a jedan od ključnih momenata za to je rekao bih upravo bila prezentacija glavnih karaktera u ovim igrama.
 
GTA4 vs. GTA5 vs. GTA6 | FIRST TRAILERS

 
Ovo su uglavnom cutscenes tako da sam gameplay mozda nece bas ovako izgledati ali ce biti vrlo priblizan, naravno ovo je sve uz upscale sto je standard za savremeni gejming. Jedino sto bih mozda voleo je da do tada bar bude u pitanju FSR3 a ne neka defaultna FSR2 ili jos gora resenja jer ipak igra izlazi tek za dve godine ili nesto manje pa ta resenja mozda i budu prevazidjena do tada. Takodje, posto se ovde vec vide slicni upscale artefakti, mozda ovaj trailer bude izgleda jos i bolje pred izlazak igre ako implementiraju neki moderniji upscaler.

Za rezoluciju i ovaj nivo detalja i znajuci da ce postojati paritet sa XSS, 30 fps ce biti ocekivano, doduse ja se uvek nadam 40fps modu koji bi bio pun pogodak za ovakav tip igre.

Naravno da hoce i nova verzija DLSS-a i FSR-a, AMD/Intel i nVidia sigurno pripremaju i nov hw koji ce se poklopiti sa launchom igre. (bundlovi su za ocekivati)
Pritom ce i nove "pro" konzole u oba tabora imati impletementaciju iste.
Ako si odgledao klip od DF-a, slozili su (ono sto sam pretpostavljao) da je klip bio 1440p ne 4k, i da isto ocekuju max 1440p 30fps za trenutnu generaciju - cak su se i cudili kako i da li ce R* da podrzi Xbox S.
Svaba iz DF-a rece zanimljiv podatak za Steam survey - vrlo mali broj je ~3080/6800xt based hw odnosno hardver dovoljno potentan da sada u fiktivnom launchu pogura GTA6 u verovatno "recommended settings".
Fazon (zaboravih tacnu cifru) ali neka sumanoto mala brojka PC igraca (nekih 10mil) kao i Xbox konzola vs vec 35+ mil PS5 korisnika...

Bas je bio "let that sink in" momenat... Neminovan je prvo launch za konzole kao i delay za PC, zamislite onda kada tek treba da dodje GTA6 za PC korisnike na Steam i koliko ce hardver da se promeni za te 3 godine
 
Poslednja izmena:
Ma nek daju nama osakaćenu verziju a posle nek friziraju za PC 😁
 
^
Ok je ko moze, ali ja ne mogu da svarim 30fps na konzolama sto ocekuje GTA6 na launch-u.
Stvarno je porazavajuce da se konzole opet vracaju na istu pricu i da se uopste razmatra "cinematicnih 30fps" i pored harvera koji imaju...
Cemu onda trenutni PS5? Da bi se odigrao tek poneki podrzan PS4 naslov koji se prebijao na PS4pro?!
Ne lozi me 4k i hdr prica, ali da je barem 1440p i konstantnih 60fps-a standard.

Ako se stvarno bude cekalo godinu dana za PC port, radije cu uloziti u nov hw za desk, ili u krajnjem slucaju zameniti PS5 tj prodati i doplatiti za PS5pro, samo da ne bih video <60fps gameplay.
 
Pa na to se i gadja, da dosta nas uzme PS5 pro kako bi videli igru u vecoj rezoluciji/vecem fps-u. Svi oni zajedno rade i nista tu nije slucajno.
Bilo kako bilo, svi jedva cekamo igru, i menjace konzole ko god finasnsijki bude mogao da isprati to, to je realnost.
 
Problem 30fps je vise problem nazadovanja i stagniranja displej (LCD) tehnologija, kao i onog najbitnijeg a to je nivo input laga od toga kad ti kliknes/stisnes do reakcije na ekranu. Kada je taj ceo lanac usporen i na kraju rezolucija pokreta u igri jos nepregledna zbog odziva ekrana apsolutno svakog odbija i onda krece jurnjava za 1000+ fps samo da bi to izbegao a problem je zapravo i neke druge prirode. Ni ne cudi sto se odjednom prica o motion interpolation (DLSS3/AMD FM) pretvara od inicijalne besplatne performanse do sada samo dupliranje u frejmovima (recimo bas DF prica) jer je jasno da ono sto se juri je ta latencija inputa i prikaza na ekranu koja tesko da moze da se spusti na poveci nivo samo dupliranjem frejmova.

U idealnim uslovima je i igranje na 30fps prihvatljivo uz minimalan input lag, odlicno resen high speed shutter motion blur i naravno prikazano na displaju sa brzim odzivom i pokretom (CRT, plazma, OLED pa tek high end LCDs). "Problem" sa Rockstarom je sto njihov (trenutni) endzin ima ogroman input lag zbog kompleksnih animacija pa pored 30fps sve jos deluje usporenije i tromije, pa cak i na vecem frejmrejtu. Ako ovaj deo rese i ubrzaju taj deo lanca i recimo dodaju jos 40fps kao target, to bi jos debelo prepolovilo latenciju i kao sto rekoh, meni super odgovaralo bar iz prethodnih iskustava sa takvim implementacijama. 60fps je naravno jos bolja stvar ali ako zahteva mnogo vece kompromise a igra naravno nije kvejk/twitch shooter, lagano moze i malo manji FPS zarad boljeg prikaza. Svakako govorimo o konzolama koje su trenutna platforma za igru, na PCu je nebo granica pa steluj kako hoces.

Sto se tice refresha trenutnih konzola, MS uopste nema u planu po onim leakovima a XSS je do sada bio obavezan ako planiras release na njihovoj konzoli sto su BG3 devovi dobro iskusili, doduse kako MS Xbox divizija funkcionise poslednjih par godina ne bi me cudili da i ovo lagano zaborave i okrenu pricu na drugu stranu.
 
Sto se tice refresha trenutnih konzola, MS uopste nema u planu po onim leakovima a XSS je do sada bio obavezan ako planiras release na njihovoj konzoli sto su BG3 devovi dobro iskusili, doduse kako MS Xbox divizija funkcionise poslednjih par godina ne bi me cudili da i ovo lagano zaborave i okrenu pricu na drugu stranu.
Bilo bi čudno da Sony izbaci jaču verziju konzole a MS ne. Verovatno hoće i MS ali još ne želi da se oglašava na tu temu, s tim da će onda izbaciti dve verzije ili samo jaču verziju X modela... Konfuzno je malo šta možemo tu očekivati ali dobro.
GTA 6 će biti "stesan" na S modelu, pored rezolucije najverovatnije u vidu saobraćaja, distance, tekstura, sečenja... Standardno kao u svim igrama ali šta je tu je. Važno je da igramo a tome se jako veselimo :)
 
PS i XBox su kao nekakva konkurencija a istovremeno izbacuju konzole kao jaje jajetu slične.
 
^
Ok je ko moze, ali ja ne mogu da svarim 30fps na konzolama sto ocekuje GTA6 na launch-u.
Stvarno je porazavajuce da se konzole opet vracaju na istu pricu i da se uopste razmatra "cinematicnih 30fps" i pored harvera koji imaju...
Cemu onda trenutni PS5? Da bi se odigrao tek poneki podrzan PS4 naslov koji se prebijao na PS4pro?!
Ne lozi me 4k i hdr prica, ali da je barem 1440p i konstantnih 60fps-a standard.

Ako se stvarno bude cekalo godinu dana za PC port, radije cu uloziti u nov hw za desk, ili u krajnjem slucaju zameniti PS5 tj prodati i doplatiti za PS5pro, samo da ne bih video <60fps gameplay.
Neki performance mod bez RTa ili uzimanje PRO
 
Da, Trevor je najrealniji, slažem se. Višeslojan lik svakako, ali pre svega bivši vojni pilot.

Onaj na bajsu iz San Andreasa isto nerealan totalno, samo pravi neke gluposti po gradu...

Da da, Trevor je poprlicno realan. A CJ nije realan uopce. Vidis kako se mi slazemo, druze Ivane, presvijetla zvijezdo Balkana, a bogami i sire!
U RDR 2 smo imalo najrealisticnije testise ikada. To znaci da ipak Rockstar ide u pravom smjeru.
Evo i u ovom trejleru vidimo veliki utrosak poligona, i to tacno tamo gdje treba. Trejler definitivno obecava!
 
Neki performance mod bez RTa ili uzimanje PRO
Nadam se da ce moci na obicnoj da vidimo "performance mode"1440p 60fps-a, ali verujem da ce ceo "selling point" tj ciljanih 60fps biti za nove pro konzole, kao i novu seriju grafickih+procesora koje vec tempiraju sada...
Ipak je naslov koji planiraju da recikliraju godinama, kako za PS6(pro) i PS7 uz doplatu, tako i za PC platformu....
Bukvalno naslov za koji se uzima nov hw u tu ce svi gledati da omaste brkove.

Pogledaj samo sta Sony radi sa svojim igrama i cenama za ps+ pretplatu, jednostavno im se moze jer nemaju konkurenciju.
U R* ce da se sete da otkljucaju 60fps-a za RDR2 tek kada izadje PS5pro, uz doplatu od 9.99/19.99
 
Nazad
Vrh Dno