Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

 
Velik sat su spakovali u 70 grama bruto. Feniksi X su neuporedivo teži i sa manjom autonomijom.
 

Nije svima leglo izgleda.
kad se ode na google playstore pa connect pa sortiraju ocene po vremenu zadnjih xxx ocena su prilicno ostre :)

sad im je i sistem down
 

Prilozi

  • Screenshot_20240425_204923_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_20240425_204923_com.microsoft.emmx.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:

Nije svima leglo izgleda.
de da legne kad je odvratno, ja im sam slao 40 feedbacka dok sam bio u beti.
osecam se i zasluzno jer su vecinu stvari koju sam rekao promenili i dodali :D

jedino me nisu slusali za to sto im je grafika outdated kao da je izasla iz 2011. a ne 2024.
svaka fitness health aplikacija (osim Polara) je 40 puta lepsa i modernija od Garminove.
 
Garmin vikend challenge, a i vratilo se lepo vreme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240425_233247_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240425_233247_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    97 KB · Pregleda: 39
boli vas uvo, ja se opet prehladio na trčanju pre neki dan.
ubi me grlo i kijavica, 4. put od nove godine...
a taman sam se lepo zaleteo sa treniranjem.

2 dana osetim grebucka i jutros grlo steglo, ne mogu da pričam.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-26-00-26-18-956_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_2024-04-26-00-26-18-956_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_2024-04-26-00-26-27-609_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_2024-04-26-00-26-27-609_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 37
Da li možete da proverite na svom satu opseg za opciju za upozorenje na puls?

Kod Garmina je opcija na
Levi srednji taster > wrist heart rate > abnormal heart rate alerts

Imam FR945 i za low heart rate imam opcije 40-45-50-55-60.
Meni je potrebno 35, jer u snu regularno imam malo ispod 40, a na 35 bih ipak voleo da me probudi. Imao sam određeni neželjeni događaj koji bih sa ovakvim upozorenjem ili umanjio ili potpuno izbegao.
 
Da li možete da proverite na svom satu opseg za opciju za upozorenje na puls?

Kod Garmina je opcija na
Levi srednji taster > wrist heart rate > abnormal heart rate alerts

Imam FR945 i za low heart rate imam opcije 40-45-50-55-60.
Meni je potrebno 35, jer u snu regularno imam malo ispod 40, a na 35 bih ipak voleo da me probudi. Imao sam određeni neželjeni događaj koji bih sa ovakvim upozorenjem ili umanjio ili potpuno izbegao.
40 najmanje.
pisi im kao feature request, mada 35 bas jeste abnormalno nisko :D
 
Da, veoma je nisko. Koji je tvoj sat? Verovatno je onda na svim Garminima 40.

U toku hirurške intervencije, u zavisnosti od pacijenta, anesteziolog dodaje stimulaciju već od 45, po nekad na 40, a ima anesteziologa, kada su 100% uz jednog pacijenta i znaju znanje, za većinu pacijenata kreću na 35.
 
Interesantno. Meni je niži puls kad sam budan i miran, nego u snu. Eventualno su egal ponekad.
 
Kad sam budan, dok sedim, padam do 46-48, ako budan ležim, idem do 42, možda retko malo niže. Dok spavam, napisah gore.
 
Zanimljivo je da moze u profilu da se podesi resting hr ispod 40, a ne moze u alert
 
Da li možete da proverite na svom satu opseg za opciju za upozorenje na puls?

Kod Garmina je opcija na
Levi srednji taster > wrist heart rate > abnormal heart rate alerts

Imam FR945 i za low heart rate imam opcije 40-45-50-55-60.
Meni je potrebno 35, jer u snu regularno imam malo ispod 40, a na 35 bih ipak voleo da me probudi. Imao sam određeni neželjeni događaj koji bih sa ovakvim upozorenjem ili umanjio ili potpuno izbegao.
fenix 5: 100-200, u koracima po 10 🙄
Očigledno nisu predvideli low HR event.
U vezi merenja wrist senzorom:
Imam i Oura ring, oba nosim dok spavam, i očitavanja se poklapaju, mada ne i prikaz faza sna, ali to nije ono što te zanima.
Razumem da si zabrinut, ali meni nije poznat ni jedan uređaj koji ima alert na low HR event.
Bio sam na hirurškom stolu, anesteziolog je pre operacije uočio Oura ring, i pitao me je da mu dam uvid u logove. Rekao mi je da bi im to puno značilo da imaju od svakog pacijenta.
Jedino mi je krivo što nisu dozvolili da Oura ostane na ruci tokom operacije 😊
 
FR265 40-60 low i 100-200 high
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Da, veoma je nisko. Koji je tvoj sat? Verovatno je onda na svim Garminima 40.
Epix pro. mozemo nas nekoliko da posaljemo feedback i feature request ako ti znaci. dosta stvari sam video da su slusali i promenili/dodali tako da mozemo da probamo.

Meni je smesno sto sam sebi morao da pomerim high HR alert na 115 jer mi je redovno pistao na 110 dok rucam :ROFLMAO:
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Kad sam budan, dok sedim, padam do 46-48, ako budan ležim, idem do 42, možda retko malo niže. Dok spavam, napisah gore.
Ako pada ispod 40/min, a posebno ako je za to vezan bilo kakav problem to prevazilazi mogucnoati sata i zahteva ozbiljnu analizu.
 
Ako pada ispod 40/min, a posebno ako je za to vezan bilo kakav problem to prevazilazi mogucnoati sata i zahteva ozbiljnu analizu.
Istina, meni je iwatch cesto hvatao puls ispod 37, garmin uhvati ponekad 39, rhr je 43, ali nikada nisam imao bilo kakve tegobe. Ako osecas bilo kakve tegobe pravac uput i kod kardiologa.
 
Istina, meni je iwatch cesto hvatao puls ispod 37, garmin uhvati ponekad 39, rhr je 43, ali nikada nisam imao bilo kakve tegobe. Ako osecas bilo kakve tegobe pravac uput i kod kardiologa.
Da ne ulazimo u previse detaljisanja, 40 je magicna brojka, ako je ispod i postoji problem, onda mora da se proveri. Veca je cena da se problem zanemari na racun onoga - covek je u treningu, sportsko srce, itd... Bas to sto si napisao - kardiolog.
 
Epix pro. mozemo nas nekoliko da posaljemo feedback i feature request ako ti znaci. dosta stvari sam video da su slusali i promenili/dodali tako da mozemo da probamo.

Gde im šalješ zahtev za update takvih stvari? Moj sat je već star i neće više imati update, ali svakako ću uskoro morati da ga menjam. Zbog Garmin Edge, gotovo sigurno ostajem u Garmin sistemu. I sve se nešto nadam nekom ful LTE modelu (data, voice me ne interesuje).

Pregledao sam neke aplikacije na IQ Store, ali nijedna nema upozorenje.
Valjda svi developeri računaju da to već postoji stock.
Jedna interesantna beleži najniži bit i pet narednih (ako je najniži 40, prikazuje od 40 do 46) i vreme provedeno u njima, ali em nema save funkciju, em click na back gasi aplikaciju, kao da nije ni radila.

Hvala svima na info i savetima.
Od sledeće sedmice svakako menjam plan treninga, pa ću ispratiti kako će se odraziti na puls. Imam u kući ozbiljnog zdravstvenog radnika, pa asistencija sa te strane neće izostati.
 
Gde im šalješ zahtev za update takvih stvari? Moj sat je već star i neće više imati update, ali svakako ću uskoro morati da ga menjam. Zbog Garmin Edge, gotovo sigurno ostajem u Garmin sistemu. I sve se nešto nadam nekom ful LTE modelu (data, voice me ne interesuje).
dva načina, jedan je ovde https://www.garmin.com/en-US/forms/ideas/
a drugi da se sign up-uješ za beta software pa onda iz aplikacije da šalješ ali s obzirom da reče da nećeš imati više ažuriranja, onda kontakt forma gore.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
:D
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_210956_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240427_210956_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 42
Pozdrav, u Garmin connect aplikaciji imam dodat u kalendar beogradski polumaraton koji sam juce istrcao. Medjutim, race widget mi i dalje prikazuje taj event danas. Da li bih trebao da ocekujem da event vise nije vidljiv, da li nestaje posle nekog vremena, ili da ga obrisem iz kalendara?
 
Kod mene je uredno nestao.
Možda ima veze sa ovim izmenama Connect Home screen-a?
 
Pozdrav, u Garmin connect aplikaciji imam dodat u kalendar beogradski polumaraton koji sam juce istrcao. Medjutim, race widget mi i dalje prikazuje taj event danas. Da li bih trebao da ocekujem da event vise nije vidljiv, da li nestaje posle nekog vremena, ili da ga obrisem iz kalendara?
jos od bete je tako. ako si odradio trening ili event u tvom slucaju, a nisi taj dan usao u Connect aplikaciju, ne povuce lepo sa sata nego sutradan stoji kao da si taj dan radio, cak i ako je datum vezbe jucerasnji.
mada sumnjam da nisi ulazio u aplikaciju ceo dan :D meni se to desava kad uvece odradim trening, pa dok dodjem kuci, spremim se, veceram, odradim sta imam, zaboravim na telefon.
 
Update: nestade i kod mene u toku dana, a sta ga je tacno trigerovalo da nestane nisam siguran.

Ulazio sam vise puta u garmin connect, jos od jutros od morning reporta 😁 Ali nesto ga je svakako odglavilo, sada vidim samo jedan sledeci event (novosadski nocni polumaraton)

Hvala svakako 🙂
 
Garmin 945 je noćas u nekom trenutku prestao da mi pokazuje Watchface iz Connect IQ.
Kada otvorim Connect, piše da je sat povezan, ali kada odem sa sata da izaberem Watchface, ta dva što imam preko IQ su na spisku, ali nemaju preview, piše IQ I narandžasti krug sa uzvicnikom.

Dešavalo se nekome?

Desilo se 1.1, pa se desilo 1.5.
Da li da ga očekujem i prvog oktobra 🤔

Gornje levo dugme, turn off, uključim sat i watchface može opet da se izabere.
 
A da, zaboravio sam novi WF.

IMG_20240428_224542.jpg
Pojavile se tri mane na nekom staklu između safira i ekrana, kao pukotinice. Valjda neće da se širi.

Baterija za ceo maraton i ono čekanje 15tak minuta 12%, mada u gornjem delu skale ide brže nego u donjem. Verovatno može 10 maratona za rekreativca i 20 za šampiona. :D
 
Nazad
Vrh Dno