Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Ni jednom do sada nisam dobio poruku da sam nedostupan. Tako da je 99% do mreže.
Mada sam ja isto yettel, koji se blago rečeno raspada.
 
I ja sumnjam da je do mreže, pogotovo što se stvarno ranije nije dešavalo.

Uzgred, zatvoren je ticket na Bug Trackeru vezan za lagovanje prilikom scrolla, izgleda da će naredni update rešiti konačno taj problem:


Marked as fixed.
Ongoing optimizations in performance and power are slated for the next Android release.

These include improvements positively impacting overall system UI jank as well as use cases tied to some Android applications.
 
Meni se desio 10 puta u poslednjih 10 dana.

Nisam ni primetio da se nešto preterano priča o tome. Od kada krenulo i priča li seš ta o razlogu?
Izvinjavam se, 7 pro je u pitanju.

Al svakako mi se dešava :)
 
To zavisi po meni od Google strategije i naziva samih telefona, koliko god to glupo zvuči:)

Očekujem da će se manji model zvati pixel 9 pro a veći 9 pro max, ili nešto slično. Preslikana iPhone strategija u najavi, i očekujem cene možda 100e niže od iPhone u EU.

Što znači da će ti i dalje biti najbolje da naručiš u preorderu i onda poklon prodaš(za manji buds pro 2 za veći pixel watch 3). Poznata shema preko de prevoza.

Kako ih gađam u oko :)

Pixel 9, pixel 9 pro I pixel 9 pro ultra/xl/max



 
Poslednja izmena:
Ljudi baterija na Pixelu uopšte nije loša, nikad više neopravdanog hejta nisam slušao. Isto kada sam uzimao 7 pro sam čitao recenzije za bateriju i dvoumio se. Imao sam s23 dok je bio na androidu 13 i baterija je osetno bila bolja prelaskom na pixel 7 pro i sada na pixel 8 je slična. Pa s23 ultra nece preci 7 sati SOT-a samo na podatcima a ne obični model
Naravno da je bolja baterija na P7 Pro kad ima 5000mAh u odnosu na S23 koji ima 3900mAh.
Svašta čovek ovde čita u poslednje vreme.
 
Juče mi se prvi put desio famozni problem nedostupnosti. E sad da li je možda povezano sa tim što sam nedavno aktivirao VoLTE ili je možda nešto do Yettela...

Eto od novembra do marta, nikad nisam primetio, sve do juče, kad mi je stigla poruka o propuštenom pozivu i kad sam dobio info od osobe koja me je zvala da sam bio nedostupan.
Meni se ovaj problem javljao na P6,7 Globatel i A1. P8 za sad nema ispadanja iz mreze(A1).
Jedino sto mi smeta na P8 je stand by drain sto je spomenuo @fkloznica .
 
Sve sam uključio na 6 pro apsolutno sve i čini mi se da bat duže traje nego kad sam imao restrikcije dark temu itd 😀
 
Šta sve radi na pixelu od glasovnih komandi, diktiranja i ostalog na srpskom.
Jel moguće npr glasom otvoriti YouTube i pustiti odredjeni video?
Nisam koristio nikada pixel a razmišljam da se vratim na android.
 
Moguce je.
 

U realnosti da se ne lažemo, Chrome čista instalacija (da se čita i isključuje ono što može) i Pixel telefon je najbolja kombinacija što se tiče rada i baterije...

@LoFi
Ne postoji Mullvad browser za android, jedino Tor

 
Poslednja izmena:
Evo da se i ja učlanim uzeh 8 pro, hteo sam još od 6 da krenem ali uzeh iphone 13 iz znatiželje, i evo posle 2,5 godine se vraćam na android. Mislim da jedini sto će mi faliti sa iphona je face id i veličina.
E sad jedno pitanje kako radi transfer podataka preko kabla sa iphone, ici tako ili sve iz početka?
 
Ovo prebacivanje sa kablom ne radi ni između android-android telefona kako treba.
Najsigurnije je uvek prvo sve updateove uraditi, pa fabrički reset, pa onda sve na tenane ručno instalirati.
Za prebacivanje istorije poziva i SMS-ova koristim aplikaciju superbackup.
 
Prebacujem godinama preko kabla i bežično sve radi perfektno. Fabrički reset se ne sećam kada sam uradio.
 


 
Nazad
Vrh Dno