Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Razmatram Pixel 8 umesto S23 koji moram da napustim, pa imam par pitanjca.

-Na Yetelu sam. Ako ne radim nikakve workarounde sta mi radi sta ne? Tipa jel ce mi raditi 4G+, ili sam u problemu?
-Da li je ispeglan sistem u smislu da sve applikacije rade kako treba, video sam par recenzija gde se zale da negoogle aplikacije "losije rade". Igre ne igram odavno na telefonu tako da pitanje se odnosi samo na aplikacije.
-Ako ima ljudi koji su prelazili sa bilo kog samsunga na pixel, fali li vam nesto :)
-Ima li nekih drasticnih razlika izmedju Tensor G2 i G3
 
Razmatram Pixel 8 umesto S23 koji moram da napustim, pa imam par pitanjca.

-Na Yetelu sam. Ako ne radim nikakve workarounde sta mi radi sta ne? Tipa jel ce mi raditi 4G+, ili sam u problemu?
-Da li je ispeglan sistem u smislu da sve applikacije rade kako treba, video sam par recenzija gde se zale da negoogle aplikacije "losije rade". Igre ne igram odavno na telefonu tako da pitanje se odnosi samo na aplikacije.
-Ako ima ljudi koji su prelazili sa bilo kog samsunga na pixel, fali li vam nesto :)
-Ima li nekih drasticnih razlika izmedju Tensor G2 i G3
Evo ovako ja sam ti imao pixel 7 pro, pa s njega isao na s21 ultra, honor magic 5 pro, s23 ultra.
Jucer sam se sa s23u vratio nazad na pixel 7 pro.
Presao sam nazad na pixel iz ovih razloga:
  • gcam (iako ga s23 serija podrzava, nije to to, uvik nesto ne radi)
  • kvaliteta fotografije - jednostavno google ima najbolje algoritme, fotke su pune detalja, a buke gotovo nema
  • snimanje 4k60 videa dozvoljava prebacivanje leca tokom snimanja, samsung mi to nije dao (cujem da s24 ima)
  • fluidnost i animacije, iako je s23 ultra bomba telefon, animacije su "onako" ima tu nekog trzanja npr kad si u bilo kojoj aplikaciji i zakljucas ekran, treba mu koja sekunda da upali aod.
Pa ono kad se sat sa aod prebaci na lockscreen fino animirano, pa animacije kad povuces quick toggle itd

Naravno, fale neke stvari na pixelu.
Najvise mi fali mogucnost prilagodbe pocetnog zaslona, al zato sam skinuo lawnchair beta 12, pa fino imam sve sto pozelim i radi bez problema.

Dvoumio sam se izmedju 7 pro i 8 pro, na kraju je cijena prevagnula, 7 pro sam dobio za 370e a 8 pro je najjeftiniji bio 800e, tako da mi je odluka bila lagana.
 
Razmatram Pixel 8 umesto S23 koji moram da napustim, pa imam par pitanjca.

-Na Yetelu sam. Ako ne radim nikakve workarounde sta mi radi sta ne? Tipa jel ce mi raditi 4G+, ili sam u problemu?
-Da li je ispeglan sistem u smislu da sve applikacije rade kako treba, video sam par recenzija gde se zale da negoogle aplikacije "losije rade". Igre ne igram odavno na telefonu tako da pitanje se odnosi samo na aplikacije.
-Ako ima ljudi koji su prelazili sa bilo kog samsunga na pixel, fali li vam nesto :)
-Ima li nekih drasticnih razlika izmedju Tensor G2 i G3
Imao sam oba istovremeno S23 i Pixel 8. S23 je kompletan uređaj i nema tu neke konkurencije između ova dva modela. S23 ftw.
Pixel je stock android, gde fale mnoge sitnice poput double tap to lock koju opciju Samung nudi na najjeftinijim telefonima... ima tu još ohoho stvari.
Kamere manje više iste osim ako ti S23 nema banana efekat na kameri.
 
Imao sam oba istovremeno S23 i Pixel 8. S23 je kompletan uređaj i nema tu neke konkurencije između ova dva modela. S23 ftw.
Pixel je stock android, gde fale mnoge sitnice poput double tap to lock koju opciju Samung nudi na najjeftinijim telefonima... ima tu još ohoho stvari.
Kamere manje više iste osim ako ti S23 nema banana efekat na kameri.
Toga se i pribojavam, onomad sam presao sa ne secam se kog galaxija na sony bas su mi falile stvari, sto kazes sitnice.
A jel si imao nekih problema sa 3g, 4g itd sa pixelom
 
Baterija na mobilnim podacima užas na Pixelu.
Kao i na Samsungu i 99% telefona, a na kompaktnim posebno. Bitna uloga je i temperatura, nije isto ako ste na podatcima u sobi i na plazi na +40. Kosristio sam i s23 i sada pixel 8 i sve je to sto se tice baterije gotovo isto
 
Kao i na Samsungu i 99% telefona, a na kompaktnim posebno. Bitna uloga je i temperatura, nije isto ako ste na podatcima u sobi i na plazi na +40. Kosristio sam i s23 i sada pixel 8 i sve je to sto se tice baterije gotovo isto
Ma to možeš pričati nekome ko se ne razume i ko nije imao ništa osim Exynos Samsunga.
 
Kome treba double tap to lock - ja sam namestio gesture da, kada pozadi tapnem tel 2x, on se zakljuca.. stavio sam da gesture pokrene malu app koja samo to radi. Perfektno funkcionise pa kome treba eto.. ja sam se navikao i radi perfektno (P8).
 
Ja prvo što sam uradio na telefonu malo duži pritisak na search bar i nema ga više.
 
Kao i na Samsungu i 99% telefona, a na kompaktnim posebno. Bitna uloga je i temperatura, nije isto ako ste na podatcima u sobi i na plazi na +40. Kosristio sam i s23 i sada pixel 8 i sve je to sto se tice baterije gotovo isto
Meni je na malom S24 osetno bolja nego na Pixelu 7 Pro. Pixel gori kad se koriste mobilni podaci a posebno kada sunce ugreje, istopi bateriju. Ne znam sad kako je na Pixelu 8/8 Pro, ne verujem da je bolje zbog istog Exynos modema.
 
Meni je na malom S24 osetno bolja nego na Pixelu 7 Pro. Pixel gori kad se koriste mobilni podaci a posebno kada sunce ugreje, istopi bateriju. Ne znam sad kako je na Pixelu 8/8 Pro, ne verujem da je bolje zbog istog Exynos modema.
Exynos ili Snapdragon verzija?
 
 
Evo ti čovek testirao samo na podatcima, bolja na s24 u odnosu na pixel 8 celih 1%, značiće mnogima

Mislim da je pored Samsung modema ogroman problem i očajan stand by drain kod pixela. Faktički skida 1% na 1h na wi fi što blago rečeno kriminalno.

Ko živ ko mrtav do TSMC tensora ali je i tada pitanje čiji će 4g/5g modem da koriste? Mada ako mediatek nema problema sa modemom kada se pravi u TSMC fabrici ne bi trebalo da ga ima ni pixel 10 ( u teoriji )
 
Meni najvise smeta sto je Exynos potpuno nepredvidiv po pitanju potrosnje. Par dana bas primetim da je baterija dobra i onda se desi da od 80->60% padne dok trepnes. Ili nesto radis na mob, sto ti pojede 10% baterije a sledeci put 25%. Standby takodje (doduse ja ne gasim AoD), slazem se, bas los. Radim od kuce pa mi je nacin upotrebe manje-vise slican na dnevnom nivou.
 
Ja to ne primećujem na p8pro.
Jer tačno znam koliko crpi na 4g i npr kada si u pokretu i kada menja bazne stanice :)

Npr na wi fi možeš očekivati sot u rangu 6-7h na oko 16h uptime a na 4g sve od 3h i 30min do 5h. ( naravno u zavisnosti od toga šta radiš i koliko je svetlo napolju )
 
Ja to ne primećujem na p8pro.
Jer tačno znam koliko crpi na 4g i npr kada si u pokretu i kada menja bazne stanice :)

Npr na wi fi možeš očekivati sot u rangu 6-7h na oko 16h uptime a na 4g sve od 3h i 30min do 5h. ( naravno u zavisnosti od toga šta radiš i koliko je svetlo napolju )
Nisam probao Pixel, ali te traume oko baterije jos vucem od Moto Z2f. Dzabe lep telefon, dobra kamera, displej i sta vec, ako uvek moram da zongliram oko baterije i da planiram 2 punjenja dnevno, ako cu negde da zaglavim tog dana. Radije cu nesto da zrtvujem od gore pomenutih stvari nego bateriju. Nekada je imalo smisla uzeti Google telefon, jer su bili povoljniji, a sada su skoro rame uz rame sa ostatkom sto se tice cene, a i dalje ima kompromisa.
 
Nisam probao Pixel, ali te traume oko baterije jos vucem od Moto Z2f. Dzabe lep telefon, dobra kamera, displej i sta vec, ako uvek moram da zongliram oko baterije i da planiram 2 punjenja dnevno, ako cu negde da zaglavim tog dana. Radije cu nesto da zrtvujem od gore pomenutih stvari nego bateriju. Nekada je imalo smisla uzeti Google telefon, jer su bili povoljniji, a sada su skoro rame uz rame sa ostatkom sto se tice cene, a i dalje ima kompromisa.
Ljudi baterija na Pixelu uopšte nije loša, nikad više neopravdanog hejta nisam slušao. Isto kada sam uzimao 7 pro sam čitao recenzije za bateriju i dvoumio se. Imao sam s23 dok je bio na androidu 13 i baterija je osetno bila bolja prelaskom na pixel 7 pro i sada na pixel 8 je slična. Pa s23 ultra nece preci 7 sati SOT-a samo na podatcima a ne obični model
 
Svakako nije loša, ali nije na nivou najboljih android baterija.
Meni radi posao jer sam odavno prestao da pratim SOT, imam bežični punjač kući i svakih par sati ga stavim 15,20 minuta na njega i to je to. Ne sećam se kada sam ga poslednji put punio do 100% ili pustio da ode ispod 30% :)

Ali svakako da je efikasan kao snapdragon gen 2, gen 3 ovo bi verovatno bio telefon bez mana :) ali krastavac
 
Svakako nije loša, ali nije na nivou najboljih android baterija.
Meni radi posao jer sam odavno prestao da pratim SOT, imam bežični punjač kući i svakih par sati ga stavim 15,20 minuta na njega i to je to. Ne sećam se kada sam ga poslednji put punio do 100% ili pustio da ode ispod 30% :)

Ali svakako da je efikasan kao snapdragon gen 2, gen 3 ovo bi verovatno bio telefon bez mana :) ali krastavac
Sto se tiče kompaktnih modela ne računajući xiaomi 14 ni jedan nema bolju bateriju od običnog pixela 8, sve baterije su u 5-10% razlike. I meni je baterija loša kada sam celi dan na putu i na podatcima sa svim živim uključenim ali ne pišem da je loša jer bolje nema u što sam se uverio jer sam koristio i s23 i xiaomi 13
 
Iz mog iskustva je baterija na običnom S23 značajno bolja od one na Pixelu 7, a jako je mala razlika u kapacitetu između 7 i 8 (obe su veće od S23). Jedino ako je Tensor 3 toliko bolji od 2...
 
I ja sam zadovoljan baterijom na 6 pro. Punim bateriju noću (zbog sporog punjenja) tako da veče dočekam sa 30-60% baterije. Ali ako neko spava na telefonu (bio sam i ja takav nekada davno) onda može biti problem zbog sporog punjenja. Mada wifi punjač npr na radnom stolu tu pomaže :)
 
Sto se tiče kompaktnih modela ne računajući xiaomi 14 ni jedan nema bolju bateriju od običnog pixela 8, sve baterije su u 5-10% razlike. I meni je baterija loša kada sam celi dan na putu i na podatcima sa svim živim uključenim ali ne pišem da je loša jer bolje nema u što sam se uverio jer sam koristio i s23 i xiaomi 13
Probaj Asus Zenphone 10 pa se vrati sa utiscima
 
Nazad
Vrh Dno