Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Sta sada?
Iskljucili mi broj sa stare Yettel kartice i ona vise ne radi ali kada stavim Globaltel karticu u fon aktivirao se neki paket dobrodoslice od 50 din i na toj kartici je i dalje Globaltel broj a ne ovaj moj koji sam preneo?!!!

Pretpostavljam da treba da sačekaš da se obavi prebačaj broja, trebalo bi u naredna dva sata od isključivanja stare kartice.
 
Sada sam se usudio da pozovem kol centar (piše da rade 24/7, i stvarno rade) i reče mi operaterka da brojeve, koje tokom noći isključe, portuju od 09-13 i tada da očekujem da će mi se aktivirati stari broj na ovoj novoj kartici.
 
Sada sam se usudio da pozovem kol centar (piše da rade 24/7, i stvarno rade) i reče mi operaterka da brojeve, koje tokom noći isključe, portuju od 09-13 i tada da očekujem da će mi se aktivirati stari broj na ovoj novoj kartici.
Mene su i pre 9 prebacili tako da trebalo bi uskoro.
 
Hmh. Jos uvek nista. Pogledah na Ratel sajtu i tamo pise da je broj prenet u mt:s (Globaltel) mrezu.
Bice, bice :)
 
Hvala vam obojici.
Znam da je bilo 2Gb rominga mesec dana u freepade. Znaci pola od toga su prosirili na jos neke zemlje.
A.jos sam primetio i dve cene za isti paket, 8Gb koji koristim. U aplikaciji stoji i cena od 1050 dinara i 1100 dinara. Malo cudno, ali stalno nesto menjaju, nije ni mnogo bitno.
O promociji je reč. Smanjuju cenu tog istog fripejd paketa postepeno ako ga obnavljaš redovno (1.ciklus 4 meseca po toj ceni) i tako do 950 dinara. Sve traje oko godinu dana.
 
Tek oko 12H su mi vezali broj za karticu.
No, odmah problemi. Nikako ne mogu da uplatim 1100 dinara da bih aktivirao zeljeni FreePaid paket. Master Card je upitanju-AIK Banka. Nikako ne dobijam verifikacioni SMS da bih verifikovao karticu preko WS Pay-a. Zvao sam i banku i korisnicki servis i svi kazu - videcemo. . . :(
Izem ti.
 
Tek oko 12H su mi vezali broj za karticu.
No, odmah problemi. Nikako ne mogu da uplatim 1100 dinara da bih aktivirao zeljeni FreePaid paket. Master Card je upitanju-AIK Banka. Nikako ne dobijam verifikacioni SMS da bih verifikovao karticu preko WS Pay-a. Zvao sam i banku i korisnicki servis i svi kazu - videcemo. . . :(
Izem ti.
Kod mene radi master debitna normalno od AIK banke
 
Nikako ne dobijam verifikacioni SMS da bih verifikovao karticu preko WS Pay-a.
Ako je premešten broj, obično banka mora da ažurira u svojoj bazi novog provajdera jer šalje posebnim kanalom svakom iako je broj ostao isti. Bar je tako bilo sa OTP. Možda da uplatiš na kiosku dok ne srede...
 
Tek oko 12H su mi vezali broj za karticu.
No, odmah problemi. Nikako ne mogu da uplatim 1100 dinara da bih aktivirao zeljeni FreePaid paket. Master Card je upitanju-AIK Banka. Nikako ne dobijam verifikacioni SMS da bih verifikovao karticu preko WS Pay-a. Zvao sam i banku i korisnicki servis i svi kazu - videcemo. . . :(
Izem ti.
Ja sam o ovome pisao na prethodnim stranama, MC Intesin, potpuno ista situacija kao kod tebe. Nisu stizale poruke za verifikaciju, pa nisam mogao da uplatim Freepaid i da vežem karticu za Globaltel nalog. Zvao banku, rekli mi da moram da odem u poslovnicu i da prijavim da sam promenio operatera iako je broj ostao isti. To sam i uradio, otišao, prijavio, potpisao jedan papir i od tada je normalno proradilo.
 
Ma ni da mrdne. Kod Yetell-a je isto to radilo perfektno. U banci mi rekose da nemaju opciju promene operatera vec samo broja. .. J L Z
P.S. Kodove za logovanje na Globaltel sajt ili aplikaciju dobijam sasvim normalno!
 
Dopunu mozes uplatiti i u posti , a ovde preko foruma mozes kupiti uz 20% bonus kredita ;)
 
Sta sada?
Iskljucili mi broj sa stare Yettel kartice i ona vise ne radi ali kada stavim Globaltel karticu u fon aktivirao se neki paket dobrodoslice od 50 din i na toj kartici je i dalje Globaltel broj a ne ovaj moj koji sam preneo?!!!
Treba da prodje par sati, dok se ne izvrši migracija no novu sim karticu i onda resetuj telefon.
 
Restartovao sam fon ali je, za sada, sve isto.
U bancinom kol centru zapisali su da sam promenio operatera a da je isti broj.
Videću :(
 
Restartovao sam fon ali je, za sada, sve isto.
U bancinom kol centru zapisali su da sam promenio operatera a da je isti broj.
Videću :(
Ne moze dok nije aktivan broj, i dalje je globaltel broj telefona. Tvoj broj bice prebacen kroz 24h najkasnije, nakon sto prestane da radi stara kartica.
 
Poslednja izmena:
Ma ni da mrdne. Kod Yetell-a je isto to radilo perfektno. U banci mi rekose da nemaju opciju promene operatera vec samo broja. .. J L Z
P.S. Kodove za logovanje na Globaltel sajt ili aplikaciju dobijam sasvim normalno!
Moraju da promene naziv operatera, meni nisu stizale poruke od banke kad sam presao u globaltel sa mts.
Foruma? Na koji način? Ne razumem 🤔

Mislim da je napisao kako su mu vezali preneti broj za Globaltel karticu oko podneva.
Uplacuju ti kredit, koji se dobija sa reciklomata.
 
Ja i dalje ne mogu da razumem ko vas udara po usima da prelazite u Globaltel koji MTS definitivno hoce da unisti i ugasi...
Ja sam trenutno zadovoljan sa kolicinom i kvalitetom neta, pa i cenom. Jedino nemam volte kao kod A1, ako je to jedina zamerka. Uvek postoji opcija da se broj prebaci u neku drugu mrezu. Dok traje, traje. Ja sam isao na slepo, preneo broj i isplatilo se. U mestu gde zivim (sremska strana Novog Sada), net mi je najbolji od Globaltela trenutno. Shvatam da svi nemaju takvo iskustvo.
 
Upravo sam probao i sa ženinom karticom Addiko banke i isto neće. Identično s**nje :(
 
Ja i dalje ne mogu da razumem ko vas udara po usima da prelazite u Globaltel koji MTS definitivno hoce da unisti i ugasi...

Udaraju nas ostali operateri, sa poskupljenjima, lošim paketima, ugovornim obavezama.. Konkretno ja sa Yetelom u zadnjih godinu dana očajno iskustvo, kod kod sam bio zadovoljan 10 godina. Globaltel ima problema pri prebacivanju, ali ja sam sve rešio i sad mi radi sve okej, imam 250 gb neta, nema ugovora.. Lakše se diše.
Niko se ne prebacuje jer je bio zadovoljan.
 
Postujem i delimicno razumem.
Ta mreza ne radi kako treba a nece ni raditi jer jedan MTS moze sve to da resi za 24 sata, samoda zeli. Ali NE ZELI.
 
Ostali su preskupi, osim ako daju neku dobru promociju. Globaltel je drastično jeftiniji, pa se neke sitnice i oproste.
 
Kod mene jutros sve proradilo. Uplaćen Freepaid 1100 i uključena automatska obnova. Meni ekstra za moje potrebe.
No, ne znam da li je neko obratio pažnju, kada je uključen 4G i kada započnete razgovor, mreža za sve vreme razgovora pada na 2G tj. GSM i zato nema/ne radi VoLTE. Mada me mnogo čudi da mreža ne skalira na 3G tokom razgovora :(
J*g, nama i jare i pare...
 
Kod mene jutros sve proradilo. Uplaćen Freepaid 1100 i uključena automatska obnova. Meni ekstra za moje potrebe.
No, ne znam da li je neko obratio pažnju, kada je uključen 4G i kada započnete razgovor, mreža za sve vreme razgovora pada na 2G tj. GSM i zato nema/ne radi VoLTE. Mada me mnogo čudi da mreža ne skalira na 3G tokom razgovora :(
J*g, nama i jare i pare...
Za jednu crvenu mesecno, zadovoljava potrebe.
 
Kod mene jutros sve proradilo. Uplaćen Freepaid 1100 i uključena automatska obnova. Meni ekstra za moje potrebe.
No, ne znam da li je neko obratio pažnju, kada je uključen 4G i kada započnete razgovor, mreža za sve vreme razgovora pada na 2G tj. GSM i zato nema/ne radi VoLTE. Mada me mnogo čudi da mreža ne skalira na 3G tokom razgovora :(
J*g, nama i jare i pare...
Mislim da MTS u nekim gradovima nema 3G mrezu
 
Bilo bi dobro da imaju neku freepaid opciju sa neograniceno interneta... to bi privuklo jos vise korisnika, ono sto me cudi je da nemaju VoLTE
 
Nazad
Vrh Dno