Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Žena ima nekoliko godina Globaltel broj i cela ova žurka oko prebacivanja u mts je protekla bez ikakvih problema.
Internet u HR i HU radi savršeno od kako su na mts. Stvarno bez ikakvih problema i uvek je na 4G.
Izgleda kako koga zakači.
 
Trenutno sam u Rumuniji. Aktivirao sam Global Travel 5. Zakačen sam na Telekom. RO, međutim, nemam internet vezu.
Šta treba da uradim da bi mi proradio roming?
Nemam SIM toolkit na telefonu.
 
Kada su vam slali mejl sa eSIM podacima da li vam je za MSISDN pisao Vaš broj telefona ili neki levi 067 iz globaltel mreže?
 
@Stock neki levi 0677 broj koji je originalno na kartici - koji nakon završenog prenosa zamene tvojim brojem kod njih u sistemu. Ali MSISDN na kartici ostaje taj originalni.
 
A za RCS chats bi valjda trebalo da stoji broj koji je prenet u njihovu mrežu (u mom dlučaju 064), a ne taj njihov 067?

MSG.png
 
Globaltel roming jedva funkcioniše, prešli su na mts infrastrukturu od decembra (jer ih je telekom kupio) i od tada je rasulo. A i inače globaltel karticama treba više vremena da se registruju na mrežu i u Srbiji.
 
Zdravo,

Imam problem, koristim global tel karticu samo kad dolazim u SRB. Planiram da dolazim za neki dan ali kad sam ubacio karticu u telefonu i posle da uplatim kredit, vidim da nemam mrezu.
Probao sam da skinem konfiguraciju za iOSApn (www.globaltel.rs/iosapn), u STK da menjam roaming, home.
Aktivirao sam roaming u inostranstvu.

Nikako da dobijem mrezu pise "no services". Prosle godine sve je bilo OK.

Imam 4 kartice i ni jedna ima mrezu.

Probao sam na Iphone 12 i 13 pro max, sve je OUT !

Dali moze neki pomoc ?

hvala unapred
Moguće da nisu dobile nove OTA podešavanja. Najbolje korisnički pozvati sa ispravnog broja
 
E pa da to mi nije palo na pamet, te kartice nisu ni konfigurasane za mts infrastrukturu :D
 
Sa eSIM ljudi baš nisu imali sreće. Često im i ne stigne...
 
Pozdrav drugari, imam dva kratka pitanja. U slucaju koriscenja Freepaida da li postoji caka sa skrivenim troskovima uspostave veze ka fiksnim i mobilnim brojevima van Globaltel mreze, s obzirom da su sms i pozivi neograniceni? I kako funkcionise roaming u BG i GR?
 
Pozdrav drugari, imam dva kratka pitanja. U slucaju koriscenja Freepaida da li postoji caka sa skrivenim troskovima uspostave veze ka fiksnim i mobilnim brojevima van Globaltel mreze, s obzirom da su sms i pozivi neograniceni? I kako funkcionise roaming u BG i GR?
Nema naplate uspostave veze.
 
Pozivi funkcionisu normalno? Da li stizu poruke od banaka? I jel to klasicna mreza ili nesto preko interneta?
 
Sto bi rekle komsije, “smehotresno”. Jurio sam se sa Globaltelom da mi daju novu karticu jer je izgubljena originalna. Broj je prenet davno, 6 cifara jos iz nekadasnjeg Mobtela. Posle x pokusaja odrade oni sve i sta imamo: Zoves originalni broj sve ok, saljes sms na originalni broj isto OK. E a ako zoves sa nove kartice, prijavljuje neki njihov 0677 :). 2u1 next level.
 
Nov sam u Globaltelu. Kako kod njih ide ova automatska obnova kredita i paketa,u pitanju je Freepaid? U aplikaciji sam postavio za placanje mastercard. Da li ce njihov sistem sve sam odraditi,isplatu sa mog tekuceg na kredit u Globaltel pa obnova freepaida ili moram i ja nesto da odradim?
 
Narucio sam globaltel karticu preko sajta. Odabrao sam opciju "uzbudljivi pripejd", 7 dana i 2gb/30min. Ocekivao sam da cu platiti odmah online ali to se nije desilo. Kupovina uspesna, dobio potvrdu na mejl. Par dana kasnije mi postexpress isporucuje karticu bez bilo kakvih troskova. Uz karticu sam u paketu dobio i rucno popunjenu uplatnicu da uplatim tih 225din.

Proslo je vec neko vreme, kartica radi sve najnormalnije. Da li da uplacujem ovo ili ne? Pretpostavljam da je tih 225din za aktivaciju paketa ali meni to ne treba. Kartica mi je trebala samo da aktiviram neke online servise jer sam ih vec aktivirao sa svojom primarnom.
 
Narucio sam globaltel karticu preko sajta. Odabrao sam opciju "uzbudljivi pripejd", 7 dana i 2gb/30min. Ocekivao sam da cu platiti odmah online ali to se nije desilo. Kupovina uspesna, dobio potvrdu na mejl. Par dana kasnije mi postexpress isporucuje karticu bez bilo kakvih troskova. Uz karticu sam u paketu dobio i rucno popunjenu uplatnicu da uplatim tih 225din.

Proslo je vec neko vreme, kartica radi sve najnormalnije. Da li da uplacujem ovo ili ne? Pretpostavljam da je tih 225din za aktivaciju paketa ali meni to ne treba. Kartica mi je trebala samo da aktiviram neke online servise jer sam ih vec aktivirao sa svojom primarnom.
Tvoja stvar. Mozda ti u nekom trenutnu blokiraju karticu ako provale da nisi platio. Svakako nisu neke pare da bi to rizikovao.
 
Ako nije bilo inicijalnog kredita i bonusa dobrodošlice, niti aktivnog paketa, smatram da ništa nisi dužan i da je Telekom pokrio sve troškove slanja pošiljke sa povratnicom, kao što je isto to činjeno i za otvaranje Računa Plus u bivšoj mts banci.
 
Nazad
Vrh Dno