Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ukoliko je neko imao isti problem bio bih zahvalan za resenje! Naime u CG sam na odmoru i imam freepaid tarifu u kojoj imam 2 gb interneta. Problem se ogleda u tome sto nemogu da dobijem pristup. Ukljucio sam mobile data u romingu i sve al nece pa nece. Na telekom.me sam mrezi, menjao sam i na 3g svasta sam probao. Pisao Globaltelu 3x niko ne ferma.....

Da li uopšte možeš da se povežeš na mrežu, ili ti samo internet ne radi?
 
Piše da je je povezan na crnogorski telekom, tako da jedino ostaje opcija da je telefon poništio apn prilikom promene sim profila sa home u roaming
 
Upravo tako. I za APN treba postaviti globaltel. Pre mesec dana sam bio u Crnoj Gori i radilo je na taj način.
 
Samo promeni APN i problem rešen, objasnio je jedan korisnik korake.
Proveri podesavanja za APN-ove. Preporuka je da postavis APN: vipmobile User: vipmobile Pass: vipmobile i naravno da aktiviras taj APN na telefonu (da ga obelezis da je aktivan) i naravno obavezno, prenos podataka u roamingu da ukljucis.
 
Kako se računa datum isteka roming dodatka? Do ponoći sedmog dana ili u istoj satnici kao prvog pri aktivaciji?
 
U istom satu, minutu i sekundi kao pri aktivaciji.
 
Da li neko koristi Globaltel aplikaciju u inostranstvu za pozive na mobilne i fiksne brojeve u Srbiji?
Kakav je kvalitet razgovora?
 
Ako ti je dobar internet - ima mali jitter - kvalitet poziva je više nego pristojan.
 
Upravo. Ja sam koristio u Crnoj Gori pre mesec dana, putem mobilnih podataka, i kvalitet je bio odličan.
 
Probao neko aplikaciju istovremeno na dva telefona sa istim brojem?
Da li zvoni na oba kada vas neko poziva preko pa uspostava veze ide samo na koji se javiš?
 
@ugljesa93 hvala na brzom odgovoru. Nadao sam se da može.
@McDuck ja je trenutno koristim u Grčkoj preko mobilne mreže, kartica je francuska Orange povezana na 5G kvalitet je više nego dobar.
 
Jedino je nepoznato šta će se dešavati sa Globaltelom u budućnosti, hoće li aplikacija nastaviti da radi.
 
Ako ukinu pozive i poruke kroz aplikaciju komotno mogu da kažu da su bacili one milke što su dali za Globatel.
 
Ta kupovina od strane MTS je već odrađena ili još uvek traju pregovori?
 
MTS je formalno preuzo vlasnistvo, ali jos nista nije promenjeno sto bi korisnici mogli da primete, cak ni na globaltel.rs nisu dodali svoj logo.
Mislim da je ovo i za njoih bila iznenadna kupovina, i da tek prave strategiju sta ce da rade sa Globaltelovim korisnicima.
Verovatno ce najveci izaziv biti sta raditi kad istekne ugovor sa A1.
 
Ukratko, prenos broja u Globaltel je ok ako može da istrpi polovičnost mogućnosti i nemogućnosti isporuka servisnih poruka (banke, PayPal, 2FA i slično) i broj koristi pretežno za pozive, poruke i internet ili planira upotrebu roming paketa. Meni su bili spona da izađem iz Yettel-a pošto sam u A1 bio tri puta odbijen, te ću ovog puta preći kod njih iz Globaltela krajem godine, da iskoristim mesečne planove upola cene narednih 6 meseci.
Видех ову проблематику кроз тему... Јесте да има која година како сам на Глобалтелу (прешао за време короне, мислим 2021.) али мени стижу кодови и за верификацију од поштанске, пејпала, потврду онлајн плаћања на разним сајтовима, као и провере приликом израде неких налога... Скоро у Грчкој плаћао услугу за остављање пртљага па морао да креирам налог те ми је све стигло, додуше кроз Вотсап за верификацију али мислим и да је један део био СМС код. Такорећи немам проблема са тиме.
Шта је тачно проблематика за случај да ми у некој будућности устреба савет, тј. како се решавају тренутно такве ситуације?
Хвала унапред на одговору.
 
Takođe mi stižu SMS kodovi sa PayPala. Fizička prepaid kartica.
 
Moraće nešto da urade.
Globaltel (Mts) na A1 mreži, kao i Mtel Makedonija (Mts) na A1 mreži.
Ne verujem da im je isplativo (Mts) da budu podstanari.
 
Kako god bilo, informacija je netačna. Po LAC i ID broju ćelije znam da Globaltel još uvek koristi A1 mrežu.
 
Vrh Dno