Šta je novo?

[GLOBALTEL] Reciklomati - plastična ambalaža u zamenu za kredit

Mozes da zaboravis na to. Ja sam im pisao i dobio sam ovaj odgovor u fazonu da ne postoji osnov za refundaciju jer nemaju nista u sistemu. Ako nista drugo, izvinuce ti se i zahvaliti na razumevanju. Samo se pitam, otkud njima da imam razumevanje za takve propuste u sistemu za koje ne preduzimaju apsolutno nikakvu odgovornost.

Ako se dobro secam, cimao sam i ovde @Globaltel Support , ali sam bio preusmeren da saljem email.
To se i meni desilo više puta. Prvi put sam se dopisivao s njima par dana i naravno da nisu uplatili kredit a posle batalio da pišem pošto nema poente.
 
Nema potrebe u cugu ubacivati svu ambalazu.
Ubacite 10-15 ambalaza uradite dopunu i nastavite ako imate jos ambalaze.
Ako se i zamrzne-zaglavi nije neka steta.
Ideja je da se popularise reciklaza (a pomalo i globaltel).
Problem sa reciklomatima je sto sad vec masovno ljudi dolaze sa 100-200 ambalaza, vise puta sam ostavio svoju ambalazu nekom ispred mene ko je dosao sa dzakovima.

Iz dosadasnjih iskustava sto sa foruma sto licno ipak ne bih koristio globaltel kao primarni broj.
Od recimo 10 parking poruka mozda za 3 dodje potvrda o placenom parkingu, nekad mreza ima neke krace prekide u radu, nije to nista strasno ali da se nebi nervirao mora da se koristi jos jedan broj.
To gostovanje u A1 mrezi nije bas najsrecnije reseno, koristim primarno A1 i nemam problema koji se javljaju na globaltelu i ako je mreza ista.
 
Pitanje za @Globaltel Support
Zašto dopuna kredita preko reciklomata ne produžava važenje istog?! Kako sme da "istekne" i da sistem obriše sav preostali kredit kada se dopunjava redovno svakog meseca na ovaj način?
 
Zašto dopuna kredita preko reciklomata ne produžava važenje istog?!
Verovatno da bi korisnici nekad i uplatili kredit mimo reciklaze.
Kod drugih operatera recimo vazenje ne produzava dopuna prebacivanjem kredita sa drugog pripaid broja i ako je taj kredit uplacen, opet se idejom da te nateraju da uplatis dopunu.
 
To je drugo, ovde se radi o dopuni, stigne ti sms poruka "Uspešno si dopunio kredit sa xxx RSD. ID transakcije je xxxxxxxxx itd" a pre toga se za to iscimaš da sakupljaš i nosiš flaše po gradu i reciklomatima koji najčešće ni ne rade, dakle "zaradiš" taj kredit. Kako sme da se obriše taj kredit uplaćen na primer pre samo nekoliko dana?
 
Pitanje za @Globaltel Support
Zašto dopuna kredita preko reciklomata ne produžava važenje istog?! Kako sme da "istekne" i da sistem obriše sav preostali kredit kada se dopunjava redovno svakog meseca na ovaj način?
Nažalost, kredit koji je dobijen recikliranjem se samo dodaje na postojeći kredit, ali ne produžava njegovo važenje.
Da bi ste sačuvali sav preostali kredit, neophodno je da u toku 90 dana izvršite dopunu kredita na nekom od uplatnih mesta ili online.
 
Za dopunu busplusa, jel neophodno da se ubaci kartica ili može samo broj da se ukuca!
 
Koliko plaćaju plastičnu flašu za nepersonalizovani bus plus?
 
Ako se dobro secam, personalizovana je 5 din, nepresonalizovana 1 din.
 
Znači samo personalizovana, ali i to teško, koliko treba 600 komada za 1 mesec, pošto retko koji reciklomat može da primi veću količinu, ukoliko uopšte i radi. Bataliću.
Ja mislio 15din:)
 
15 dinara nikad nije bilo za bus plus. U pocetku je bilo 15 dinara ukupno, ali ako uzmes 10 din za globaltel + 5 za dopunu ili tako neka varijanta.

Sto se dopune tice, ne moras ti da naguras 600 komada ambalaze. Ako sakupis npr 200, tj 1000 kinti, kad budes uplacivao bus plus, bice ti 2000 umesto 3000, tako da nije da uopste ne vredi.
 
Ne koristim busplus pa ne znam. Kako ubaciš, a ne iskoristiš, stoje tako pare na busplus personalizovanoj kartici dok ne skupiš 3000 ili koliko već košta mesečna? A polumesečna?
 
Za svaku recikliranu ambalažu će ti se za 5 dinara smanjiti mesečni iznos koji ces platiti. Ti kad ubacis 10 flaša i prineseš na kraju busplus karticu na reciklomat, oni će negde u sistemu zabeležiti tih 50 dinara za tu karticu. Recimo da to uradiš 10 puta, znaci imas sakupljenih 500 dinara.
Sad odes i hoces da uplatis bus plus za naredni mesec koji košta 3000. Kad im das karticu, njima će sistem reci da treba da platis 2500 i to je to. Po istom principu bi radilo i za polumesecnu.
 
Da li će ikad biti popravljeni neispravni reciklomati da li je u planu? Recimo kod tri bika je totalno ugašen i ne radi veoma dugo, mesecima.

Od skoro već neko vreme ne radi ni kod studentskog doma karaburma, prijavljuje da je artikal zaglavljen na traci što nije slučaj. Neki softverski, ili problem sa senzorom ali iako je sve ostalo ispravno reciklomat je neupotrebljiv i ne prima ambalažu.
 
Juce probao u maksima gorkog, uredno povuče ambalažu i iskulira kao da ništa nije ubačeno.
 
Danas sam probao u Nedeljka Gvozdenovića, kod GRAWE osiguranja i u Prvomajskoj i ni jedan ne radi iako sija zeleno. Neće da povuče ambalažu
 
Stanje sa Reciklomatima je katastrofa. Ili su popunjeni ili u prekidu ili ne rade kako treba, a kao su "U radu". Takodje se desava da sajt ni ne prikaze realno stanje.

Samo da se nekako ratosiljam ovih sakupljenih ambalaza i bataljujem dalje recikliranje, jer ovo nema smisla. Dve nedelje vucem ambalaze po gepeku jer nemam gde da ih istovarim, na kraju ce da lete u lokalni kontejner.

PS najjaci mi je reciklomat u Bul. K.A. koji prima samo limenke. Sve sto van limenki ubacim kaze da artikal nije prepoznat 😄 🤯
 
Rade skoro svi, ali se prazne 1x u 24h. Onaj u Knezu prazne ujutru oko 7h, i na sajtu vidim da nekada već oko 8h bude pun, a nekada izdrži do 11h. Skoro sam reciklirao kod mega maxija na Adi, radio je oko 14h bilo je 300 artikala u njemu. Tako da treba pohvatati šemu pražnjenja određenog reciklomata, i stati u red za reciklažu :D Korisna stvar je što može da se ukuca broj na određenom reciklomatu, pa stigne sms poruka kada se isprazni.Ranije su praznili češće, siguran sam bar 2x u roku od 24h ako ne i 3x. Valjda im više nije u interesu da daju toliko para za prevoz i dopunu, pa "ograniče" tako što prazne reciklomate 1x u 24h.
 
Mozda su se konacno smilovali da poprave neke od njih jer su u ocajnom stanju.
 
Odneli su i iz Ustanicke. Oni u zemunu su radili, ubacivao sam par puta u prolazu....mozda polako gase pricu istekle subvencije:D
 
Rade li reciklomati, na sajtu uvek isto stanje? Pre nekog vremena onaj kod Ade nije radio.
 
Rade, samo im treba uhvatiti vreme pražnjenja, koje je sada 1x u 24h. Na sajtu već duže vreme stoji isto stanje, mada ne baš za sve reciklomate. Evo jedan update, smanjuju broj reciklomata sa 25 na 10, e sada do kada će funkcionisati i tih 10, to je pitanje.
 
Ma vec duze vreme ni 10 ne radi kako treba. Kad god da pogledam bar je pola "u prekidu". Bas prejadno.
 
Ako već smanjuju broj onda će tek biti haos. Možda ima smisla i da ograniče na 1000 din mesečno ili tako nesto dopune. Kad već ne žele da se masovno reciklira i kad već smanjuju sve ovo.. ne znam kako kažu da će sve biti isti i da neće da utiče kad će umesto 25 biti 10 :)
Ovako kad dodju dve osobe da dva velika džaka ode jedan od 10 reciklomata.. a milion i nešto ljudi u Bgd(naravno ne recikliraju svi)
 
Nazad
Vrh Dno