Šta je novo?

[GLOBALTEL] Reciklomati - plastična ambalaža u zamenu za kredit

Ja sam im ranije ovde na forumu pisao žalbu, izbrojim tačno broj ubačenih i očitanih ambalaža, i oni mi kroz par dana dopune kredit za te progutane ambalaže.
 
Pre nedelju dana sam ubacio u reciklomat na cupruji 65 flasa ukucao svoj broj za kredit i nikad mi nije doslo nista na globaltel,koga kontaktirati?
pa moj savet je da na 15tak flasa prekines uneses kredit pa nastavis.. ja tako radim..istina ja nemam nikad 60+ komada..ali ako dodjem sa tipa 30tak flasa podelim to na dva dela...ne pisem nikom ako mi neku progura flasu i sl :) mrzi me da se bakcem sa tim :)


svakako to sekopek odrzava sve.. globaltel je ovde kao sponzor koji daje kredit.. tako mi se cini
 
Screenshot_2022-05-13_144940.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-13_144948.jpg
    Screenshot_2022-05-13_144948.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_2022-05-13_144954.jpg
    Screenshot_2022-05-13_144954.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_2022-05-13_144959.jpg
    Screenshot_2022-05-13_144959.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 6
Pa ja nisam uspeo, barem kod Pančevačkog mosta. U dva navrata sam pokušavao. Zanimljivo da nigde ni ne piše tačno uputstvo za upotrebu ni na sajtu ni ovde nisam našao a pročitao sam celu temu. Da li se prvo prislanja bus plus kartica da bi mašina uopšte krenula da vuče i prepozna ambalažu ili to tek posle itd. Svoju nepersonalizovanu karticu sam proverio nije istekla, ima i kredita. Reciklomat svetli zeleno, svetli ununtra kada se ubaci flaša, na sajtu stoji da nije pun i da je u radu ali ne reaguje ni na flašu ni na bus plus karticu...
Videću da pokušam još negde drugde.
Ne znam kako nisam znao za ovo, vidim da ima već pola godine.. a odgovara mi sasvim pošto sam na Globaltel pripejdu.
 
Probaj onaj preko puta Crkve Svetog Marka.
Sto se tice busplusa, a generalno i svih ostalih "vidova naplate", prvo ubacujes ambalaze, pa nakon sto si ubacio poslednju i ona se ocitala, izaberes da hoces bus plus dopunu, a onda i prislonis karticu na onaj ocrtani deo u obliku kartice gde kaze "prisloni karticu".
 
Usoeo sam sa jednom flašicom za test, bitno da sistem i dalje radi. Dosta brzo i lako radi mislio sam da je pipavije. Meni će koristiti pošto sam na pripejdu kod njih.
Znači ipak je do reciklomata u Vuka Vrčevića definitivno je neispravan.
 
Zasto reciklomati ne rade konkretno Trgovacka i Jablanicka, uvrk su zeleni na sajtu, a ne reaguju kad se ubaci ambalaza i tako vec mesec dana?
 
Vidim da je promenjen način tarifiranja ambalaža. U jednom trenutku sam prestao da nosim jer je postalo totalno neisplativo za prevoz, tipa dobijem jednu kartu mesečno za svu ambalažu koju koristim.
Sada je 5rsd za personalizovane kartice, ali kako se to koristi? Mislio sam da personalizovana može samo za mesečne, a ne i za kredit.
Ima li načina da se to skupljeno iskoristi za mesečnu kartu?
 
Ne znam na sta mislis kad kazes da je sad promenjen nacin tarifiranja... Koliko znam isto je kao i pre tipa 6 meseci (ili koliko vec) kad su promenili, sem ako skoro nesto nije menjano. Koliko znam, sad je 5din za personalizovane i 1din za nepersonalizovane.

Sto se tice personalizovanih, tebi se sustinski puni kredit na kartici koji ce u trenutku kupovine busplusa za naredni mesec posluziti da se umanji racun za taj iznos koji si sakupio na kartici.
 
Ne znam na sta mislis kad kazes da je sad promenjen nacin tarifiranja... Koliko znam isto je kao i pre tipa 6 meseci (ili koliko vec) kad su promenili, sem ako skoro nesto nije menjano. Koliko znam, sad je 5din za personalizovane i 1din za nepersonalizovane.

Sto se tice personalizovanih, tebi se sustinski puni kredit na kartici koji ce u trenutku kupovine busplusa za naredni mesec posluziti da se umanji racun za taj iznos koji si sakupio na kartici.
Ne znam kada su menjali. Prestao sam da koristim u jednom trenutku jer je postalo besmisleno, ali sada cu ponovo da pocnem.
Moracu samo da vidim da li prodavci na trafici mogu da naplate manje. Kako se to onda fiskalizuje?
 
Mogu, bio licno prisutan. Cak se secam da su se sami cudili kakav je to iznos za naplatu mesecne kartice (npr umesto 2990, racun bude 1740), a do sad kontam da se vecina navikla, tj da je vecina upoznata o cemu se radi. Sto se fiskalizacije tice, pojma nemam, ali te to realno ni ne interesuje.
 
Za fiskalizaciju zapravo nije problem kao što sam originalno mislio. Oni zapravo dobiju i naplate pun iznos, samo sto delimicno ide u kesu, a deo od kredita. To je isto kao platna kartica.
Hvala na odgovorima, bacam se na reciklažu da vidim mogu li da izguram 600 ambalaža za mesec dana.
 
Dobra im ova fora da recikomat svetli zeleno i uredno uzme ambalažu, a onda se displej zamrzne i ništa od bus plus/globaltel dopune.
 
Jel ima nekog sa @Globaltel Support, ranije sam pisao da mi je reciklomat 'pojeo' ambalazu bez dopune, niko se nije oglasio. A debile koji lome displeje po reciklomatima bih polomljene poslao mami i tati da ih prevaspitaju :)
 
Sinoć piše na sajtu reciklomat u radu, 430 od 550 ambalaža i tako jedno sat vremena stoji. Ponesem 50 ambalaža, a reciklomat mi je na 2 min od zgrade, dolazim tamo i piše mašina je puna, a na sajtu stoji u radu 430 od 550 ambalaža. I kako se to zove? Laž,obmana,prevara, pogrešno informisanje itd. Nekome pukne film zbog toga I razbije displej, ne opravdavam ali samo kažem. Plus što ga prazne 1x u 24h, dok su ranije to radili češće. Reciklomat ispražnjen oko 6:40h, već u 11h je bio pun. Samo njima više nije u interesu da toliko daju novca, zato ih i prazne 1x u 24h i tako limitiraju iznos koji daju na dnevnom nivou.
 
Nisam baš često ubacio u poslednje vreme ambalažu ali sada vidim da sa manjom ambalazom tipa limenke piva 0,5l i ostalo što je manje zeza - tj to često neće da detektuje? To su namerno otežali jer se previše reciklira ili bug ?
Ono 0,3l i sl to tek ne detektuje skoro nikad :)
 
26.10. sam ubacila flase u vrednosti za oko 700rsd kredita koji mi nije pripisan, iako reciklomat nije izabcio nikakvu gresku, samo se promenio ekran i to je bilo to.

Radi se o reciklomatu kod Tempa na Adi izmedju 16:30 i 16:50. Od tada pokusavam da dobije pomoc mejlom od Reciklomata, ali kao da se ne razumemo bas najbolje.

Moze li neko iz @Globaltel Support da mi pomogne?
 
Mozes da zaboravis na to. Ja sam im pisao i dobio sam ovaj odgovor u fazonu da ne postoji osnov za refundaciju jer nemaju nista u sistemu. Ako nista drugo, izvinuce ti se i zahvaliti na razumevanju. Samo se pitam, otkud njima da imam razumevanje za takve propuste u sistemu za koje ne preduzimaju apsolutno nikakvu odgovornost.

Ako se dobro secam, cimao sam i ovde @Globaltel Support , ali sam bio preusmeren da saljem email.
 
26.10. sam ubacila flase u vrednosti za oko 700rsd kredita koji mi nije pripisan, iako reciklomat nije izabcio nikakvu gresku, samo se promenio ekran i to je bilo to.

Radi se o reciklomatu kod Tempa na Adi izmedju 16:30 i 16:50. Od tada pokusavam da dobije pomoc mejlom od Reciklomata, ali kao da se ne razumemo bas najbolje.

Moze li neko iz @Globaltel Support da mi pomogne?
Molimo te da nam se javiš u privatnoj poruci. Želeli bi smo da pokušamo da pomognemo :) Svakako, kolege sa mail-a [email protected] su nam od velike pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno