Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

mozda da zamenim fabricke ventove kucista koji su slabasni i pomalo istroseni i na vrh stavim dva veca. i za cpu kuler eventualno dodam jos jedan hladnjak.
ili? negde na netu sam procitao, lik koristi manji ventilator koji sve vreme duva u otvoreno kuciste.

što se tiče same grafike mene jedino brine temperatura memorije.
tj memory junction temperature.

Zameniti stare ventove kućišta + dodati gore 2 komada, ali mislim da će tek ventilator koji uglaviš između CPU hladnjaka i grafike da napravi razliku, sad tu treba i malo eksperimentisati koji će smer da pokaže najbolje rezultate.
Šta je sa stranicom, zatvorena ili ima meš/mrežicu ili je neko staklo?

Probao bih da uglavim neki vent (slim deluje da bi mogao da stane sigurno) između CPU hladnjaka i grafike, samo ga spusti ne leđa grafike, zavisi od prostora, možda na neke gumice kao odstojnike.
Od stranice isto može da zavisi i da li da duva u grafiku na dole ili da izvlači na gore vruć vazduh, manje više probaj sve te neke varijante pa vidi šta daje najbolje rezultate i po pitanju temperature i buke.
Kasnije možeš da ga fiksiraš ako je rezultat ok nekom vezicom ili da isprintaš neki nosač koji bi se nakačio na bočnu stanicu pa da se zavuče između grafike i hladnjaka.

Inače, ovako je izgledao moj finalni funkcionalni build sa 3090, ove dve noctue su duvale direkt u nju da hlade mem... https://forum.benchmark.rs/threads/miniitx-kućišta-diskusija.336914/post-6492134

U prvobitnoj varijanti nije bilo dovoljno protoka vazduha da je ohladi https://forum.benchmark.rs/threads/miniitx-kućišta-diskusija.336914/post-6428678
 
za raspored ventilatora i uopšteno o hlađenju postoji ovaj deo

stara tema o promeni padova na 3080 Ti
 
^ kad to radi neka odmah odradi i pastu
 
Honeywell PTM7950 umesto pasta i Upsiren UX PRO Ultra umesto pad-ova su najbolje opcije.

Paste i Pad-ovi nemaju sta da traze u grafickim kartama
 
Jedno pitanje samo...desilo mi se nešto upravo nakon igranja što nije nikqda pre ni sa jednom kartom pa me zanimaju mišljenja šta bi moglo biti...
Bakon igranja gde temp.u zatvorenom kućištu nije prelazila 78-79c izađem iz igre,nakon toga pošto je upaljen AB-er čujem fanove(za trenutak nisam znao da li je procesor ili grafika,sumnjam da je grafika)kada je temperatura pala na nekih 50c kao da su se upalili na max ili približno,pa se ugase,pa ponovo i tako par puta....ono što sam primetio dok je bio podignut AB-er je da je GPU ona prva opcija GPU varirala od 0-210 Mhz.Ništa pipano,čačkano,paljeno...pomislio sam da je možda i proc.
Da li je to normalno tih 0Mhz i da li je po ovome sve ok?Inace hot spot je bio 90c nakon igranja 2-3h...
Zašto non stop rade fanovi na grafici,kada se upali komp temp kao što se vidi 37c i oni se vrte i vrte...zar ne treba da se pale po potrebi,kada dostigne neku višu temperaturu?
 

Prilozi

  • 3080.jpg
    3080.jpg
    197.1 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Jedno pitanje samo...desilo mi se nešto upravo nakon igranja što nije nikqda pre ni sa jednom kartom pa me zanimaju mišljenja šta bi moglo biti...
Bakon igranja gde temp.u zatvorenom kućištu nije prelazila 78-79c izađem iz igre,nakon toga pošto je upaljen AB-er čujem fanove(za trenutak nisam znao da li je procesor ili grafika,sumnjam da je grafika)kada je temperatura pala na nekih 50c kao da su se upalili na max ili približno,pa se ugase,pa ponovo i tako par puta....ono što sam primetio dok je bio podignut AB-er je da je GPU ona prva opcija GPU varirala od 0-210 Mhz.Ništa pipano,čačkano,paljeno...pomislio sam da je možda i proc.
Da li je to normalno tih 0Mhz i da li je po ovome sve ok?Inace hot spot je bio 90c nakon igranja 2-3h...
Zašto non stop rade fanovi na grafici,kada se upali komp temp kao što se vidi 37c i oni se vrte i vrte...zar ne treba da se pale po potrebi,kada dostigne neku višu temperaturu?
1. Probaj prvo da kliknes na ono "default" tj. da ponisti sve sto si podesavao u Afterburneru.
2. Koja graficka je u pitanju, koji model? Recimo ako je EVGA onda se kada koristis njihov precission tool setup za ventove "prenosi" na kartu (ima mali IC koji kontrolise rad), tj. ona moze zapamtiti setup i da ti tada ventovi rade po tom setapu iako si recimo kartu ubo u totalno drugu masinu. :)
Resenje je ucitavanje EVGA precission toola i reset na "default" za EVGA karte koje se cudno ponasaju u radu sa ventilatorima. Mislim da drugi proizvodjaci nemaju ovakvo resenje, bar ne koliko je meni poznato.
 
1) u tom slučaju u gamingu temp ide do 84c u sobnoj temperaturi i zatvorenom kućištu,bez klime.Nekako mi to mučenje kartice tako visoka temp 😢
2) Na žalost,nije Evga već Zotac AMP HOLO Black
 
Stavis PL na 80%, memoriju +400 gpu+100 i uzivas😉
A što se tiče performansi?Šta tu očekivati,veći pad,minimalan?
Još kao opciju imam Gelid 1.5mm koje sam planirao da zamenim samo nikako da se nakanem i ne znam kada su menjani zadnji put,možda ništa ne bi ni dobio ...ne znam ni sam.
 
Pad temperature,performanse minimalni pad a mozda i ne,poigras se sa klokovima i PLom
 
beskrajno hvala clanu
@mickeyrs
nisam menjao pastu niti padove, jer mi niko nije garantovao od servisera da ce da obori za min. 10 stepeni. posto je rtx 3090 nova.
samo sam ubacio bolje hladjenje arctic 14 fanove, 4 komada u kuciste, 2 odmah iznad grafe dva napred, fabricke stock hladnjake odozgo i pozadi, generalno sam za sada zadovoljan.
imam pitanje samo koliko je preporuceno da rade full speed hladnjaci? jel im je kraci radni vek.?
btw temp idu dole 10-15stepeni, bez downclocka i downvoltovanja
 

Prilozi

  • viber_image_2023-09-22_18-40-07-840.jpg
    viber_image_2023-09-22_18-40-07-840.jpg
    196.3 KB · Pregleda: 138
  • viber_image_2023-09-22_18-40-07-961.jpg
    viber_image_2023-09-22_18-40-07-961.jpg
    130 KB · Pregleda: 140
@pmb Да ли ја ово лепо видим или си ти причврстио кулере паљеном жицом ?
По сликама бих рекао да је теби предња страна кућишта потпуно затворена, можда би могао да размислиш о склањању тог панела и да одрадиш неки "меш мод" те стране, пошто видим да ти мајсторисање није страно.
 
jeste, paljena žica. :D
obe strane su potpuno zatvorene. MS industrial Black Widow kućište. Razmisliću o modu, hvala na savetu
 
Cemu paljena zica na konfiguraciju sa Rtx 3090?
Sarafe za ventilatore mozes u bilo kojem servisu dobiti za dzabe.
 
Koje 3080-ice uopšte imaju vapor chamber, sem FE?

Baš me zanima kako će da se pokažu RX 7000 sa njihovim vaporima, već je bilo problema sa tim...
 
Pozdrav drustvo. Razmisljam se da uzmem jednu Asus GeForce Dual RTX 3060 Ti V2 MINI OC edition. Citam po netu a i sam prodavac mi je rekao da su temperarure malo vise u odnosu na standardne. Jel ima neko kartu? Kolikole su temperature i kakva je na buku? Da li preporucukete ili ne? Hvala!
 
Undervolt svakako. Meni su temeprature nize nekoliko stepeni,manja potrosnja struje a performanse jednake ili za dlaku bolje...
^ to je nešto drugo. Najviše ti zavisi temperatura u sobi. Ako je tu velika normalno je da će i grafika da imati veću temperaturu. A 3000 serija je poznata po većoj temperaturi. Jedino da odradiš leti undervolt.
 
^ upravo to. Kod 3000 serije sa undervolt se dobiju performanse sa nižim temperaturama i potrošnjom, dok kod 4000 serije ima mali pad performansi ali dosta padne potrošnja što je i najbitnije zbog samog konektora.
 
Pozdrav drustvo. Razmisljam se da uzmem jednu Asus GeForce Dual RTX 3060 Ti V2 MINI OC edition. Citam po netu a i sam prodavac mi je rekao da su temperarure malo vise u odnosu na standardne. Jel ima neko kartu? Kolikole su temperature i kakva je na buku? Da li preporucukete ili ne? Hvala!
Imam je ja. Temperature jesu tu nedge povise, ali npr sa undervoltom na 0.9V i 1900MHz ne prelaze 70c u CP2077 ovih dana. Ventilatori se cuju fino na max rpm (~2800), ali sa slusalicama se ne cuju skoro uopste. Ako se undervoltuje kartica i ne dolazi do tih temperatura, pa se ni ventilatori ne vrte tako brzo i skoro su necujni.
 
Ne stižem da gledam, jel Alex pomenuo užasan ghosting prilikom vožnje vozila u Cyberpunk kada je ovaj mod uključen?
Onaj drugi bag koji sam mislio da je zbog ovog moda je ispravljen u 2.1.1 verziji... kada se javljaju senke na odeći jer se nosi slojevito (tm by Nada Macura).
 
Nazalost, samo samo preneo info. Nemam kako da probam :(
 
Kod mene ovo nece da radi, probao sam sve nacine ali je opcija za FG siva u CP2077 uvek.
Nisi lepo podesio config.
Ja koristim DLSS Tweaks.

Config sam okačio kao attach zato što forum ne prima toliko karaktera.
1706969552694.png
Sadržaj X64 bin foldera sa nazivima fajlova.
 

Prilozi

  • dlsstweaks.txt
    11 KB · Pregleda: 4
Kod mene ovo nece da radi, probao sam sve nacine ali je opcija za FG siva u CP2077 uvek.
Potrebno je da u Graphic Settings u Windows-u bude upaljen HAGS (Hardware-assisted Graphic Scheduling).
Ja sam probao i dobija se prividno veci FPS, ali je latencija jos gora nego inace i ne bih preporucio ovaj mod.
 
Potrebno je da u Graphic Settings u Windows-u bude upaljen HAGS (Hardware-assisted Graphic Scheduling).
Ja sam probao i dobija se prividno veci FPS, ali je latencija jos gora nego inace i ne bih preporucio ovaj mod.
Ja latenciju ne primećujem ali razliku između 35 i 65 fps svakako primećujem, nije ništa prividno.
 
Nazad
Vrh Dno