Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

meni je kartica npr imala coil whine na nekom thermaltake-u 775w a kad sam stavio u svoj novi komp, sa silverstone malim sranyem 600w sfx nije bilo coilwhine-a..... nista nije kliktalo, sve je besprekorno radilo... ventovi jesu malo bucniji ali krastavac. tako je kako je.... karta se ugreje svaki deo bude vruc i moraju da vrte.....
jaljam utiske sa nedelju dve sa hybridom....
 
Ma coil me i ne brine koliko napajanje koje mi skljoca konstantno sve dok ga ne prebacim u eco mode, i sto mi drugi monitor treperi kada je pod opterecenje grafika. Drugo provereon napajanje nemam malo sam na ovo bacio 150e za bude 850w..

aaaa.png
 
spakujes se,kupis dve kesice jakobsa i podjes kod nekog,moze i na forumu ko ti je u blizini...
 
U vuko****nu sam ovde u LeskovaC nema nikog da mi da kasvetno brendirano. Elem provalio sam o cemu je bio problem sa "tik tak" zvukom. Ventilator na napajanju nije hteo da krene, pa uradi koji mm napred pa se vrati. Odlepio sam nalepnicu koja po nikakvoj logici ne bi trebala da ga koci jer je zalepljena u sredinu ali ajde.. I sada radi, iskljucio sam ECO i nek vrti ima garanciju 10 godine nek rikne posle godinu dana ako oce **** mi se.

Sada moram da vidim zasto se monitor ponasa tako. A po rezultatima gore zamolio bih vas da mi kazete da li su ok generalno za stock 980ti g1 i 4770k 4.0ghz. Da znam da je na stocku sve okej.

Pustio sam SoM na ultra dobio 120 average, pustio sam tomb raider igrao sam se na 100+ na najjacem presetu.

bbbbb.png

Probao drugi VGA kabl, probao drugi monitor, neceee, flickering je tu cim se optereti grafika kao da ga coilwhine pravi.. Poslednji put kad je neko koga znam imao takav problem to je bilo slabo napajanje.. Ako je ovo slabo onda ok.
 
Poslednja izmena:
pitaj na "za dz" temi,otkud znas ko ima sve po leskovac...
 
pitaj na "za dz" temi,otkud znas ko ima sve po leskovac...

Resio..Navodno bez obzira koji monitor prikljucim u produzni koji ide iz faze gde se nalazi racunar sa ovim napajanjem i grafikom dobija taj flickering. Prikljucio sam ga preko drugog produznog kabla iz druge faze u stanu radi okej. Tako da resen problem. Vracamo se na "ontopic", benchovanje i klokovanje :) Radim par benchova koje imam na svom yt kanalu samo sada na ovoj kartici pa malo render i upload ba bih napravio comparision. Veceras svez sistem i lagano klokovanje. Naravno ako su rezultati iz heavena i 3d marka gore navedeni pouzdani za stock.
 
A, zasto ne ides na 980Ti G1 temu, tamo vec imaju neki rezultati i slicno....
Asic, deluje okey, ja imam 81.9% i Hynix, i karta je odlican overkloker, Samsung je dobra memorija .....itd
 
ja u proteklih 5 kartica nisam uspeo da ubodem asic veci od 70% hahahahaaaa....... sad vishe ne znam ni sta da kupim, G1 980Ti sam prodao.... G1 970 takodje prodao.... u principu obozavam gigabyte i njihove G1 kartice, a dvoumim se i oko one Waterforce verzije, samo ono je sklepano samo tako.....
 
jesam samo taj i ima i mozda jos 2 komada .... tu npr. nista ne pise za VRM temp i tako neke stvari..... takodje core clock joj varira samo tako, gore dole gore dole....na G1 mi bilo stabilno max.!
ne znam sta da uzmem a da je ok, razmisljam se na kraju opasno za Gigabyte 970 Mini ITX i ostatak u dzep.... i onako mi se se sve svede da igram neke platforme....
 
...razmisljam se na kraju opasno za Gigabyte 970 Mini ITX i ostatak u dzep.... i onako mi se se sve svede da igram neke platforme....

Konačno jedna razumna odluka.

Gigabyte GV-N970IXOC-4GD ili Asus GTX970-DCMOC-4GD5 su adekvatne karte za tvoju situaciju.
 
ma mogu i ostale da rade veruj mi ali generalno ne volim toplotu.... koliko sam video 80% stavlja referentne i sve sljaka ok.... takodje na 980ti stavljaju 500w silverstone .... pustaju po 12 sati idyoti da vrti testove neke!!! moju kratu greje ne kratica nego backplate on je taj koji isijava prema napajanju i svemu koje je tu negde.... opet niko mi ne moze reci da je bolje neka slaba kartica koja se opet greje nego npr 980-ka ili 980ti sa vodenim blokom i kao sto kolega umart kaze vodenim loop-om.
 
kupis referentnu 980ti,plotujes custom loop ili se edukujes da ga sam uradis a u medjuvremenu nemas problem sa temperaturama.
 
To je cena bez poreske takse koja je baš u NY veća nego u drugim američkim državama.
 
Ijao kako me to nervira :D Kad cete vec jednom svi da zapamtite da u SAD porezi nisu isti u svim drzavama, tacnije drasticno se razlikuju od drzave do drzave. Zbog toga se cene uvek obracunavaju BEZ poreza, jer otkud zna newegg iz koje ce savezne drzave da stigne porudzbina. Vec 10 godina svi kmece da bi cene kao u SAD, a ne znaju tu elementarnu cinjenicu. Izvol`te:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sales...States#/media/File:19237_TaxFoundation_v2.gif

porez od 0 do nekih 45% (sales tax). Prosek 23.5% za SAD. Dakle, kad vidite cenu iz SAD, dodajte joj 23.5% i onda komentarisete dal je skupo ili jeftino.
 
Mislim da vecina ljudi zna koliki su sales tax po drzavama u USA, to uopste nije poenta jer na ovu cijenu od 410$ cak i kad se doda taj sto kazes prosjek od 23,5%, karta izadje 506$. I to CLASSIFIED verzija. U s*ebanoj evropi je ista ta karta preko 800€. Tako da, molim vas manite nas "elementarnih cinjenica" jer je ovo jedina cinjenica = cijene su mnogo nize u USA nego u EU. No, potencijalno dobra stvar po nas je sto se od 1. jula ove godine ukidaju uvozne dazbine/porez na dosta dobara, ukljucujuci i sve vrste elektronike iz zemalja kao sto su USA, Kina i Svica :) Sad cemo vidjeti da li ce cijene kod EU prodavaca padati ili ce ostati na istom nivou...

https://www.meijburg.com/news/ita-e...ctronic-products-eliminated-as-of-july-1-2016
 
Kod ovih sa KP iz Mađarske će pasti cene 100%, jer ih ne drže na lageru već prodaju što mađari imaju u prodavnici. A kako je prvi kontigent rasprodat...

Dok ovi kod nas! Već ih vidim kako balave, ~20% manja nabavna cena a prodajna će ostati ista. Vozi Miško.
 
Mislim da vecina ljudi zna koliki su sales tax po drzavama u USA, to uopste nije poenta jer na ovu cijenu od 410$ cak i kad se doda taj sto kazes prosjek od 23,5%, karta izadje 506$. I to CLASSIFIED verzija. U s*ebanoj evropi je ista ta karta preko 800€. Tako da, molim vas manite nas "elementarnih cinjenica" jer je ovo jedina cinjenica = cijene su mnogo nize u USA nego u EU. No, potencijalno dobra stvar po nas je sto se od 1. jula ove godine ukidaju uvozne dazbine/porez na dosta dobara, ukljucujuci i sve vrste elektronike iz zemalja kao sto su USA, Kina i Svica :) Sad cemo vidjeti da li ce cijene kod EU prodavaca padati ili ce ostati na istom nivou...

https://www.meijburg.com/news/ita-e...ctronic-products-eliminated-as-of-july-1-2016

Ne, vecina ne zna, a i ako zna, opet smara sa nerealnim pretpostavkama. Takodje, tu cenu od 800e za evgu si izvukao iz pozadine. Eno ti u Nemackoj 980Ti koliko hoces modela po ~470e, sto je kad se oduzme porez maltene ista cena kao ta u USA.
 
Ijao kako me to nervira :D Kad cete vec jednom svi da zapamtite da u SAD porezi nisu isti u svim drzavama, tacnije drasticno se razlikuju od drzave do drzave. Zbog toga se cene uvek obracunavaju BEZ poreza, jer otkud zna newegg iz koje ce savezne drzave da stigne porudzbina. Vec 10 godina svi kmece da bi cene kao u SAD, a ne znaju tu elementarnu cinjenicu. Izvol`te:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sales...States#/media/File:19237_TaxFoundation_v2.gif

porez od 0 do nekih 45% (sales tax). Prosek 23.5% za SAD. Dakle, kad vidite cenu iz SAD, dodajte joj 23.5% i onda komentarisete dal je skupo ili jeftino.

nesto si debelo pobrkao, sale tax u USA je 4-7.5%....za 23% slae tax pobili bi celu politicku elitu momentalno. California je uzasno skupa jer je u gornjem domu, tamo je 7.5% tax.
new hampshire ima 9%, oregon 0%, puertorico 10.5%, alaska 0%, colorado 2.9%, delaware 0%....sve to ima na wiki stranici koju si linkovao. Ona slika ne znam na sta se odnosi, ali to se ne odnosi na porez koji se primenjuje u maloprodaji
 
nesto si debelo pobrkao, sale tax u USA je 4-7.5%....za 23% slae tax pobili bi celu politicku elitu momentalno. California je uzasno skupa jer je u gornjem domu, tamo je 7.5% tax.
new hampshire ima 9%, oregon 0%, puertorico 10.5%, alaska 0%, colorado 2.9%, delaware 0%....sve to ima na wiki stranici koju si linkovao. Ona slika ne znam na sta se odnosi, ali to se ne odnosi na porez koji se primenjuje u maloprodaji

Bogumi, moguce da si u pravu.Sad sam nasao drugu listu, gde je vecina poreza (local+state) u rangu 8-11.5%. Neke vuko****ne imaju i manje od toga. U tom slucaju, ne znam na sta se odnosi lista koju sam quotovao gde je general sales tax izlistan na 23.5.
 
nema ni 8-11.5, ono sto sam naveo su extremi, gornji i donji....ostalo je 4-7.5% kad dodjes na cash desk
ona lista pokazuje koliko u prihodu drzave ucestvuje odredjena vrsta tax-a, znaci prosecno sale tax ucestvuje sa 23.5% u prihodu americkih drzava.
 
Nazad
Vrh Dno