Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

ovo radi dobro, nije lose za sada....
kada dodje hybrid veruj mi da tu nece biti greske, nista nece biti vrelo i sve bi trebalo biti ok!
ovde mi je grafika u idle 29-31c, modovan bios 1400rpm u default, u loadu je max 67-72c zaivsi kako koji test (sramota me sa 31 godinu da vrtim te testove, al ajd...)
procesor idle 28-34c max 66-78c
hdd jedan 33 drugi 35-36


Sramota te sa 31-om sta tek ja da kazem :D,vrti i uzivaj :D
 
hahahaaa, pa stalno vrtim..... zena napamet zna onu ******SKU muziku iz Heavena i Valley one ptichice, vetar i kisu....
@paradigma...
pa mogu ti reci da sam namestio ventove isto kao i 970 G1 na defaultu sto se vrti, i nije to nista bucno... kad dodje do 70c vrte se na 2700rpm to dalje nisam dirao.... samo idle sam sredio da nisu ugaseni, jer kapiram da je bolje da se stalno vrte nego da se non-stop pale i gase....

*sto je najgore za mene posle ovog malog M1 nema drugok kucista sva su mi jadna... ali sva....krastavac to je moj izbor i misljenje. Ovde bi se R9 Fury X sa vodom uklopio savrseno, ali ne znam kakav je u odnosu na 980ti i nesto nisam naviako na te crvendace...
 
Poslednja izmena:
Ja bi instalirao i novi Windows.. :beat:
Pa, valjda ne treba, ali sta te kosta, za svaki slucaj....
 
pitam posto sam taman stavio nov win i instalirao one 3xx.75 i radili mi savrseno sa 980Ti G1 videcemo kako ce Evgu Hybrid da docekaju... citao sam po netu da blower fan ume da zakuca ma 100% i tipa da tako ostane.... ne znam ni sam, najvise bi voleo da sam G1 bacio pod vodu ali nemam mesta za pumpu a za jedan radiator 120mm imam... pumpa mi je frka...
 
Ja eto jos malo stavljam 980ti ali me razocaravaju benchmarkovi da jedna od najbrzih karti ne moze da gura na 60fps-a igre i to jos u 1080p, iako necu da koristim nvidia (gameworks) opcije osim hbao+ i jos po nesto ne mogu a da se ne zamislim kako ce biti u narednom periodu :(

Btw cim uzmem pocinjem benchmarkove i testove kao lud :)
 
Ja eto jos malo stavljam 980ti ali me razocaravaju benchmarkovi da jedna od najbrzih karti ne moze da gura na 60fps-a igre i to jos u 1080p, iako necu da koristim nvidia (gameworks) opcije osim hbao+ i jos po nesto ne mogu a da se ne zamislim kako ce biti u narednom periodu :(

Btw cim uzmem pocinjem benchmarkove i testove kao lud :)

Vidi,
kod Maxvell kartica je sve u kloku, ako je u pitanju default 980Ti, ona moze da sljaka na kloku od oko 1.150 - 1.250ghz, i sad, kada je overklokujes na preko 1.500ghz i memoriju povecas na preko 8.000mhz, mozes dobiti i preko 25% skaliranje, tj. oko 25% veci fps.
U odnosu na custom 980Ti, razlika kada se overklokuje moze biti oko 10-15%, u zavisnosti od klokova svake kartice. Znaci i to treba uzeti u obzir..
Inace, taj NV GameWorks moze da optereti karticu bas dosta, recimo, u Far Cry 4, onaj NV PCSS(senke), bukvalno zdere perfomanse, u odnosu na to koliko poboljsava graficki izgled igre, u odnosu na to koliko zdere perfomanse, bukvalno je beskoristan.....dok, recimo, u GTA V, PCSS odlicno radi posao....
 
sta je problem,ubersampling u vescu?to je bahacenje od opcije realno,bezveze da se covek oko toga sekira...
 
Vidi,
kod Maxvell kartica je sve u kloku, ako je u pitanju default 980Ti, ona moze da sljaka na kloku od oko 1.150 - 1.250ghz, i sad, kada je overklokujes na preko 1.500ghz i memoriju povecas na preko 8.000mhz, mozes dobiti i preko 25% skaliranje, tj. oko 25% veci fps.
U odnosu na custom 980Ti, razlika kada se overklokuje moze biti oko 10-15%, u zavisnosti od klokova svake kartice. Znaci i to treba uzeti u obzir..
Inace, taj NV GameWorks moze da optereti karticu bas dosta, recimo, u Far Cry 4, onaj NV PCSS(senke), bukvalno zdere perfomanse, u odnosu na to koliko poboljsava graficki izgled igre, u odnosu na to koliko zdere perfomanse, bukvalno je beskoristan.....dok, recimo, u GTA V, PCSS odlicno radi posao....

Svestan toga :) Znas da govorim o g1 modelu u mom slucaju. Napajanje ovog puta nece biti problem, videcemo koliki sam baksuz i koji je klok potencijal kartice. Ne patim od toga i tih podesavanja, pogotovo ne ubersampling ko sto @umart kaze, naravno. Medjutim kad uradim bench, ocekujem zadovoljstvo a ne da gledam brojke na ispod 60 frejmova. Prvo cu sve test na stocku pa onda klokovanje. Generalno se nadam na istim podesavanjima da vidim 80+ fps-a ako je 970-ica gurala 55-60+. Na kraju krajeva i Unity je zdrao 970 cim je izasla u prodaji pa eto i dan danas radi posao. Samo sto je pitanje vremena kada ce da se pojavi "popularan" engine koji ce da ima implementiran gameworks i onda da se pogura prodaja jos novijeg hardvera. Ali dobro to je moje misljenje, samo sam izneo generalno nezadovoljstvo sa trenutnim stanjem :) Ipak nije overkill za 1080p. Mozda uzmem samo neki ~24" monitor umesto ovog 21" vremenom. Javljam se kad stigne, nadam se u subotu ako nesto ne zakaze, da ne bi opet dobio obrisan post posto bacam svoje misljenje bez osnova :d
 
moj post je u stvari trebao da bude lepo pitanje gde koci 980ti tj sta to nemere da izgura u 1080p?
 
moj post je u stvari trebao da bude lepo pitanje gde koci 980ti tj sta to nemere da izgura u 1080p?

Nisam te skontao. Tipa Witcher 3 hairworks, The Division gameworks, videh jos neke igre gde se bori na 55fps-a na zvanicnim benchovima. Cak i The Division je recommended 980ti za Very High a ne za Ultra ako se ne varam. Opet kazem nebitne stavke meni, jer cu svejedno da drzim vsync a opet pogasim sve to ali zabrinjavajuce, forsiraju SLI sada i priprema za pascal kontam.. Ja sam planirao sli za 1440p 144hz ali iskuliracu do pascala pa cu onda da vidim situaciju i da li se isplati s obzirom na smer u kome se ide trenutno.
 
aha,znaci problem je sto nemas sa gameworksom 144hz u 1080p?koje su to igre gde je na 55fps?
 
aha,znaci problem je sto nemas sa gameworksom 144hz u 1080p?koje su to igre gde je na 55fps?

Ma ja imam 1080p60hz monitor, uzeo sam i 1080p 43" tv nemam nameru trenutno da se igram na vecim rezolucijama. Ovo su benchmarkovi tj 55fps-a rezovi iz 1080p rezolucije :) Pomenuo sam te 2 jer su mi ostale u secanju, verujem jos par "AAA" naslova jer uglavnom tu zakomplikuju stvar ali ono. Taj "overkill" je spomenut previse puta medjutim situacija nalaze drugacije utiske. Necu da lupam u prazno, kad stigne jedno 72h idu testovi i benchmarkovi pa se budem uverio u sve detaljno.
 
Poslednja izmena:
Nije to problem do graficke karte vec do game(not)works-a cija je jedina svrha da ukanali AMD. Ziveo GPUOpen ;)
 
sta je bolje po vama da uzmem, EVGA 980Ti Hybrid ili Gigabyte 980Ti waterforce.... moram da prelomim do sutra da mi ujak uzme u slovackoj poslao sam mu kintu... evga je 730e ova druga 760e.... negde sam citao da se na gigabyte extreme waterforce VRM dosta greje, do 90C..... a za evgu toliko malo review-a ima da je to uzas jedan.....
 
EVGA glavna u Americi dok je Gigabyte rasprostranjeniji cini mi se. Ja bi uzeo Hybrid zbog izgleda creva.
 
Gigabyte vodenim blokom hladi sve (GPU, VRAM, VRM) i to rešenje je bolje.

FEP tubing možda ne izgleda lepo ali je crevo trajnije i ne može se "presaviti" kao klasično crevo, dakle nema promene prečnika. Cooler Master u potpisu.

Ovaj Hybrid je upravo to kombinacija AIO za GPU i referentni dizajn za ostalo. To si mogao i sam da uradiš:

Recimo:

NZXT Kraken G10 + NZXT Kraken X31 ili NZXT Kraken X41.

CORSAIR HG10 + CORSAIR Hydro Series H55 ili CORSAIR Hydro Series H90.
 
bas gledam ovo, izgleda mi kao najobicnija budzevina, ovaj vodeni blok na waterforce-u u odnosnu na npr. EK-FC980 GTX Ti WF3 ali tu mi treba radijator pumpa rezervoar sve.... nemam mesta u ovom malom kucistu, ali najvise me zanima dal da idem na referentnu izvedbu napajanja 6+8 ili da idem na ovaj custom pcb 8+8pin mozda ce mi biti klokovi stabilniji na gigabajtu, gledajuci po netu evga hybrid stalno obara core clock, samo varira, ne znam koliko to ima veze sa performansama....
 
Opet ću ti napomenuti i više neću ponavljati, da je to kućište neadekvatno.

Gigabyte Waterforce nećeš moći da smestiš u taj prostor jer FEP tubing traži solidan poluprečnik da bi se savio, nemaš dovoljno prostora!
 
ondak cu evgu da uzmem, to su mnogi stavljali u to kuciste bez greske, pa cak i 980ti g1 mi je bila super, samo kad se zatvori kuciste zagreje se, pa i da je malo vece opet bi bilo slicno..... kuciste je vrh! i samo treba malo maste... ne trazim ja da bude 40c nego bar 55-60 umesto 70+c....
 
To kućište ima veoma loše pozicionirano mesto za grafičku kartu. Da radim review tog kućišta to bih loše ocenio. To je nemoguće promeniti, možeš da tražiš kompromise ali se sa tim kućištem na planu grafičke nećeš usrećiti.
Slažem se da je najbolje što možeš da izabereš, rešenje poput EVGA ali je to iznuđeno i videćeš i sam koliko ćeš sa tim biti zadovoljan. GPU će biti adekvatno hlađen ali ćeš možda imati problem sa temperaturom naponske ako taj blower bude na niskim obrtajima, a sa bukom u slučaju da radi na višim.
 
Poslednja izmena:
jeste zbudzeno je maximalno, najbolje sto sam video je fury vodena mala kartica, i to stvarno lepo izgleda.... takodje G1 970 Mini-itx, i gore neki ventovi to je ok.... krastavac. dao sam ~230e za kucite i sad mi zao da budzim nesto drugo... radje cu ga drzati delimicno otvorenog nego da kupujem drugo.... meni je gigabajtova ova poslednja radila super, samo nisam hteo da opterecujem previse, pa sam krenuo da tragam za necim bar malo hladnijim.....
a za ovakve stvari nisam dovoljno strucan a rado bi' voleo ovako nesto :D
https://www.youtube.com/watch?v=JI2P1AYCEpU
 
realno,ref 980ti je idealna za tu akciju i kuciste,neces imati problema ni sa ambijentalnim u kucistu zbog nje,ni sa samom temperaturom GPU-a.sad,sto tebi to nije kul,je druga prica.kad vec imas love za te akcije,nadji nekog custom buildera/moddera (ili kreni u tu pricu i sam) da ti skocka custom loop u tom kucistu,ozbiljniji 2x0 rad u krovu nece imati problem da ti ohladi cpu i gpu i da dopusti pristojan OC uz prihvatljive temperature.za sve ostalo ref u tolicnom kucistu je maks,a ne vidim sto to ne bi zadovoljilo sve apetite,tih najvise par stotina mhz na bustu na toj grafi neces ni osetiti realno da bi opravdavalo ovoliku akciju...
 
Ok stiglo sve. G1 je 2x8 pina normalno. E sad odavno se nisam susretao sa modularnim napajanjem, valjda sam sve ostalo povezao kako treba lol :)

Kako da povezem to ? U napajanju imam VGA1/2/3/4. Kontam da sve mora da ide iz VGA1 ? U najboljem slucaju imam 8pin VGA za napajanje koji se racva u 6pin + 6+2pin, znaci nemam (2x8) kombo. Imam kabl na obe strane sa po 8pina ali nema treci prikljucak za napajanje. Da li povezujem jedan kabl iz VGA1 za jedan 8pin, pa drugi kabl iz VGA2 za drugi 8pin ?

Zaostao sam sta cu, omatoreo :d

Sve povezao, sistem se digao medjutim cujem neki "tik" "tik" zvuk svakih par sekundi iz napajanja.. Promenio sam ga na ECO mode iza posto ima dugme i deluje mi da ga sada nema.. Aj jos to mi fali.
 
Poslednja izmena:
http://www.3dmark.com/3dm/11192242

Ovo su rezultati sa 3d marka.

Sada cu Valley i Heaven.

Imam probleme doduse mislim da je defektno nesto ako ne i sve. Napajanje pravi onaj tik tak svakih par sekundi i u idle sve dok ne prebacim na eco. Kada radim bench drugi monitor mi radi flickering katastrofalno. Coil whine je daleko jaci od ocekivanog, fanovi na 60c sto je 70% u custom profilu su bucni da ni sluske ne pomazu. Baksuz.. sad ce sve ovo da ode po nisku cifru u paket ceo komp i da lepo kupim sebi ps4.
 
Nazad
Vrh Dno